Fórum najih.cz > Bulharsko > Autem do Bulharska

Autem do Bulharska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Nesebr, Pomorie. Podle osobních zkušeností vybírat středisko které má alespoň jednu pláž orientovanou na jih. Na té jsou vždy menší vlny a klidnější moře.
# 19. 7. 20 13:58
Anonymní
Ahoj, mám dotaz k rumunské známce. K jejímu zakoupení je třeba znát kromě SPZ i VIN vozidla? Díky za odpověď. Honza
# 19. 7. 20 14:50
Anonymní
https://m.roviniete.ro/en/Calculator-detalii
Podle formuláře ano
# 19. 7. 20 15:33
.michalstrej
Čáp vsschniz. Jede 27.7 do Albena (přes Čedok-27tis storno /22 tis -14 dní zpět/) proč jezdíte Russe? Jel bych až na konec RO -dalnice - Constanta. Pak po pobřeží zpět. Máte někdo zkušenosti? Řidič MKD - vidím dálnici tak tam jedu.
# 19. 7. 20 19:49
Čečulák
Dálnice na Constantu z Bucuresti byla vloni docela děrava, ale vydržet se to dalo, jako D1 :)
Je tam most, kde se platí mytné, hotovost byla v dlouhé frontě na krajnici, pokud přejedeš konec, policie Tě nenechá se natlačit do fronty, ale donutí tě projet bez zaplacení jinou branou a ty pak musiš zaplatit na pumpě. Jenže platbu berou jen někteří a trvá to dlouho, takže často člověk neuspěje, nechce se jim. Lukoil to bere určitě.
Constanta samotná dopravní peklo, všude fronty. Čerpaček hodně, ale některý byly bez nafty, zda je to normální či ne nevím.
Přechod na pobřeží malý, ale bez problému.
# 19. 7. 20 20:50
Lambrino
Ja jel nekolikrat Vama Veche. Standartni prujezd. Nekdy bez cekani, jindy cca hodina az 1,5hod. Trasa podel RO pobrezi na pohodu. I na koupani doslo. Mozna by se tam dalo 2-3dny zustat a pak pokracovat do BG.
# 20. 7. 20 11:11
VitoPO
Na Constantu sa mne oplatilo chodiť v dobe, keď sa na Russe čakávalo 4 a viac hodín a zároveň vyberali kopu nezmyselných poplatkov. To na Vama Veche bolo o dosť rýchlejšie a lacnejšie. Bonusom bola aj v tej dobe do značnej miery vo výstavbe diaľnica po Bukurešť. Cesta od hraníc po Constantu mi pripadala už vtedy ako cesta cez mravenisko, tam sa rekreovalo hádam polovica Rumunska naraz. :D Okrem objavovania nových destinácií dnes nevidím žiaden dôvod prečo ísť odtiaľ.
# 20. 7. 20 13:04
Semerak
Neví někdo jak to je s tím tranzitem přes Srbsko? Naše velvyslanectví v Sofii píše, že jediná cesta bez nutnosti předkládat negativní test je přes Rumunsko. A na bulharském velvyslanectví v Praze mi dnes řekli, že tranzitovat přes Srbsko můžu a test jako občan ČR nepotřebuji a doporučili mi schovat si účet za tankování v Maďarsku abych mohl doložit že jsem se v Srbsku nezdržoval. Tak kdyby tu byl někdo, kdo v posledních dnech jel do BG přes Srbsko, byl bych vděčný za příspěvek
# 20. 7. 20 14:31
Anonymní
Už v posledních dnech četl příspěvky od lidí co Srbsko jeli a bez problémů
# 20. 7. 20 15:08
FikusNJ
Tranzit přes Srbsko do Bulharska je možný bez omezení... Ale už si připadám jako blbec... Naše velvyslanectví v Bulharsku mi řeklo že to nejde, ale dnes mi psali z bulharského velvyslanectví v ČR a tam mi potvrdili, že tranzit je možný viz. naše komunikace...

"Dobry den,


Z bulharske hranicni policie nam rekly, ze kdyz jenom tranzitujete prez Srbsko, zadny test ani karantena nebudou.


S pozdravem,

Bulharske Velvyslanectvi
От: filip.bartolotti@seznam.cz <filip.bartolotti@seznam.cz>
Изп?€атено: 19 юли 2020 г. 19:18
До: Bulgarian Embassy - Prague
Тема: Cesta do Bulharska přes Srbsko

Dobrý den,
v úterý vyjíždíme do Bulharska a chci se zeptat zda mohu přijet do země ze Srbska, aniž bych musel do karantény nebo mít negativní test. Již jsem se jednou ptal na našem velvyslanectví v Bulharsku, ale tam mi řekli, že do země je možné přijet jen z Rumunska. Někteří lidé ale dostali jinou odpověď a že je prý možné do země přijet i ze Srbska a dokonce tyto skutečnosti i sdílí s ostatními, že opravdu projeli ze Srbska bez jakýchkoliv problémů. Jak to tedy je? I na našich stránkách ministerstva zahraničních věcí je to popsáno dost zmateně.

Předem děkuji za odpověď.
Bartolotti"
# 20. 7. 20 16:03 upravil: FikusNJ
Anonymní
Zdravím..rovinětu zakoupite na první benzince stačí malý techničák a 34lei na dobu jeden měsíc....ale pozor...na hranici výžaduji při výjezdu doklad o zaregistrování. jinak pořádná pokuta.
# 20. 7. 20 18:22
VitoPO
Načo kupovať rovignetu, bg vignetu, hu + sk diaľničnú na pumpe,keď si to vieš kúpiť dopredu cez internet?
# 20. 7. 20 19:28
Anonymní
Klus mi dneska pisal ze to budu prehodnocovat az na buduci tyzden
# 20. 7. 20 20:25
Čečulák
Načo kupovať rovignetu, bg vignetu, hu + sk diaľničnú na pumpe,keď si to vieš kúpiť dopredu cez internet?
Přesně, když projíždím hranice a vidím tu sebranku ve frontě, tak jsem stastnej jako blecha, že tam nemusím.
Jedině přes internet :)
# 20. 7. 20 21:05
Anonymní
pro FikusNJ:
asi bys už konečně měl uvěřit, že z ČR můžeš přes Srbsko do Bulharska projet a nepůjdeš do karantény ani nemusíš mít test na kovid. To ti fakt nestačí ani originál jejich nařízení, odpověď bulharské ambasády ani zprávy lidí, kteří v posledních dnech tudy projeli bez problémů? Uvěř konečně, že informace českých orgánů nemusí být vždy správné nebo odpovídající skutečnosti. A pro zajímavost, můžeš dát vědět, kudy tedy pojedeš?
# 20. 7. 20 21:09
FikusNJ
asi bys už konečně měl uvěřit, že z ČR můžeš...

Líbí se mi jak jsou teď všichni chytří, ale ještě minulý týden nikdo v podstatě nic nevěděl a jen hádal jak to je... Potom se pár lidí odvážilo jet přes Srby a vyšlo to... Pokud jsem někoho štval tím, že jsem se snažil ověřit informace přímo na ambasádě a že mi tam podali neověřené a mylné informace tak se za to omlouvám... A jestli někomu vadí, že se snažím mít před cestou vše připravené a nachystané tak ať mé příspěvky prostě nečte... Navíc v originále jejich nařízení jsem se docela ztratil a prostě nevyznal a nevím o nikom kdo by sem dával nějakou citaci z ambasády, že je průjezd možný... Ale možná se jen mýlím...A pokud jde o cestu, tak jsem se teprve dneska rozhodl, že pojedu přes Srbsko... Přece jen v úterý na hranicích skoro nikdo nebývá...
# 20. 7. 20 22:28 upravil: FikusNJ
RomanS
FikusNJ:
Klííííd. Chytrolíni se vždycky najdou. Já jsem neměl nervy na neustále se měnící podmínky cestování a pro letošek cestu vzdal. Jinak šťastnou cestu a krásnou dovolenou na poloprázdných plážích :-).
# 21. 7. 20 06:50
Anonymní
Zdravím z Vlasu cesta přes Rumunsko bez problému v Nadlaku čekačka asi padesát minut a v Ruse 5 minut. moře teplé a pláže poloprázdné klídeček a ceny stejné......s turky se utrhl pytel a něco na rumuny a po dálnici odbočili na jih asi calafat-vidin.
# 21. 7. 20 07:44
Majo12
Este to by nam chybalo keby do buducna zacali ucpavat aj Nadlac a Vidin. Nech si chodia pekne ako doteraz.
# 21. 7. 20 08:00
FikusNJ
RomanS

