Fórum najih.cz > Bulharsko > Autem do Bulharska

Autem do Bulharska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Diskuse ke stránce Autem do Bulharska.
# 25. 6. 08 01:33 upravil: Yuhů
pepe
Doporučuji cestu přes Constance>Bucuresti>Devu>Arad. Rumuni mají, krom levné dálniční známky za 5 Euro/7dní moc pěkné silnice, Bulhaři mají silnice dobré jen podél pobřeží.Pepe.
# 24. 8. 08 09:25
Anonymní
Do Bulharska bych příště jela přes Srbsko i když je to snad dražší, ale tam jsme jeli na Bukurešť směr Nesebr, průměrná rychloost 45km/h, protože je to hlavní tah, jede zde spoustu náklaďáků a aut, jezdí se v kolonách, nelze předjíždět a navíc se téměř celý tah opravuje silnice, takže výluky do jednoho pruhu a semafory.Zpět jsme jeli delší trasu přes Bulharsklo, kde jsou SUPER cesty i na okrskách , abychom jeli co nejméně přes Rumunsko, takže jiný tah na Sofii. Bohužel situace naprosto stejná a navíc jsme za přeplavení přes Dunaj z Bulharska do Rumunska zaplatili 23 euro za auto a 3 euro za osobu! Zlodějina 1. třídy! A jakmile jsme vstoupili do Rumunska, tak dalších 6 euro coby port taxau!!! V Srbsku je prý dálnice a i když se platí asi dost, úspora času a nafty je k nezaplacení.Neseber - Brno 25h jízdy!
# 25. 8. 08 11:26
Anonymní
Pepe, nevím, kde jsi byl na pěkných silnicích v Rumunsku, ale v sobotu jsem se vrátila a mé zkušenosti se silnicemi v Rumunsku jsou příšerné!
# 25. 8. 08 11:29
Iva
Dobry den,chtel by jsem se zeptat jake jsou ceny privatniho ubytovani(apartman pro 2 osoby) v Bulharsku v Kitenu nebo Lozenec a jestli je mozne se taky privatne ubytovat v Sinemorec? Muzete mne taky napsat jake jsou prumerne ceny jidel? A je lepsi si vzit sebou Eura nebo ceske penize? Chtela by jsem jet kolem 15 zari do techto mist, ktera jsem Vam uvedla a myslite, ze tam bude jeste v tuto dobu teplo? Moc Vam dekuji a tesim se na Vasi odpoved Iva.
# 25. 8. 08 13:00
Iva
Pojedu v aute z Ostravy. Nevite kolik stoji cesta tam i zpet a na jaky a rychlejsi smer je lepsi jet? A jak je to na hranicich kontroluji a co se nesmi vyvazet z Bulharska?
# 25. 8. 08 13:02
Yuhů
Ivo, ptáte se na spoustu věcí najednou.

> (apartman pro 2 osoby) v Bulharsku v Kitenu nebo Lozenec

40 leva na noc za celý apartmán, to zmanená asi 20 ?. Hodně to závisí na spoustě věcí - hlavně na kvalitě a na délce pobytu (delší pobyt je relativně levnější).

> jake jsou prumerne ceny jidel?
Průměrné ceny jídel mírně nižší než u nás.

> A je lepsi si vzit sebou Eura nebo ceske penize?
Vezměte si eura.
o penězích

> kolem 15 zari
> bude jeste v tuto dobu teplo?

Teplo bude. počasí

> Nevite kolik stoji cesta tam i zpet a

uvádím to na stránce, na kterou reagujete:
autem do Bulharska

> na jaky a rychlejsi smer je lepsi jet?

O tom je tato diskusní stránka. Jak vidíte, názory se velmi liší.

> A jak je to na hranicich kontroluji

normálka, jako to bývalo u nás před vstupem do Shengenu. Velmi přísně se kontroluje na hranicích do Srbska, protože to není v EU.

> a co se nesmi vyvazet z Bulharska?

Pokud pojedete přes Rumunsko, můžete téměř cokoliv. Bulharsko je v EU, což znamená volný obchod. Restrikce jsou pouze na velké množství alkoholu a cigaret.
# 26. 8. 08 09:20 upravil: Yuhů
sedmá
Co se týče výběru nelepší cesty, záleží co si kdo pod tím představuje. Někdo upřednostní co nejhezčí krajinu, jiný raději co nejvíc dálnic. Doporučuji www.skoda-auto.com, odkaz "routerplanner" Po zadání místa startu a místa cíle vám to vyhodí dost podrobnou trasu s časem, kilometry, typem silnic, průměrnou rychostí a zadáteli i spotřebu pohonných hmot a jejich cenu, spočítá to i částku za tuto cestu. Je možno zadat i průjezdová místa,pokud se vám nabídnutá trasa nelíbí, nebo chcete udělat odbočku.
# 26. 8. 08 16:40
Yuhů
na skoda-auto.com žádný odkaz routerplanner nevidím.

Na takové věci je lepší třeba www.viamichelin.com
# 27. 8. 08 12:58
sedmá
http://www.skoda-auto.com/moss-cze/services/routeplanner/

Zkusím i ten michelin.Zrovna plánuju trasu přes Rumunsko s odbočkou přes horský průsmyk ve Fagaraských horách, tak se mi to bude hodit. Uvítala bych i samostatný web o Rumunsku, nebo alespoň více info o něm. Dostávám chuť se tam vydat na turisticko-poznávací dovolenou.
# 27. 8. 08 13:52
sedmá
Tak jsem to zkusila a musím říct, že na serveru skoda je to podrobnější. některá místa a silnice jsem na michelinu vůbec nenašla a navádělo mě to oklikou výhradně po hlavních silnicích
# 27. 8. 08 14:26
hana
dobry den jak dlouho trva cesta do bulharska
# 13. 9. 08 18:02
Yuhu z Bulharska
to zalezi na mnoha okolnostech vcetne rychlosti auta. Pri stridani ridicu se to da stihnout za 24 hodin.
# 15. 9. 08 13:54
sedmá
Tak jsem se právě vrátila Bulharského pobřeží. Vyzkoušeli jsme opět další možné cesty a musím říct, že nám se zdá skutečně nejlepší cesta tzn. co nejkratší, nejrychlejší a po co nejlepších silnicích, tato: přes Maďarsko na Budapest, Nagylack (přechod do Rumunska), a dále Arad, Deva, Sibiu, Pitesti, Bucurest (míjí se obchvatem),Giurgiu (přechod Bulharsko), zde se platí 8 Eur za průjezd mostem přes Dunaj, Ruse, Razgrad, Šumen, Varna. Z Varny do letovisek vede silnice zhruba podél moře. (Nedoporučuji zkracovat odbočením z uvedeného hlavního tahu na Varnu. Silnice jsou špatné, nedá se jet rychle, takže čas neušetříte a auto dostane zabrat.) Na hranicích je to stejné jako jinde v Evropě. Silnice jsou spravené, dobře značené, úseků s dálnicemi je čím dál víc, města se až na pár vyjímek míjí obchvaty. Nejpomalejší úsek je v Rumunsku mezi Devou a Pitesti. Je tam dobrá silnice první třídy, ale dost frekventovaná a protože projíždíte krajem Karpat, docela se kroutí a často je omezená rychlost. Počítejte že tam víc jak osmdesátkou nepojedete, při provozu tak 60. Je lepší jet tento úsek v noci, kdy je na silnici relativně prázdno. Ve všech státech je třeba si koupit krátkodobou dálníční známku, která je k dostání vždy přímo na hranicích. V Rumunsku i Bulharsku lze na většině benzinek platit kartou, což je výhodnější, než platit Eurem - máte jistotu, že vás neošidí. Pojedeteli nonstop s miminem zastavování a nebudete-li hledět na spotřebu, můžete to stihnout i za méně jak 24 hodin.
# 17. 9. 08 16:48
Anonymní
máte pravdu,pouze bych chtěl podoktnout,nejezděte přes Rumunsko v noci,není to bezpečné z hlediska dopravy/konské povozy a podobné překážky,mluvím z vlastní zkušenosti,žil jsem v Bulharsku 12 let.
# 1. 11. 08 09:49
martin
Koňské povozy v noci jsou fakt nebezpečné,ale i pro ně.Oni vezou seno a osvětlení na zádi vozu je louč-otevřený oheň-hrůza.Jel jsem jak nade mnou sedmá-ale to je dávno-2003.
Zvládl jsem to felicií ujet naráz sám a při příjezdu do Primorska rodina ihned zalehla a já šel sám do moře:-))
# 5. 1. 09 00:00
Milan Kameš
Do Bulharska jezdíme již 5 let a to přes Rumunsko, ty řeči že se tudy nadá jet jsou lži.Silnice jsou v Rumunsku daleko v lepším stavu než u nás.Jezdíme až do Sozopolu.Akoráte je potřeba včas odbočit před Bukurešti na obchvat,jinak je to středem,horor hodně se přestavuje tak je zmatek ve značení.Čerpací stanice v perfektním stavu,vím očem píši ,jezdil jsem tam už za totáče tak mohu srovnávat.Udělali jak Rumuni,Bulhaři dost práce.Kdo chce jet autem vřele doporučuji není se čeho bát.jezdím Octávkou TDI,a mám spotřebu4,5-4,7 l nafty.Ta Rumunská je nejlepší.Spíme vždy jen v Rumunsku a to jen u benzinek ne nikde jinde!Perfektní zázemí všude čisto ochotný personál,i když se jdete jen umýt,či na toaletu.Jezdíme kolem 10.8.a na teplo to stačí.Co se týče trasy jedu Humpolec,Bratislava ,Gor,Seged,Arad, Sebe,Sibiu,Bukurešt,Gurdu,Ruse,Burgas,Sozopol. Celá tato trasa je 1700 km.Nechá se to přejet za den a půl s 6h spánku vRumunsku.Řídím sám a můžu říci se to dá ujet chce to ale dávat velký pozor a nepřecenovat se.Radši zastavit a odpočinout.Bydlíme vždy v Sozopolu v privátě už u známých velice ochotní lidé.Ze Sozopolu se nechá dojet i do Istambulu v Turecku.Vřele doporučuji mnoho památek,a uchvatný Velký Bazar,Modrá Mešita,Egypský Bazar,Sof.Palác a také Bospor,až tam se dá dojet z Humpolce.A jistě bude zajímat vás také za kolik se tato dovolená nechá pořídit.Jezdíme se ženou,Stravu na cestu jen kvalitní uzeninu /nešetřit/,další stravovaní jen v restauracích,Snídaně si děláme sami.V Sozopolu perfektní pekařství,velký výběr pečiva všeho druhu.Za toto vše se dá 800 euro.Na závěr bych chtěl napsat že u moře jsme 17 dní a na cestu 3 dny tam a zpět.Kameš.M.