Díky moc... Tím, že jezdíme co dva roky kvůli dětem, protože ty se tam nudí pokud jsme jezdili každý rok, tak už se moc těšíme...
# 21. 7. 20 08:07
Ladis62
Bohužel pozoruji, že každým rokem jich jede přes Rumunsko víc a víc... Jak já je nesnáším, všude je po nich chlív, drzí jsou jak opice a ještě ty jejich maškary v hadrech a uřvaný parchanti... Nadlac již dokážou spolehlivě ucpat.
# 21. 7. 20 08:11
Semerak
Fikus NJ _ Napište prosím kde jste překročili HU/SRB hranice a kolik bylo Turků. A co Kalotina? Chtěli Bulhaři nějak ověřit, že jste přes Srbsko pouze tranzitovali? Děkuji a zdravím
# 21. 7. 20 09:09
VitoPO
Heh, to ste potom chlapci nezažili doby keď turci tiahli cez Rumunsko potom čo Srbsko nebolo prejazdné. Vtedy bol zadrbaný každý jeden hraničný priechod do BG od Vidinu až po Ruse. Turci vtedy nejazdili len cez Silistru a Vama Veche. Vtedy to bolo iné labúžo na každej hranici. Čo sa dialo po cestách hádam ani nemusím popisovať. :)
# 21. 7. 20 10:10
Ladman
Moc legálních přechodů z Hu do Srbska na výběr není, pouze Tompa a dálniční Horgoš. Tedy podle povolených tranzitních tras. My se vracíme ve čtvrtek a jsem rozhodnutý jet ze Srbska přes Bezdan do Chorvatska a pak 20 km na HU přechod Duboševica/Udvar. U Moháče se pak napojím na M6, tedy dříve než v minulých letech, kdy jsem se vracel přes Bački Breg a jel pak přes Baju.
# 21. 7. 20 10:16
Lambrino
Koupal se nekdo v Rumunských termalech Baile Felix?
# 21. 7. 20 12:33
Majo12
V dnešnej dobe tam k listku dostaneš aj covid19 ako malú pozornosť od prevádzkovatelov.
# 21. 7. 20 12:44
Muska
# 22. 7. 20 07:28
Anonymní
Pro Donča
. VLASTO už si vyjel?
# 22. 7. 20 08:02
Anonymní
Ahoj kluci, v pondělí večer jsem se vrátil z Černomorce, tak zasílám info o cestě, jak jsem slíbil. Výjezd v 3.30, tankování do plna v Burgasu na INS Petrol, mají tam nejlevnější a kvalitní palivo i lpg a výborné hodnocení (je to kousek od posledního kruháče od výjezdu z Burgasu na Sozopol - na mapách najdete), pak ráno tankování na OMV v Sofii. Od Sofie na Kalotinu prakticky žádný provoz, čekání 10 min (neskutečné, toto jsme ještě nikdy nezažili), ýádná kontrola ani u Bulharů a ani u Srbů (jen malý technický průkaz a pasy). V Srbsku už jedete komplet po dálnici, 2 mýtné brány (11 euro a 6,5 euro - platba možná kartou i hotovostí). Bělehrad centrem, slabý provoz, u Novi Sad byl taky slabý provoz, tak jsme to riskli a jeli dál po dálnici na Horgoš - u Srbů ˇjen my, takže ihned průjezd, Maďaři 4 auta před námi a čekání 15 min - kontrola auta, otevření kufru (kontrolují alkohol, cigarety a jestli tam nemáte migranta - za mě velmi dobře a poctivě!!), zdravotník měří každému řidiči teplotu, na auto dostanete nálepku tranzit a k tomu mapu, kde všude můžete zastavit na čerpacích stanicích. Já to risknul a zajel natankovat do Szegedu na Benzinkút (v Srbsku dražší palivo než v Maďarsku, takže proto a navíc je to jen zajížďka 5 km a tankujete mnohem levněji než na dálnici), u cesty se prodávají nádherně červené melouny!!! A pak znovu nájezd na dálnici, v Budapěšti pomalejší, ale plynulý provoz, takže paráda, dále Bratislava a u Vyškova poslední dotankování LPG na Benzině za 11,90 Kč. Přestávky na protažení co cca 3 hodinky, kafíčko, ovoce, jídlo, časté pití. Doma u Ostravy ve 21:30 hod, zatím nejplynulejší cesta. Všem Vám drýím palce a přeji příjemné cestování.
Moje poznámka: tranzit je všude povolen, Bulhaři rozhodně nebudou na hranicích Čechy kontrolovat, nechtějí ani žádné potvrzení o ubytování, jsou rádi za turisty, kteří podpoří jejich ekonomiku. Srbsko sice není v EU a je červené, ale tranzit do 12 hodin je povolen a po návratu nemusíte na testy ani do karantény. Pokud by cesta Srbskem byla delší než 12 hodin, pak nutno oznámit krajské hygienické stanici. zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR
# 22. 7. 20 10:05
Anonymní
Píšeš,že v Srbsku dražší palivo. To je jen u benzínu a nafty.Tam je lepší brát v HU. LPG je rozhodně levnější v Srbsku než v HU.V BG LPG kolem 10,70-11,90kč, Srbsko LPG kolem 16-17kč, HU kolem 18-20,-kč, slovensko kolem 0,5-0,6euro.
# 22. 7. 20 10:28
Mische
Edit: no, jak se dívám, tak mi zbývá víceméně jen Obzor a Kranevo.

Kranevo od 7. do 14.7. celý týden vesměs červená - žlutá vlajka. Vlny jsou, moře je otevřené, ale do vody pouštěli. Sezóna teprve začínala, tak restauračky teprve otevírali ... nevím jak teď, ale i před 14 dny se najíst dalo. Turisti téměř žádní, klid, pohodička.
# 22. 7. 20 11:27
Ladman
Pomorie-před týdnem ve všední dny půlka lidí co teď, jen o víkendu je vždy více lidí, to jsou vnitrozemští Bulhaři, ti v neděli odjíždějí. Tenhle týden již lidí skoro jako v minulých letech, ale skoro vše Bulhaři. Češi ani Slováci žádní, párkrát jsem zaslechl ruštinu, ale ani zdaleka tak často jako dříve. Pár restaurací a obchodů je zavřena, ale drtivá většina otevřela. Ceny jako loni, pláže plné.
# 22. 7. 20 12:03
deiw
@Mische
Kranevo od 7. do 14.7. celý týden vesměs červená - žlutá vlajka.
Já jsem právě nakonec vybral Obzor, a) je jižněji než Kranevo, b) nechci objíždět/projíždět celou Varnu na délku.
V Obzoru sice taky často fouká, ale z tama jsem za 40 minut v Kamčiji když bude třeba, tam bývá moře klidné.

Zarezervoval jsem pondělí-pátek, tak čekám, že by to mohlo být hezky prázdné, bez "víkendových".
# 22. 7. 20 17:19
Majo12
Dnes 325 ks, dost.
# 22. 7. 20 21:29
deiw
A Rumuni 994. Jede ten Balkán dost.
# 22. 7. 20 22:55
FikusNJ
Tak zdravím z Careva... Vyjížděli jsme v 10 dopoledne. Po cestě jsme se stavili v Trnavě na oběd a dále pokračovali přes Rakjku. Menší spoždění bylo v Budapešti, ale nic dramatického. Potom cesta až na Horgoš bez problémů, jen na benzínce jsme byli svědkem dost nepříjemné situace, která nám trošku znepříjemnila začátek dovolené. Zastavila tam dodávka a otevřeli zadní prostor kde měli psa, že ho tam vyvenčí, ale vytáhli ho mrtvého (uvařeného). Chlap se tam úplně složil. Rychle jsem pobalil děti, které si naštěstí ničeho nevšimly a jeli pryč. Nechápu že v dnešní době, ještě nechá někdo zavřeného psa v autě. Škoda ho :-( Hranice přejety do 10 minut, jen Maďaři nakoukli do kufru a jelo se dál. Potom provoz totálně ustal a my si připadali jako v hororu. Za celé Srbsko jsem předjel nebo byl předjet asi 10 auty. Na Kalotině zase čekání do 10 minut, jen techničák ani prohlášení nechtěli. Měl sem ho z domu vytisklé tak jsem jim ho vnutil. Přes Bulharsko opět minimální provoz. Posledních 400 kilometrů jsem už jel s tempomatem nastaveným na 100 jinak bych byl na místě tak ve 4 ráno. A to jsme stavěli co 300 km na plyn a dávali si tak půl hodiny pauzu. Tak úžasnou cestu jsem ještě nikdy nezažil a už nikdy nezažiju. Jinak v Carevu ceny stejné, v bance vyměněny eura za 1,92. Ptal jsem se domácí a lepší kurz tu prý stejně sehnat nejde a lítat po pobřeží se mi nechtělo. Lidí bych řekl, že je tu mnohem více, ale všechno převážně Bulhaři. Důležité je počasí a to je super a voda teplá jako... Takže jestli vyražíte nebo už dovolenkujete tak si to pořádně užijte...
# 23. 7. 20 07:49 upravil: FikusNJ
Staroch
Pro FikusNJ. Díky za info. Vše důležité napsáno. Právě Tvůj příspěvek byl rozhodujícím faktorem kudy se vídám ve středu za Vámi do careva.
Jen Nemám přehled o těch prohlášení kde musí všude být. A kde je získám.
Díky staroch
# 23. 7. 20 09:38
Anonymní
Prohlášení??? Kup si dálniční známky přes internet a vytiskni si potvrzení, které ti přijde na email..kupoval jsem Slovenskou, Maďarskou, Bulharskou...odkazy zde:
https://eznamka.sk/selfcare/purchase/
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
https://web.bgtoll.bg/
A pokud máš strach a pro jistotu si chceš vytisknout, že máš rezervováno ubytování, tak si to přelož v překladači Google, napiš své údaje a údaje o ubytovateli s máš to,..ale nikdo to vidět během celé cesty tam i zpět nechtěl
# 23. 7. 20 10:08
Anonymní
Fikus,..tak si užij s děckama dovču a nestresuj z cesty zpět,.. dostaneš se v pohodě!!!!
# 23. 7. 20 10:09
Staroch
Prohlášení, psal Fikus. Myslel jsem že je to něco kvůli tranzitu.
Potvrzení od známek tisku vždy.
# 23. 7. 20 11:01
FikusNJ
Staroch

Prohlášení mít nemusíš... Všude se sice říkalo, že ho po tobě budou chtít, ale nakonec nikdo nic... Tím že jsem ho měl z domu z vyplněné tak jsem jim ho vnutil, ale vyloženě chtěli jen doklady a malý techničák...
# 23. 7. 20 11:38
Anonymní
Co se týká kurzů, tak v Balčiku byl 1,93. V Burgasu 1,94 a teď v Primorsku jsem zatím neviděl žádnou otevřenou směnárnu. Severní pláž v Primorsku je plná lidí jako vždy, žádný velký rozdíl proti minulým rokům nepozoruji. V ulicích je znát, že lidí je méně, i v restauracích je volněji. Některé obchůdky jsou zavřené. Ve vodě nás včera kousali takoví ti "vodní červi" nebo co to je a byli naštěstí jenom u břehu nebylo jich moc. V Primorsku jsem se s nimi ještě nikdy nesetkal. Před pár dny jsme je zažili i na severu v Albeně, vydržet se to nedalo, takže okamžitě z vody a pryč. V Balčiku nebyli. PetrS
# 23. 7. 20 12:15
deiw
@FikusNJ
Super, mám radost, že jste v pohodě projeli, Vy zvlášť, protože jsi měl dost obavy. Užijte si to, a šťastný návrat přeju.
Jak dlouho tu budete?
# 23. 7. 20 14:36
FikusNJ
deiw

Díky moc. Jo, obavy byly, ale z toho jak se to každým dnem měnilo... Neříkám, že mě to nevadilo, ale nejvíce na prášky z toho byla žena a děti, ale žena už je spokojená, protože zdejší jídlo má na ni blahodárný vliv a děti si snad taky brzy zvyknou... Už včera se ptali kdy pojedeme domů, že se jim stýská po psovi :-) Jinak jsme tu do 5.8.
# 23. 7. 20 16:12
Anonymní
Já myslím,že po balkáně se potuluje celkem dost psů,tak si můžou ochočit místního :-)
# 23. 7. 20 19:35
Dendik
Tak opat pozdravujem vsetkych, aj napriek vzrastajucej vlne virusu na Slovensku sme presli cov-testami s rodinou negativne. Ak to zhrniem, tento rok bol asi najvydarenejsi co sa tyka nasej dovolenky odkedy chodime do Bulharska (2001). Myslim ze sa netreba báť, len vziat sedliacky rozum do hrsti, zhodnotit svoje moznosti, realne (nie cez telku a media) zhodnotit situaciu a odvazne konat. Ako sa hovori - Odvaznemu stastie praje. :-)

- pre mna nova uzasna destinacia Obzor, poloprazdne plaze, nizsie ceny,
hoci posledne dva dni cervena vlajka no pustali do kratkej vzdialenosti,

-bonusom 15km vzdial. plaz Irakli,retrakovana siroká plaž, nobl restika za bratislavske ceny, čistulinka voda...