# 4. 2. 09 18:37
j
Co tedy doporučujete přes rumunsko nebo srbsko?
# 4. 2. 09 21:09
ladax
Ahoj Milane, jde vidět, z tvého příspěvku, že jsi milovník Bulharska a jsem rád, že toto tady takhle píšeš na rovinu, aby se lidé nebáli jet přes Rumuny. Jsem taky jeden takovej případ, kdy na Bulharsko nedám dopustit, jezdil jsem tam jako kluk autem s rodiči a po r.89, jsem poprvé byl v roce 92 a od té doby skoro každý rok , ale jednou autobusem a potom letecky , letoviska střídám a líbi se mi Kranevo, Obzor a Lozenec. Ale to trochu mimo. Jak jsem psal , já létám, ale letos asi použiji auto, protože si chci zavzpomínat na tu úmornou, ale dnes si myslím, že s vozidlem dnešních kvalit krásnou cestu -příroda Rumunska je krásná. Pročítám proto po různu na netu trasy a tvoje trasa je popisována ve více případech jako dobrá a kvalitní a asi ji tedy použiji taktéž. No prostě uvidíme, jak se vše vyvine a při vývoji Eura , kdy jde strmě koruna dolu to nebudu cpát cestovce do chřtánu. Myslím si prostě , že nyní cesta autem nebude tak nákladná, individuálně jet se vyplatí. Díky tedy za tvůj příspěvek a krásné chvíle v Sozopolu, který jsem taky navštívil a je to krásné pobytové místo.... Ahoj
# 5. 2. 09 06:56
Milan Kameš
Ahoj J".Jednoznačně doporučuji jet přes Rumunsko,je to sice oněco delší ale lepší cesta to zaručuji.Kupovat,palivo jak naftu,benzín jen přes kredt.kartu,nejlépe u Lukojl,Petrom,já se du radši vždy zeptat jestli je berou.Nikdy ne za hotové je to nevyhodné.Vloni stála u nás 35kč,a v Rumunsku mě to vyšlo na28 po přepočtu.Ještě něco napíši ocestě ,poplatcícha také o cená v Bulhrsku.Při vjezdu do Madarska se zásadně vyhnu dálnici stejně mě to vyvede v Segedu,dálnice je v Madarsku drahá a já jedu podle ní,tak nic nestrácím.Když přijedu do Rumunska je třeba koupit Vignětu,známku stjí 13euro tam i zpět,dosti to kontrolují a tvrdě pokutují.Za hranicemi se mužeme už rozjet jak již jsem psal není se čeho obávat.já jedu tak do 22h večerní ,za tu dobu co jezdím žádný kon.potah nepotkal jo to za totáče jo.Pak se prospím a kránu zase vyražím dál.Jelikž mám Oktávku Tdi tak tankuji jen v Rumunsku a to dvakrát,u Aradu a pak až v Giugiu ato mě stačí i na cestu naspět a znova tankovat ve stej.městech.Kdo chce ušetřit může po projetí Bukureští jet na Constanca je to o 300km delší ušetří 10euro za přejezd mostu přes Dunaj.V Bulharsku je třeba zase koupit známku,měsíční 13euro,týdení7euro.ve vnitrozemí nekupovat tam si ceny dělá každý jak chce.Já jedu přes Ruse na Varnu,Razgrat,Šumen,Ajtos,Burgas,Sozopol.Možná vás bude zajímat, kolik stojí nocleh na osobu den,dá se pořídit od 20leva a také 40leva,podle vybavení/klimatizace/.Psal jsem že se stravujeme v restauracích,jídlo se vloni dalo pořídit od 5leva do 15leva to už je na vás co si dáte.Je třeba ochutnat,vše žádný problém nemáme.Pozor však na pitnou vodu,používat jen balenou nebo převařenou je ne tekoucí!!!!Chcete li jet do Turecka je třeba mít sebou veký techničák Turci to kontrolují a auta lustrují jestli není kradeno.Do Istambulu je to ze Sozopolu 350km ,doporučuji jet na noc k ránu jeste tam.Když bych se měl rozhodnout zdali autem,či atobusem,letadlem jsem pro auto,uvidím spoustu krásné přírody a také jak a včem místní žijí.Jedině takto se pozná jak se asi mají,přál bych to těm vidět těm co tvrdí žě je u nás špatně. To bude asi tak vše letos jedu zase ,kdo bude mít nějaké dotazy rád vám odpovím zde nebo na milan.kames@seznam.cz
# 5. 2. 09 18:45
Marie
Ráda bych se zeptala,zda je možné jet do Bulharska "na blind".
Mám 3 děti a nerada bych zůstala v Bulharsku bez ubytování.
Žádná cestovka nenabízí to,co chci.Děkuji Marie
# 17. 2. 09 01:55
pohoda