- nova lepsia a najrychlejsia trasa (vs. dalsia Rumunska resp. Sbrbska) PO-Bidovce-TV-Kisvarda-Carei-Zalau-Turda-Sibiu-Pitest-Bucurest-Ruse-Dol.Chiflik-Obzor (cista jazda tam 14h/späť 13h, spotreba 1,6Tdi,77kw-5,3 l. s klim.)

Vsetkym prajem vydarené leto, či už pri mori, alebo na Slovensku. Aj my tu máme krásne kuty...kto chce vodu tak bud umele akvaparky, ja radsej prirodu (Domaša, Šírava, Teplý Vrch - najteplejsia voda v SR) možno dačo z toho dáme v auguste... :-) Čus.
# 24. 7. 20 09:44
Doktor
@Dendik:
Potřebuješ na této trase přes Maďarsko dálničku?
# 24. 7. 20 10:44
Anonymní
Podle mapy bych řekl, že se nevyplatí kupovat. Jel by jsi jen kousek po M3...
# 24. 7. 20 11:00
Dendik
Doktor, anonym, Nie, nekupoval som ani tyzdennu ani mesacnu a ani regionalnu. V podstate Madari masivne investuju eurofondy do oprav ciest (nekrednu tak okato jak smeraci) a takto napriklad vyzera kategoria cesty 3. triedy :-) Tak naco dialnice...
https://goo.gl/maps/P84QGZDdhrm7U6oLA

Aby som bol celkom presny, z celkovej trasy cez HU bol zly povrch na trojkach tak maxximalne 7 kilometrov.Ostatne dvojky a jedničky v perfektnom stave, dalo sa ist dost vysokou priemerkou v noci.

Rumuni medzi Nadaselu (zaciatok dialnice pri Cluži) a Zalau zfrezovali cca 35 km cesty a dalsich cca 35 km malo uplne nový povrch este bez čiar. Od Carei po zalau malo vylozene zlý povrch asi 20 km cesty tak
akurat dobre na zmiernenie tempa :-) V noci sice nebezpecenstvo zveri, no tym ze posádka spí, tak aj serpentíny idú svižne :-)

Pikoska smerom tam bola cestna kontrola uprostred noci v niektorej dedine za Ramnicu, (po 5 min. kontroly papierov sme
pokracovali dalej) cestou späť tiez medzi Sálaj a Carej, dal znamenie zastať,ale asi videl SK značkz tak mavol nech idem dalej... Celému východnému Slovensku mozem tuto trasu len odporúciť, a po D1 od RK tak isto.

Snad bude zaujímať tankovanie, tym že dýzel, tak v PO full nadrz+ "dotlakovanie" za 0,999€/l (Benzinol vernostna karta), v HU a RO ziadne tankovanie. A v Ruse na OMFau Čarodejka za 0,92€/l este ukazoval dojazd 80km :-)
# 24. 7. 20 11:27 upravil: Dendik
Anonymní
2 Dendik: Kedy si vyrážal na cestu? Bolo veľa kamiónov cez Karpaty?
# 24. 7. 20 13:37
Dendik
Vyrazam ako zvycajne 16.15 z PO. Co ma prekvapilo bolo asi 15 aut turkov na RO hranici pri Carei. Po Sibiu premavka v pohode, potom sa to zhustilo.. Ak mas vykonne auto a rad predbiehas nemas problem. Neviem co je pre teba vela kamionov, ale naposledy pre 10.rokmi ich bolo v Karpatoch subjektivne ovela viac ...
# 24. 7. 20 15:45
Ladman
Tak dnes nad ránem příjezd domů. Včera okolo 14.00 h Kalotina 30 minut. Jel jsem jak jsem výše avízoval ze Somboru přes Chorvatsko (20 km) do Maďarska. Kdyby mne v Bezdanu nezradila navigace a neposlala mne na skoro polní cestu tak pro traktor, tak to byla paráda. Na Bezdanu bylo jedno auto a na Udvaru nikdo. Cesta bez provozu a pochopitelně taktéž i "dálnice duchů" M6. Na přechodu z Maďarska do Rakouska kolona 500 m, zdržení hodina. Rakušáci tam zdržovali a jen mávali na auta ať jedou. Nepochopil jsem význam. Letos to byly trochu nervy před cestou do BG, ale opět to stálo za to.
# 24. 7. 20 17:22
Anonymní
Všimol som si rozostavenú (na mapy.cz) Maďarsko -Chorvatsku diaľnicu M6-A5. Čo myslíte, kedy sa oplatí obchádzať Horgoš cez Chorvátsko? Myslím od Budatešti po M6-A5-A3-A3-Belehrad?
Včeliak?
# 24. 7. 20 20:52
Ladman
Přechod Batrovci bude něco jako Horgoš, myslím tím provoz, alespoň podle červené barvy na google mapách
# 24. 7. 20 21:07
Anonymní
Nebude tam nový diaľničný prechod M6-A5?
# 24. 7. 20 21:59
Anonymní
Trasy využívající turci z německa a západní evropy využívají krom Vídeň-Budapešť-Bělehrad i trasu přes Slovinsko na Záhřeb-Bělehrad,takže ten přechod Batrovci bývá ucpaný jak Horgoš.Letos je jiná situace a není takový pohyb lidí.
# 25. 7. 20 08:44
Anonymní
Tak včera jsem v Primorsku zahlédl první auto s českou značkou za celý pobyt (8 dní), tmavě šedou Fabii kombi. Nebyla někoho z vás?
# 25. 7. 20 18:44
folwi
# 25. 7. 20 18:46
Anonymní
zdravím...Vlas....slnčev kurz 190 leva a v Burgas 194 leva a v bance kurz 194,90.
# 25. 7. 20 21:46
Lambrino
Lidovky.cz: Jaká je situace na plážích?
Situace se příliš neliší od minulých let kromě skutečnosti, že je podstatně méně lidí a plážová lehátka a slunečníky jsou bez poplatku.

Opravdu jsou lehátka a slunečníky zdarma? Nebo se pan plete?
# 25. 7. 20 22:33
Ladman
Blbost, v Pomorie je cena za 2 šezlongy a čadar 10 leva. My měli 4 (pro děti) a platil jsem 15.
# 25. 7. 20 23:04
donco
Hlásím jsem na místě v BG.Stary Nādlac sobota dopoledne 1 hodina čekačka ale na pohodu bez buzerace, Giurgiu-Ruse sobota večer 15 minut opět koulí na pasy, kontrola Roviněty a čau.Z Rajky do půlky RO vytrvalý chcanec.Čeká mě měsíc Kamenice,Zagorky a Rakije..Jinak v RO chtějí na pumpách při placení hadr na tlamu,v BG to mají taky ale nikdo to neřeší.Jebat kovid.Jo a Wilson jel se mnou.
# 26. 7. 20 04:07
JirkaN
Tak včera jsem v Primorsku zahlédl první auto s českou značkou za celý pobyt (8 dní), tmavě šedou Fabii kombi. Nebyla někoho z vás?
Tak to jsem nebyl já, já mámo ctavii kombi šedá quarz a jsem tu už od 16. července a zatím jsem taky neviděl žádné české auto. Už se nám to krátí ve čtvrtek 30. 7. vyrážíme zpět přes Srbsko. Cesta sem bylo úplná pohoda, tak prázdné hranice a dálnice jsem za těch 11 roků co sem jezdíme autem ještě nezažil. Doufám, že zpět to taky bude pohoda. JirkaN.
# 26. 7. 20 13:02
Anonymní
Zdravím...já bydlím ve Vlasu a také jsem auto nepotkal..ve čtvrtek 30.7. také odjíždím ale přes Rumunsko.
# 26. 7. 20 15:07
Anonymní
Zdravím...já bydlím ve Vlasu a také jsem auto nepotkal..ve čtvrtek 30.7. také odjíždím ale přes Rumunsko.
# 26. 7. 20 15:08
Anonymní
já mámo ctavii kombi šedá quarz
Měla karlovarskou značku. Bylo to dole u začátku severní pláže, jak udělali tu novou křižovatku. Možná jsem se přehlédl a byla to Octavia, teď fakt nevím. Já z Primorska odjíždím taky ve čtvrtek, ale stavím se ještě na 3 dny na Zlatých píscích. Domu pojedu přes Rumunsko, tak to budu mít blíž. Trochu jsem nahlodanej na Srbsko, ale už se mi nechce z Varny okreskami k dálnici. PetrS
# 26. 7. 20 23:38
Anonymní
Jinak v RO chtějí na pumpách při placení hadr na tlamu,v BG to mají taky ale nikdo to neřeší.Jebat kovid. Jo jo, Rumuni poserouškují jako vzteklí, nás bez hadru nepustili ani na záchod. Zlatí Bulhaři...
# 26. 7. 20 23:51
RomanS
To já se ani nedivím, že v RO chtějí hadry na hubu. Každý den cca 1100 nakažených a 20-30 mrtvých. Ale je faktem, že Rumuni testují jak diví - už přes 1,1 milion testů.
# 27. 7. 20 10:13 upravil: RomanS
Anonymní
Zdravim, dost podrobně jsem si přečetla tuhle diskuzi a moc bych si přála, aby nám i letos dovolená v BG klapla. Máme rezervaci v Primorsku od 10.8. u rodiny, kde jsme byli již dvakrát. Samozřejmě jsem připravena i na to, ze to neklapne, ale vaše komentáře z posledních dnů mi udělali radost. Chtěli jsme cestovat přes Srbsko, ale Rumunsku se úplně nebranime. Jsem moc rada, za všechny tipy a informace zde :)! Vždy jsme kupovali dálniční známky na místě, ale teď jsem chytřejší ;). Přeji Všem krásnou dovolenou a pokud zůstali nebo zůstanou letos raději doma, tak ať jim vyjde alespoň krasne počasí.
# 28. 7. 20 02:35
Anonymní
Koukám stejný termín jako my. Také vyrážíme v neděli a 10.8 už okusit vlny na severní pláži. A cesta podle toho jak se to vyvrbí. Koupím klidně předem na netu Rumunskou známku, ale když to bude vypadat cestou dobře klidně pojedu Srbsko.. Těch pár euro mne nezabije..
# 28. 7. 20 05:17
Doktor
My jedeme 14. 8. v pátek večer přes Rumunsko. Taky doufáme že to klapne.
# 28. 7. 20 06:23
Doktor
Do Primorska (začátek severní pláže).
# 28. 7. 20 06:24
Dendik
To já se ani nedivím, že v RO chtějí hadry na hubu.

Ked sme sa vracali my cestou sme odstavili na dialnici Bucurest-Pitesti na Lukoile trochu oddychnut, zajesť a ochladiť nejakym nanukom, ale nemali sme ruška. No nikto nič nepovedal. Je pravda ze sme sli zaciatkom júla...

Ale ak by som sa mal teraz rozhodovat či ísť do BG na dovolenku - NEVAHAL by som. Tranzit nikto neriesi, a plaze nie su zasiahnute virusom... Samozrejme tych +5 dni doma priratat treba. A po novom aj cenu covid-testu. Prajem všetkým vydarenú dovču :-)
# 28. 7. 20 10:30 upravil: Dendik
Anonymní
V Primorsku kurz 1,948 v "bílozelené" bance za náměstím směrem k parku. Bez poplatku. Pouze s hadrem na hubě.
# 28. 7. 20 11:05
Anonymní
To já se ani nedivím, že v RO chtějí hadry na hubu. Každý den cca 1100 nakažených a 20-30 mrtvých. Ale je faktem, že Rumuni testují jak diví - už přes 1,1 milion testů.
Čím víc testovaných, tím víc nakažených. Z těch 1100 "nakažených" ale 1050 nemá žádné příznaky, max. rýmu, a z těch 20-30 mrtvých je 100% "s covidem" = srdce, rakovina, mrtvice atd. Tj. je to podvod jako u nás a všude jinde po světě. Jde jen o to, jak dlouho jim to budeme žrát. Pochopili to už i diskutéři na Novinkách.
# 28. 7. 20 11:15
Doktor
Kolegové, kteří jste už absolvovali cestu Rumunskem, je tam nařízený nějaký průjezdový koridor jako např. Maďarskem? Nebo si to můžu jet přes Transfagaraš? A stejně tak trasa přes Vanatorii Mici, aby se člověk vyhnul Bukurešti?
# 28. 7. 20 12:56
Anonymní
Trasa Rumunskem je volná bez omezení. Také zvažuju Transfagaraš, přes Ramnicu Valcea to byla katastrofa i v noci, takže počítám, že to vyjde tak nastejno, sice pomalu, ale bez provozu a ještě něco hezkého uvidíme. Hodina sem, hodina tam. Přes Bukurešť jsem jel v pátek okolo poledne, obchvat byl na sjezdu z dálnice zacpaný kamiony, tak jsem pokračoval přes centrum a bylo to v pohodě průjezdné bez kolon a čekání. Ale samozřejmě je to trochu mumraj. Řekl bych, že přes Bukurešť ať centrem nebo po obchvatu je to za normálních okolností rychlejší než tou zkratkou. PetrS
# 28. 7. 20 18:53
Anonymní
My tedy původně chtěli jet v sobotu a v klidu přespat někde v Maďarsku a pak třeba v Sofii, ale situace se dostala až sem. Takže mate tu rezervaci od 10.8. a budeme muset vymyslet, jak to ujet. Předpokládám, ze musíme tedy cestou do BG jet HU pouze tranzit a též i Srbsko. Manžel to celé sám neujede a já jsem za volantem v cizině nejista????. Takže to bude cesta se dvěma malými dětmi opravdu vyzivna. Primorsko, severní pláž. Jedeme od Jablonce n.N.
Zdravím Ita
# 29. 7. 20 00:37
Anonymní
Ahoj Ito :-) Cestou do Bulharska můžete klidně přespat v Maďarsku, nebo i Srbsku. Když se jede od nás tak předpisy o tranzitu neplatí. To je až na zpáteční cestu.
Já vyrážím v neděli ráno od Prahy a počítám, že za Sofií si na tři hodinky schrupnu a pak dorazím zbytek.. Dcera mne při řízení nevystřídá :-)
Ahoj M
# 29. 7. 20 00:54
Anonymní
Zdravím?€?.Pomorie kurz..1,94....docela plno a samí Bulhaři ..čecha,slováka ani poláka jsem nepotkal.
# 29. 7. 20 06:47
Anonymní
Zdravím...není nutno kupovat rovinětu na internetu dopředu, já se také rozhodoval o trase až na cestě....a na benzince kde to prodávají si natankuji a hlavně protáhnu nohy,.není nutno bojovat o každou minutu na trase....na měsíc za 34lei a nebo 7eur.
# 29. 7. 20 07:01
Anonymní
Tak to jsem nebyl já, já mámo ctavii kombi šedá quarz
JirkaN - tak dnes cestou z pláže sedím na lavičce a u jedné malé pekárny a najednou koukám, že proti mně šedá Octávka s M značkou. To jsme mohli zajít na pivo, bydlíme jen kousek vedle. Tak zítra šťastnou cestu. PetrS
# 29. 7. 20 19:55
zdenda9
Ahoj. Dotaz na cestovatele Ladmana, který píše, že se vracel přes Chorvatsko (přechody Bezdan/Batina a Duboševica/Udvar), který se netýká dovolené v Bulharsku ;-)

Jsme 10 dní na dovolené v Srbsku a pak chceme cestou domů ještě zůstat 2-3 dny u Balatonu. Kdybychom jeli klasicky přes srbsko-maďarské hranice, tak nás Maďaři označí žlutou cedulí TRANZIT jako židy za války a asi i zanesou do svého systému a to nechci riskovat. Proto se ptám. Na srbsko-chorvatské hranici asi žádné problémy nebyly, ale řešili něco Maďaři na chorvatsko-maďarské hranici? Chorvatsko je pro ně bezpečná země, tak kdyžtak budeme lhát, že jedeme ze Splitu :-) A doma žádná karanténa, fandíme zdravému rozumu!
# 29. 7. 20 22:03
Ladman
Zdenda9: na tom Udvaru nic takového není. Je tam bouda ve které sedí vedle sebe Chorvat a Maďar odděleni částečně přepážkou. Každý má své okýnko. Já dal doklady okýnkem z auta Chorvatovi, ten je prolustroval a podal pak uvnitř Maďarovi. Ten je snad ani nezadával do systému, jen prolistoval a podal mi je zpět svým okýnkem. Ani obligátní otázka na cigarety a alkohol. Bacha jen v Bezdanu, ať tě navigace nezavede tam co mne. Hnalo mne to trochu kratší, ale otřesnou cestou. Cedule nikde vidět nebyly, jinak bych se držel jich. Koukni radši dopředu do mapy.
# 29. 7. 20 22:42
Staroch
Ahoj, já směr Carevo. Horgoš na webkach nikdo, realita 100 aut. Vydržím. Budapešť silný provoz, ale bez zdržení. Turbanisti všude.
# 30. 7. 20 05:42
Anonymní
Pro Staroch:Tompa by měla být průjezdná taky ne?
# 30. 7. 20 06:06
Staroch
Kalotina 20 minut i s pokutou za loňský rok. ????
# 30. 7. 20 13:11
Anonymní
No uvidím jak to bude příští víkend vypadat..
Je dost zpráv, že Turci jezdí tak asi bude moje náhradní trasa.. M6 Bajmok, Bački Breg a do Bg Strezimirovci. Už jsem to jel několikrát a pořád to časově vyjde lépe než přes Rumunsko..
Zdraví Martin
# 30. 7. 20 13:30
Staroch
Myslím že tompa bude prázdná. Ale cesta celkově supr. I přes menší zdržení na hranicích.
# 30. 7. 20 15:24
Anonymní
Zdravím, vyjíždíme se ženou v neděli do Primorska.
Trasu přes Srbsko po dálnici, doufám že se na hranicích nezblázníme.
Když jsem koukal na web.cam. minulí týden tak to celkem šlo,
ale jak je známo Turci dokážou překvapit.
No už aby jsme leželi na pláži (severní pláž Beach Bar).
Zdraví Venca.
# 30. 7. 20 15:51
Anonymní
Otázka zda bajmok a strzemilovci bude fungovat
# 30. 7. 20 16:00
Staroch
Pro Vencu. Neboj se cesty, já měl obavy a jsem už v BG a spokojený.
# 30. 7. 20 17:14
Staroch
Pro Vencu. Neboj se cesty, já měl obavy a jsem už v BG a spokojený.
# 30. 7. 20 19:59
Anonymní
Nevím, proč by Bajmok, nebo Strezimirovci neměli fungovat. Alespoň nikde to není napsané. Na maďarských ani srbských stránkách..
# 30. 7. 20 20:15
matuskoxx
Ale ak by som sa mal teraz rozhodovat či ísť do BG na dovolenku - NEVAHAL by som. Tranzit nikto neriesi, a plaze nie su zasiahnute virusom... Samozrejme tych +5 dni doma priratat treba. A po novom aj cenu covid-testu. Prajem všetkým vydarenú dovču :-)