Ano,jezdí tak znalí poměrů.Záleží co chcete v Bulharsku.Když to nenabízí cestovky jak říkáte.Napište podrobněji na mail:iva.janevova@seznam.cz Ráda poradím pokud budu vědět.
# 17. 2. 09 14:38
Yuhů
Marie, to raději napište, co chcete.
# 24. 2. 09 23:48
sedmá
Píšete tady o nebezpečných koňských povozech v Rumunsku. Musim přitakat Milanovi, to bylo kdysi před lety. Na trase Arad-Sibiu-Bucurest-Ruse dnes nic takového nepotkáte. Ani ve dne, ani v noci. Je to hlavní tah a je tam takový provoz, že to asi už ani nikoho nenapadne a navíc, jsem si všimla, že spíš jak koně tam za plotem uvídíte fungl novej džíp. Pokud ale sjedete z hlavního tahu, tak to může být jiná. My zkusili naposledy při cestě tam jet přes Fagarašské hory jakýmsi průsmykem a tam tedy zvířata už vidět byla. Ve dne. V noci nevím, hory jsem projeli ve dne. Rozhodně v horách počítejte se stády ovcí, které občas přecházejí přes silnici. Hlídá je jeden bača a tak 4-6 velkých huňatých ovčáckých psů, velmi dobře vycvičených. Bačové jsou kliďasi, zvířata nijak ze silnice neodhání a tak občas musíte počkat, až prostě sama přejdou. Ale protože se tam každý jede kochat přírodou, tak to nikomu nevadilo. Jen pozor na psy. Nesnesou, aby se kodoli cizí k jejich svěřencům přiblížil. V autě vám nic nehrozi, ale cyklisti a pěší turisti nebo lovci fotek by raději měli zůstat v uctivé vzdálenosti. Silnice v horách je ve velmi dobrém stavu, udržovaná, takový alpský typ. Spousta odpočívadel s nádhernými výhledy na krajinu. Hory jsou nádherné, barevné, s vodopády, je na co se koukat. Pramení tam řeka Arges, kolem které jsme pak sjížděli do městečka Curtea de Arges. Dorazili jsme tam kolem 18.00 hod. a tady tedy taky bylo plno zvířat, hlavně krav,které se vracely z pastvy z domů. Každému, kdo má rád krásnou přírodu, nevadí mu točky a stoupání a sem tam trochu terénní jízdy (pod horami je úsek asi 20 km velmi špatné silnice) a nejede na čas, to vřele doporučuji. Pro nás to byl spolu s výletem do Istanbulu nejhezčí zážitek z celé dovolené. :-)
# 6. 3. 09 01:38
sedmá
Jo a ještě k té Bukurešti: skutečně byla ještě před třemi čtyřmi lety děsně rozmlácená a díky všelijakým objíždkám, velmi značeným buď velmi špatně nebo vůbec,jste se zaručeně po čtvrt hodině ztratili. Teď je ale již vše spraveno, Bukureští vede v podstatě dálnice a mám pocit, že je to i rychlejší a pohodlnější než jet tím obchvatem. Odbočka na něj je špatně značená, my se trefili až na podruhý (a to jsme měli GPS), jeli jsme tam ve všedni den po setmění, byl tam velkej provoz, samej kamion, silnice rozbitá, celkem úzká, předjíždět se moc nedalo... no snad to taky brzo opraví a udělají tam taky pořádnou silnici.
# 6. 3. 09 01:52
Anonymní
sedmá ty tu uklidnuješ a jiní Bukureští straší jako katastrofou,,,,,,,takže jak je to doopravdy, raději se vyhnout???
# 8. 3. 09 18:44
Milan Kameš
Pročítám dotazy a odpovědi,na názor zda jet přes Bukurešt nebo se tomuto městu vyhnout.Můj názor je že se dá projet, ale chce to sledovat značení.Je pravda že dříve bylo toto město dosti rozkopané,ale i Rumuni se snaží vše dát do pořádku,nejdříve město a pak i obchvat,ten je opravdu vdosti žalostném stavu.Já bych jel po obchvatu,přes město jedině brzičko ráno dokud tam není velký provoz,ale stejněto vyvede na směr Giurgiu.Nebojte se jezdit jak přes město tak po obchvatu ti kdo straší že se to nedá nemluví pravdu skusil jsem oboje a dáse to projet.
# 8. 3. 09 19:09
ladax
Ahoj, jsem tedy pevně rozhodnutý letos absolovat cestu do Bulharska po vlastní ose, pojedu Bukureští a asi využiji ten obchvat-krkolomný, ale pokud bych jel brzy k ránu Bukureští projel bych ji centrem, to ten provoz takový nebude. Využil jsem zde Vaše rady a pomoc a jsem připraven a vyzbrojen nějakými informacemi. Letos zatím i letecké zájezdy jsou celkem levné, ale chci prostě cestu prožít i jinak, než letadlem . V plánu je Obzor , ale pokud tam nebude místo na blind , tak vedle je krásná vesnička Bjala a tu bych taky bral. Je tam krásně a krásné otevřené moře, hospůdky při pláži a prostě pohoda dovolenková. Teď jenom ten kurz leva mne trochu vadí, není to dobrý a jeho kurz vůči koruně pořád chápu méně a méně. PODĚLTE SE KAM JEDETE VY LETOS.
# 9. 3. 09 10:05
Iveta
Ahojte dovolenkáři