Ahoj. Prosim ta tie covid testy ste prezili? Lebo vyzeraju dost neprijemne a hlavne, nechcem moc trapit deti.
A este druha otazocka, ze videm som na strankach ministerstva, ze covid tedt plati stat, ale uz to stiahli. Tak ze ci ste to platili alebo to hradi stat?
# 30. 7. 20 20:59
Anonymní
Zdravím?€?.zítra po dvanácti nocích opouštím Světí Vlas...a přeji každému takovou pohodu.
# 30. 7. 20 21:32
Anonymní
ja to naopak četl že tyto přechody nefungovaly. nechci tvrdit že je to aktualní , ale četl jsem to.
# 31. 7. 20 09:21
Anonymní
Zdravím,
Mám na vás zkušené dotaz
Funguje hraniční přechod backi Vinogrady?
Děkuji za odpověď, petr
# 31. 7. 20 11:03
Anonymní
V ponděli chci přes Bački jet,tak dam zprávu.
# 31. 7. 20 13:58
Anonymní
Ahoj Venco, příprav se, že pátek, sobota a neděle je to na hranicích peklo!!! Tady máš odkaz na kameru, můžeš kouknout
https://videonadzor.net/amss-kamere-granicni-prelazi-horgos-batrovci-presevo-gradina/
# 31. 7. 20 14:13
Anonymní
Podle na srbských stránkách by měly být všechny hraniční přechody otevřené. Budu rád za každé praktické info...
Díky Martin
# 31. 7. 20 14:35
Anonymní
Píšete ,že na hranicích v pátek peklo
dnes celý den koukám jak to tam vypadá,a podle kamer žádná divočina,tak jak to bývalo roky nazpět...tak nevím
chci jet příští pátek,jenom potom odbočím na albánii,letos bg vynechám,prý jsme tam už jak na chatě,říká manželka...
petr
# 31. 7. 20 14:39
Anonymní
No uvidím, na hranicích budu v neděli navečer.
Předchozí neděli to nebylo moc hrozný tak uvidím.
Ubytování mám od pondělí tak mně stejně nic jiného nezbývá.
Zdraví Venca
# 31. 7. 20 18:15
Anonymní
Ok, tak dej vědět jak to vypadalo, až pojedu za týden v neděli také poreferuji
# 31. 7. 20 18:40
Anonymní
Zdravím cestovatele...tak dneska dali naši páni Rumunsko do červeného...s účinností od 3.8. Při návratu nutnost karantény nebo covid testu...:(
# 31. 7. 20 20:38
Staroch
Ahoj, dnes jsem viděl v Carevu Ford mondeo s '' U'' v SPZ. Je to někdo z nás z fóra najih.?
# 31. 7. 20 20:55
FikusNJ
Staroch

Já to nebyl :-) Já mám T :-) ale je pravda, že dneska na večeři v čínské restauraci tam byly 4 stoly ryze české :-) Asi abych si už pomalu začal zvykat na návrat domů :-)
# 31. 7. 20 22:16 upravil: FikusNJ
zdenda9
Ladman: Díky moc za rychlou a pozitivní odpověď! My tam pojedeme ve dne a chceme navštívit památník Batinské operace z 2.světové války, tak pojedeme za svétla a navigaci budu hlídat ;-) Jinak pokud se to bude hodit pro ostatní: všechny maďarsko-srbské přechody kromě Tompy/Kelebije a dálnice jsou pro občany mimo HU a SRB zavřené. Na internetu to napsané není, ale vládnu trochu maďarštinou a celnice nás z prázdného přechodu Bácsálmás / Bajmok vyhnala do Tompy ;-) Ale zde byl svět ještě v poŕádku, v neděli odpoledne žádné auto a kromě roušky srbského celníka vše normální. Jinak v Srbsku roušky asi povinné ale tak po balkánsky, takže ji nikdo nemá, i když je všude nápis, že je povinná. A benzín dost drahý, všude 132-133 dinára mimo dálnici. Ale jinak je v Srbsku fajn, národní park Džerdap (Železná vrata na Dunaji) je fakt neskutečný, ale pro cestu do Bulharska se to časově moc nehodí...
# 31. 7. 20 22:29
Anonymní
Zdravím cestovatele...tak dneska dali naši páni Rumunsko do červeného...s účinností od 3.8. Při návratu nutnost karantény nebo covid testu...:( Páni? Pakáž obřezaná... Není žádná "pandemie", černé na bílém od doktorů:
https://youtu.be/lbh91_pfbE8
https://youtu.be/X79rAsmdiZw
# 1. 8. 20 01:24
deiw
Zdravím cestovatele...tak dneska dali naši páni Rumunsko do červeného...s účinností od 3.8. Při návratu nutnost karantény nebo covid testu...:(
No to je jasné, je to na benzínkách a celnicích! Jako u nás v uhlí. Ty 3 pumpy co člověk s rouškou navštíví jsou smrtelné riziko.
# 1. 8. 20 09:29 upravil: deiw
deiw
Jak je to vlastne s tim srbskem? To taky zelene neni. Je tam nejaky limi, aby se to poxitalo jako prujezd a ne pobyt? Pokud ano, pak by snad to stejne melo platit i pro rumunsko, ne?
# 1. 8. 20 10:39
Doktor
Citace z MZV.cz:
"Občané ČR nemusejí poté, co pobývali v Srbsku nebo přes Srbsko tranzitovali po dobu kratší než 12 hodin, absolvovat test na Covid-19 ani nastoupit karanténu."

Jak to bude s Rumunskem, uvidíme na stránkách MZV až v pondělí 3. 8.

Mám jet 14. 8. do Primorska. Zatím vůbec netuším, jestli vůbec pojedu.
# 1. 8. 20 12:16
Anonymní
Pro Doktora:
Já chci vyjet 13.8. do Lozence a asi pojedu i když bude Bulharsko v semaforu červené. Už mě ta covid sračka nebaví. Původně jsem chtěl přespat v srbském Niš, pak jsem to přeplánoval na přenocování v Rumunském Banátu, teď se asi vrátím na transit přes Srbsko. Mám v plánu se cestou stavit na jeden den ve Veliko Tarnovo. Můžu i případně vyrazit až 14.8. a jestli chceš, tak můžeme jet spolu v tandemu. Vyrážím z Prahy.
# 1. 8. 20 12:36
Doktor
@ anonymní z Prahy:
Pokud bude po návratu nutná karanténa a budeme to vědět před odjezdem, nepojedeme. To by nás se ženou v práci nepochválili.
Já jsem kdysi od cesty Srbskem utekl. Je rychlejší, ale moc šátkových a tudíž i davy na hranicích. Nejdéle Horgoš zpět 5 hodin. Trasa přes Rumunsko je sice časově delší, ale zajímavější a zatím moc neplatí rychlostní limity.
Jsem z Českého Těšína a jezdívám to nonstop tam i zpět. Díky za nabídku o tandem, ale už jsme si z tandemu odvykli a pokud pojedeme, tak sami. Nicméně, určitě by bylo dobré vědět o někom, že se v "blízkosti" může "potloukat" nějaký krajánek. Člověk nikdy neví.
# 1. 8. 20 13:05
Anonymní
pro Doktora:
Já doufám, že se v práci v krajním případě dohodnu na karanténím homeoffice. Uvidím, co mi v práci v pondělí na to řeknou, zatím jsem to doteď neřešil, ale asi budu muset začít v práci vyjednávat. Situace se začíná komplikovat. Mám už vše zaplaceno.
Zatím jsem jel vždy přes Tompu a vždy jsem byl do 30 minut odbavený. Kalotina cca do 60 minut. Asi jsem měl vždy kliku :-) Tam to dávám s přespáním, zpět jezdím nonstop.

Honza z Prahy
# 1. 8. 20 13:22
Dendik

Ahoj. Prosim ta tie covid testy ste prezili? Lebo vyzeraju dost neprijemne a hlavne, nechcem moc trapit deti.
A este druha otazocka, ze videm som na strankach ministerstva, ze covid tedt plati stat, ale uz to stiahli. Tak ze ci ste to platili alebo to hradi stat?

My sme sli hned zaciatkom jula a test nam robili cca 20teho cize neplatili sme. Teraz sa uz zrejme palati... Je to trochu neprijemne lebo hlboko "doluju" ale za dovcu v BG to stalo! Myslim ze deti tietoo veci snad zvladaju lahsie ako my :-) ak tie tvoje niesu moc fajnove tak v poho a spoko ;-)
# 1. 8. 20 15:15
Doktor
Na webkamerách v Gradině nejsou v obou směrech vidět konce řad.
# 1. 8. 20 18:57 upravil: Doktor
FikusNJ
Doktor
Tak to je mazec. Doufám že ve středu až pojedeme domů to bude vypadat lépe. Mrknu před Sofii na kameru a když tak to vezmu přes Strezimirovci...
# 1. 8. 20 21:35
Anonymní
sobota je nejhorší den na hranice. Pátek je ochlup lepší,ale nejlépe plánovat na neděli večer(noc)-čvrtek
# 2. 8. 20 07:34
RomanS
Rumunsko - dle MZV:
S účinnosti od 3. srpna 2020 bylo Rumunsko vyřazeno z národního seznamu bezpečných zemí. Při návratu do ČR je vyžadován negativní test.
# 3. 8. 20 06:49 upravil: RomanS
Anonymní
Platí to i při tranzitu nebo jen při pobytu??. Diky.
# 3. 8. 20 08:32
RomanS
Anonymní:
Na stránkách MZV se neuvádí, tudíž předpokládám při jakémkoliv návratu (i průjezdu).
Navíc to hrozí i Bulharsku - "Pokud by se epidemiologická situace zhoršila, zejména pak ve Španělsku, Švédsku, Bulharsku a Portugalsku, mohly by být tyto státy v krátké době vyřazeny ze seznamu států s nízkým rizikem nákazy". Rizikové oblasti - Sofie, Varna, Plovdiv.
Stále, i po několika měsících, mě však není jasné, kdo zjistí, že jsem byl v Rumunsku autem. Mobilní operátor? Vysvětlení jsem se nikde nedočetl.
# 3. 8. 20 09:51 upravil: RomanS
michael148
Ahoj všem,

zdravím ze Sozopolu. Cesta o hodinu na Horgosi a hodinu na Gradine delší ale nic strašného. Tady o zlomek méně lidí než jiné roky. Jenom domácí a minimum cizinců. Super počasí a oproti jiným letům mnohem čistší pláže, už nesbiram vajgly mezi prsty u nohou:-)..Užívejte všichni, Bulharsku zdar...
# 3. 8. 20 14:24
Anonymní
Zdraví Venca z Primorska
Takže cesta dobrá. Z Mostu jseme vyjeli v neděli ráno
Jel jsem přes Tompu byli jsme tam 2 minuty. Kalotina 1 hodina.
Před Burgasem 4 hod. Spánek. Prijezd do Primorska ráno v 7 hod. BG času. Hranice v pohodě nikdo nic nechtěl. Tak uvidíme až se budeme vracet jak dopadnem.
# 3. 8. 20 20:13
Anonymní
Na stránkách MZV se neuvádí, tudíž předpokládám při jakémkoliv návratu (i průjezdu).
Navíc to hrozí i Bulharsku