Jako každý rok, tak i letos je du 2 x do Kitenu.
První dovolenou plánujeme na p´řelom 6/7 a druhou na 8/9.
Vždy tak na 16 až 20 dní pobytu.
Jezdím autem už 4 roky a to přes Srby.
V Kitenu bydlím u mých kamarádů v Penzionu Mečta a na pláže jezdím na divoké od Sozopolu až po Rezovo.
Přeji všem krásnou dovolenou

Ywetha@seznam.cz
# 9. 3. 09 12:52
sedmá
Rozhodně není třeba se Bukurešti ani Rumunska jako takového děsit. Rumuni se díky dotacím z EU pustili do přebudování silniční sítě prozatím alespoň hlavních tahů a hlavního města opravdu s vervou, takže co bylo pravda jeden rok, nemusí být pravda už rok následující.Snaží se nás dohnat mílovými kroky a kdo tam jezdí pravidelně a má možnost ty změny sledovat, tak mi myslím dá za pravdu. Nebála bych se ani provozu ve městě, ani toho obchvatu. Mě osobně je příjemnější to město, protože alespoň koukám jak se z města hrůzy stává regulérní pěkné evropské velkoměsto s výstavními paláci a parky. Já letos zůstávám doma, tak doufám, že si tady pak počtu o vašich zážitcích a zkušenostech. Ahojte všichni.
# 10. 3. 09 01:23 upravil: sedmá
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Gruzie.com a další.

Vyhledávání