Vybrali jsme si prostě nevhodnou destinaci - Babiš, Prymula ani Maďar tam evidentě nejezdí. Řecku nebo Chorvatsku to evidentně nehrozí... Na někom si tyhle kurvy smlsnout musí. Je zajímavé, že celý západ je bezpečný a vadí jim hlavně státy na jihu Evropy s výjimkou Itálie! a na Balkáně....
# 3. 8. 20 22:27
Anonymní
Tady Ita, tak my se nakonec rozhodli, ze pojedeme ve čtvrtek večer a pokud to všechno dobře půjde, tak bychom mohli přespat v Sofii z pátku na sobotu. Pak už v klidu do Primorska. Trochu mě děsí možnost, ze BG hodí do cervena. Museli bychom se vracet přes Chorvatsko? Má to smysl? Nebo mě ?€?systém?€? praskne? Ach jo. Do toho začali ještě strašit s blokádami kvůli cenám za palivo, prý blokují i hlavní trasy. Letos je to hoodne punk dovolená :))) Už raději ani nikomu neříkám, ze jedeme :) neboť bych byla za totálního magora.
# 4. 8. 20 00:35
matuskoxx
My sme sli hned zaciatkom jula a test nam robili cca 20teho cize neplatili sme. Teraz sa uz zrejme palati... Je to trochu neprijemne lebo hlboko "doluju" ale za dovcu v BG to stalo! Myslim ze deti tietoo veci snad zvladaju lahsie ako my :-) ak tie tvoje niesu moc fajnove tak v poho a spoko ;-)
Dakujem za odpoved. 6.8. mame byt v primorsku. V zasade sme tam 2 roky uz neboli, inak jazdime od 2008.
Tie obmedzenia su psycho. Clovek musi striehnut z ktorej krajiny moze a zktorej nie. Kazdooadne este raz dakujem za pomoc.
# 4. 8. 20 00:46
Anonymní
Ještě se prosím chci zeptat na Tompu, je to opravdu jediný možný přechod pro nás? Jel někdo teď přes Horgoš? Moc díky Ita
# 4. 8. 20 00:57
RomanS
Anonymní:
Pravda. Já jako blbec dovolenou v Primorsku na jejich doporučení zrušil a komunističtí potentáti si válí koule v Řecku, Chorvatsku a Rakousku. A jsou vytlemený, jak nám, poslušným hňupům, to nandali. Příští rok jedu, i kdyby trakaře padaly a Bureš si kydal co chce. Tak Čau lidi....a vám normálním, kteří jste neposlechli a jeli přeju krásnou dovolenou a užijte si moře a slunce...a vynikajicího bulharského jídla.
# 4. 8. 20 07:09 upravil: RomanS
Anonymní
Ještě se prosím chci zeptat na Tompu, je to opravdu jediný možný přechod pro nás? Jel někdo teď přes Horgoš? Moc díky Ita

Můžete i přes Horgos ale Topa je mně aut.
Pokud pojedete v týdnu né Pa. So. Ne tak přes Horgos by to nemuselo být tak hrozný.
Zdraví Venca z Primorska
# 4. 8. 20 09:24
Anonymní
Pojede někdo přes Rumunsko? Nebo jste to vzdali a jedete přes Srby.
# 4. 8. 20 09:28
Doktor
Podmínky vstupu / průjezdu Rumunskem ještě stále nebyly na stránkách MZV po uvedení na červený seznam semaforu aktualizovány. Ráno jsem volal na info MZV a paní říkala, že na cestu zpět je asi také 12hodinové okno na průjezd. Ale je tam to ASI. Doporučila mi napsat na naše velvyslanectví do Bukurešti. Napsal jsem a teď čekám na odpověď.
# 4. 8. 20 09:54
maxbubakoff
Jinak díky za odkaz na kamery, Horgoš i Kalotina vypadají ve všední den celkem slušně...chystám se příští týden do Obzoru, na rychlo jsem musel měnit rumunskou cestu za srbskou. Tak teď se jen modlím, aby, jak to naznačil někdo nademnou, si naši páni nechtěli smlsnout na Bulharsku a dát ho do červenýho.
# 4. 8. 20 10:13
Anonymní
Zdravím Vencu, děkuji za odpověď ohledně přechodů. My určitě pojedeme raději na Horgos, neboť tu cestu známe a lépe se pak orientujeme. Chci se ještě zeptat, jestli jste se někdo hlásili do toho ?€?drozdu?€? ? Mohla bych se tam přihlásit z jednoho čísla, které používáme jenom příležitostně, jen abych třeba vedela, jestli se něco fatalniho nezměnilo. Co prosím budete dělat, když během následujících dnů hodí vláda Bulharsko do červené zóny? Mate někdo nějaký tip nebo plán?
Začínám pomalu balit a už se začínám i těšit ;)
Zdravím Ita
# 4. 8. 20 10:30
maxbubakoff
Já jsem smířen s tím, že pokud to hodí do červené, kdy už budu na místě...prostě budu muset vrchnosti zaplatit testy za pět lidí...karanténu si nemůžu dovolit, to by mi v práci utrhli hlavu...:D
# 4. 8. 20 10:42
Doktor
MZV konečně aktualizovalo Rumunsko. Průjezd tam i zpět je aktuálně možný. Citace:
"Občané ČR, kteří pobývali déle než 12hodin na území Rumunska, musí při návratu do ČR nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici a do 72 hodin předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu na COVID-19 nebo podstoupit karanténu."

Je zde tedy prostor na průjezd.

Jedu 14. 8. Pokud dají BG do červeného, nepojedu. Pokud jej dají v průběhu pobytu, mám smůlu a musím na test.
# 4. 8. 20 10:48
RomanS
maxbubakoff:
...abyste nedopadl jako ten syn toho pražského policajta z Techtle Mechtlí...ve státním mu bez doporučení od praktika nebo hygieny odmítli udělat test a šel do soukromého a za 4500 ho otestovali. A 5x4500 je už docela palba :-)
# 4. 8. 20 10:50 upravil: RomanS
maxbubakoff
...abyste nedopadl jako ten syn toho pražského policajta z Techtle Mechtlí...ve státním mu bez doporučení odmítli udělat test a šel do soukromého a za 4500 ho otestovali. A 5x4500 je už docela palba :-)

no....to je bohužel riziko cestování v dnešní době... a vzhledem k tomu, že máme krásnej apartmán na 12 dní za 16 tisíc...prostě, další dovolená...:)
Update: a radši sem se podíval...tak na Bulovce to pro samoplátce dělají za 1800, nevím, kde ten měšťák našel místo za 4 500
# 4. 8. 20 10:54 upravil: maxbubakoff
Anonymní
test za 4500,-kč tak to už je zlodějna. Vzhledem k blížícímu se podzimu a nástupu chřipek,by měly vymyslet testy za pár stokorun,jinak se z toho dluhu nevyhrabeme ani za 10-15let.Nebo testy zrušit úplně a postupně nechat kovida projít populací a bude klid
# 4. 8. 20 10:56
Anonymní
Zpráva ze zpáteční cesty přes Rumunsko:
Vyjížděl jsem v neděli v 7:30 našeho času ze Zlatých písků, v Ruse pouze pár aut, most 2e, pasová kontrola za mostem (pouze Rumuni), odjezd z hranice 10:30. Dále směr Bukurešť a v Jilava odbočka na obchvat, kterou bych bez navigace určitě minul. Na obchvatu cca kilometr kolona a půl hodiny zpoždění kvůli křižovatce se silnicí DJ602 (prostě Rumuni - obchvat tam totiž není hlavní a nejsou tam ani semafory), což bude možná důvod, proč bývá zacpaný sjezd z dálnice v opačném směru a je lepší to vzít přes město. Dálnice do Pitesti v pohodě a tam odbočil na Transfagaraš, což byla chyba a měl jsem jet raději přes Ramnicu Valcea. Na přehradě Vidraru byla totiž nějaká velká víkendová akce, mraky aut zaparkovaných u úzké a klikaté silnice, takže zácpa z obou stran a zpoždění cca hodinu. Dále v pohodě a až nahoře 3km pod tunelem opět zácpa a zdržení 1,5 hodiny z jednoduchého důvodu - za tunelem jsou těsně u silnice odchůdky a jak je silnice úzká a lidi courají sem a tam, zablokují průjezd na x hodin. Inu Rumunsko... Celkově mi přejezd těch 150 km trval asi 5 hodin, asi to bylo dané i víkendem, ale Transfagaraš autem na dlouhou dobu naposled. Cesta od Sibiu do Nagylaku ubíhala velmi rychle, hranice téměř prázdná, kontrola skoro žádná, jenom pasy u Rumunů, Maďaři postávali hned vedle a kromě pasů nechtěli nic. Odjezd z hranic ve 22h. V Maďarsku poměrně hustý ale plynulý provoz, hlavně kamióny a sem tam osobáky hnědoevropanů s D a B značkami. V Bratislavě jsem byl v pondělí ve 2 ráno a odsud jsem pokračoval okreskami až domů, což nastalo v 6h. Jel jsem nonstop bez zdřímnutí a celkový čas 22,5 hodiny na cca 1600 km. Nebýt těch 3h ztracených na Fagaraši, mohlo to být lepší. Rumunsko se mi podařilo projet ještě v neděli před "vstupem" do červené zóny (za 11h), přesto celou cestu pro jistotu vypnuté mobily. Celkově super dovolená, nebojte se a jeďte, dokud můžete. Kdo ví, jak to bude s cestováním za rok, protože šmejdi se nás chystají minimálně naočkovat sajrajtem:
https://www.arfa.cz/obludne-prodejci-vakcin-prymula-ukazal-karty-chceme-ockovat-uplne -vsechny-vakciny-za-35-miliard-korun-to-jen-pro-zacatek-cena-jedne-vakciny-10-tisic-k orun-platit-budeme-vsichni-mnozi-se-d/#.XykVfjUzU2w
Tak si držme palce a nedejme se.:-) Čau lidi. PetrS
# 4. 8. 20 11:40
Anonymní
Ahoj nevíte někdo, zda je v provozu přechod z Rumunska u Vama Veche a jak dlouho to tam trvá? Chceme vyjet za týden v úterý.
Díky Jirka
# 4. 8. 20 12:05
Anonymní
Vracím se k srbské variantě, nejdříve jsem zrušil přespání cestou v Srbsku a přetrasoval se do Rumunska, teď budu muset zrušit i přespání v Rumunsku a když je to teď jedno, kudy se jede, tak volím Srbsko. Je to pohodlnější cesta jen po dálnici. Přechody plánuju cestou tam na noc ze čtvrtka na pátek, zpět na na noc ze soboty na neděli. Tompa je jistota a když to na kamerách bude vypydat dobře, vezmu to klidně i přes Horgoš. Kalotina je trochu sázka do loterie, ale snad to bude OK. Strezimirovci je moc z ruky. A pokud i BG padne do červené zóny, tak mám v práci dojednaný karanténí homeoffice. Takže asi se mi konečně trochu ulevilo a začínám se pomalu těšit na dva super týdny v Lozenci.
Honza
# 4. 8. 20 12:06
Anonymní
hoj nevíte někdo, zda je v provozu přechod z Rumunska u Vama Veche a jak dlouho to tam trvá? Chceme vyjet za týden v úterý. Jestli je na nekaranténní průjezd Rumunskem pouze 12 hodin, tak bych tudy nejel, protože podle mapy.cz trva cesta z Vama Veche do Nagylaku 9:30 a není skoro žádná rezerva na hranice, zácpy apod.
# 4. 8. 20 12:39
Anonymní
Vracím se k srbské variantě
Určitě rozumné, zvlášť do Lozence. Akorát je to po těch dálnicích ukrutná nuda.
# 4. 8. 20 12:42
Dendik
Už raději ani nikomu neříkám, ze jedeme :) neboť bych byla za totálního magora.
Presne tak sme sa citili aj my :-) ale cuduj sa svete vsetko v poho a spoko - akoby ani nakaza nebola. Pravda to bolo začiatkom Jula. Zdar zdravemu rozumu...
# 4. 8. 20 12:44
Dendik
Kazdooadne este raz dakujem za pomoc.
Matus, nemas za co, prajem vydarenú dovču... (Ak by stat platil testy aj v auguste, asi by sme to so ženou otočili k moru ešte raz)
Apropo ides tou trasou čo ja?
# 4. 8. 20 12:47
Anonymní
akoby ani nakaza nebola Žádná "nákaza" totiž není... Je to pouze podmnožina chřipky vypíchnutá pochybným PCR testem a neuvěřitelnou mediální masáží. Největší podvod, který kdy na lidstvu spáchali. Nesmíme se bát.
# 4. 8. 20 12:50
Dendik
Největší podvod, který kdy na lidstvu spáchali.
Prepac nechcem ti kontrovat, ale ludia v taliansku a spanielsku na prelome fabruara/marca by ti povedali nieco ine... Samozrejme ze sa nemusime, báť, ale ak stratíš ostražitosť dopadneš ako Švédi, ak si to tam trochu sledoval...
# 4. 8. 20 12:54
zdenda9
Ita: Pokud spadne Bulharsko do červené, tak Vás to nijak trápit nemusí. Stejně jako je v červené Rumunsko, Srbsko a Černá Hora. Důležité je jen hlídat si vstup do ČR z okolních zemí, kde jste byla dál nikdo nedokáže. A není třeba vypínat mobil, to opravdu není zákonné zjišťovat přes něj, kde jste byla. Jinak se samozřejmě můžete taky řídit chaotickými nařízeními naší vlády, třeba se po návratu nahlásit na hygienu jako poslušná ovečka nebo se nechat stáhnout o několik tisíc za test. Nebo ještě lépe třeba dovolenou zrušit nebo se v noci zabít v autě, abyste při tranzitu Rumunskem nepřekročila o 5 minut povolených 12 hodin. Je to jen na Vás a Vašem rozumu ;-)
# 4. 8. 20 12:56
Anonymní
Prepac nechcem ti kontrovat, ale ludia v taliansku a spanielsku na prelome fabruara/marca by ti povedali nieco ine
Ahoj, to je v pohodě.:-) Nicméně fakta:
V Itálii už před časem prasklo, že skoro všechna ta úmrtí na covid byla podvod a asi 93% z nich podle pitevních zpráv bylo na srdce, rakovinu, mrtvice apod. To nelze nijak zpochybnit. V italském parlamentu o tom veřejně promluvil poslanec Sgarbi. Nemocnice, které vykázaly "úmrtí na covid", mohly čerpat mimořádný příplatek za každý případ. Ve Španělsku to bude nejspíš totéž. U nás v ČR platí totéž. Z asi 300 zemřelých tzv. "s covidem" jich 290 zemřelo z výše uvedených příčin a u toho malého zbytku je příčina úmrtí neznámá. Na covid jako skutečnou příčinu smrti v ČR nezemřel jediný člověk. Každý normální a uvažující doktor to ví a potvrdí. Odpověz si na otázku, jestli osobně znáš někoho, kdo "zemřel na covid". Přečti si zde, podívej se na videa, kde o tom ti doktoři mluví:

https://cz24.news/italsky-poslanec-zpochybnuje-pravdivost-oficialne-uvadeneho-poctu-o beti-na-koronavirus-video/
https://www.arfa.cz/docent-mudr-balik-tady-zadna-pandemie-nikdy-nebyla-media-siri-pan iku-lide-umiraji-na-jine-zavaznejsi-nemoci-nyni-mame-na-celou-republiku-pouhych-25-va zne-nemocnych-pacientu/#.XylDcjUzU2w
https://www.arfa.cz/to-snad-ne-nejmladsi-pacient-44-let-zemrel-primo-na-covid-19-s-je ho-smrti-covid-19-vubec-nesouvisel-uvadi-osetrujici-lekar-proc-media-lzou-o-koronavir u-umiraji-lide-kteri-mohli-zit/#.XylDxTUzU2w
https://www.arfa.cz/ceska-televize-se-zblaznila-naprosto-zblaznila-rika-senator-redit el-nemocnice-a-svetove-uznavany-lekar-video-proc-ceska-televize-desi-koronavirem-obca ny-24-hodin-denne-umiraji-kvuli-tomu-lid/#.XylD3jUzU2w
# 4. 8. 20 13:19
Anonymní
A není třeba vypínat mobil, to opravdu není zákonné zjišťovat přes něj, kde jste byla.
Ano není to zákonné, ale přesto to dělají, jako spoustu dalších nezákonných věcí. Tak proč jim to neznesnadnit, ne?
# 4. 8. 20 13:26
zdenda9
Ne, nedělají to, možná tak anonymní data kolik českých čísel je třeba teď v uvedených zemích. Můžu potvrdit, že po 14 dnech v zakázané zemi nikdo z hygieny nevolal ;-) Chtěli to zavést na severním Balkáně (na Slovensku), ale nevím, jestli to prošlo parlamentem, jde o brutální narušení soukromí.
# 4. 8. 20 13:38
RomanS
Prepac nechcem ti kontrovat, ale ludia v taliansku a spanielsku na prelome fabruara/marca by ti povedali nieco ine...
Dendík, ano mohli by vyprávět o svém zdravotnickém systému. Několikrát během těch 5ti měsíců bylo popsáno. Ještě bych k tomu přiřadil Velkou Británii a USA. O těch chudých zemích typu Brazílie nemá cenu ani mluvit.
Středně vyspělý systém zdravotnictví jako je v ČR, SK, D, H, A,... (i když si o něm můžeme myslet cokoliv) si s takovouto infekcí hravě poradí.
# 4. 8. 20 13:49 upravil: RomanS
Anonymní
Operátor data o volání a pohybu eviduje půl roku? legálně a nelegálně to mají nejspíš navěky. Kdyby tě třeba někdo udal, klidně to použijou proti tobě. Jako jednotlivec jim samozřejmě nestojíš za to, jim jde hlavně o strašení a manipulaci s masami.
# 4. 8. 20 13:51
Anonymní
mohli by vyprávět o svém zdravotnickém systému.

Není to ani o zdravotním systému. Celosvětová úmrtnost je na celé Zemi nižší než minulé roky. Kdyby byly ty "hromady mrtvých" skutečné, muselo by se to přece v součtu nějak projevit, nebo ne? :-) A to si vezmi, že v Africe kupodivu žádná "pandemie" neprobíhá... Že by měli tak vyspělé zdravotnictví? Nebo je to tím, že nemají prachy na nákup testů, takže netestují a tím pádem nemají ani "nakažené"... A život tam plyne normálně dál.
# 4. 8. 20 14:00
Doktor
Tak zpět k tématu. Jak jsem psal výše, posílal jsem dopoledne email na naše velvyslanectví do Bukurešti, jak to tedy s cestou přes Rumunsko je. Odpověděli ne emailem, ale telefonicky přímo z Bukurešti.
Rumunsko je průjezdné oběma směry. Na stránkách MZV je také mapka s koridorem, který je dobré respektovat. Na průjezd / pobyt je 12 hodin. To je tak ve zkratce - těch informací je na MZV více.

A btw: @PetrS - dík za info z cesty.
# 4. 8. 20 15:16 upravil: Doktor
michael148
Dnes v Sozopol červený Peugeot 1TJ... Nekdo z fóra?????
# 4. 8. 20 19:07
Anonymní
Je třeba se dívat,že u čísel mrtvých v pseudopandemii covid19 se uvádí,že nezemřeli na covid ,ale s covidem!!!!! Příčina smrti je většinou více chorob a covid přitížil natolik,že už to tělo nezvládlo. K těm švédům bych podotknul,že už tam prodělalo covid tolik lidí,že už u nich budou čísla klesat a nic nenarůstat narozdíl od nás. Lidi už budou mít protilátka a nebo opakovaně lehký průběh,že ani nebudou vědět,že mají covid.Je třeba to nechat volně projít populací,jako každou jinou nemoc. K cestě Srbskem ze soboty na neděli bych Horgoš asi vynechal. Tompa je přes víkend rychlejší.
# 4. 8. 20 19:22
Anonymní
Zdravím, no samozřejmě, ze bych se hned po příjezdu neběžela udat, ale postaral by se někdo z okolí, pokud by bylo Bulharsko červený. Člověk těžko bude tvrdit, ze byl jinde, když bydlí na malem městě, kde sousedi ví mnohdy více, než dotyčný. Na jaře tady byla taková situace, ze se spousta lidi tzv odkopalo.
Po příjezdu budu par dní mimo okruh pavlacovych drben a budu doufat, ze si najdou jiné téma.
Ita
# 5. 8. 20 00:17
Anonymní
Pro Itu: Hlavu bych si s toho nedělal, ale jak říkáš jsou lidi a lidi.
Mi jsme na tom podobně tak se uvidí až se vrátíme domů, ale ta dovolená nám za to stojí. Zdraví Venca z Primorska
# 5. 8. 20 08:26
maxbubakoff
Na jaře tady byla taková situace, ze se spousta lidi tzv odkopalo.

A to je, přátelé, na celé té rádoby pandemii nejhorší... co fízlů, domovních důvěrníků, pomocníků VB vylezlo z děr a otravuje vzduch...
# 5. 8. 20 09:22
Anonymní
Tak hlásím, ze máme koupeny všechny eznamky a zítra v noci huraaa na cestu. Koukám na Horgoš kamery a ujde to. Uvidíme, co bude v pátek ráno :)
Už jenom dobalit a nic nezapomenout.
Pro Vencu : díky za podporu a užívejte dovolenou. V sobotu večer jsme tam.
Ita
# 5. 8. 20 22:34
folwi
Backi Vinogradi funguje, v uterý jsme tam byli uplně sami,hladký prujezd-Srbsko projeté bez problemu,rousky na pumpach,ale polovina jich tam nenosí,nikdo vas buzerovat nebude,kdyz ji nemate.Poloprázdne dalnice
# 6. 8. 20 07:12
Anonymní
při výjezdu z HU do Srbska je možné jet i přes jiné hraniční přechody než Horgoš nebo Tompa,ale návrat myslím jde jen přes Tompu a Horgoš,pokud to už zase nezměnili.Lepili pak při návratu žlutou známku tranzit na sklo a mohlo se jen po koridoru v mapě co k tomu dali-dálnice
# 6. 8. 20 07:35
folwi
Ano,zpátky jen Horgos a Tompa ze Srbska.Tranzit,jakozto z 'infikované"země
# 6. 8. 20 07:37
maxbubakoff
Ano,zpátky jen Horgos a Tompa ze Srbska.Tranzit,jakozto z 'infikované"země

dotaz, tím pádem člověk nemůže za hranicemi HU přespat? díky
# 6. 8. 20 08:02
folwi
Tak oficiálně ne.Máte 12 hodin na přejezd. Já jezdím na občanku. V Srbsku jsme normálně spali. Já jezdím přes Srbsko do Albanie, ne do Bulharska,takže mám povinný test i z Albanie,takže mi to je jedno. V Albánii je poloprázdno, jen místní,parádní dovolená letos.
# 6. 8. 20 08:07
maxbubakoff
Tak oficiálně ne.Máte 12 hodin na přejezd. Já jezdím na občanku. V Srbsku jsme normálně spali. Já jezdím přes Srbsko do Albanie, ne do Bulharska,takže mám povinný test i z Albanie,takže mi to je jedno. V Albánii je poloprázdno, jen místní,parádní dovolená letos.

díky...no, už jsem kdysi dal Kalábrii na jeden zátah, ale oc se mi do těch jízd bez přespání už nechce, navíc s loterií na hranici...sleduju kamery, tam i zpět jedeme v týdnu, atakže celkem dobrý, každopádně cestu zpět možná radši Tompu i s tou zajížďkou
# 6. 8. 20 08:16
Anonymní
Ahoj, je lepší tankovat naftu v Maďarsku, Srbsku nebo až v Bulharsku? Děkuji za tipy. Honza
# 6. 8. 20 12:37
VitoPO
Ak ti to vydá, natankuj radšej v BG, tam je dlhodobo lacná nielen nafta, ale aj benzín.
# 6. 8. 20 12:47
Anonymní
Paliva brát určitě v BG,ale raději značkové pumpy.Na těch neznačkových rádi obírají.V Srbsku jsou paliva dražší než v HU.
# 6. 8. 20 13:59
Doktor
@Honza

Asi budeš muset stejně něco natankovat v Maďarsku. Kvůli stvrzenky. Výtažek z MZV:
"Turistům, kteří přijíždějí do Bulharska přes Srbsko, doporučujeme, aby na hranicích deklarovali, že přes Srbsko pouze tranzitovali nejkratší cestou a doložili tuto skutečnost např. stvrzenkou z nákupu pohonných hmot v Maďarsku."
# 6. 8. 20 14:07
Anonymní
Pro Folwi
seš v albánii??já jedu zítra,chceme někam k himare...prosímtě,seženu tam ubytování?pokud nemám nic předem domluveného??a někdo mi říkal že za ubytko pro dva ,dám min.40eček...je to pravda?nevíš?
# 6. 8. 20 16:24
Anonymní
omlouvám se
nepodepsal jsem se
jsem Petr
omluva i za to že toto je o BG
ale s váma do BG jezdím asi deset let
a už mamina chtěla změnu tak letos Albánie,a příští rok zase BG
jinak díky
# 6. 8. 20 16:26
Jarda Ostrava
Zdravím všechny a chci se zeptat, nocoval někdo tento týden v Srbsku nebo Rumunsku při cestě do Bulharska? Podle našeho slavného alibistického MZV máme přes SRB a RO pouze tranzitovat, tj. jet v kuse, nebo spát někde u Sofie v zelené zemi, kde je ale největší ohnisko covinu a přitom se dá přespat v Srbsku v Pirotu, kde nic není. Jedu v pondělí do Černomorce a nevím jestli nebude lepší letět z Katowic.
# 6. 8. 20 16:46
Anonymní
K Albánii. Loni ubytování pro 4 jsem pořizoval za 25 euro s klimou.Za 40 euro,to musí být i s jídlem:-)případně někde na hotelu se snídaní.
# 6. 8. 20 17:52
FikusNJ
Tak jsme zpět v Česku. Cesta zpět opět v pohodě. Na Kalotině asi 30 minut a na Horgoši cca. 10 minut. Ještě jsem zvažoval, že to vezmu přes Tompu, protože podle stránek na Horgoši byla čekačka hodinu, ale podle kamer jen pár aut. I podle těch Turků co jsme potkávali jsem z toho měl obavy, ale zhruba 50 kilometrů před hranicema už jsme nepotkali ani jednoho Turka tak jsem se to rozhodl risknout a pohoda. Na hranicích vůbec nic nechtěli, jen nahlídli do kufru a valili jsme dál... Ani roušky neměli... Všem kteří se chystají nebo už si užívají přeji tak příjemnou dovolenou jako jsme měli my ;-)
# 6. 8. 20 21:35
Anonymní
seš v albánii??já jedu zítra,chceme někam k himare...prosímtě,seženu tam ubytování?pokud nemám nic předem domluveného??a někdo mi říkal že za ubytko pro dva ,dám min.40eček...je to pravda?nevíš?

Jsem v Albánii,v Qeparo.Vedle Himare.Ja bydlím v apartmánu s výhledem na moře,objednával jsem pres Booking.Ja myslím,že letos ubytko se dá sehnat i na místě.Cena záleží,jak je člověk náročný.Je tu i spousta kempu.I 40ecek i víc i min.Jako všude.
# 7. 8. 20 07:29
vinhifi
Včera čekaci doby horgos 5 minut (17 hod), Kalotina 10 min (22 hod) kulatá Řecko 20 min včetně kovid(01hod)
# 7. 8. 20 07:54
Anonymní
Tady Ita - hlásím, ze jsme Srbsko projeli celkem za 6hod. Na Horgosti jsme byli ráno v osm a za 20min jsme byli odbaveni. Na hranicích s BG po nás nikdo nic nechtěl, žádné dokládání kam jedeme ani dokládání doby v Srbsku.
# 7. 8. 20 14:39
matuskoxx
Super dakujeme za info.

Vcera sme prisli do primorska. Cesta taka klasika podla Waze.

Vsetko slo hladko, pre Budapestou je to celkom rozkopane, nieco ako Ceska dialnica do Prahy, ale waze nas drzal stale na nej, tak asi je to stale najrychlejsie.
Isli sme cez srbsko, prechod Roszke. V pohode.
Prechod Kalotina, 30 min nas nechali cakat, lebo sa menila smena. Boli sme tam cca o 7:00.
Potom uz pohodocka cez BG. Celkovo cca 16 hodin aj s prestaukamina 3 detmi.
Spotreba 8,7 volvo xc90. Mega fuukali a strsny nosic na streche.
# 7. 8. 20 15:40
vinhifi
Tak omezení na dálnici kromě D1 je na dálnici do Budapešti a pak dost i Srbsku. Dokonce na té nové mezi kalotinou a nudí. Hodně rozkopano mezi kalotinou a Sofii. Staví se poslední kousek dálnice. Aut minimum. A cel ici si to užívají uraduji. Do Řecka bez problémů akorát na vstupu test na covid
# 7. 8. 20 16:30
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání