Fórum najih.cz > Bulharsko > Autem do Bulharska

Autem do Bulharska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Diskuse ke stránce Autem do Bulharska.
# 25. 6. 08 01:33 upravil: Yuhů
pepe
Doporučuji cestu přes Constance>Bucuresti>Devu>Arad. Rumuni mají, krom levné dálniční známky za 5 Euro/7dní moc pěkné silnice, Bulhaři mají silnice dobré jen podél pobřeží.Pepe.
# 24. 8. 08 09:25
Anonymní
Do Bulharska bych příště jela přes Srbsko i když je to snad dražší, ale tam jsme jeli na Bukurešť směr Nesebr, průměrná rychloost 45km/h, protože je to hlavní tah, jede zde spoustu náklaďáků a aut, jezdí se v kolonách, nelze předjíždět a navíc se téměř celý tah opravuje silnice, takže výluky do jednoho pruhu a semafory.Zpět jsme jeli delší trasu přes Bulharsklo, kde jsou SUPER cesty i na okrskách , abychom jeli co nejméně přes Rumunsko, takže jiný tah na Sofii. Bohužel situace naprosto stejná a navíc jsme za přeplavení přes Dunaj z Bulharska do Rumunska zaplatili 23 euro za auto a 3 euro za osobu! Zlodějina 1. třídy! A jakmile jsme vstoupili do Rumunska, tak dalších 6 euro coby port taxau!!! V Srbsku je prý dálnice a i když se platí asi dost, úspora času a nafty je k nezaplacení.Neseber - Brno 25h jízdy!
# 25. 8. 08 11:26
Anonymní
Pepe, nevím, kde jsi byl na pěkných silnicích v Rumunsku, ale v sobotu jsem se vrátila a mé zkušenosti se silnicemi v Rumunsku jsou příšerné!
# 25. 8. 08 11:29
Iva
Dobry den,chtel by jsem se zeptat jake jsou ceny privatniho ubytovani(apartman pro 2 osoby) v Bulharsku v Kitenu nebo Lozenec a jestli je mozne se taky privatne ubytovat v Sinemorec? Muzete mne taky napsat jake jsou prumerne ceny jidel? A je lepsi si vzit sebou Eura nebo ceske penize? Chtela by jsem jet kolem 15 zari do techto mist, ktera jsem Vam uvedla a myslite, ze tam bude jeste v tuto dobu teplo? Moc Vam dekuji a tesim se na Vasi odpoved Iva.
# 25. 8. 08 13:00
Iva
Pojedu v aute z Ostravy. Nevite kolik stoji cesta tam i zpet a na jaky a rychlejsi smer je lepsi jet? A jak je to na hranicich kontroluji a co se nesmi vyvazet z Bulharska?
# 25. 8. 08 13:02
Yuhů
Ivo, ptáte se na spoustu věcí najednou.

> (apartman pro 2 osoby) v Bulharsku v Kitenu nebo Lozenec

40 leva na noc za celý apartmán, to zmanená asi 20 ?. Hodně to závisí na spoustě věcí - hlavně na kvalitě a na délce pobytu (delší pobyt je relativně levnější).

> jake jsou prumerne ceny jidel?
Průměrné ceny jídel mírně nižší než u nás.

> A je lepsi si vzit sebou Eura nebo ceske penize?
Vezměte si eura.
o penězích

> kolem 15 zari
> bude jeste v tuto dobu teplo?

Teplo bude. počasí

> Nevite kolik stoji cesta tam i zpet a

uvádím to na stránce, na kterou reagujete:
autem do Bulharska

> na jaky a rychlejsi smer je lepsi jet?

O tom je tato diskusní stránka. Jak vidíte, názory se velmi liší.

> A jak je to na hranicich kontroluji

normálka, jako to bývalo u nás před vstupem do Shengenu. Velmi přísně se kontroluje na hranicích do Srbska, protože to není v EU.

> a co se nesmi vyvazet z Bulharska?

Pokud pojedete přes Rumunsko, můžete téměř cokoliv. Bulharsko je v EU, což znamená volný obchod. Restrikce jsou pouze na velké množství alkoholu a cigaret.
# 26. 8. 08 09:20 upravil: Yuhů
sedmá
Co se týče výběru nelepší cesty, záleží co si kdo pod tím představuje. Někdo upřednostní co nejhezčí krajinu, jiný raději co nejvíc dálnic. Doporučuji www.skoda-auto.com, odkaz "routerplanner" Po zadání místa startu a místa cíle vám to vyhodí dost podrobnou trasu s časem, kilometry, typem silnic, průměrnou rychostí a zadáteli i spotřebu pohonných hmot a jejich cenu, spočítá to i částku za tuto cestu. Je možno zadat i průjezdová místa,pokud se vám nabídnutá trasa nelíbí, nebo chcete udělat odbočku.
# 26. 8. 08 16:40
Yuhů
na skoda-auto.com žádný odkaz routerplanner nevidím.

Na takové věci je lepší třeba www.viamichelin.com
# 27. 8. 08 12:58
sedmá
http://www.skoda-auto.com/moss-cze/services/routeplanner/

Zkusím i ten michelin.Zrovna plánuju trasu přes Rumunsko s odbočkou přes horský průsmyk ve Fagaraských horách, tak se mi to bude hodit. Uvítala bych i samostatný web o Rumunsku, nebo alespoň více info o něm. Dostávám chuť se tam vydat na turisticko-poznávací dovolenou.
# 27. 8. 08 13:52
sedmá
Tak jsem to zkusila a musím říct, že na serveru skoda je to podrobnější. některá místa a silnice jsem na michelinu vůbec nenašla a navádělo mě to oklikou výhradně po hlavních silnicích
# 27. 8. 08 14:26
hana
dobry den jak dlouho trva cesta do bulharska
# 13. 9. 08 18:02
Yuhu z Bulharska
to zalezi na mnoha okolnostech vcetne rychlosti auta. Pri stridani ridicu se to da stihnout za 24 hodin.
# 15. 9. 08 13:54
sedmá
Tak jsem se právě vrátila Bulharského pobřeží. Vyzkoušeli jsme opět další možné cesty a musím říct, že nám se zdá skutečně nejlepší cesta tzn. co nejkratší, nejrychlejší a po co nejlepších silnicích, tato: přes Maďarsko na Budapest, Nagylack (přechod do Rumunska), a dále Arad, Deva, Sibiu, Pitesti, Bucurest (míjí se obchvatem),Giurgiu (přechod Bulharsko), zde se platí 8 Eur za průjezd mostem přes Dunaj, Ruse, Razgrad, Šumen, Varna. Z Varny do letovisek vede silnice zhruba podél moře. (Nedoporučuji zkracovat odbočením z uvedeného hlavního tahu na Varnu. Silnice jsou špatné, nedá se jet rychle, takže čas neušetříte a auto dostane zabrat.) Na hranicích je to stejné jako jinde v Evropě. Silnice jsou spravené, dobře značené, úseků s dálnicemi je čím dál víc, města se až na pár vyjímek míjí obchvaty. Nejpomalejší úsek je v Rumunsku mezi Devou a Pitesti. Je tam dobrá silnice první třídy, ale dost frekventovaná a protože projíždíte krajem Karpat, docela se kroutí a často je omezená rychlost. Počítejte že tam víc jak osmdesátkou nepojedete, při provozu tak 60. Je lepší jet tento úsek v noci, kdy je na silnici relativně prázdno. Ve všech státech je třeba si koupit krátkodobou dálníční známku, která je k dostání vždy přímo na hranicích. V Rumunsku i Bulharsku lze na většině benzinek platit kartou, což je výhodnější, než platit Eurem - máte jistotu, že vás neošidí. Pojedeteli nonstop s miminem zastavování a nebudete-li hledět na spotřebu, můžete to stihnout i za méně jak 24 hodin.
# 17. 9. 08 16:48
Anonymní
máte pravdu,pouze bych chtěl podoktnout,nejezděte přes Rumunsko v noci,není to bezpečné z hlediska dopravy/konské povozy a podobné překážky,mluvím z vlastní zkušenosti,žil jsem v Bulharsku 12 let.
# 1. 11. 08 09:49
martin
Koňské povozy v noci jsou fakt nebezpečné,ale i pro ně.Oni vezou seno a osvětlení na zádi vozu je louč-otevřený oheň-hrůza.Jel jsem jak nade mnou sedmá-ale to je dávno-2003.
Zvládl jsem to felicií ujet naráz sám a při příjezdu do Primorska rodina ihned zalehla a já šel sám do moře:-))
# 5. 1. 09 00:00
Milan Kameš
Do Bulharska jezdíme již 5 let a to přes Rumunsko, ty řeči že se tudy nadá jet jsou lži.Silnice jsou v Rumunsku daleko v lepším stavu než u nás.Jezdíme až do Sozopolu.Akoráte je potřeba včas odbočit před Bukurešti na obchvat,jinak je to středem,horor hodně se přestavuje tak je zmatek ve značení.Čerpací stanice v perfektním stavu,vím očem píši ,jezdil jsem tam už za totáče tak mohu srovnávat.Udělali jak Rumuni,Bulhaři dost práce.Kdo chce jet autem vřele doporučuji není se čeho bát.jezdím Octávkou TDI,a mám spotřebu4,5-4,7 l nafty.Ta Rumunská je nejlepší.Spíme vždy jen v Rumunsku a to jen u benzinek ne nikde jinde!Perfektní zázemí všude čisto ochotný personál,i když se jdete jen umýt,či na toaletu.Jezdíme kolem 10.8.a na teplo to stačí.Co se týče trasy jedu Humpolec,Bratislava ,Gor,Seged,Arad, Sebe,Sibiu,Bukurešt,Gurdu,Ruse,Burgas,Sozopol. Celá tato trasa je 1700 km.Nechá se to přejet za den a půl s 6h spánku vRumunsku.Řídím sám a můžu říci se to dá ujet chce to ale dávat velký pozor a nepřecenovat se.Radši zastavit a odpočinout.Bydlíme vždy v Sozopolu v privátě už u známých velice ochotní lidé.Ze Sozopolu se nechá dojet i do Istambulu v Turecku.Vřele doporučuji mnoho památek,a uchvatný Velký Bazar,Modrá Mešita,Egypský Bazar,Sof.Palác a také Bospor,až tam se dá dojet z Humpolce.A jistě bude zajímat vás také za kolik se tato dovolená nechá pořídit.Jezdíme se ženou,Stravu na cestu jen kvalitní uzeninu /nešetřit/,další stravovaní jen v restauracích,Snídaně si děláme sami.V Sozopolu perfektní pekařství,velký výběr pečiva všeho druhu.Za toto vše se dá 800 euro.Na závěr bych chtěl napsat že u moře jsme 17 dní a na cestu 3 dny tam a zpět.Kameš.M.
# 4. 2. 09 18:37
j
Co tedy doporučujete přes rumunsko nebo srbsko?
# 4. 2. 09 21:09
ladax
Ahoj Milane, jde vidět, z tvého příspěvku, že jsi milovník Bulharska a jsem rád, že toto tady takhle píšeš na rovinu, aby se lidé nebáli jet přes Rumuny. Jsem taky jeden takovej případ, kdy na Bulharsko nedám dopustit, jezdil jsem tam jako kluk autem s rodiči a po r.89, jsem poprvé byl v roce 92 a od té doby skoro každý rok , ale jednou autobusem a potom letecky , letoviska střídám a líbi se mi Kranevo, Obzor a Lozenec. Ale to trochu mimo. Jak jsem psal , já létám, ale letos asi použiji auto, protože si chci zavzpomínat na tu úmornou, ale dnes si myslím, že s vozidlem dnešních kvalit krásnou cestu -příroda Rumunska je krásná. Pročítám proto po různu na netu trasy a tvoje trasa je popisována ve více případech jako dobrá a kvalitní a asi ji tedy použiji taktéž. No prostě uvidíme, jak se vše vyvine a při vývoji Eura , kdy jde strmě koruna dolu to nebudu cpát cestovce do chřtánu. Myslím si prostě , že nyní cesta autem nebude tak nákladná, individuálně jet se vyplatí. Díky tedy za tvůj příspěvek a krásné chvíle v Sozopolu, který jsem taky navštívil a je to krásné pobytové místo.... Ahoj
# 5. 2. 09 06:56
Milan Kameš
Ahoj J".Jednoznačně doporučuji jet přes Rumunsko,je to sice oněco delší ale lepší cesta to zaručuji.Kupovat,palivo jak naftu,benzín jen přes kredt.kartu,nejlépe u Lukojl,Petrom,já se du radši vždy zeptat jestli je berou.Nikdy ne za hotové je to nevyhodné.Vloni stála u nás 35kč,a v Rumunsku mě to vyšlo na28 po přepočtu.Ještě něco napíši ocestě ,poplatcícha také o cená v Bulhrsku.Při vjezdu do Madarska se zásadně vyhnu dálnici stejně mě to vyvede v Segedu,dálnice je v Madarsku drahá a já jedu podle ní,tak nic nestrácím.Když přijedu do Rumunska je třeba koupit Vignětu,známku stjí 13euro tam i zpět,dosti to kontrolují a tvrdě pokutují.Za hranicemi se mužeme už rozjet jak již jsem psal není se čeho obávat.já jedu tak do 22h večerní ,za tu dobu co jezdím žádný kon.potah nepotkal jo to za totáče jo.Pak se prospím a kránu zase vyražím dál.Jelikž mám Oktávku Tdi tak tankuji jen v Rumunsku a to dvakrát,u Aradu a pak až v Giugiu ato mě stačí i na cestu naspět a znova tankovat ve stej.městech.Kdo chce ušetřit může po projetí Bukureští jet na Constanca je to o 300km delší ušetří 10euro za přejezd mostu přes Dunaj.V Bulharsku je třeba zase koupit známku,měsíční 13euro,týdení7euro.ve vnitrozemí nekupovat tam si ceny dělá každý jak chce.Já jedu přes Ruse na Varnu,Razgrat,Šumen,Ajtos,Burgas,Sozopol.Možná vás bude zajímat, kolik stojí nocleh na osobu den,dá se pořídit od 20leva a také 40leva,podle vybavení/klimatizace/.Psal jsem že se stravujeme v restauracích,jídlo se vloni dalo pořídit od 5leva do 15leva to už je na vás co si dáte.Je třeba ochutnat,vše žádný problém nemáme.Pozor však na pitnou vodu,používat jen balenou nebo převařenou je ne tekoucí!!!!Chcete li jet do Turecka je třeba mít sebou veký techničák Turci to kontrolují a auta lustrují jestli není kradeno.Do Istambulu je to ze Sozopolu 350km ,doporučuji jet na noc k ránu jeste tam.Když bych se měl rozhodnout zdali autem,či atobusem,letadlem jsem pro auto,uvidím spoustu krásné přírody a také jak a včem místní žijí.Jedině takto se pozná jak se asi mají,přál bych to těm vidět těm co tvrdí žě je u nás špatně. To bude asi tak vše letos jedu zase ,kdo bude mít nějaké dotazy rád vám odpovím zde nebo na milan.kames@seznam.cz
# 5. 2. 09 18:45
Marie
Ráda bych se zeptala,zda je možné jet do Bulharska "na blind".
Mám 3 děti a nerada bych zůstala v Bulharsku bez ubytování.
Žádná cestovka nenabízí to,co chci.Děkuji Marie
# 17. 2. 09 01:55
pohoda
Ano,jezdí tak znalí poměrů.Záleží co chcete v Bulharsku.Když to nenabízí cestovky jak říkáte.Napište podrobněji na mail:iva.janevova@seznam.cz Ráda poradím pokud budu vědět.
# 17. 2. 09 14:38
Yuhů
Marie, to raději napište, co chcete.
# 24. 2. 09 23:48
sedmá
Píšete tady o nebezpečných koňských povozech v Rumunsku. Musim přitakat Milanovi, to bylo kdysi před lety. Na trase Arad-Sibiu-Bucurest-Ruse dnes nic takového nepotkáte. Ani ve dne, ani v noci. Je to hlavní tah a je tam takový provoz, že to asi už ani nikoho nenapadne a navíc, jsem si všimla, že spíš jak koně tam za plotem uvídíte fungl novej džíp. Pokud ale sjedete z hlavního tahu, tak to může být jiná. My zkusili naposledy při cestě tam jet přes Fagarašské hory jakýmsi průsmykem a tam tedy zvířata už vidět byla. Ve dne. V noci nevím, hory jsem projeli ve dne. Rozhodně v horách počítejte se stády ovcí, které občas přecházejí přes silnici. Hlídá je jeden bača a tak 4-6 velkých huňatých ovčáckých psů, velmi dobře vycvičených. Bačové jsou kliďasi, zvířata nijak ze silnice neodhání a tak občas musíte počkat, až prostě sama přejdou. Ale protože se tam každý jede kochat přírodou, tak to nikomu nevadilo. Jen pozor na psy. Nesnesou, aby se kodoli cizí k jejich svěřencům přiblížil. V autě vám nic nehrozi, ale cyklisti a pěší turisti nebo lovci fotek by raději měli zůstat v uctivé vzdálenosti. Silnice v horách je ve velmi dobrém stavu, udržovaná, takový alpský typ. Spousta odpočívadel s nádhernými výhledy na krajinu. Hory jsou nádherné, barevné, s vodopády, je na co se koukat. Pramení tam řeka Arges, kolem které jsme pak sjížděli do městečka Curtea de Arges. Dorazili jsme tam kolem 18.00 hod. a tady tedy taky bylo plno zvířat, hlavně krav,které se vracely z pastvy z domů. Každému, kdo má rád krásnou přírodu, nevadí mu točky a stoupání a sem tam trochu terénní jízdy (pod horami je úsek asi 20 km velmi špatné silnice) a nejede na čas, to vřele doporučuji. Pro nás to byl spolu s výletem do Istanbulu nejhezčí zážitek z celé dovolené. :-)
# 6. 3. 09 01:38
sedmá
Jo a ještě k té Bukurešti: skutečně byla ještě před třemi čtyřmi lety děsně rozmlácená a díky všelijakým objíždkám, velmi značeným buď velmi špatně nebo vůbec,jste se zaručeně po čtvrt hodině ztratili. Teď je ale již vše spraveno, Bukureští vede v podstatě dálnice a mám pocit, že je to i rychlejší a pohodlnější než jet tím obchvatem. Odbočka na něj je špatně značená, my se trefili až na podruhý (a to jsme měli GPS), jeli jsme tam ve všedni den po setmění, byl tam velkej provoz, samej kamion, silnice rozbitá, celkem úzká, předjíždět se moc nedalo... no snad to taky brzo opraví a udělají tam taky pořádnou silnici.
# 6. 3. 09 01:52
Anonymní
sedmá ty tu uklidnuješ a jiní Bukureští straší jako katastrofou,,,,,,,takže jak je to doopravdy, raději se vyhnout???
# 8. 3. 09 18:44
Milan Kameš
Pročítám dotazy a odpovědi,na názor zda jet přes Bukurešt nebo se tomuto městu vyhnout.Můj názor je že se dá projet, ale chce to sledovat značení.Je pravda že dříve bylo toto město dosti rozkopané,ale i Rumuni se snaží vše dát do pořádku,nejdříve město a pak i obchvat,ten je opravdu vdosti žalostném stavu.Já bych jel po obchvatu,přes město jedině brzičko ráno dokud tam není velký provoz,ale stejněto vyvede na směr Giurgiu.Nebojte se jezdit jak přes město tak po obchvatu ti kdo straší že se to nedá nemluví pravdu skusil jsem oboje a dáse to projet.
# 8. 3. 09 19:09
ladax
Ahoj, jsem tedy pevně rozhodnutý letos absolovat cestu do Bulharska po vlastní ose, pojedu Bukureští a asi využiji ten obchvat-krkolomný, ale pokud bych jel brzy k ránu Bukureští projel bych ji centrem, to ten provoz takový nebude. Využil jsem zde Vaše rady a pomoc a jsem připraven a vyzbrojen nějakými informacemi. Letos zatím i letecké zájezdy jsou celkem levné, ale chci prostě cestu prožít i jinak, než letadlem . V plánu je Obzor , ale pokud tam nebude místo na blind , tak vedle je krásná vesnička Bjala a tu bych taky bral. Je tam krásně a krásné otevřené moře, hospůdky při pláži a prostě pohoda dovolenková. Teď jenom ten kurz leva mne trochu vadí, není to dobrý a jeho kurz vůči koruně pořád chápu méně a méně. PODĚLTE SE KAM JEDETE VY LETOS.
# 9. 3. 09 10:05
Iveta
Ahojte dovolenkáři

Jako každý rok, tak i letos je du 2 x do Kitenu.
První dovolenou plánujeme na p´řelom 6/7 a druhou na 8/9.
Vždy tak na 16 až 20 dní pobytu.
Jezdím autem už 4 roky a to přes Srby.
V Kitenu bydlím u mých kamarádů v Penzionu Mečta a na pláže jezdím na divoké od Sozopolu až po Rezovo.
Přeji všem krásnou dovolenou

Ywetha@seznam.cz
# 9. 3. 09 12:52
sedmá
Rozhodně není třeba se Bukurešti ani Rumunska jako takového děsit. Rumuni se díky dotacím z EU pustili do přebudování silniční sítě prozatím alespoň hlavních tahů a hlavního města opravdu s vervou, takže co bylo pravda jeden rok, nemusí být pravda už rok následující.Snaží se nás dohnat mílovými kroky a kdo tam jezdí pravidelně a má možnost ty změny sledovat, tak mi myslím dá za pravdu. Nebála bych se ani provozu ve městě, ani toho obchvatu. Mě osobně je příjemnější to město, protože alespoň koukám jak se z města hrůzy stává regulérní pěkné evropské velkoměsto s výstavními paláci a parky. Já letos zůstávám doma, tak doufám, že si tady pak počtu o vašich zážitcích a zkušenostech. Ahojte všichni.
# 10. 3. 09 01:23 upravil: sedmá
Komar
Ahoj, pár doplnění z vlastních zkušeností.
- V létě 2005 jsme platili dezinfekci asi 5 EUR na SRB/BG hranicích.
- Při cestě do BG autem se tuším zapisuje auto do pasu a při odjezdu ho člověk musí zase mít (to auto) eventualně prokázat, že ho neprodal. Jel jsem před lety s Katevem domů a na hranicích vyhodili z busu jednoho Čecha s tím, že přijel autem. Nic nebylo platné vysvětlování, že to je služebák, který nechal na firmě v Plovdivu a on jede na dovolenou. Musel vystoupit a čekat na kolegu, který se s autem protočil přes čáru. Autobus mezitím odjel. Nepotěší, že?
- Policisty jsem dvakrát usmlouval na rychlé jízdě. Jednou cigaretami (doporučuju vozit na úplatek), jednou svým zcestovalým zevnějškem a slovy o krásách Bulharských hor.
- Dálnice se už trochu trochu rozmohly oproti tomu, co se tu píše.
- Doporučuju se vyhnout cestě po zemi na konci prázdnin, a to zejména cestě přes Srbsko. Všichni turečtí gastarbeitři jedou zpět do (D) a hranice jsou pak na hóóódně dlouho.
m42komar/at/centrum.cz
# 31. 3. 09 08:56
Komár
Stopem mám vyzkoušenou nejrychlejší tzv. "B trasu" Brno, Blava, Budapest, Belehrad, Bulharsko. Když se zadaří, dá se to stejně rychle jako s busem. Doporučuju:
- nenechat se vysadit na posledním českém nájezdu na D2 v Břeclavi, často tu najíždí na dálnici policie
- na dálniční přechodu CZ/SK se stopovat smí, i když policie tvrdí opak (zeptejte se jich, co je to o 100 m dál za značku :) (začátek dálnice))
- radši si zkuste chytit na parkovišti kamion, co vás vezme přes SK přejet jedním stopem a nenechat se odvézt do Bratislavy, je to zbytečné zdržení a špatně se odsud dostává.
- na hranicích SK/H se stopuje zcela bez problémů, zkuste chytit někoho do BP, pokud nechcete do Budapešti, zkuste se propracovat po obchvatu - je na něm benzínka v obou směrech, kde se dá stopovat. Pokud se dostanete do centra, tak jak pro směr BG, tak domů využijete kombinaci metru, tram, bus. Bohužel dle www.bkv.hu (místní dopravní podniky) se změnilo číslování některých linek. Pro směr do BG to snad dosud je autobus 54 a některá z jeho zastávek podél silnice na kterou navazuje dálnice na Szeged a pro směr domů to byl (a dnes už není) autobus 72 na zastávku Budaörsi bezinkút (či tak nějak). Takže se pokuste dostat na Budaörsi út a dostat se na velkou benzínku. Pozor, ať místo domů neodjedete k Balatonu.
- Srbsko je z této trasy stopem asi nejtěžší. Stopujte na peagích, kde se vybírá mýtné. Bělehradem vede hlavní průjezd centrem, dá se prostopovat, aniž byste někam popojížděli MHD. Směrem domů pozor opět na dělení cest na Záhřeb a BP. Kousek před touhle dálniční křižovatkou je benzínka, kde se taky dá, ale po pár hodinách sockování je lépe popojít po ukazatelích o 2 km dál (dálnice se tu stáčí do pravého úhlu, max rychlost 40, pruh na zastavení atd.).
- pokud nejedete do Sofie, zkuste si chytnout kamion (nejlépe Turecký, ty jsou s plnou penzí), který to vezme po okruhu, pokud jedete do města, je to jedno, z obchvatu (ve směru od hranic) je to pár kroků na tramvaj.
- Oproti tomu, co se tu píše doporučuju cedule BG a ne BUL. BG využijete jak pro Bělehrad, tak pro Bulharsko.
Přeju dobrej STOP.
# 31. 3. 09 09:46
rur
jde vidět , že to má komár jeden dobře zmáknutý,prostě ví co a jak,,, ale je to Velkej dobrodruh a to já až takovej zase nejsu....
# 1. 4. 09 10:07
Yuhů
Díky, Komáre. Možná bych měl založit vlákno pro bulharsko stopem, ne?
# 3. 4. 09 01:02
petrs1970
Ahoj, jedu do Bulharska již poněkolikáté. Jezdil jsem přes Srbsko, ale předloni jsem jel poprvé přes Rumunsko. Vše OK. Jen mám dotaz: Já jel přes Arad na Bukurešť. Existuje ještě cesta přes Oradeu. Prosím o info zda má někdo zkušenosti s oběma cestami (hlavně mě zajímá ta druhá)! Děkuji a přeji krásnou dovču.
# 26. 4. 09 20:00
Anonymní
o rumunskych krasnych cestach jsou lzi kde jste to vyhrabali je to tam des vsude vas okradou a cesty to je mazec diry ze utrhnete kolo vim ocem mluvim jezdil jsem do turecka pres rumunsko pet let kamionem
# 27. 4. 09 22:52
petrs1970
To rozhodně bylo v minulém století! Jel jsem tam v roce 2007 a vše bylo OK.
# 28. 4. 09 16:37
Jakub
Jel jsem do Makedonie v roce 2007. Poplatky za dálnice byly: Slovensko 150,-, Maďarsko 300,-, a Srbsko 1500,-Kč jsou to částky v Kč tam i zpět. Chtěl bych letos do Bulharska a asi pojedu zase přes Srbsko, cesta byla v pohodě a rychlá.
# 11. 5. 09 13:21
Tomino
petrs1970: Jel jsem obě cesty a musím říct, že pohodlnější a rychlejší je ta spodní, přes Arad (jel jsem naposledy 2x). Dříve jsem jezdil před Oradeu, ale bylo to spíš ze zvyku a protože jsem měl strach z cesty spodem.
Nevýhody horní cesty jsou 2 - jednak se to vleče přes Maďarsko, kdy za Budapeští není dálnice a jede se po státní (oproti trase na Szeged) a pak z Oradei do Devy (přes Beius) jsou poměrně nekvalitní cesty a hodně do kopce.
Cesta přes Oradeu je zase řekl bych dobrodružnější, takže záleží čemu dáváš přednost. I když je pro mě Oradea srdcovou záležitostí, na tranzit k moři bych doporučoval spodem.
# 15. 5. 09 14:46
fero
rumusko som isiel stredom ,nie cez bukurest ale na brasov,cesty su skoro nove -asfal ale neodporucam zastavovat za krajnicou a hlavne v tme ,niekedy som myslel že urvem napravu, tak len na vyditelnom mieste ,atiež odbocovat ,niekde su cesty- asfalt iba 5m a potom polna cesta hlavne cez dediny,ale hlavne by som povedal i lepsie ako na sk.
# 20. 5. 09 11:00
Lubka
Já jsem to jel v neděli do Stare Zagory, trasa přes Bratislavu, Gyor, Budapest, Szeged, Belehrad, Nis, Sofii. Celkem bez problému, jen je to únavné. Rozhodně lepší než přes Bulharsko kterém mám také sjeté. Problém je trošku na hranici ze Srbska do Bulharska, fronty, přísnější kontroly a co jsem nepochopil je že chtěj doklady od auta a ty pravděpodobně kopírujou na flashku, kretou asi pětkrát předáte než Vám ji už nevrátěj. Trošku zmatky. Kdyby něco můžu sdělit další aktuality + spočítám náklady na mýto v Srbsku, ale myslím že to je asi 15 EUR.
# 20. 5. 09 16:01
Lubka
Sorry, lepší než přes Rumunsko jsem chtěl říct
# 20. 5. 09 16:02
Renča
Trošku reakce na pokuty. My jsme byly v Bulharsku autem přes Srbsko v roce 2005. Na cestě do Bulharska jsme se s žádnou silniční kontrolou nepotkali, v Buharsku nás jednou policie upozornila, že stojíme na zákazu, tak až si nakoupíme, tak ať odjedeme (naprosto slušně až omluvně). Na cestě zpět nás zastavili Bulhaři, už byla tma a když zjistili, že jsme Češi, tak z toho nebyli moc nadšení, pro formu nám zkontrolovali doklady, seřvali Bulhara, kterého zastavili před námi, že my, cizinci, máme známku a on ne, nakonec nám popřáli šťastnou cestu. Pak to na nás zkusil policajt v Srbsku, že jsme jeli rychle, ale nedali jsme se, tak nám taky popřál šťastnou cestu a frčeli jsme. Jinak celá cesta přes Srbsko naprosto v pohodě, spát se dá u benzínek, na cestě tam jsme za záchod platili sušenkama, protože jsme neměli drobné. Dezinfekce při vjezdu do Bulharska činila 4 eura, ani poplatky za dálnici nebyl závratné. Ovšem nevím, jak je to letos, to teprve s největší pravděpodobností vyzkoušíme. Zvažujeme opět Bulharsko autem, cestou tam přes Srbsko, za Sofií zastávka v Rile, zpět přes Rumunsko.
# 21. 5. 09 08:44
Jura
Hojte, pracuji v Rumunsku a na dovolenou jezdím do Bulharska, takže spoj přes Rumunsko je OK. To co bylo dřív už neplatí, je to tu klidné. Jinak je nejlepší jed přes Rumunsko večer. Přes den ve směru do Bucuresti se často měří, kdežto v noci se jede dle možností auta a hlavně řidiče :-) Přes den jede tady i dosti aut a ještě více kamionů a tak je obtížné je v některých úsecích předjed, hlavně v Karpatech, kde jsou klikaté cesty.. Osobákem se jede od hranic do Bucuresti asi 7 hodin a z Bucuresti na hranice asi 1 hodka...

Jinak se v rumunsku platí za silnice poplatek, nevím kolik je týdenní, já mám roční a ta mě stála 118 LEI. Co se týče pohonných hmot, tak jsou tu levnější jak u nás, ale neplattě EURAMA na benzinkách. Kurz jakým Vám to přepočtou by Vám nenapičítal ani nějaký žid a to jsou vydřiduši teprve :-) Je lepší platit kartou, ale prvně si ověřte že jim funguje terminál, nestačí že mají nálepku na dveřích. Když vidí cizince, tak Vám žeknou že jim nefunguje a pak musíte dát EURa a nato čekají. Obrazně tam stojí jak naturál tak nafta cca 3,5 LEI za litr.

Pokud by měl někdo nějaký dotaz, mile rád odpovím.

Jo a nejede letos někdo v druhé polovině července do Bulharska...žebychom se někde sešli??

Náš mail je: machalek.jirka@seznam.cz
# 31. 5. 09 11:54
Jura
RENČO

A kdy jedete??

My to nemáme pevně dané ale asi v druhé polovině července.
# 31. 5. 09 11:56
Anonymní
Ahoj všichni, já teď objednal letenky pro 2 os na 15.8. do Burgasu a dohromady s poplatkama i zavazadlem jsem za 2 letenky zaplatil 3400kč. :-) To je myslím super cena...teď sem koukal po dvou dnech a už to zdražili skoro na dvojnásobek...Wizzair.com
# 1. 6. 09 22:56
Jura
JJ To je dobrá cena. Autem jsem tam taky za tu cenu a mohu se podívat kam chci, nejsem Vázaný tím že jsem v Burgasu, kde je přelidněno :-(
# 2. 6. 09 10:56
Martin
Chci jet poprvé od revoluce do Bulharska autem. Kdysi s rodiči jsme jezdili skoro každý rok. Známe místa jako je Burgas, Sozopol, Kiten, Achtopol. Poraďte mi jakou trasou mám jet. Jsme 4 osoby a kolik nás to vyjde. Může mi někdo poslat itinerář jakou cestou mám jet i s místy, kde mám čerpat benzín. Chtěli bychom se ubytovat asi v Kitenu. Jak to tam vypadá dnes.
Popř. adresy, kde se ubytovat. Dík.
# 2. 6. 09 18:23
Roman
Ahoj Martine. Je to tam absolutně v pohodě, mi jezdíme o kousíček dál do Lozence. Ubytování tam umím sehnat pro děti do 10let za 5eur, do 15 za 7 a pro dospělé za 8eur na noc a den. Je tam lacino a čisto zásadně nevaříme ale chodíme do restaurací, je jich tam plno a je z čeho vybírat.Jezdíme na 14 dní celá rodinka( 2dospělí 2děti) A celé nás to vyjde na cca 1000 Eur + nafta a poplatky. Loni jsme jeli tam spodní cestou přes Rumunsko (Arad,Pitešti) a zpátky přes Transilvánské Alpy. Byl to zážitek, prostě paráda a žádnej problém. Letos chceme jet přes Srbsko, je to prý kratší a pohodlnější. Odjíždíme záměrně 25.6 než začnou prázdniny a doma budeme 11.7. Vypadlo nám jedno auto, tak kdyby jste měli zájem, můžete se přidat,jsme Kladenáci a jedeme tři rodiny s dětma . Nedoporučuju jezdit solo autem. Klidně se ozvi na roman.cejka@volny.cz, rád ti odpovím na všechny otázky. Čau Roman.
# 2. 6. 09 22:29
Jura
Hojas Martine,
pokud pojedeš přes Rumunsko, tak si můžeš přečíst o této trase nahoře. Benzinek je všude hodně a ceny mají vesměs stejné. Nato, žeby jsi neměl kde natankovat, mít tedy strach nemusíš. Je tam dosti benzinek.
# 3. 6. 09 06:54
pepa z depa
nevite jesli je pres vidin most nebo trajekt a jak dlouho se tam ceka??
# 20. 6. 09 15:26
pepa z depa
nevite jesli je ve Vidinu most nevbo trajekt a jak dlouho se tam ceka???
# 20. 6. 09 15:29
fero
to co pise jura tak odemne detto
# 21. 6. 09 12:53
Anonymní
Dobrý den, nevíte jestli se do Bulharska dostaneme na občanku?Pojedeme přes Rumunsko
Děkuji
# 24. 6. 09 06:08
Jura
Tak do rumunska se na občanku dostaneš, to vím jistě. Jinak jedeme do Bulharka přes rumuny a vyrážíme 5 nebo 6.7. ze Zlína
# 24. 6. 09 17:46
fero
vsetko mas na www.mzv.cz každy stat a tak, pre slovakov www.mzv.sk
# 25. 6. 09 12:55
Marketa
Ahoj mate TIP na cestu jedu za ctrnact dni....!!!!????????Diky Marketa
# 25. 6. 09 16:38
Nicoll
Do Bulharska jezdím od roku 2003 pravidelně a žádný poplatek ve výši 2000 Kč, jsme nikdy neplatili. Poplatek za ekologickou daň byl opravdu zanedbatelný, teď již žádný. Každému Bulharsko vřele doporučuji... Je to úžasná země...
# 26. 6. 09 17:17
Olin
www.bulharsko.4fan.cz , mrknete brnknete nebo piste. zijeme v bulharsku a uvitame spolecnost. pokud bude potreba vse domluvime.
# 3. 7. 09 16:21
jamu
Zdravím všechny
V Bulharsku jsme byli již několikrát letadlem a tento rok to chceme zkusit poprvé autem.
Mohl by mi někdo kdo tam tento rok již jel přes Rumunsko říct reálné poplatky za průjezd. Předchozí vaše údaje a ty co jsem vyhledával na internetu se značně liší ! Hlavně co se Rumunska týče některé www uvádějí 7 euro za měsíc a zde uvádíte až 13 euro, most přes Dunaj zde uvádíte 10 euro jiné stránky 6 euro a někdo mluví i jakémsi poplatku za tranzit. Když jsem loni mluvil se Slováky v Kitenu o poplatcích v Bulharsku ve výši 13 euro rozhodně nemluvili. Rád bych reálné informace z roku 2009 Rumunsko a Bulharsko !
Jinak Bulharsko z mojich dlouholetých zkušeností super ! Honza
# 5. 7. 09 09:08
Olin
to jamu.... zijeme v Bulharsku a opravdu se zde plati jakesi mitne na vsechny silnice. Plati se 13 euro ale na mesic. Na tyden je to 6. pokud budete nekde pobliz dejte vedet, radi pomuzeme.zijeme v pomorie.kontakt 111bulgaria@seznam.cz
# 5. 7. 09 12:39
Martin D.
V Bulharsku jsem byl autem u moře v roce 2006 a v roce 2007. Jednom bych upřesnil, že poplatky v Srbsku byly 26 Eur a platilo se to asi na třikrát. Od Maďarských hranic byla silnice celkem dobrá, široká a řidiči, kteří jedou pomaleji jsou naučení jezdit až u kraje, takže se dalo celkem dobře předjíždět. Srbská dálnice je taky dobrá. Jediný menší problém byl na Srbsko-Bulharských hranicích, kde jsme vždy čekali asi hodinu, takže se to dalo vydržet. Bulharský desinfekční poplatek činil asi tři eura. Horší silnice jsou v samotném Bulharsku, ale dá se to pokud se nejede po nějakých silnicích typu třetí třídy. Jednou jsem to zkusil i přes Rumuny. Na hranicích se má platit jakýsi polatek za průjezd, ale všechny tři budky, kde se to má platit byly zavřené (bylo to v noci). Tak jsme pokračovali dál a na přechodu v Ruse po nás chtěli asi 50 Eur.
# 8. 7. 09 22:48
fero
jeto možne ale misme byli takiež 2 krat2005,2006 a za cestu tak isto sme neplatili ale to sme isli cez constantu a prechod durankulak takže nic,nepitali asi že sme nepoužili dialnicu,cez ruse ju zrejme použit musis takže ten polatok a asi nalepku potrebujes preto pitali tych 50e ako pokutu
# 10. 7. 09 07:03
certik
ahojte jazdim do bulharska uz viac ako desat rokov a to ma 32r. ak niekto potrebuje info tak mu ho rad poskytnem na nojom mailiku asaman@centrum.cz inak v rumunsku a bulharsku niesu ziadne problemy s cetovanim,a na hraniciach od kedy su v eu tak ani nekontroluju. jazda cez den je fajn ,ale aj v noci to ma svoje caro...aspon vodic vidi ci ide auto oproti...takze sa da jechat dost rychlo....trasu poprad....oradea...pitesti...bukurest...ruse...varna....pomorie..1300km robim tak okolo 20-22hod. najkratsie som to urobil za 17hod..len to musi byt clovek naviknutya oddychnuty. odporucam dalej cestu smer istanbul,ako aj okruh tureckom na auticku.
tot vse,,,,ak mate nieco kludne mi napiste
# 14. 7. 09 20:24
Anonymní
Na Sluneční pobřeží jsme jeli přes Rumunsko .220Kč za naši známku a D1 tankodrom,Slovensko 5 eur a slušná dálnice,Maďarsko přechod Rajka 7,5 eur a perfektní dálnice, upravená jako zahrádka,skvělé značení.Ze Segedu na přechod silnice jako u nás.Rumunská vigněta 7 eur silnice opravené,mnohem lepší než D1.Z Devy do Pitešti zpomalováky,rychlost 30-50km.Pak dálnice asi jako D11.Bukurešť zmatek ,ale dá se projet.V Ruse kontrola vigněty a poplatek přes most 6 eur.Bulharská viněta 10 Leva.Silnice trochu horší než u nás,hrubší povrch.Střídání řidičů po 4 hodinách, ujeto za 24 hodin.1697km a za cestu jsme viděli dvě bouračky /na D1 a v Rumunsku,ale nic zlého/.Zpět přes Srbsko.Slunneční pobřeží-Stara Zagora -silnice jak u nás.Pak nájezd na dálnici Plovdiv - Sofija.Jako D11,viněta 10Lev.Potom až na hranice pěkná silnice a dál na Niš.Najede se na dálnici ,mýtná brána.Dálnice končí za Begradem ,poplatek na bráně 8 euro.Další poplatek je za městem Novi Sad na hranice 4 euro.Nevím zda se něco neplatí mezi Beogradem a N.Sadem ,jeli jsme jinudy.Na srbskomaďarské hranici v půl třetí ráno žebrající děti a matky s malými dětmi.Vigněta do Maďarska !9 eur!Slovensko 5 eur a 220Kč na D1.Tady také byla jediná bouračka za celou cestu/auto bylo na střeše/.Policejní kontrola :v Maďarsku v pohodě,v Srbsku pouze fouknout na alkohol.Vy co pojedete poprvé jeďte bez obav,přeji vám lepší počasí na cestu než jsme měli my.Od Plovdivu až k Beogradu jsme jeli v lijácích.Bouřka dlouhá neuvěřitelných 30km.Po dálnici i 60km v hodině rychleji se nedalo.Přeji šťastnou cestu.
# 15. 7. 09 14:04
Jakub
Ahoj, chystám se do Bulharska přes Rumunsko, poraďte kdy je lepší vyrazit na cestu ( ráno, poledne, večer ... ) jedu od Prahy do Primorska. Děkuji
# 16. 7. 09 13:48
andy
dOBRÝ DEN...JEL UŽ NĚKOD LETOS DO BULHARSDKA AUTEM??POTŘEBUJI NĚJAKÉ INFO...DÍKY
novakova.andrea@volny.cz
# 16. 7. 09 20:44
Marie
Z Bulharska jsme se právě vrátili a protože jsem před odjezdem pečlivě studovala tyto stránky,přidávám své postřehy.Do Bulharska jezdíme pravidelně každý rok už více jak 20 let,muž je Bulhar,
vyzkoušeli jsme mnohokrát všechny možnosti i trasy.Letos po 8 letech opět auto.Zvažovali jsme různé trasy,všechny jsme znali z minulosti a nakonec vybrali Rumunsko. Tedy:Brno,Hodonín,Trnava,NovéZámky,Štůrovo,Budapest,Szeged,Nadlac
/přechod/ to vše bez poplatku mimo dálnice.Cesty vesměs slušné úrovně,zvláště v Maďarsku.Provoz také spíš menší a bezproblémový,přestože byl pátek.Budapest lze dobře objet po bezplatné MO.Na hranicích RU jsme platili týdenní známku /menší není/4 EUR.Silnice v Rumunsku jsou nové,je tam dost kamionů,ale jezdí rychle a hlavně v noci se v závěsu za nimi dá jet opravdu rychle,vysilačkami se všichni informují o radarech a kontrolách.
V Bulharsku jsou silnice o něco horší,ale srovnatelné s českými.
Také se platí,6 EUR na týden,13 EUR na měsíc.V Rumunsku jsme jeli trasou Arad,Deva,Pitesti,Bukurest,Ruse-je údajně momentálně nejlepší-v noci se dá pohodlně a bezpečně zastavit na mnoha parkovištích s TIR.Dá se prý i dobře a levně přespat v soukromí,ale to jsme nepotřebovali,střídáme se v řízení.NA mostě v Ruse kontrolují rovignetu/tu známku/a poplatek je 6EUR.
Mě prodavač 1EUR vrátil a nedal za to vstupenku,asi běžná praxe.
Jezdíme kousek za Burgas,celkovou trasu cca 1530 km jsme včetně 3 hod.spánku a kratších "rauchpauz" jeli 27 hod.A trasa v BG-Razgrad,Šumen/obchvat/Karnobat a dálnice do Burgasu.
# 16. 7. 09 21:55
Marie
Ještě pokračování...Na M-RU hranicích nás obtěžovali 10 letí cikáni,systém špinavá hadra na sklo a kámen v ruce vyměnili za rezavý kus železa- méně prokazatelné,větší možná škoda.Nakonec jsme jim ze strachu o zbrusu nové auto zaplatili,podrobnosti a snad možnost,jak tomu zabránit sdělím e-mailem.Jinak hranice pouze dvě,cestou tam pouze nahlédnutí do do pasu,cestou zpět na obou kontrola pasů a TP auta v počítači,zdržení několik málo minut.Ceny potravin,benzínu,piva,limo jsou v Bulharsku ve všem shodné jako u nás,ubytování neznám.V Pomorie ale např. stávalo u silnice i 20-30 lidí s kartonem"kvartira",zřejmě by tam šlo i smlouvat.S jakýmkoliv dotazem mě neváhejte kontaktovat na
sotonova@post.cz
# 16. 7. 09 22:19
Bianca
Dobrý večer.Já jsem ráda,že jsem na této stránce potkala tolik milovníků Bulharska.Jezdím tam pravidelně od roku 2001 a stále do Sozopolu,do privátu k lidem,které už beru jako moje bulharské příbuzné a věřím,že tomu je i naopak.Jezdím autem trasu..Zlín,Strání,Komárno,Budapešť,Seged,Kečkemet,Nadlak,Arad,Deva,Bukurešť ,Ruse,Varna,Burgas,Sozopol.Ubytování je za lůžko 8-10 euro na osobu.No a jídlo?Stravujem se po restauracích,velmi nám tam chutná a i pivo je velmi levné a dá se pít...aspoň to tvrdí můj přítel.28.7.odjíždíme ve 4 ráno tak si na mě vzpomeňte.Až se vrátím,ozvu se s novými poznatky.Jedem přez Rumunsko,protože je tam nádherná krajina a Transylvánské Alpy jsou kouzelné.Vždy se kocháme krajinou a cesty jsou tam místy lepší nez u nás.Přeji všem,kdo se chystá autem do Bulharska šťastnou cestu a krásnou dovolenou.Blanka
# 17. 7. 09 23:09
Bianca
Ještě jednou Blanka.Můžete mi někdo poradit?Chtěla bych sebou vzít na dovolenou syna mých přátel,ale není mu ještě 18.Potřebuji nějaký doklad jako dovolení rodičů nebo něco takového?Můžete mi poradit?Děkuji.
# 17. 7. 09 23:13
Anonymní
Zdravím všechny cestovatele.Chystáme se s rodinou do Bulharska autem od 5.9.tak na 10-12 dní.Má někdo zkušenosti s počasím v září?Neradi bychom jeli takovou dálku za deštěm a zimou.Hanka
# 18. 7. 09 11:26
Bianca
Do Bulharska jezdím dlouho a počasí je tam stálé.Začátkem září tam bude určitě horko,nemusíte se bát.Záleží také,do které lokality pojedete.My jezdíme do Sozopolu,a starousedlíci nám říkají,že právě tam je počasí nejstálejší.Stahují se tam i lidé z vnitrozemí.Hezkou dovolenou Vám přeji B.
# 18. 7. 09 14:37
Hanka
Blanko,děkuji za odpověď.Trochu se mi ulevilo,ale počasí nás v dnešní době umí docela překvapit.Nadchl mě Obzor(zatím jen z příspěvků a fotografií).Doufám,že nám počasí bude přát a dovolená se vydaří.Hanka
# 18. 7. 09 17:24
Bianca
Obzor Hani je opravdu pěkný,jezdíme kolem,ale my už berem Sozopol jako srdíčkovou záležitost a jsme mu věrní.Tak ať se Vám dovolená vydaří a máte hodně sluníčka.Navíc asi už budete mít i slevy v září...aspoň si to myslím.Šťastnou cestu a pak se ozvěte,jak se Vám líbilo.Blanka
# 18. 7. 09 19:08
aribary
VAROVÁNÍ
Všem kteří jedou autem do Bulharska-vyhněte se silnici číslo 6 od Sofie směrem na pobřeží.Je tam rozkopaný asi čtyřicetikilometrový úsek,který se nechá projet tak maximálně třicítkou za stálého kličkování mezi vyfrézovanými dírami.Jel jsem to asi dvě hodiny a auto dostávalo pěkně nafrak.Jeďte ze Sofie na pobřeží po dálnici.Je to sice delší,ale mnohem rychlejší.
# 20. 7. 09 21:24
Markéta21
Dobrý den, do Bulharska jedeme 14. 8 . 2009. Pokud někdo jedete stejný termín, můžete se ozvat.
# 21. 7. 09 09:06
andula
jedete někdo autem do Bulharska přes Rumunsko v termínu od 1.8.2009?
# 21. 7. 09 14:58
Bianca
My jedem 28.7. a jedem přez Rumuny.Kam konkrétně jedee?
# 21. 7. 09 19:14
andula
chceme to projet od shora dolů,takže nic konkrétního
# 22. 7. 09 12:43
Lukáš
Dobrý den chci se zeptat jak je to po cestě přes Rumunsko bezpečné?Chci jet autem do bulharska k moři do Sozopolu nebo tam někde a nevím jestli mám risknout cestu s novým WW GOlf nebo radsi jet starší Oktávií?Poradí mi někdo?Kradou se tam nová auta?
# 23. 7. 09 09:46
Bianca
Dobrý den Lukáši.My do Sozopolu jezdíme už pravidelně 8 let a vždy přez Rumusko,i letos se chystáme,a ještě jsme se s krádeží auta nesetkali.Ono se krade všude,i u nás,pokud pojedete nonstop a nebudete nikde nocovat,myslím si,že se nemusíte ničeho obávat.Pouze na přechodu si nachystejte drobné nebo pamlsky pro umyvače oken,jinak je tam všude klid.
# 23. 7. 09 14:05
Anonymní
My jedem 28.7. a jedem přez Rumuny.Kam konkrétně jedee?
# 23. 7. 09 20:00
Anonymní
Jedem taky 28.7.Brzo ráno do Primorska.Dá se v rumunsku přes noc kempovat v oblasti mezi Sibiu a Pitesti
# 23. 7. 09 20:08
Radoslav
Ahoj... jsme manželé se dvěma dětmi (10 a 20 let) a plánujeme jet autem a to poprvé do Bulharska, někdy mezi 31.7. až 10.8. asi na 10 dní. Jsme z České Lípy a rádi bychom se k někomu připojili :o). Děkujeme! L + R + P + M
# 24. 7. 09 13:40
šárka
dobrý den chystáme se do bulharska s malým miminem a vůbec nevíme kudy máme jet sice jsem četla plno příspěvků ale moc tomu nerozumím prosím vás může my někdo pořádně napsat kudy je to lepší a nechystá se někdo do Obzoru my máme nástup 2.září a chtěli jsme vyjet v pondělí na noc děkuji za příspěvky
# 24. 7. 09 14:05
Vacekzl
Zdravím tě Bianco, my jedeme kousek po tobě, ráno 30.7. taky do Sozopolu, zřejmě přes Srbsko. Kde tam budete? My www.villadiana-bg.com
Kdyžtak dáme Zlínský srázek...
My jedem 28.7. a jedem přez Rumuny.Kam konkrétně jedee?
# 24. 7. 09 14:29
Anonymní
Ahoj,chystáme se příští týden do BG přes RO autem. ...Arad-Timisoara-Craiova-Alexandria-Ruse atd. Věděl by někdo něco blíže o této trase(hlavně kvalita silnic a obsazenost)? Též něco bližšího o přespání u pump(RO)?Jsou to něco jako motely?
Děkuji Petr
# 24. 7. 09 18:42
Standa
Ahoj Radku mi vyrážíme 6,8,09 večer a jedeme na jih bulharska lozenec jedeme tři auta a asi přes srbsko někde se po cestě zastavíme na odpočinek tak se možná uvidíme
# 24. 7. 09 19:32
Bianca
Ahoj Vacekzl,jsme ubytovaní v soukromí kam jezdíme pravidelně.Máme to na pláž asi 300 metrů.Co vy? Kde jste ubytovaní vy??Se ,,Zlínským ,, srázkem souhlasím,v Bulharsku mají dobré vínko.Zdraví B.
# 24. 7. 09 22:32
irena
Ahoj lidi,
jedu s partou kamaradu a psu cundrovat do Bulharska. Ma nekdo nejake zkusenosti, jak je to v prirode(popr. v nar. parcich) se stanovanim. Bude nas ca 6 lidi a 5 psu.
Diky za info
# 25. 7. 09 10:29
pohoda
Zavolejte mi. Poradím,co se týče bulharské strany. 602 254 602 Poštou je to zdlouhavé. A tak velká skupina musí mít vše v pořádku.Hlavě doklady pro pejsky.
# 25. 7. 09 20:06
Janka
Dobrý den.
Právě jsme se vrátili. Byli jsme v Obzoru a vřele doporučuji , když máte děti. Nádherná promenáda, kolotoče, cirkus, prostě vše. Cena za most přes Dunaj je 6euro. Přes Rumunsko vše v pohodě, jen Rumuni opravdu jezdí jako blázni, tak si dávejte na sebe při cestě pozor. Známku jsme kupovali na benzínce a platili kartou. Přes Maďarsko rovněž, a tam je známka výhodná na 4 dny a stojí 9 euro, je to jen registrace, nelepí se na okno. Všude je nejlepší platba kartou, kromě mostu přes Dunaj, tam to jde velmi rychle a potřebujete drobné, ale vydají Vám v eurech.
# 25. 7. 09 21:12
šárka
ahoj janka taky jedeme do obzoru ale až 1.září chtěla jsem se zeptat kam jste chodili například na jídlo my sice máme snídani a chceme si zaplatit i večeře ale kdyby jsme si chtěli jít někam posedět kam by jsi nám poradila.A ještě se chci zeptat kde jste tankovali benzín nebo naftu.Píšeš že se vyplatí v madarsku karta na 4dny my jedeme na 11dní nevíš kolik to tak asi vyjde a ještě jsem se chtěla zeptat na cestu kudy jste jeli díky moc
# 26. 7. 09 09:40
Vacekzl
To Bianca - jukni na ten odkaz, je tam i plánek s umístěním penzionu. Vacekzl
# 27. 7. 09 07:27
Radoslav
Děkuji Ti Stando... my by jsme rádi vyrazili v jednom z víkendů (31.7-2.8. nebo 7.8.-9.8.) a asi raději přes Rumunsko. Někam na jih, vcelku je nám to jedno. Kdo se k nám chce připojit? Jedeme poprvé a sami se neodvažujeme. Jsme z České Lípy. Leona, Radek a dvě děti 10 a 20 let.
# 27. 7. 09 08:55
Bianca
Ahoj Vacekzl,plánek jsem viděla a určitě bychom to našli,My bydlíme na ulici ,,Morska,, a jezdíme tam už léta.Je to dál od pláže,ale to nevadí,s domácími se známe a už jsme se obědnali asi před měsícem.Ráno ve 4 vyjíždíme,tak si vzpomeň,až budem na cestě.Určitě se na villu Dianu přijdu kouknout.Třeba se potkáme.Blanka
# 27. 7. 09 21:15
korousovi.cv
Dobrý den všem, máme možnost jet do Bulharska do Burgasu a strávit tam 2 a 3 týden v srpnu, je to 33 a 34 týden v roce. pojedeme z Chomutova, je nám 33 a 27 let. Každý bychom jeli svým autem. Je lepší jet více aut , než jet samotný. Přeji pěkný den.
# 27. 7. 09 22:17
irena
Ahoj, diky za odpoved.
Doklady a potrebna ockovani pro psy bylo to prvni, co jsme zajistovali. Snad mame vsechno..urcite se ozvu....zatim diky
# 28. 7. 09 12:49
andula
jedete někdo z Prahy popř.odněkud jinud v pátek 31.7.do Bulharska přes Rumunsko,jsme dva lidičky a jedeme poprvé?
# 28. 7. 09 15:42
Anonymní
ahoj pokud by ctěl někdo jet jak jsem tady četl 2+3 týden v srpnu odjezd cca 7-8.8.rád se přidám nic o cestě nevím tak vlastně je jedno kudy pojedu původně jsem myslel přes srbsko ale po přečtení příspěvků začínám uvažovat o rumunsku jinak jsem chtěl končit ve svatém vlasu ale ani to není podmínkou jedeme na blind tak se přizpůsobím jsme dva + kluk 7 let
# 29. 7. 09 22:57
cucek
Ahojky,
mám v plánu taky jet do Bulharska, ode dneška přesně za týden. Tak dlouho jsem ještě nejel, chci dát auto do pucu. Rozumí tu někdo autům? Tyhle gumy mi doporučil známý na mou Pandu(fiat) http://www.pneumatiky.cz/kleber-dynaxer-hp2-185-65-r14-86-t-tl-letni.html ,má někdo zkušenost?

Bude to celé takový trip, nejedu sám, dohromady 3 auta :) Takže klidně můžete dát tipy na zajimavá místa, kam se podívat, budu jen rád. Díky
# 30. 7. 09 08:47
aribary
Ahoj,chystáme se příští týden do BG přes RO autem
Silnice na Vámi vybrané trase nemají chybu,jsou všechny nově
opravené,ale bacha hlavně na kamiony,i když pojedete přes obec 80km,což nedoporučuji,protože pokuty jsou neskutečné,tak se Vám budou lepit na zadní nárazník a troubit jako blázni.Co se týká noclehu u pump nejsou motely,jde jen o to ,zda Vás obsluha stanice nechá na parkovišti přespat.V Srbsku jsme letos u OMW
neměli problém,ale v Rumunsku jsem viděl u SHELLky parkoviště omezené jen na dvě hodiny.U každé nadnárodní čerpačky mají ostrahu a ta Vás buď vyžene,nebo ne.K přenocování v Rumunsku
mohu doporučit autocamping s názvem Disko Camp v Sibiu, je to hned vedle hotelu Hilton za městem (nebojte se zeptat lidí,nikdo Vás tady nepovraždí sotva otevřete okénko u auta a Rumuni jsou teď ve větší pohodě než Bulhaři) a za dvoulůžkový bungalov s koupelnou teplou vodou,televizí a přístěnkem pro zaparkování auta jsme zaplatili necelých 500 Kč.Z Pitešti do Bucurešti je pěkná dálnice.Obchvat Bucurešti je trochu poslabší,ale nechá se projet pokud možno dopoledne v pohodě,ale zase ty kamiony.....V Bulharsku jsou silnice všeobecně horší kvality,ale zese jsou podstatně prázdnější.Tak hezkou dovču,my už ji máme bohužel za sebou-autem do Pomorie a zpět se nám vůbec nechtělo
# 30. 7. 09 13:17
šárka
ahoj aribary můžeš napsat kudy jste přibližně jeli a jak dlouho a co polatky díky
# 30. 7. 09 20:32
aribary
ahoj aribary můžeš napsat kudy
Do Pomorie jsme jeli přes Bratislavu,Budapešť,Szeged,Bělehrad,Niš,Sofii a Burgas.Vyráželi jsme ve středu v 6,00 hod z Tábora.Sedmdesát procent trasy je po dálnicích,ze kterých byla jednoznačně nejhorší naše D1.Jelikož jsme jeli na tři neděle,tak jsme kupovali všude dálniční známky na měsíc.V Maďarsku je známka elektronická,tak že se nic nikam nelepí,jste prostě evidováni v počítači a stála asi 20eur.V Srbsku jsou mýtnice na jednotlivé úseky dálnice a platili jsme 4+4+13euro.V Bulharsku jsou známky i na zpoplatněné silnice a na měsíc nás stála 20 leva t.j.260 korun.
Pokud možno kupujte u benzínek a plaťte kartou.
První den jsme dojeli asi 20 km před Niš a tam jsme v klidu
u benzínky OMW přenocovali.Ráno v sedm se opět vyráželo dál a do Pomorie jsme dorazili asi v 17,00 hod.Nikam jsme se nehnali,každou chvíli se zastavilo a to jsme tam mohli být mnohem dřív,protože nás na čtyři hodiny zdržela zácpa na srbsko-bulharské hranici.Nevím,co se dělo,zažil jsem to prvně,ale bylo tam snad 300 aut se samými Turky,kteří jeli z Francie,Itálie,Německa,|Belgie, atd.Různě se to tam předbíhalo,tlačilo,troubilo a pokřikovalo po sobě ale celníkům to bylo totálně volné,ti odbavovali pouze ve třech z deseti možných pruhů.Prostě trága.Zpátky domů jsme jeli přes Ruse-poplatek za most 3eur,Bukurešť,Pitesti,nenechali jsme si ujít nejkrásnější hory,tak že po trošku horší silnici do hor přes Curtea de Arges až nahoru do tunelu-ta panorama jsou neskutečná a ta zajížďka za to rozhodně stojí,potom do Sibiu,tam jsme nocovali a druhý den přes Arad ,Temešvár a Bratislavu domů.Dorazili jsme asi ve 20,00 hod.
# 31. 7. 09 11:25
Olin
Ahoj jsme par zijici v bulharskem Pomorie a pokud chce jet nekdo autem do bulharska radi zajistime ubytovani. Juknete na www.bulharsko.4fan.cz nebo piste na 111bulgaria@seznam.cz. Radi pokecame a zaparime s krajanama. Olin a Nika
# 31. 7. 09 12:04
jamu
Opravdu nevím proč tady někdo popisuje a straší kameny na čelních sklech. Vrátili jsme se v neděli ráno z Primorska a má zkušenosti jsou jen pozitivní. Mám dojem, že problémy může mít jen někdo kdo provokuje, či nepřiměřeně reaguje! Z Rumunska nemějte nikdo strach, jel jsem sám jen s dcerou a naprosto žádný problém. Při cestě tam jsme spali 10 km před Pitesti v penzionu za 29 euro pokoj lépe zařízený než ve většině hotelů v Bulharsku ! Naspátek jsme chtěli původně také spát v Rumunsku, ale vyjeli jsme z Primorska až po 12:00 a večer jsem se v Rumunsku zavěsil za nový autobus z Polska a "táhl" mě až na hranice do Maďarska 100 až 120 km/h ,takže jsem si dáchl dvě hoďky až na odpočívadle v Madˇarsku. Cesta zpět trvala čistého času bez onoho odpočinku 16 hod !! Rozvrhněte si tankování tak abyste čerpali pokud možno jen v Rumunsku u Petromu prodávají OMV Careru za neuvěřitelných 23,40 Kč/l. i méně (jak kde)
# 4. 8. 09 14:35
Dimi
Jedu do Bulharska 10.8.Mužu poradit s cestou.
# 6. 8. 09 11:04 upravil: Dimi
peta
Pěkný příspěvěk!

V Bulharsku už se dezinfekční poplatek neplatí a rozsvícená světla má většina bulharů, takže to už aktuálně tak neplatí.
# 6. 8. 09 20:15
Anonymní
Zdravim!Prijeli jsme s Bg autem a muzu jenom DOPORUCIT!!!Jeli jsme pres RU a cesta byla dobra!Zadne problemy na ceste.Rumuni maji nove cesty.tak se toho nebojte!Jeli jsme asi 28h,ale stoho jsme spali 4h v BG!Pristi rok jedeme znova.Ted jsme byli v Kitenu a bylo tam moc hezky(hotel Albatros 2).Cesta autem i s poplatkama vysla cca 7000tis(disel)a to jsme pojezdily po BG!Tak jak rikam,odvahu a nebat se jed pres RU!!!ZDRAVI Dj.Drak!!!
# 9. 8. 09 14:24
Anonymní
Ahoj!Můžu opravdu jen souhlasit s tím,že se člověk nemusí bát jet do Bulharska autem.Přečetli jsme spousty hororových scénářů,až jsme narazili na tyto stránky a rozhodli jsme jet.Cesta byla úžasná,nikde žádné problémy.V Rumunsku jsme bez problémů,při tankování,platili kartou.v Bulharsku bylo nádherně a můžu jen napsat,že příští rok jedeme opět.
# 10. 8. 09 15:48
Radim
Zdravim,rozhodli jsme se že pojedem do BG.někde k Lozenci.Pojedem posledni týden v srpnu asi na 9 až 12 dnu.Jestli někdo chce jet v tento termin, tak se ozvěte,mame 2děti 5a11l let.BUDEM SE TĚŠIT
# 10. 8. 09 21:28 upravil: Radim
Anonymní
ceny za prujezd srbskem cini v roce 2009 jen 13 euro
# 15. 8. 09 08:46
Anonymní
ahoj všichni,vrátili jsme se z Bulharska tento týden a bylo to úžasný,cesta přes Rumunsko je úplně v pohodě,naše silnici jsou mnohdy horší,vůbec se nebojte,lidi fajn a přístě jedině do Bulharska.Novíte někdo o nějakých solidních kempech pro stany? Jakoby zmizely,ty co jsou udané v mapě,ale to byla jediná chybička.
# 17. 8. 09 14:00
Anonymní
Chtěla bych se zeptat, jestli se platí nějaké poplatky v Bulharsku?
# 17. 8. 09 14:27
Anonymní
Ahojky,kolik je 1 leva?
# 17. 8. 09 14:38
Bianca
asi 14 kč plus-mínus
# 17. 8. 09 16:32
Anonymní
Je bezpečná cesta přes Rumunsko?
# 19. 8. 09 11:15
Bianca
Cesta přez Rumunsko je bezpečná.V sobotu navečer jsme se vrátili z BG a z Varny jsme vyjížděli v 21.35 našeho času,Rumunsko jsme udělali v noci a ráno v 9.h jsme byli už v Maďarsku.Cesty jsou v daleko lepším stavu než u nás a v Rumunsku naprosto bez problémů.Ani ,,čističe oken,, jsme nepotkali.Tamější policie hlídá,aby turisti nebyli obtěžováni.Příště to berem opět stejnou cestou,tedy přes rumunsko
# 19. 8. 09 16:43
Anonymní
Moc děkuji,vyrážíme 1. září a pořád jsme nevěděli,jestli to nakonec nevzdáme a nepojedeme přes Srbsko,ale po vašem vzkazu jsme klidnější:-)
# 20. 8. 09 12:54
Bianca
Přes Srbsko je to rychlejší,protože se jede sstále po dálnici,ale jsou velké řady na přechodu do BG.Jezdí Tudy turci a zpátky,co mě informovali známí,kteří tudy jeli,čelaki na hranici 5 hodin v zácpě,a to jeli autobusem,který má přednost.Naopak v Rumunsku je nádherná příroda a Transilvánské hory jsou překrásné.Je tam co vidět...krásný palác a vedle chaloupku,která sotva stojí.Obrovský kontrast.Pojedete-li na Pitešti-je tam obchvat,městem projedete v tunelu a navede Vás to na dálnici na Bukurešť.Opravdu hezká cesta,jen si dávejte pozor na vlakové přejezdy,zvláště na konci Rumunska když pojedete na Giorgiu.Přeji šťastnou cestu.
# 20. 8. 09 21:32
šárka
ahoj anonymní kam jedete do bulharska 1.září my jedeme do obzoru a pojedeme asi už v pondělí na noc jsme ze Dvora Králové n.l.
# 24. 8. 09 00:36
Dafson
V pátek jsem se vrátil taky s Bulhar a všem doporučuji.Pokud máte obavu z cesty,tak není se čeho obávat.Jel jsem poprvé a cesta mi trvala 24 hodin.Přes ¨Slovensko,Madarsko,Rumunsko<přejížděl jsem přes noc,cesty ok,jenom ty jejich nekonečné vesnice,kde se má jezdit 50-zezačátku jsem dodržoval,ale kamiony se neustále na mě lepily,tak jsem hold musel zrychlit:).Blbé je,že se málo kde dá předjíždět,tedy pokud nejste místní,ti se stim opravdu nepářou>Bulharsko<ok,akorát u Varny neznačená objíždka na Burgas.Ceny jako u nás<pivo od 14-40,jídlo stejně,ubytování od 20 leva za osobu>Pkud chcete více info.není problém dopíši
# 26. 8. 09 11:22
šárka
ahoj dafsone chtěla jsem se zeptat na poplatky a na tankování nafty a jestli my prosím tě můžeš napsat trasu kudy jste jeli my jedeme v pondělí na noc díky moc
# 26. 8. 09 18:59
Libor
Ahoj můžete nám někdo poradit chceme jet Bulharsko kolem 5-7.9 09 jedem autem,ze Dvora Králové nad Labem kudy doporučíte cestu a jestli někdo nejede v tomto termínu.
# 26. 8. 09 21:46
Bulhar
Nejlepši a richlejši cesta do Bulharska je : Breclav -Bratislava- Budapešt- Belehrad -Sofia pak Plovdiv -Stara Zagora a BURGAS jestli jedete na sever (co nedoporučuju) tak od sofie jedete smer na Veliko tarnovo -Shumen a pak VARNA.Vyjeli jsme v 24.00h z Breclavi v 3.50 jsme byli v Srbsko pak jsme projeli Belehrad uplne v klidu a richle, za belehradu jsme zastavili na benzinku OMV nebo Lukoil nebo MOL a jsme se nasnidali a dali kavu tak 1 hod jidlo stoji v prepočtu kolem 110kc všude zaplatite eurama za 1 h jsme byli v Nisu kde konči dalnica pak se jede v takovem krasnem kanonu s tunelama ale cesta perfektnisice jen dva pruhy, za dalši hodinku jsme v Bulharko tak že 9.30 h Z bulharske hranice do sofie jedete po nova silnice ktera po 5 -6 kilometru prerusta v neco jako dalnica š az 4 pruhy do sofije je to 30 min Pred sofie se date doleva po obhvat na Plovdiv Budgas Istanbul pak jedetesmer na plovdiv tak 18O km porad po dalnici od Plovdiva se date smer Stara zagora porad po dalnice pak zacina ten nejtezsi usek cesti dvouprudova silnic ktera jede tak 60 km nejsou tam zacpi ale je tam velky provoz tam se unavite nejvic pred Karnobat se date doleva a stoupite znova na uple nova dalnica a za 40 min jste v Burgasu casti kolem more jsou nove a v dobrem stavu , celkem jsme jeli 15hod s dve velke prestavky a aspon 10 maly prestavky v Bulharsku si pretocte hodinky o hodinky dopredu. 30 denni dalnični znamka v Madarsku stala 21 euro , cela cesta pres madarsku se jede po dalnici vsechno muzete zaplatit v euro nedoporucuji previsovat povolena rychlost na obchvatu kolem Budapesti vecino tam jsou policajti a tam musite zaplatit pokutu v nektera posta na miste je nemozne platit jedine podplatit policista na dalnice jsem jel za kolonu aut ktry jeli tak 160 -170km/h a dalnica je ve vybornim stavu ale nedoporucuji tankovat natankujte raci v Srbsku tam je levnejsi ceni jsou jak v cesku ale nejlevnejsi je v Bulharsko tam je tak o dve tri koruni a tankujte hlavne v LUKOIL tam muze platit EURAMA .V Srbsku jsou putarini (mitne) plati se tri krat dva krat Pred Belehradu, na prvni se plati 4 euro na druhe 3 euro cesta je vyborna na zacatek Srbska je to tri proudova silnice a po 60km je uplne nova dalnice ktera se napojuje v ta stara dalnice ale v perfektnim stavu skoro kazdy ridic vas upozorni na hlidku policie bliknuti dalkovich svetel za previseni richlosti tam zaplatite maximalne 50 euro.treti putarina je tak pred konce dalnice a tam se plati 8 euro.V bulharsko ridici taky varuju pred policejny hlidce bliknuti dalkovich svetel dalnicny znamka stoji 6 eura za tyden tak ze my jsme kupovali za 17 dnu dve tyzdenny znamky, vyplati se vic nez mesicna. Tak ze jen tak pro porovnani Do madarka je cesta stejna pak je na vas jestli pojedete prez rumunka a zaplatite 6 eura za dalnicny znamka a pritom po dalnice vubec nepojedete tam jedete 750 km v dvou nebo tri proudova cesta ktera vede pres Desitky dedin a Mesta v ktere muzete dostat tucna pokuta za nedodrzovani 50km/h.Pak zaplatite Na DunavMOST 7 euro z Rumunske strany a na cesta zpatky 8 eura z Bulharske strani tak to vyjde tak na stejno jak prez Srbska i kilometri jsou stejni ale jakmile vlezete v bulharsko prez Rumunska pak mate cesta k mori do burgasu tak dalsi 360 km a zadna dalnice jen tak 60 km pred Burgasu!!! My jsme delali Breclav Burgas za 15 h prez Srbska po Vyborne Cesti a prez Rumunska nam zabralo tak 21 hod a to jsme byli jak mrtvi jak jsme tam dojeli a vzdalenost prez Srbska 1500km a pres Rumunska taky 1500km tak ze si to dobre roymislete kama pojedete jen nedoporucuji se vracet z bulharska v posledny dva tydny prznin o vikendu protoze na Madarske hranice od srbska si pockate tak 2-3hod protoze se vraci strasne moc turci pracujci v Nemecko Francie Belgie Rakousko a na Hranice Madari kontroluji nekteri auta jestli neprevazite cigarety a alkohol protoze Cig. Marlboro v srbsku na benzinka OMV poridite za 1.6 euro tak 41 Kc. A muzete prevest 1 karton do UNIE. Nam cesta do Bulharska s auto co ma spotreba 8 litry nafta na 100km , vysla na 7500kc vcete vsechy poplatky. Preji vam stastnou cestu
# 27. 8. 09 17:03
DNM
Vrele doporucuji vsem co jedou do Bularska v mesic zari a jedou do SOZOPOLU, KITEN, Primorsko, Nesebar, Slunecni pobrezi, Pomorie, Sinemorec proste na jih Trasu: Brno - Bratislava - Budapest - Belehrad - Nis - SOfie - Plovdiv - Stara Zagora - Pred Karnobat doprava pohlavny na dalnice do BURGASU Vzdalenost zhruba 1350km z toho 1100km dalnice projedete za 15 az 18 hodin. Cesta vam vyjede 7500kc vcetne vs. poplatky na kazdou benzinku OMV , MOL, LUKOIL v Srbsku se muzete najist a prespat v aute na parkoviste bez problemu cesta v mesic zari je uplne volna bez zadne komplikace nebo zacpi v Bulharso odpadla flashkarta to znamena ze hranice projedete za nekolik minut vsude muzete platit eurama nebo kartu.A kdyby jste jeli do Slunecne pobrezi Doporucuji Hotel KALOFER, je to od Nesebar pres nammesti Sl. Pobrezi Hotel KUBAN jeste 1 km porad rovne po hlavni po prave strani uvidite takovy hotel do modra KALOFER v mesic srpnu jsme platili za devet noci 16 euro za noc v pokoj nadstandard na osobu vcetne bohata snidani, klimatizace, lehatku u bazejnu, lednicku, televize balkon , vanu a hlidane parkoviste. pokoje krasne a od plazi tak 200m .A v mesic zari za noc tam zaplatite po 13 euro na osobu.Rozdil mezi pokoj nedstandard a sandard je ze standard nemate vanu ale sprhu a pokoje jsou mensi bez moznosti pristilek.Personal hotelu uplne v poradku, mile lide.Nasli jsme jidelni na namesti kolem hotel KUBAN za menicku vcetne piti a salat zaplatite 3 eura, pred naseho hotelu Kaloferu primo vedle plazi u hotel Globus je restaurace v kterou valka pizza stala 3 eura polka kurety + hranulky stalo 4 eura a velke Pivo 0.5 euro Nebo pro rodini s malima detskama Doporucuji Hotel MAJESTIK od hotelu Kalofer pokracujete porad po hlavni a na posledni svetelna krizovatka doprava a hned doleva projedete kolem hotel MARVEL nebo VICTORIA a pak jste u Majestiku to je obrovsky hotel s pri obrovske bazeny prispusobeni pro detska a miminka obroska a krasna zachrada a brimo na plazi a v mesic zari zaplatite kolem 25 euro na osobu za noc v dvouluzkovem pokoji je tak taky hlidane parkoviste a je tam fakt jako v pohadce!!!
# 27. 8. 09 18:17
Libor
Ahoj děkuji za radu jedeme obytným autem tak nás moc přespání netrápí a kam teda nejlepší jet,jedeme poprvé a necháme si poradit.Máme 9 letou ceru a tak chcem pohodu a klid.
# 27. 8. 09 22:06
pohoda
Bulharská letoviska v září. Do 15.9.se postupně končí letní sezona.Odjezd většiny turistů,stánkařů. Zůstávají jen celoročně otevřené hotely,obchody ,restaurace,sportovní areály atd. Ve městech, je živý ruch dál,záleží na velikosti. Menší letoviska ztichnou.Také se mění jízdní řády na mimosezonní.Klid a při tom provoz většiny zařízení je v letoviscích velikosti : Nesebr,Sozopol,Primorsko. Na příklad. Můj Tel.: 602 254 602. Přeji pěknou, pohodovou dovolenou.
# 29. 8. 09 10:28
Cutas
Tak na poslední chvíli hltám informace o cestě do Bulharska.Skyeurope nás vypekl a zítra nám zrušil let, takže vyrážíme na poslední chvíli autem.
# 31. 8. 09 22:24
vlada
Nejedete někdo příští týden tj.11.9.
# 31. 8. 09 22:35
Gudmac
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli zvládne cestu do Bulharska i mé auto, mám Ford Escort kombi 1,8 16 V. Auto je 11 let staré. Nebo je potřeba na průjezd hor nějaké pořádné auto. Čím tam jezdíte Vy ?
# 2. 9. 09 15:52
Libor
Ahoj nejedete někdo do BG 7.9.09 jedem kolem 17 hod. ze Dvora Králové nad Labem
# 3. 9. 09 20:54
Agnessa
Chystáme se s rodinou do Obzoru,ale jsme raději,když jedeme dvě auta.Nemá někdo stejné úmysly v termínu od 8.9.-18.9.?Pište na e-mail:Agnessa@seznam.cz
# 4. 9. 09 22:59
Standa
Ahoj čtu tady příspěvky a závidím že to máme za sebou.Jeli jsme Praha -Lozenec 1863km asi 22 hod.můžu vřele doporučit přes Srbsko ale příští rok to skusíme přes Rumunsko ahoj.
# 6. 9. 09 20:53
Anonymní
ahoj janka taky jedeme do obzoru ale až 1.září chtěla jsem se zeptat kam jste chodili například na jídlo my sice máme snídani a chceme si zaplatit i večeře ale kdyby jsme si chtěli jít někam posedět kam by jsi nám poradila.A ještě se chci zeptat kde jste tankovali benzín nebo naftu.Píšeš že se vyplatí v madarsku karta na 4dny my jedeme na 11dní nevíš kolik to tak asi vyjde a ještě jsem se chtěla zeptat na cestu kudy jste jeli díky moc
# 30. 9. 09 17:04
Anonymní
Máte někdo zkušenosti s cestou na motocyklu.Rád bych se příští rok vydal s partou asi 5 mašin a doprovodným autem někam k Nesebru.Dík za všechna infa na tatka@chopper-cruiser.cz
# 18. 10. 09 15:13
Anonymní
s tím placením eurem to není zas tak slavné, když už se stane a vezmou Vám platbu eurem tak Vás neuvěřitelně natáhnou.nejlepší je platit všude kartou a čerpat na větších a známějších benzínkách (schell...).cesta rumunskem je nádherná v horách.pozor na hranicích, nabízejí do aut různé tretky a chtějí eura.nejlepší je vše zavřít a projet.jinak přes rumunsko se platí poplatek asi 6eur na všechny silnice a platí 24 hodin.v bulharsku jezdí všichni jak prasata, předpisy vůbec neřeší jestli tam teda nějaké mají,nejhorší je jak se všichni navzájem předjíždějí i autobusy a kamiony.čeští řidiči jsou andílci
# 27. 10. 09 22:26
alex
Praha - Burgas 1700 km!!! ne 1400
# 4. 4. 10 22:33
Emanuil Ivanov
v Srbsku mohou projít za 15-18 euro ale musite vedet kde !?
man_29bg@abv.bg
ktery ma zajem muze mi napsat
# 5. 4. 10 09:44
Emanuil Ivanov
v Srbsku mohou projít za 15-18 euro ale musite vedet kde !?
man_29bg@abv.bg
ktery ma zajem muze mi napsat
mam te skusenosti z roce 2009
# 5. 4. 10 09:48
Radim
Zdravim všechny.
Loni jsme byli v Achtopolu,bylo to super.
Letos chceme jed znovu,kdyby se chtel nekdo přidat budeme rádi.
Protože naši známi jsou srabici,jak jede více aut je to prostě lepši.Máme dvě děti 6 a 12 let.
NAPIŠTE p.valovy@seznam.cz
# 9. 4. 10 09:14
vlas
Dobry den,

prave jsem prijel autem do Sv. Vlasu jel jsem pres Rumunsko, letos poprve, loni dvakrat, jezdim stejnou trasu. Cesta trvala 22 hodin. Pres Rumunsko se da jet celkem rychle (120-130 mimo obec) jenom si musite davat pozor na mereni ve vesnicich jinde nemeri.Znamka na tyden stoji 3 eura a za most pres dunaj v ruse chteji 6 euro, benzin 4.40 mistni meny.
# 14. 4. 10 17:24
Anonymní
Zdravím všechny příznivce Bulharska. Vloni jsme byli letadlem s manželkou a 16ti letým synem. Kiten-hotel Lotos. Bulharsko miluju.Uličky plné hospůdek a barů, vůně čubrice, šumění moře...Jen bez auta je člověk vázaný na jednom místě a organizované výlety nemusíme. Proto letos uvažujeme, že dáme opět Bulharsko, ale po vlastní ose.Touto cestou hledám nadšence, kteří smýšlí stejně. Myslím, že více aut je pro tuto cestu lepší. Vyjíždíme od Beskyd provonění slivovicí... Tak pokud má někdo zájem napiště na pav43@seznam.cz
# 2. 5. 10 11:10
Anonymní
pekna aut ae fuj auta lepsi sou kamiony bo nemecky auta tak pa a uzijte si jizdu metrem
# 7. 5. 10 11:25
Anonymní
pekna aut ae fuj auta lepsi sou kamiony bo nemecky auta tak pa a uzijte si jizdu metrem
# 7. 5. 10 11:26
Jiří
ahpj, jedeme 21.8. do Sozopolu asi tak cca na 10 dní, já 43,mamina 39 a kluk 9 let
# 10. 5. 10 10:29
nikifa
Ahoj všem, ja jsem z Bulharsko a můžu vám porádit na vaší dovolenou jak na Bulharsko tak a i na Řecko. Jsem managera v ck Elektratours na Burgasu a nabízím ubytování, transfery, zajezdy,sport a zabavy v soukromy a hoteláh. Ceny na bulharske pobřeži jsou od 5eu až do 5Oeu pro jednoho na jednu noc a to podle přání kategorie. V některým připadu dětí jsou zdarma. Ale podle mně je v Bulharsko levnejši než v Řecko. Gdy by někdo měl zajem nechavám muj kontakt.
Spozdravy všem a přeju vám pěknou dovolenou.

[b]Mng. Nikolay Angelov
+359 878 350 791
+359 897 764 925
nikolay.angelov@elektratours.eu
skype: nikifa771
Bulharsko, Burgas
# 10. 5. 10 22:02
DAVSEY
Zdravím..chci se optat kdo máte zkušenosti s jízdou přes Rumunsko/...jedeme autem 3 dospělí a 2 děti 5 let*.....plánujeme výjezd z Brna, páetk 25/6/10...cca po 6 té ráno..... chtěli bysme dojet do večera někde k oblasti **SIBIU...NEBO MEZI SIBIU A PITESTI.A přespat někde, jestli nemáte nějaký tip na nocleh.ráno bychom pak pokračovali do BG.....čítám,že odpoledne bychm mohli být v PRIMORSKU,či spíše navečer.....................záleží na okolnostech.................odklonil jsem se od Srbska,no a to jsem si nechal dělat kvůli nim novej pas.protože tam asi bude trocha problém s noclehem.....................kvůli dětem...............chtěl jsem i vlakem,ale v danej termín už nejsou lístky....poradte,kdo jste spal v motelu,či kempu v RUMUNSKU,já tam byl před 10 lety,ale v horách,takže ostatní aspekty zase moc neznám.............nebo byste volili cestu přes Srbsko s děckama.??.....uvítám jakýkoliv názor,či tip, díky moc..............jedeme v termínu.25/6---7/7............zpátky bych to viděl na noc na Balatoně, tam to znám docela obstojně.
# 20. 5. 10 15:40
DAVSEY
jetě otázečka.........je lepší trasa...........arad - sibiu - pitesti -ruse.nebo...arad - timisoara - drobeta-turnu severin - calafat-..čili.................jak nejlíp v Rumunsku?dík
# 20. 5. 10 15:43
rozhodčí
Ahoj všem.

V letech 2003 a 2005 jsme jeli autem do Sozopolu a jeli jsme po trase Arad - Deva - Sibiu - Pitesti - Ruse. Tato je velmi dobrá, druhou neznám (viz Davsey). Letos jsme se rozhodli, že pojedeme znovu autem a zkusíme najít poblíž Sibiu nebo Ramnicu Valcea nějaký motorest. Jedeme 9.7.2010 v ranních hodinách ze Zlína, abychom 10.7.2010 byli v Sozopolu.
# 21. 5. 10 10:48
Anonymní
Ahoj "rozhodčí", tá cesta moc neznam, ale jestly chcete na Sozopolu s autem ja vám můžu najit ubytování v ruzníh kategorii, soukromy kolem 8-12 eu. nebo v hotelah za 15-18 eu se snídaní. Ja jsem z Burgasu a jsem managera v CK Elektra tours, nabyzím ubytování, vylety na jeden nebo dva dny, transfery, rent a kar a t.d.
Posílam muj kantakt na spojení jestly si chcete udělát ubytování a zeptát se na něco:
Mng. Nikolay Angelov
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
skype: nikifa771
mobil: +359 878 350 791
+359 897 764 925
# 21. 5. 10 12:47
Anonymní
Ahoj, 6.7 jedeme do Careva a zajímaly by mě aktuální poplatky na silnicích v Rumunsku nebo Srbsku, případně jak je to s těmi převozy přes Dunaj. Děkuju
# 23. 5. 10 21:03
rozhodčí
Pro Mng. Nikolay Angelov

Děkuji mockrát za nabídku, ale už 7 let jezdíme pořád do okolí Kavacite a jsme tam moc spokojeni.
# 24. 5. 10 17:33
Teo
Nazdarek vsem.Ted jsem se vratil z Bulharska jel jsem prez Srbie a cesta je nadherna,krome BG-cesti tam jsou otres,sama dira.Na Slovensko jsem si koupil dalnični i prez Madarska 19.50 eu.na celej mesec.V Srbsko se plati na dalnici 2.50,3.50 a 7.50 eu.V Bulharsko koupite jhned Vineta-na tejden 10 leva-5eu.POZOR-na richlost v Srbsko jsem jel 80km.h.pri mozni 60km.h. a malem jsem dostal pokuta 218eu.ale da se smlouvat a dal jsem ji 50eu-na pivo.Nedoporucim hadat se s nima,seberou vam veskere papiri a mate po dovoleno.Plati to i pro Bulharsko.Jnak spatki cesta bez problem ale dodrzoval jsem vsude predpisi.Zastavoval jsem vsude v Srbia a Bulharska a ze bi nekdo do mne narazel neboli nejake problemi jsem se nesetkal ,jsou velice ohotni a privetlivi lide.Eura mente jen v Bance,nikoli na ulice.Benzin krome Bulharsko muzete natankovat vsude za EU v BG se plati v leva EU vam nevemou.Cena je vsude stejna z a benzin a dizel.Pohazim s Bulharsko a jake koliv dotaz vam rada odpovim.Omlouvam se Vsem za pravopis,doufam ze mi rozumite.Teo.
# 25. 5. 10 05:53
lidka
Prosim poradte! Proč mě nejde otevřit stranka cestomaniak.Je to zablokovane odpovidala jsem tam na článek a nějak to celé spadlo.Mám tu chybu jen já?Děkuji za pomoc.Lída
# 28. 5. 10 18:12
Anonymní
Lído máš pomalej internet!!!!
# 29. 5. 10 20:20
Láďa
Loni v červenci jsme jeli s rodinou autem do Careva, tam jsme jeli přes Srbsko, zpět přes Rumunsko. Jelikož jsme s Budějc, jeli jsme obě cesty také přes Rakousko a nikoliv přes Slovensko. V Rakousko kousek za Vídní nás zastavila kolona aut (zúžení z dvou pruhů na jeden), zdržení cca 1,5 h. Na rakousko-maďarských hranicích jsme zastavili kvůli zakoupení maďarské dálniční známky na cestu tam i zpět. Zde fronty Turků, zdržení cca 1 h. Z maďarské dálnice jsme sjeli abychom se vyhnuli přechodu Horgoš a jeli na přechod Tompa. Bylo 21.00h, zde žádné čekání, vše OK. Menší chybu jsme udělali v Srbsku v Subotici na křižovatce, kde jme jeli vpravo směr Bělehrad a ne doleva na Horgoš, kam nás hnala i zapůjčená navigace. Ta po odbočení vpravo "zdechla", neboť Srbsko ani Rumunsko nemá v nabídce a ukazuje jen hlavní průjezdní trasy bez označení obcí (jedná se o "lišácký" Dynavix, po zkušenostech moc nedoporučuji). Po odbočení jsme jeli cca 80 km po "staré bělehradské" silnici než jsme se napojili na dálnici. Cesta byla relativně dobrá, bez provozu. Cesta po dálnici pak paráda, na mýtnicích žádně zdržení (berou zde platební karty EC/MC, Maestro, VISA). Nikomu nedoporučuji jet přes hraniční přechod Strezimirovci. My tu chybu udělali. Chtěli jsme se vyhnout zácpám na Kalotině, tak jsme neodbočili na Niš a jeli po dálnici stále dál. Ta po pár desítkách kilometů končí a jede se po normální silnici až do města Vladičin Han. Dále se pokračuje na Surdulici, kde není absolutně žádné značení. Je to malé městečko, kde jsme narazili asi na pět policejních hlídek a každých jsme se ptali kudy na Strezimirovci. Asi po 20 min. jsme se z něj vymotali a pokračovali po prašné (sic!) cestě dál. Jeli jsme touto cestou horami kde jsme potkali jen asi dvě auta. Asi za hodinu jsme dojeli na přechod, začínalo svítat. Srbský policajt byl venku, na bulharské straně všichni chrápali. Zde nutná asi desetiminutová procedura s flash kartou. V Bulharsku už se nám sice "chytla" navigace, ale hnala nás opět šílenou skoro neznačenou cestou opět do hor. Zde již nebyla prašná cesta, ale zase byla tak úzká, že dvě auta proti sobě by neprojely. Naštěstí zde nic nejelo a na mne dopadla únava, tak jsem na jediném rozšířeném místě zastavil a půl hodiny se vyspal. Poté jsme ještě asi půl hodiny jeli podobnou otřesnou rozbitou cestou. Teprve pak se nám podařilo napojit na ilnici na Sofii. Tu jsme objeli stejně jako migrující Turci po severním obchvatu. Velkou chybu jsme udělali, když jsme odbočili směr Burgas, kam nás hnala i navigace. Nedostali jsme se na dálnici, ale na "starou burgaskou" cestu. První třetina jakžtakž, druhá třetina otřesné rozbité silnice s dírami, třetí třetina (kterou jezdí i ti co použijí dálnici) celkem OK. Všude nesmyslné omezení rychlosti a policajti s radary.
Cestou zpět jsme jeli z Careva přes Burgas a Varnu a pak po dálnici směr Ruse. Po přejetí mostu do Rumunska jsem byl šokován stavem silnic. Obrovské díry, kam kdybych zajel kolem tak ho urvu nebo urvu i vanu. Tudíž bylo nutné neustále kličkovat. Kousek za hranicí cedule ROVINIETA a šipka k pumpě. Tam jsem chtěl koupit jednodenní známku, ale obsluhou mi bylo sděleno, že mají pouze roční, což jsem odmítl. Pár kilometrů od hranic cesta již dobrá bez děr. Bukurešť jsem objel po obchvatu, žádné díry, jen vyježděné koleje od kamionů a kolona neboť další křižovatka nebyla světelná a na naší straně se čekalo na stopce a navíc zde byl velký provoz. Poté již v pohodě, napojil jsem se na dálnici a jel směrem na Ramnicu Valcea. Zde již začínala noc, takže z Karpat jsme v podstatě nic neviděli. Karpaty jsme projeli v koloně rychlostí cca 70-80 km/h bez zastavení. Nejdelší cesta byla z města Sibiu přes Devu, Arad a Nadlac k maďarským hranicím. Ač jsme se nijak nezdrželi, nikde nebyly kolony, cesta byla neuvěřitelně dlouhá. Až 150 km před maďarskou hranicí se mi podařilo sehnat Rovinietu, a to pouze týdenní (cca 70 Kč). Koupil jsem ji z obav z rumunských policajtů na hranicích, aby nedělali problémy. Jak jsem zjistil, Rovinieta se dá sehnat poze na pumpách PETROMV (nezaměňovat s PETROM). Když jsem přijel na rumunsko-maďarskou hranici začínalo svítat. Rumuni chrápali a ani nevylezli, pouze na maďarské straně zběžná kontrola pasů. V Szegedu jsem se půl hodiny na pumpě vyspal a jelo se dál. U Budapešti menší kolony, zdržení cca půl hodiny a pak ještě opět kolona před Vídní, zdržení 1,5 h. Cesta tam mi trvala 28 hodin, cesta zpět 29 hodin. Podotýkám, že mám v té době tříletá dvojčata, kvůli kterým bylo třeba častěji stavět. Vím, že příště již Rumunskem nikdy nepojedu, jen cesta přes něj mi trvala 13 h. A taky si budu pamatovat, že v Sofii je třeba jet na Plovdiv a ne na Burgas.
# 29. 5. 10 21:57
Anonymní
Do Bulharska - Sozopolu jsem jel z Brna 4krát(2001+2002+2005 - Sozopol a 2009 Primorsko). Vždy bez jakýchkoliv problémů - cesta na pohodu pro toho kdo rád řídí.

Cesta tam s 2x přespáním ( 1x v Rumunsku a 1x v Bulharsku-Albena )Odjíždím vždy před 6.h. ráno do Bratislavy po dálnici potom na přechod Medvědov a po státních silnicích projíždím Maďarskem ( nechci platit maďarskou dálnici ). Na Rumunských hranicích bývám okolo druhé odpoledne. Po cestě tam jedu "spodem" Arad-Timisioara-Lugoj-Caransebes a před obcí Armenis cca 1km nocuji. 2x na louce u řeky pod stanem v blízkosti hospody, 2x v motorestu Silvia cca 5km před Armenisem. Ráno znovu okolo 6.h. vyrážíme směr Drobeta Turnu Severin-Pitesti-Bucurest a rovnou na Rumunské pobřeží přes Constantu a přechodem VamaVeche vjíždím do Bulharska. Večer okolo 19.hod.dojedu do Albeny na přespání a ráno vyrážím na Sozopol. Nemám nikdy dopředu zamluvené ubytování tak chci do cíle dorazit dopoledne a mít čas na výběr. Dá se to dojet v pohodě za dva dny, ale shánět večer ubytování nedává moc příležitosti si něco vysmlouvat. Na místě trávíme dva týdny a pak domů.
3x stejnou cestou zpět, ale z Bucuresti rovnou na RimnicuVilcea-Sibiu-Deva-Arad a pak Maďarsko-Slovensko-Brno. Z Bulharska jsem to bral pokaždé na přenocování na rumunské pobřeží do Mangalie letoviska Neptun (ujeto asi 350km ze Sozopolu a prodloužen pobyt u moře)a ráno start v 5.h. na Brno - jel jsem tahem. V Brně mezi 2-6hod. ranní dle provozu.
Loni změna - ve Varně rovnou na Ruse - Bucurest a pak už stejně. Večer okolo 8hod. nocleh na motelu Dacia na začátku Sibiu. Ráno 8.hod start do Brna, Maďarsko pro změnu po dálnici. Příjezd domů okolo 16.hod.
Obě cesty Rumunskem nabídnou krásné pohledy na přírodu, cesta spodem je sice o něco delší, ale průjezd přes hory a okolo Dunaje stojí za to. Za Temešvárem se loni hodně silnic opravovalo ( po cca 15-20 km byly semafory a cestovní rychlost tak padla). Úseky jsou krásně opravené po dokončení se bude dát jet na dobrý průměr. Skončilo to až za Drobeta Turnu Severin.
Cestou zpět jsou pěkné pohledy za Rimnicu Vilcea a pak okolo Devy.
Když to shrnu tak Slovensko, Madarsko absolutně bez problémů, Rumunsko místy horší povrch ( ve velkém se opravuje ) Bulharsko cesty podobné jako v Rumunsku.
# 31. 5. 10 06:49
Anonymní
ahoj,od 8.8 mam objednanej hotel v obzoru,jedu autem ne´jede nekdo v tom to terminu taky,ze by nas jelo vic.emafie@seznam.cz
# 6. 6. 10 10:16
vlada
Jeli jsme 11.9.2009 po trase BEROUN ? PRAHA - BRNO ? BRATISLAVA ? BUDAPEST ? SZEGED ? NOVISAD ? BĚLEHRAD ? NIS ? KALOTINA ? SOFIA ? STARA ZAGORA ? SLIVEN ? BURGAS ? PRIMORSKO a trasu jsme absolvovali za 28 hodin. Za benzin jsem platil kartou, poplatky v hotovosti za ?. Slovensko měsíční 10?, Maďarsko 4 denní 7,5?, v Srbsku 4? 3? 8? a v Bulharsku měsíční 15? (jsem sehnal v noci až asi na 4té benzínce). Cesta v pohodě s několika zastávkami hlavně kvůli dětem - 3,10let. Jednou policejní kontrolou v Sofii ? posvítili na známku a hotovo. Letos jedeme znova.
# 6. 6. 10 21:44
vlada
Otazníky jsou eura nebo pomlčky.
# 6. 6. 10 21:46
Anonymní
Ahoj,jeli jsme loni v srpnu přes Madarsko a Rumuny. Cesta bez problému, na benzínkách jsme platili pouze kartou. Bukurešt je celá opravená, cesta přes město je tak v pohodě. Je dobré si zajet a okouknout jejich parlament (druhá největší budova na světě - po Pentagonu). Od ní je pěkný bulvár, uprostřed spousta fontán a kašen. Z Bukurešti na hranice čtyřproudá cesta, bez problému 120-130km/hod. Cca 15km před hranicí do BG to končí a začíná cesta s místy dost velkými dírami. Rychlost 80km/h je akorát. Silnice v BG v pohodě - Ruse, Šumen, Varna, Burgas, Kiten.
# 7. 6. 10 10:03
Anonymní
Ahoj, 19.6.2010 jedu autem do Bulharska- Obzor. Nemá někdo cestu ve stejném termínu? Jedu poprvé.
# 7. 6. 10 18:45
Anonymní
Ahoj, cesta vám doporučuji od Sofie do Burgasa a pak do Obzoru ještě 65km. Cesta od Sofie do Burgasa je lepší a vetšinou dálnice asi 260km. A v Obzoru ja vám můžu nabidnout ubytování na levné ceny v soukromy za 8-10euro.
Muj kontakt
Mng. Nikolay Angelov
Bulharsko, Burgas
ck Elektra tours LTD
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
++359 878 350 791
++359 897 764 925
skype: nikifa771
# 7. 6. 10 19:44
Anonymní
ahoj
koncem června chceme jet do ravdy.Máme domluvené ubytování.
hotely moc nemusíme,jelikož známí odpadávají,kdyby měl někdo zájem
není problém.kluci fotbalisti 15a17let a dva páry v nejlepších letech.jo a ubytování je za pusu.leohol@atlas.cz
# 9. 6. 10 18:15
Anonymní
cesta do BG je bezpečná.
# 13. 6. 10 20:58
Anonymní
náklady na cestu do Bulharska z Prahy přes Srbsko do Nesebaru jsou na jednu cestu včetně poplatků cca 5000,- Kč. Jízda Škodou 1,9 spotřeba 105 litrů na jednu jízdu ( 1800 Km. ). Na hranicích vše OK. Domů je problém jen na přechodu BG - SRB. Jsou prováděny kontroly všech vozidel se zaměření na převážení alkoholu a cigaret. Zdržení 2 hodiny večer v 21.00 hod. Datum cesty 25.8. 09. Jízda 23 hodin celkem.
# 13. 6. 10 21:11
rozhodčí
Měl bych dotaz na tu kontrolu na převážení alkoholu a cigaret. Je nějaké maximální množství, které můžu převážet?

Předem děkuji za odpověď
# 13. 6. 10 21:58
Tomáš
Hojte, pracuji v Rumunsku a na dovolenou jezdím do Bulharska, takže spoj přes Rumunsko je OK. To co bylo dřív už neplatí, je to tu klidné. Jinak je nejlepší jed přes Rumunsko večer. Přes den ve směru do Bucuresti se často měří, kdežto v noci se jede dle možností auta a hlavně řidiče :-) Přes den jede tady i dosti aut a ještě více kamionů a tak je obtížné je v některých úsecích předjed, hlavně v Karpatech, kde jsou klikaté cesty.. Osobákem se jede od hranic do Bucuresti asi 7 hodin a z Bucuresti na hranice asi 1 hodka...

Jinak se v rumunsku platí za silnice poplatek, nevím kolik je týdenní, já mám roční a ta mě stála 118 LEI. Co se týče pohonných hmot, tak jsou tu levnější jak u nás, ale neplattě EURAMA na benzinkách. Kurz jakým Vám to přepočtou by Vám nenapičítal ani nějaký žid a to jsou vydřiduši teprve :-) Je lepší platit kartou, ale prvně si ověřte že jim funguje terminál, nestačí že mají nálepku na dveřích. Když vidí cizince, tak Vám žeknou že jim nefunguje a pak musíte dát EURa a nato čekají. Obrazně tam stojí jak naturál tak nafta cca 3,5 LEI za litr.

Pokud by měl někdo nějaký dotaz, mile rád odpovím.

Jo a nejede letos někdo v druhé polovině července do Bulharska...žebychom se někde sešli??

Náš mail je: machalek.jirka@seznam.cz


Ahoj chci se zeptat jka je to s tou známkou kde se dá dobře koupit, jedu přes přechod Nadlac, a jak je to s plnou mocí když mám auto na leasing, jestli to kontrolujou nebo jak to tedy je. Děkuji můžeš odpovědět na můj email akuratny@seznam.cz
# 14. 6. 10 17:34
danaluk
Ahoj chceme jet 17.7.2010 zatím jsme 1 auto, jedete-li ve stejném termínu připojte se odjezd cca 8.00 h. z Hodonína.
# 16. 6. 10 07:43 upravil: danaluk
René
Ahoj,jedu tento týden do Bulharska mužete mi napsat kteraá cesta je nejlepší a kolik vyjdou poplatky
# 16. 6. 10 11:35 upravil: René
nikifa771
Ahoj všem, ja jsem z Bulharsko a můžu vám porádit na vaší dovolenou jak na Bulharsko tak a i na Řecko. Jsem managera v ck Elektratours na Burgasu a nabízím ubytování od 8eura až do 20eura u moři podle přání kategorie, transfery, zajezdy,sport a zabavy. V některým připadu dětí jsou zdarma. Ale podle mně je v Bulharsko levnejši než v Řecko. Gdy by někdo měl zajem nechavám muj kontakt.
S pozdravem všem a přeju vám pěknou dovolenou.

[b]Mng. Nikolay Angelov
+359 878 350 791
+359 897 764 925
nikolay.angelov@elektratours.eu
skype: nikifa771
Bulharsko, Burgas
# 16. 6. 10 11:57
danaluk
Pro René, já si myslím, že lepší to je přes Srbsko a dá se trochu vyhnout mýtu, já platím až od Bělehradu.
# 16. 6. 10 15:59
Longy
Ahoj,všichni jedu s rodinou autem 19.6.10 směr Primorsko,nechce se někdo přidat? Jedu z Teplic brzy ráno
# 17. 6. 10 00:06
Anonymní
čau,já jedu až 20.6 a jedu z Prahy,taky Primorsko.
# 18. 6. 10 02:34
Longy
To já tam už musím být 20.6
# 18. 6. 10 09:49
Anonymní
Ahoj chceme jet 17.7.2010 zatím jsme 1 auto, jedete-li ve stejném termínu připojte se odjezd cca 8.00 h. z Hodonína.

Ahoj Hodoňáci! moc zdravíme! Jsme "bývalí" Hodoňáci.Taky plánujeme cestu autem do Bulharska, jenže odjez máme v plánu 16.7.2010, čas ještě nemáme upřesněný! Ubytování teprve zajišťujeme a rozhodujeme, co zvolit? zda cestovku? nebo až na místě.Jsme manželé 53 a 54let s námi cestuje vnuk(9)dcera(30)s přítelem.Pokud by byl zájem? možná by jsme cestu mohli sladit. Když tak se ozvěte na E-mail:misanek1@centrum.cz
# 18. 6. 10 10:31
Anonymní
jsme manzele 41,40, a syn 14,pojede nekdo zacatkem 8 mesice BG nekam k Carevu,chlely bychom jet pres Madarsko po stare a pak pres Srbsko po
dalnici
# 18. 6. 10 19:14
Mirek
Ahojky.Dá se dobře najít ubytování v Bulharsku,když pojedu na slepo.Třeba když bych tam dojel i vpuli týdne. Díky za info.Mirek
# 20. 6. 10 20:37
Roman
Ahoj jedeme 2 páry ve věku kolem 40 let jedením vozem do Pomorie 2 nebo 3 srpna, jedeme poprvé a plánujem to přes Srbsko. Ubytování nemáme zajištěno, kdyby někdo o něčem věděl a nebo měl stejnou cestu stejným směrem tak tak se rádi připojíme. Jsme 2 řidiči a rádi by jsme to sjely do 24 h.
Startujem od Brna. HronRoman@seznam.cz
# 20. 6. 10 21:51
Longy
ahoj všem píšu přímo z bulharska,konkrétně z obzoru.jel jsem to poprvé sám přes srbsko akaždému to doporučuji řídil jsem sám přesně 1884km.jako každý čech jsem študoval názory na netu.je pravda,že sofii a její okruh jet v noci potřebuješ tank nebo bvp,a u shellky slogan terminál kaput euro o.k.je docela síla prostě to zkoušej tak jako čecháčci někdy po převratu ale nesmíte se dát.všechno vám vynahradí moře které se nedá s chorvatskem srovnat,už tam nikdy nejedu.A pivo za 20 no není to ráj.jinak ti co chtějí jet jak se říká na blind žádnej stres ubytování na každým rohu akorát smlouvat,smlouvat ale to my češi umíme ne máme výcvik od vietnamců,tady je to samý akorát jsou trošku opálenější.rada na závěr bacha na policajty jak v srbsku tak hlavně v bulharsku jsou všude a měří jak o život,eura nebrat vše platit kartou a leva vybírat v bankomatu,hlavně neplatit pokutty v blh hotově policajti nesmí brát ze zákona prachy jinak vše na hranicích zaplatíte znovu.nebojte se ničeho a všem doro došli.
# 21. 6. 10 23:11
Anonymní
rumunskou silniční známku tzv. Roviněta je nejlepší koupit přímo na hranicích v Nadlaku - kupuje se podle techničáku, doklad o koupi uschovat. Loni na 14dní - 5 cca euro.
Lei vyměnit až v obci, na čáře bývá o něco horší kurz. Na konci Nadlaku je benzinka Petrom - lepší cena než přímo na hranicích.
Placení na benzínkách všude v Rumunsku bez problému, ale je potřeba se nejdřív nejlépe s kartou v ruce zeptat a až potom začít tankovat.
Na BG hranicích nezapomenout koupit jejich známku!!
# 24. 6. 10 13:42
Anonymní
Kontrola na hranici BG = SRB . Při kontrole celník viděl čtyři lahve vína v kufru a nic neříkal. Kontrola je asi na velké množství. Nás kontrolují povrchně. Jedná se ale hlavně o kontrolu Bulharů co jedou do Německa za prací nebo tam žijí.
# 27. 6. 10 21:46
Láďa
Co se týká těch kontrol tak, mohu říci že berou každé auto. Když jsme jeli domu, tak se jen celnička koukla do vozidla bylo 02.00 všechno spalo. Ja jenom otevřel kufr a jel jsem. Bohužel i když kontrola trvá jen pár minut čekalo se dlouho 1´5 hod. Jinak jsem viděl jak prohledávají úplně auta. Ale to se týká především dodávek. Jeto jako za totáče na hranicích ČR/SRN úplně stejné. Jinak vše v pohodě Bulharsko jsem udělal Nesebar = Praha asi 1860 Km za 23 hodin náklady na na jednu cestu tam asi cca 6000,- Kč. Vedlejší cesty v BG nic moc. Cesta v roce 2009 srpen.
# 27. 6. 10 21:57
Láďa
Nebojte se cesty do Bulharska. Já jsem jel v roce 2008 / srpen . Vyjel jsem ráno jel jsem non stop. V noci jsem tankoval a jedl v Srbsku u velkých benzínek, ty mají ozbrojenou ochranku. Nikdo se nás nevšímal, ale chce to být ve střehu. Mám už sježděn celý východ zejména Rusko a Gruzii, ale tady jsem se cítil bezpečně. Pozor na rychlost často měří na velkou vzdálenost i 1 km.
# 27. 6. 10 22:06
Anonymní
Kontroly na hranicích cestou do BG věčinou nejsou . Domů se jim věčinou nevyhnete. Převážet domů se může 2 L vína na hlavu ve vozidle mimo dětí. Cesta do BG je v pohodě 1800 km se dá udělat za 24 hod. Na trase je dost odpočívadel.
# 27. 6. 10 22:12
Olin
zajištujeme ubytko v Pomorie a okolí (Nessebar, Sluneční pobřeží) mrkněte na naše stránky www.bulharsko.4fan.cz
# 30. 6. 10 14:38
Anonymní
Chystám se v půlce července přejet z Chorvatska přes Černou Horu, Albánii, Bulharsko (Varnu) do Rumunska (Mangalie) a odtud bych rád podél Karpat na Zakarpatskou Ukrajinu a přes Slovensko domů. Má někdo zkušenosti z obdobné trasy nebo jejích částí? Především průjezd podél Karpat nahoru do Solotvina? Je tam vůbec přechod i pro Čechy?
# 30. 6. 10 16:19
Anonymní
Ahoj chceme jet 17.7.2010 zatím jsme 1 auto, jedete-li ve stejném termínu připojte se odjezd cca 8.00 h. z Hodonína.
čau jsme z olomouce a odjíždíme také 17.7.2010 ráno v 8Hod docela pasuje
# 1. 7. 10 18:19
Mirek
Ahoj chceme jet 17.7.2010 zatím jsme 1 auto, jedete-li ve stejném termínu připojte se odjezd cca 8.00 h. z Hodonína.
čau jsme z olomouce a odjíždíme také 17.7.2010 ráno v 8Hod docela pasuje

Telefon pro Hodonín 606 610 967
# 1. 7. 10 18:21
RUMMAN
Ahoj cestovatele,chceme jet 31.8.autem do Primorska nejedete nekdo
v tomto terminu?Jsme 2 dospeli se 14 letym synem
# 3. 7. 10 12:33
Anonymní
Ahoj chceme jet 17.7.2010 zatím jsme 1 auto, jedete-li ve stejném termínu připojte se odjezd cca 8.00 h. z Hodonína.
čau jsme z olomouce a odjíždíme také 17.7.2010 ráno v 8Hod docela pasuje

Telefon pro Hodonín 606 610 967

Zdravim,mi by jsme chtěli vyrazit o den dříve ve 4 hodiny ráno z Děčína,to by asi tak odpovídalo tomu abychom se potkali.Pokud můžete posunout termín o den dopředu,byli bychom rádi.Jedeme do Primorska.tel 603902717
# 3. 7. 10 13:43
Michal
Pravě jsme se vrátili z BG.Zkusil jsem obě trasy,tam přes´Srbsko,zpátky přes Rumunsko.Osobně cestu přes Rumunsko doporučuji spíš.Od Nagylaku a po Pitesti jedete po pěkné silnici,pak 150km prakticky nová dálnice.Za nic nestojí jen cesta od Bucuresti na Ruse,ale to je jen asi 60km.Pozor na policajty,měří v každé 2.vesnici.A POZOR!!Když budete platit kartou na pumpě,tak se nejdřív zeptejte,jestli můžete kartou zaplatit.Kolega natankoval a pumpařka ho odbila,že nemá signál na terminály.A to jsme byli na OMV.Takže platil eurama v nekřesťanským kurzu.Jinak pokud se chcete na něco zeptat,rád se podělím o své zkušenosti.stehlikmichal@seznam.cz
# 8. 7. 10 14:33
Michal
ahoj všem píšu přímo z bulharska,konkrétně z obzoru.jel jsem to poprvé sám přes srbsko akaždému to doporučuji řídil jsem sám přesně 1884km.jako každý čech jsem študoval názory na netu.je pravda,že sofii a její okruh jet v noci potřebuješ tank nebo bvp,a u shellky slogan terminál kaput euro o.k.je docela síla prostě to zkoušej tak jako čecháčci někdy po převratu ale nesmíte se dát.všechno vám vynahradí moře které se nedá s chorvatskem srovnat,už tam nikdy nejedu.A pivo za 20 no není to ráj.jinak ti co chtějí jet jak se říká na blind žádnej stres ubytování na každým rohu akorát smlouvat,smlouvat ale to my češi umíme ne máme výcvik od vietnamců,tady je to samý akorát jsou trošku opálenější.rada na závěr bacha na policajty jak v srbsku tak hlavně v bulharsku jsou všude a měří jak o život,eura nebrat vše platit kartou a leva vybírat v bankomatu,hlavně neplatit pokutty v blh hotově policajti nesmí brát ze zákona prachy jinak vše na hranicích zaplatíte znovu.nebojte se ničeho a všem doro došli.
No ten obchvat Sofie je něco strašnýho.A průjezd Bělehradem ve 3 odpoledne taky neměl chybu.Ale jinak záleží,kam jedete.My byli mezi Varnou a Zl.písky a myslím si,že přes RO je to lepší.Kdo jede Primorsko,Kiten atd.,možná je to Srbsko lepší
# 8. 7. 10 14:39
Michal
Zdraveím všechny příznivce autoturistiky.Právě jsem se vrátil z BG.Trasa tam Hr.Králové-Bratislava-Budap.-Bělehrad-Sofia-Varna,cca 1750km.Poplatky v Srbsku cca 9 euro.Cesta zpátky přes Bukurešť,cca 1500 km,poplatky v Rumunsku cca 3 euro.Osobně bych doporučil cestu přes Rumunsko.Kromě úseku Ruse-Bukurešť jsou silnice možná i v lepším stavu než u nás,provoz nijak hrozný.Jedno doporučení:Až budete v Rumunsku tankovat,nejdřív se zeptejte,jestli můžete platit kartou.Kolega natankoval na OMV a pak mu řekli,že jim nejdou terminály.Zaplatil eurama,ale v hrozným kurzu.Jinak se rád podělím o poznatky na stehlikmichal@seznam.cz
# 12. 7. 10 16:24
klea
Ahoj..v so. 17.7.2010 take vyrazime do bulharska...vyrazime od Tabora ve 12.00...jsme 4 auta mladych nadsenych lidi(12clenu) kteri miri do Primorska...chystame se na pohodovou jizdu prez rumusko. Po ceste planujeme prespat nekde v madarsku pred rumunskem a dalsi den tam kam dorazime ....pokud by mel nekdo zajem se pridat neni problem ;) bohuzel z duvodu rozdilne pracovni doby nasi posatky se nemuzem moc casove prizpusobit:/...
kontakt klejma@seznam.cz
# 14. 7. 10 13:09
nikifa771
Dobrý den všem, ja jsem pan Nikolay Angelov a nabízím ubytování na Bulharsko v soukromy od 8 eu. do 12 eu. Nabízím transferi z letiště a spatky, vyleti na jeden až dva dny a t.d.
Muj kontakt:
Mng. Nikolay Angelov,
Elektra tours LTD
Burgas,
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
mobyl: 359 878 350 791, 359 897 764 925,
skype: nikifa771
# 14. 7. 10 14:22
Anonymní
Zdravím všechny cestovatele,dnes jsem se vrátilz Bulharska,přes Srbsko.žádný problém.,žádná fronta,cesta cca 20 hodin.Doporučuji.
# 14. 7. 10 15:11
Anonymní
Ahoj, jedeme poprvé do Bulharska, tak se chci zeptat,která cesta je lepší přes Rumunsko nebo Srbsko co se týká bezpečnosti a poplatků.Nejedete někdo kolem 25.7.?
e-mail: wiha@seznam.cz
# 14. 7. 10 23:43
Yuhů
Jestli je lepší cesta do Bulharska přes Srbsko, nebo přes Rumunsko, se tady řešilo už asi dvacetkrát. Není na to jednoznačná odpověď.
# 16. 7. 10 13:46
Mirek
Ahoj.Pojdeme přes srbsko a vyjíždíme ve 4 ráno,24.7. Od Brna.
Jedeme na blind, asi do Sozopolu nebo Primorska.Chceme tam přijet ráno nebo dopoledne,aby jsme chytly dobré ubytování.
# 17. 7. 10 06:36
radek
Ahoj vsem. Pisu z BG a chtel bych varovat ty co chteji jet pres Rumunsko. Silnice v BG z Sumenu na Karnobat je letos totalne rozbita, sama dira, katastrofa, tak pokud si nechcete znicit auto, tak doporucuji radeji pres Varnu. Jinak ale pohoda...
# 17. 7. 10 16:53
radek
ahoj vsem. Pisu z BG a chtel bych varovat ty co chteji jet pres Rumunsko. Silnice v BG z Sumenu na Karnobat je letos totalne rozbita, sama dira, katastrofa, tak pokud si nechcete znicit auto, tak doporucuji radeji pres Varnu. Jinak ale pohoda...
# 17. 7. 10 16:59
alan
ahoj cestovatelé! nejedete někdo na jih Bulharska 15.8.? Chceme jet až pod carevo, asi nejlépe siněmorec.Nechcete se přidat?
# 18. 7. 10 18:00
dusan
pro anonym,nejezdi přes Albaniji přes Kukeš do Kosova ,je tam hrozná cesta (cca 150 km 5 hodin)a v Kosovu chtějí za vstup 50 ? ,zkus to raděj na Tiranu docela dobrá cesta a tam odbočíš na Burrel ,Gostivar,Skopije,Kumanovo, Vstup do Albánije stojí 2?
# 19. 7. 10 23:10
vaclav
ahoj alane. Do bulhharska jedem 13.8.někde k Nesebru a postupně během týdne budem po pobřeží sjíždět až pod carevo. Jedem přez Srbsko. e-mail: j.v.kureXcentrum.cz. X nahraď @.
# 20. 7. 10 21:47
Anonymní
ahoj všem chceme jet do Primorska 27.7 nebo 28.7 jsme z Mohelnice u Olomouce,tak kdo se chce přidat může volat 737191510,nebo psát na e-mail : hamplpeta@seznam.cz
# 20. 7. 10 22:27
Horác
Čau lidi nevíte někdo jestli se dají na Srbských hranicích vymněnit eura? Potřebuju v srbsku tankovat.
# 21. 7. 10 12:52
Mirek
Ahoj.Nevíte jakým zpusobem je lepší platit mítné v Srbsku ? Kartou,nebo eurami?
# 21. 7. 10 16:24
vlada
Pro Mirka:
Platil jsem v eurama nejsem si jistý jestli to kartou šlo, ale určitě to bylo rychlejší.
# 21. 7. 10 16:59
Mirek
Vlado, díky za info. Vrátily ti eura,nebo dináry.
# 21. 7. 10 17:59
vaclav
Ahoj Mirku a všichni co jedete přez Srbsko. Mýtné v Srbsku pro rok 2010 je: Subotica - Nový Sad 3,5E, druhý úsek Nový Sad - Bělehrad 2,5E a z Bělehradu do Niše 7,5E/v Bělehradě pod kopcem vyzvedneš jen kartičku a platíš po jejím předložení až v Niši/. Plaťte prosím je-li to možné v hotovosti eurama nebo jejich dinárama je to: 330, 240, a 730 Dinárů ať na mítnicích nejsou kolony. V hotovosti je to mnohem rychlejší! Dáš do okénka uvedenou částku zpět dostaneš lístek a jedeš - minimální zdržení. Platit kartou takovýhle částky mě přijde ůsměvné./zmrzlinu taky neplatím kartou/.
# 21. 7. 10 22:12
Olin
zajištujeme ubytko v Pomorie a okolí (Nessebar, Sluneční pobřeží) mrkněte na naše stránky www.bulharsko.4fan.cz
# 22. 7. 10 09:33
Anonymní
Zdravim všechny co volí cestu přes Rumunsko, vrátil jsem se 14.7. ze zlatých písků, tam jsem jel přes Nadlac,Arad,Deva,Sibiu,Pitesti,Bucurest,Ruse. Silnice parádní srovnatelné z našima, někdy i lepší. Cesta je sice zdlouhavá-samé vesnice atd. ale dá se to, koupil jsem si měsíční známku 9euro, týdenní stojí 5 euro. Nejhorší co asi bylo když jsem se dostal za Bucurest obchvatem přijel jsem tam už za tmy, ještě mě chytla bouřka a když jsem přijel na most Ruse tak jsem se ocitl v absolutní tmě, skoro jsem nic neviděl, nemají to tam skoro vůbec osvětlený.Platil jsem 6 euro za most, potom 5 euro za 7denní bulharskou známku, měsíční 13 euro tudíž je lepší koupit dvě 7denní.Měsíční v Ruse neměli, ale na pumpách maji. Silnice v Bulharsku opravdu o jodně horší jak v Rumunsku. Po dálnici na Varnu jsem jel jenom kousek protože se opravuje. Jinak podél pobřeží lepší cesty. Cestu zpět jsem jel přes Mangalia, Constanta a po noé parádní dálnici na Bukurešť až přechod Nadlac.Na této dálnici se platí přejezd Dunaje ale je to rumunské měně ale levnější jak v Ruse, plastil jsem 10 lei(asi 60 kč oproti 6 euro v Ruse) a hlavně jede se po dálnici a ne po hrozný silnici za Ruse. Pokud bych jel znovu na sever Bulharska tak pojedu touto trasou. Jinak cena benzínu v Rumunsku se pohybuje kolem 28 kč, v bulharsku o něco dražší ale pořád levnější jak u nás. Ve Zlatých píscích a Albeně jsou ceny hodně navýšený oproti supermarketům ve Varně, přirážka je tam 100% někdy i vyšší. Takže doporučuji pokud si chcete nakoupit a máte to kousek do nějakého většího města tak se to určitě vyplatí a spojíte si to i s příjemným výletem. Přeju všem co si vyberou cestu přes Rumunsko tak ať šťastně dojedou.!!!! hlavně pozor na psi v Rumunsku je jich tam fakt dost kvůli jednomu to do mě málem napálila dodávka a za ní hned autobus tak bacha-)
s pozdravem Tomáš
# 23. 7. 10 13:23
Anonymní
ahoj Horáci. Proč měnit na Srbských hranicich eura??? Proč je nevyměníš doma? Pokud potřebuješ v Srbsku tankovat a platit hotově tak si rovnou vyměň na hranicich jejich Dináry. Zaručeně tě to vyjde levněj, protože na benzince jejich přepočítávání Dináru na Eura pro tebe bude značně nevýhodné.
# 23. 7. 10 18:10
Anonymní
Nejede někdo do Bulharska přes Rumunsko s odjezdem 15.8.2010.Jedeme jen sami dva a možná náš pes.Jsme středního věku.Na cestu by měli být aspoň dvě auta.
Iva
# 25. 7. 10 21:25
Olin
Ahoj všem, mám na vás velkou prosbu, bylo by možné aby někdo kdo pojede autem a bude mít nějaké místo v kufru nam privezl dvoulitrovky kofoly? cim vice, tim lepe...diky moc vsem...piste na mail 111bulgaria@seznam.cz
# 26. 7. 10 09:40
djir47
Ahoj liBudeme odjíždět pravděpodobně 4. nebo 5.9. 2010 od Olomouce. Kdyby jste jeli někdo v tomto období, tak se ozvěte a můžeme jet společně. Jedeme do Obzoru přes Rumunsko.
Email: tomastik.j@seznam.cz nebo tel.: 724479732
# 26. 7. 10 11:59
Pecan
Tak. Zdravím všechny, kteří čtou tyto stránky a nevědí jako já. Ale já už vím!!!! Jak jsem říkal, chtěl jsem zkusit Bulharsko na vlastní kůži. Vyjeli jsme z Uh.Brodu v 15.00 hod 2 dospělí a 2 děti 12+10 let. Jeli jsme přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Bulharska. Cesta úplně v pohodě, pouze v Srbsku jsme narazili na spoustu německých a rakouských turků co jeli do svého rodného Turecka na dovolenou. Takže na vstupu jsme čekali 3hod a na výstupu 1 hod. V Bulharsku jsme si 2 hod zdřímli a v 15.00 hod našeho času jsme byli na místě-v Primorsku. Zvládl jsem to odřídit sám a na místo to bylo 1560 km. Ubytování jsme měli za 32 eur na noc. Bydleli jsme 150 m od pláže. Všude kolem jsou pekárny, restaurace, obchůdky atd. My jsme měli vše v dosahu 20m. Fantastické, každý den jsme chodili na jedno velké jídlo do restaurace kde jsme se najedli celá rodinka k prasknutí za 300-400 kč. Líbila se nám restaurace Kukeri. Všechny jídla v češtině a obsluha umí česky. Na pláž jsme chodili na tu severní. Vždycky se dalo najít volné místo. Moře je úžasné - čisté, teplé, jemný písek ,malé vlny, pro děti spousta mušlí, ideální pro šnorchlování a jedna podstatná věc-velmi málo slané 17% soli opoti jadranu který má 38% soli. Vůbec jsme se nemuseli spchovat-nezůstává na Vás žádná sůl. Takže sprchu na pláži jsme nepotřebovali a ani ji nehledali :)Jinak na pláži spousta barů a na dvou příchodech taky obchůdky. Na pláži je trošku dráž než ve městě, ale i tak super ceny: točené pivo na pláži 32 kč, velká palačinka od 22 kč, hranolky 32 a malé fritované rybky za 32kč i pizza nebo jednoduchá jídla. Pokud si chce někdo popít nebo si prodloužit pobyt u vody, tak uplně na pohodu. Pouze nealko pití v plastu(sprite, cocacola apod.)500 ml se nevyplatilo-stálo 47 kč to jsme si nosili. Děti neustále šnorchnovaly hledaly mušle a krabíky a stavěly hrady. Určitě je dobré se na celý den vypravit pěšky po pláži směrem k Bílé perle(bývalé letní sídlo Todora Živkova-bývalý komunistický prezident Bulharska). Po zbořené zdi je úplně prázdná pláž kde si uděláte přestávku a pak pokračujete dál. U perly jsou zase bary s občerstvením a jídlem. Jeden den jsme si udělali výlet do Burgasu a Sozopolu. Burgas nic moc, ale Sozopol měl nádherné historické centrum. V centru je spousta obchodů kde s dá koupit spousta oblečení a jiných věcí. Pobyt jsme si prodloužili na 12 nocí. Zpátky jsem chtěl zkusit cestu přes Rumunsko. Karpaty byly krásné, ale cesta úmorná. Velký provoz a spousta kamionů!!Časově to vyšlo zhruba stejně. Každopádně nedoporučuji. Já bych příště jel jedině přes Srbsko. Co na závěr? Po zkušenostech z Chorvatska pojedeme příště opět do Bulharska. Ještě nikdy jsme si dovolenou tak neužili. Nemuseli jsme se na nic ohlížet-pohádka. Všem vřele doporučuji to vyzkoušet jako my.Všem přeji hezkou dovolenou.
# 27. 7. 10 21:24
Anonymní
Ahoj Pecane, díky za dobré informace ohledně bulharska, vyrážíme taky poprvé a jen jsi potrvdil informace, které jsme nasbíraly, my teda razíme do Pomorie na hotel, ale zvažujeme že by jsme vyrazily o den dřív a na jednu noc sehnaly ubytování. Jen mám dotaz, který den jste vyjely, kvůli těm Turkům, my pojedem v pondělí nebo v úterý, pobyt máme od středy. Přeji všem příjemnou dovolenou a šťastný návrat do vlasti.
R.
# 28. 7. 10 18:57
Anonymní
Ahoj cestovatelé, Pro informaci o invazi německých turků a frontám na hranicích H - SRB tento odkaz: http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1079. Nepřeji nikomu aby se na hranicich tlačil mezi předbíhajícíma autama nárazník na nárazníku v horku osm hodin jako my před dvěma roky.
# 28. 7. 10 21:39
Yuhů
Co to je, ten odkaz? Je to celé maďarsky. Z té tabulky se dá něco vyčíst i bez znalosti maďarštiny?
# 29. 7. 10 13:58
Anonymní
V tom odkazu jsem měl na mysli hlavně ten kalendář od června po září. Já maďarsky neumim ani slovo ale v těch datumech a barevných polích se každý zorientuje.
# 29. 7. 10 16:50
Roman
No jo, ale ta bleděmodrá pole v té tabulce znamenají co??
# 29. 7. 10 20:44
krokodil
Tabulka funguje celkom spolahlivo, sleduju to cestovatelia na fore inej stranky (dufam, ze mozem: www.recko-autem.cz)uz par rokov. V skratke: kriticky je hlavne jul, cim tmavsia oranzova, tym viac turkov zo zapadnej Europy na balkan. Tabulka je zostavena z informacii o zaciatkoch a koncoch prazdnin v roznych castiach zap. krajin. Presun je v tychto dnoch naozaj neznesitelny. Vikendy+pondelky a piatky su vseobecne hustejsie, ako zvysok tyzdna, taktiez jul v porovnani s augustom.
# 30. 7. 10 10:10
Pecan
Prro anonymní zz 27.7.
Zdravím a až teď jsem si přečetl dotaz.Asi už odpovídám pozdě.Vyráželi jsme ve středu 7.7.v 15.00 hod a na těch srbských hranicích jsme byli kolem půlnoci.Jak teď tady byla zveřejněna ta tabulka,tak vidím, že jsme se přesně trefili. :-(
# 3. 8. 10 19:33
Lukáš
Ahojte,
nevíte někdo jak moc v Srbsku, Rumunsku a Bulharsku orgáni bazíruji na notářsky ověřeném souhlasu majitele vozidla pokud člověk jede služebním vozem? Díky za odpověď.
# 4. 8. 10 16:21
Anonymní
Ahoj,nechystá se náhodou někdo cca.21.8.přes Srbsko,nejspíš Sozopol?Lépe by se cestovalo,my manželé 35a28,budem vyjíždět z Budějic.pište na siva.one@seznam.cz...díky
# 4. 8. 10 19:01
Pecan
Pro Lukáše:
Jelikož spoluvlastním firmu ,tak jsem si paradoxně vystavil doklad sám sobě na firemní auto.Jestli to policajti chtějí nevím,protože nás nestavili, ale raději jsem si vzal tento papír.

http://www.uamk.cz/cs/pdf/company.pdf

notářsky ověřený jsem ho ale neměl.
# 5. 8. 10 20:54
Bohous
Nejede někdo do Bulharska přes Rumunsko s odjezdem 15.8.2010.Jedeme jen sami dva a možná náš pes.Jsme středního věku.Na cestu by měli být aspoň dvě auta.
Iva


Ahoj,

v tomto termínu se chystáme do bulharska, pojedeme z Prahy jedeme 2 dospělí a dvě děti. Jestli chcete jet s námi napiš mi na bova@cbox.cz a domluvíme se. Bohouš
# 6. 8. 10 14:52
Anonymní
Ahoj lidi.Vím,že tohle je spíš forum o ceste autem,ale jedna se mi o to,zda nekdo z Vás má odkaz na nějaké stránky na ubytování v Sozopolu,nebo nějaký kontakt,nějaký APT pro 4 osoby.Díky.Z.
Pokud ano,dejte vědět. zuzkaz@holice.cz
# 8. 8. 10 10:36
rozhodčí
Přeju hezký den.

Taky jsme se nedávno vrátili z Bulharska. Jeli jsme autem tam přes Rumunsko a nazpátek přes Srbsko. Přes Rumuny jsme to měli 1634 km a přes Srbsko 1584 km. Jeli jsme ze Zlína přes Nové Mesto nad Váhom a pak po dálnici přes Szeged do Rumunska. Ještě tady jsme si koupil měsíční známku na slovenské dálnice za 300,- Kč. Maďarská dálnice byla na 4 dny za 7,80 EUR. Při vstupu do Rumunská byla 7-denní viněta za 5 EUR. V Giurgiu se platilo 5 EUR za přejezd mostu. V Ruse 2 x 7 denní viněta 2 x 5 EUR a nazpátek v Srbsku 13 EUR za dálnice. Celkem za poplatky cca 1.300,- Kč. Kupoval jsem naftu v Rumunsku za 27,50 Kč, Bulharsku 28,80 Kč a na Slovensku 29,20 Kč. U nás v tu dobu stála 31,50 Kč. Celkem za dopravu mě to vyšlo na 7.300,- Kč. Příští rok už pojedeme tam i nazpátek přes Srbsko.

Pro Pecana:

Jsem moc rád, že se ti dovolená líbila. Vidíš, že jsem nekecal. Měj se.
# 8. 8. 10 21:41
Roman8808
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti, jestli se nechá jet do Bulharska kolem 15.září?? Myslím, kdy končí sezona a jaké je počasí? Díky
# 9. 8. 10 15:23
Pecan
Po rozhodčí:
Zdarec.Tak už jste se taky vrátili? :-) No jo bylo krásně.Jel bych hned znova.Jinak vidím , že s tou cestou máš stejnou zkušenost.Tak se měj a ať se daří.
# 9. 8. 10 16:22
nikifa771
Pro Roman 88o8, můžu Vám poradít že kolém 15 září se dá jet u nas na Bulharsém pobřeží je u té doby klidnější a někteří podnikatelé jsou zavření ale počasi je ještě teplo a voda taký. Ceny u té doby jsou určítě levnejší na ubytování a na jídlo a pití. Necham pro Vás muj kontakt gdy by jste chtěli něco se zeptát:
Mng. Nikolay Angelov,
mob.: 00359 897 764 925
00359 878 350 791
skype: nikifa771
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
# 10. 8. 10 17:57
nikifa771
Dobrý den všem cestovatelu,
ja nabázím transfery z letiště do hotela a zpět, výleti na jeden nebo dva dny v Bulharsko a Turecko, ubytování v soukromi za 8 - 12 euro. Gdo by měl zajem na to ja můžu pomoct. Muj kontakt v Bulharsko je:

Mng. Nikolay Angelov
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
skype: nikifa771
mobyl: 00359 878 350 791
00359 897 764 925
S pozdravem a přeju všem pěknou dovolenou a dobrou naladu.
# 10. 8. 10 17:57
Anonymní
Dobrý den,
dotaz na ty, co byli letos autem v Bulharsku. Je mezi Niší a Sofii nějaká větší benzinka, kde by bylo možno v autě "bezpečně" přespat? Díky za odpověď
# 13. 8. 10 20:13
Pecan
Pro anonymní:
Já osobně mám rád benzinky OMV,protože mají všude stejný standard a jsou čisté se vším co je potřeba.Pro tebe nebo i ostatní posílám vyhledávač OMV benzinek na trase.Použil jsem to letos a super.Věděl jsem přesně kde mám natankovat( mám kartu Routex).
a Dimitovgradem je zrovna jedna.
Zde je odkaz na ten plánovač:
http://www.omv.cz/portal/01/cz/!ut/p/c5/fZDdToNAEEafpQ9gZrcQLZdIS8HuruxfC9wQAkgg0mLbr MrTS9JgLyTO3M2c70wykMLYx9w0dX5tTsf8HWJIHzOKnMAP9VK79nK7IzKSa3QrOECM7Ey2q55-X2MyeEa1A0 esrSzm8kYjus72X4HQ2n3dV_4DXyxGZzLjZM7knLloeb_b2bTt4X_SUqymrSwuwIJTV0EC6dMfMiRiIhUkm3n IcQS-Q_48hJS-m24_skJa1Bku3zTxyjxS1DaDvPQfZ4HHuWw_1bNhpOgZbw44cuJNGQjuxi_8PEDfmR2xt6Yz Xf0D_93XYw!!/#7_M09HFIU2UA42GKLS02A1000000
# 13. 8. 10 21:13
Anonymní
Chystá se někdo na cestu do Bulharska 19.8 tedy ve čtvrtek směrem Primorsko????????
# 15. 8. 10 12:05
Anonymní
Dobrý den, jelikož jsem před cestou do Bulharska čerpal informace zde, tak jsem se rozhodl také přispět svou troškou do mlýna.Vyjížděl jsem s rodinou 1.8. ze Zlína pohodová cesta přes Slovensko a Maďarsko dálnice. V Srbsku od hranic cca 100km se rozšiřuje stávající silnice na dálnici což sebou přináší spoustu dopravních omezení. To v praxi znamená, že se neustále mění rychlostní limity. Celkově je to zmatečně značené. Nicméně doporučuji dodržovat rychlost (i když si budete připadat, že jedete nejpomalej) Policejní auto (zelený peugeot 206) který jsem spatřil na velkou vzdálenost a rychlost upravil do limitu, mě změřilo ještě před tím a pokuta byla na světě. 50 euro není zas tak moc, ale srbští policisté nesmí brát peníze a ani platební karty. Následovalo vypsání složenky zadržení pasu vypsání náhradního dokladu cesta na poštu (v noci se asi čeká do rána až otevřou) zaplacení pokuty a cesta zpět pro pas. A pozor při výraznějším překročení rychlosti (nevím přesně asi o 40 km/h) následuje soud. U nás to šlo celkem hladce takže zdržení cca 1,5 hod. Pak už byla cesta v poho. V Bulharsku radary i v 1 hod. v noci. Cestu zpět jsem se snažil naplánovat i podle tabulky z nějakého staršího příspěvku nahoře, ale moc to nepomohlo. Na první mýtnici v Srbsku jsme v koloně migrujících obřezanců z Turecka čekaly hodinu. Ze třech jízdních pruhů na sinici tito šikovní lidé dokázaly další dva přtdat a potom na sebe přvávaly kdo má vlastně přednost.Toto se opakovalo i na hranicích do Maďarska. Šest hodin a jednu minutu nárazník na nárazník. Tímto nechci nikoho odrazovat. S manželkou jsme se shodly, že na lepší dovolené jsme nebyly a klidně bychom to se vším všudy absolvovaly znovu. Kdo se chystáte do Bulharska tak šťastnou cestu a pevné nervy. P.S. omlouvám se za pravopis Pavel
# 15. 8. 10 16:10
bobi
AHOJKY.3.6.2010 JSME JELI DO BG.VYJELI JSME Z H.K. VE 20.20.HOD.DÁLE TRASA-SVITAVY,BRNO,BRATISLAVA(V 0,45HOD.,HRANICE RAJKA DO MADARSKA)GYOR,SZEGED,NADLAC(05,00HOD.,HRANICE NAGYLAK ,DO RUMUNSKA),ARAD,SIBIU,(ASI 50 KM.,PŘED PITESTI NA PUMPĚ PETROMV1,5HOD,SPÁNKU),PITESTI,BUCURESTI(OBCHVAT ,UPOZORNUJI V HROZNÉM STAVU),GIRGIU-RUSE(HRANICE ,MOST PŘES DUNAJ -6 EURO,V 17.45HOD.),VARNA ,BJALA,OBZOR (23.00HOD.)VŠE V NAŠEM ČASU ,BEZ POSUNU.TAKŽE JSME PŘIJELI DO OBZORU VLASTNĚ V 00,00HOD.,JEJICH ČASU.ŘÍDIL JSEM SÁM. V OBZORU HNED RÁNO JSME SEHNALI UBYTOVÁNÍ V SOUKR., ZA 9 LEVA OS./NOC.TAKŽE ZA HUBIČKU.SICE BEZ KLIMOŠKY ,ALE SLUŠNÉ.TED ASI 29.08.2010,JEDEM ZNOVA, JENOM CHCI ASI ZKUSIT PŘES SRBSKO.NO UVIDÍM. NAJEL JSEM 1668KM.,TEDY PŘES TO RUMUNSKO.RUMUNI CESTY SLUŠNÉ,NĚKDY I LEPŠÍ NEŽ MY,AŽ NA TEN OBCHVAT BUKUREŠTI.SLOVÁCI,MĚS.ZNÁMKA 300KČ,MADAŘI 4 DENNÍ 7.8 EURO, RUMUNI MĚSÍČNÍ 9 EURO ,PŘES DUNAJ 6 EURO ,BULHAŘI 7 DENNÍ 10 LEVA NEBO 5 EURO.TAK ASI TAKHLE ,JŮŮŮŮ.
# 21. 8. 10 13:19
ladax
Tak to je přesně trasa,kterou jsem i já před rokem jel a mohu potvrdit byla v pohodě a přesně , jak píše bobi, dodám jen, že jsem vychválil cestu co do kvality v Rumunsku a Bulharsku, opravdu bez problémů, až na určité úseky, nejhorší obchvat Bukurešt, tam se dá nechat podvozek i kolo, tam příšerné, nutno jet pomaličku a s rozumem.Jelo se 22 hodin, spali jsme chvilinku, byli jsme 2 řidiči a brzdil nás jen provoz kamionů, ale to je už normální všude . V Obzoru jsem sehnal ubytko skoro u moře za 180 kč na naše bez klimy , u paní Stanky a bylo to prima, pobyt a dovča super. Letos se mi bohužel vycestovat nepodařilo, důvody rodinné a tak jen závidím. Snad příští rok,, uvidíme, co na to Kalousek????
# 24. 8. 10 10:11
Anonymní
Letos jsem byl po dvaceti letch v Bulharsku autem a mohu vřele doporučit. Z Plzně do Careva je to sice 1860 km,které se ovšem dají zvládnout za 21 hodin normální jízdy. Cestou nebyl žádný problém,snad jen při zpáteční cestě tříhodinové čekání na Srbsko-Maďarských hranicích. Ubytován se nám podařilo sehnat za 40leva (asi 550 Kč) na den a měly jsme pronajmuté celé první podlaží rodinného domku. Ceny potrvin jsou srovnatelné,ne-li nižší než u nás. Celá desetidenní dovolená vyšla 2 dospělé osoby a dvě děti na 1000 EUR. Zkuste tem za tyto peníze letět ve čtyřech letadlem.
# 25. 8. 10 17:25
Anonymní
Jedeme do Bulharska začátkem záři,jedeme do Svatého Vlasu hotel Santorinijiž po třetije to tam perfektni za 10 eu na noc.Kdo by se chtěl přidat ať se ozve na tel.731700672
# 29. 8. 10 11:01
emafie
ahoj lidi,bzl jsem v obzoru letos v srpnu autem,jsem kamionak tak bz mi volant nemel vadit ale priste letim,cesta super,tam kolem 30 hodin,holt sobota no ale zpatky kolem 20 coz je super,akorat zbztecne muj nazor,no dovce odpocinout a domu doject jako troska nevzspala a zmuchlana,tak ze pristi rok letim
# 5. 9. 10 14:00
emafie
vsude policajti rumunsko bulharsko a jen cekaj koho odrbou...siln ice hruza,opravdu letadylkem hodku a pul a beze stresu,pro priste budu chytrejsi
# 5. 9. 10 14:00 upravil: emafie
emafie
jinak lidi co hledaji klid a pohodu s detma k tomu doporucuju obzor a ja byl na hotelu casablanca,upozornuju vas ani jedna vitka zadna chybicka proste kdo si jede odpocinout flakat a nechce se o nic starat,doporucuju jidla dost k tomu vynikajici,opravdu jsem si to uzival,a kdo me zna tak vi ze ja porad brebentim ale toto jsem fakt nepoznal jeste aby vse bylo jak ma....
# 5. 9. 10 14:01 upravil: emafie
michelplatini
Jsem tu ode dneska nový a tímto zdravím všechny diskutující BULHARY. Jezdím Bulharsko jedině přes Srbsko, jediné, co mi vadí, že ještě nejsou v EU, snad už ty své teroristy pochytají a budou tam taky.
Přes Rumuny jsem se bál, ale vidím, že poplatky jsou naprosto shodné (9 + 6 euro v Rumunsku, 3 + 4 + 8 mýto v Srbsku), takže měnit nic nebudu. Jezdím do Careva, do čtvrti Vasiliko, je tam nádherná a nepřelidněná pláž Nestinárka, letos mi tam už snad dostaví apartmán, takže se můžeme k někomu do party připojit a jezdit spolu. Hezké zážitky všem.
# 17. 9. 10 14:11 upravil: michelplatini
Anonymní
Ahoj, má někdo zkušenost s cestou: Arad-Temešvár-Drobeta Turnu Severin - Calafat - Vidin .... Zajímá mě jak probíhá převoz trajektem, čekací doby, možnosti placení + cena za přepravu, přístup lidí na hranicích ( za totáče tam bývali mraky cikánů ), kvalita silnic a nájezdů atd.
Jezdil jsem z Drobety na Craiovu a pak na Bukurešť - nenašel jsem odvahu to vzít na převoz. Kdo má zkušenost ať dá prosím vědět.Díky.
# 15. 10. 10 08:41
Anonymní
Ahoj.Do Bulharska jezdím už 30 let. Nejdříve vlakem,pak letadlem.Příští rok mě láká jet autem.Rád bych jel s někým,kdo už cestu někdy absolvoval...
# 2. 12. 10 19:21
nikifa771
Pro Anonymní,
Jestly se někdo u mně ozve na cestu v létě 2011 s autem můžu Vám poslát jeho kontakt. Ja nabízím ubytování na Bulharsko podle Vaší přaní. Ale napište prosím na kterou dobu chcete jet do Bulharsko kolík Vás je a t.d. Na cestu můžu poradít jen tady v Bulharsko do pobřeží, ale většinou lidý cestuji přez Rumunsko.
Spozdravem:

Mng. Nikolay Angelov
mob. 00359 897 764 925
skype: nikifa771
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
# 6. 12. 10 14:29
Anonymní
Do Bulharska přes Vidin jezdí hodně lidí.Je to kratší.Silnice rok od roku lepší.Jen je dobré si dobře prostudovat trasu,hlavně pokud to jedete poprvé.Pak už je to pohodička.Lépe se jezdí mimo hlavní sezonu .Příroda nádhera.To co u nás nemáme.Převoz v pohodě pokud nechytíte frontu.Jezdí se to celoročně. Je to nejstarší trasa z českých zemí.
# 6. 12. 10 17:05
Michal
Ahoj všichni příznivci cestování autem do Bulharska.Minulý rok jsem to zkusil a letos jedeme opět.Rád bych věděl,jestli nemáte někdo zkušenost s přespáním v nějakém ponzionu po cestě,třeba v Rumunsku.Žena není žádná velká řidička,takže to odřídím sám a na jeden zátah to je moc.Minulý rok jsem to zapíchl na benzině OMV v BG,ale radši bych se natáhl někde na postel.Díky za postřehy.
# 21. 1. 11 19:00
RUMMAN
Dobry vecer,frci nekdo do Bulharska,Kiten a okolí koncem Cervence tak 29.7
# 28. 1. 11 17:26
RUMMAN
Anonymní
[i]Dobrý den, jelikož jsem před cestou do Bulharska čerpal informace zde, tak jsem se rozhodl také přispět svou troškou do mlýna.Vyjížděl jsem s rodinou 1.8. ze Zlína pohodová cesta přes Slovensko a Maďarsko dálnice. V Srbsku od hranic cca 100km se rozšiřuje stávající silnice na dálnici což sebou přináší spoustu dopravních omezení. To v praxi znamená, že se neustále mění rychlostní limity. Celkově je to zmatečně značené. Nicméně doporučuji dodržovat rychlost (i když si budete připadat, že jedete nejpomalej) Policejní auto (zelený peugeot 206) který jsem spatřil na velkou vzdálenost a rychlost upravil do limitu, mě změřilo ještě před tím a pokuta byla na světě. 50 euro není zas tak moc, ale srbští policisté nesmí brát peníze a ani platební karty. Následovalo vypsání složenky zadržení pasu vypsání náhradního dokladu cesta na poštu (v noci se asi čeká do rána až otevřou) zaplacení pokuty a cesta zpět pro pas. A pozor při výraznějším překročení rychlosti (nevím přesně asi o 40 km/h) následuje soud. U nás to šlo celkem hladce takže zdržení cca 1,5 hod. Pak už byla cesta v poho. V Bulharsku radary i v 1 hod. v noci. Cestu zpět jsem se snažil naplánovat i podle tabulky z nějakého staršího příspěvku nahoře, ale moc to nepomohlo. Na první mýtnici v Srbsku jsme v koloně migrujících obřezanců z Turecka čekaly hodinu. Ze třech jízdních pruhů na sinici tito šikovní lidé dokázaly další dva přtdat a potom na sebe přvávaly kdo má vlastně přednost.Toto se opakovalo i na hranicích do Maďarska. Šest hodin a jednu minutu nárazník na nárazník. Tímto nechci nikoho odrazovat. S manželkou jsme se shodly, že na lepší dovolené jsme nebyly a klidně bychom to se vším všudy absolvovaly znovu. Kdo se chystáte do Bulharska tak šťastnou cestu a pevné nervy. P.S. omlouvám se za pravopis Pavel

My jsme tak tez jely do Bulharska v 31.7.2010 od UH.Brodu muzu rict ze jsme jeli poprve uplne posran strachy ale presto jsme jeli po dalnici pres Slovensko Madarsko,Srbsko a Bulharsko vse v pohode,v Madarsku jsme jeli misty 140-175km,v Srbsku 120-150 a v Bulharsku 120-150,musim rict ze policajtu jsme potkali hodne ale nejak se nam nevenovali, dokonce nas merili ale nejak se nami nechteli zabyvat neb co. Jeli jsme dokonce primo naproti radaru na 50 jsme jeli 90km a rikam manzelce chystej eura na pokutu a nic.jinak frcime opet do Bulharska,akurad kdyz jsme se vraceli zpet tak do Madarska jsme celnici projizdeli 4,10hod,v Srbsku jsme mytnice projizdely zhruba 0,30min.
# 28. 1. 11 18:05 upravil: RUMMAN
LUBOŠ
ČAU CHTĚL BYCH SE ZEPTAT JESTLI SE DA NA BENZINKACH V SRBSKU A V BULHARSKU PLATIT KARTOU DĚKUJI ZA ODPOVĚD.
# 1. 2. 11 12:41
Michal
V Srbsku a Bulharsku není placení kartou na šerpačkách žádný problém.V BG je dost OMV a Shell.
# 1. 2. 11 16:29
nikifa771
V Bulharsko je všude možno platit kartou u benzinkach a nejlepší benzinky u nas jsou OMV, Shell, Lukoil a Petrol. Jsou skoro na každou cestu. Na této benzinky jsou i bankomati.
Cena na litr A95 stji 2,3Olv. 1,95lv. = 1 euro
Mng. Nikolay Angelov
# 1. 2. 11 22:03
migro
v Srbsku zadny problem s placenim kartou benzin jidlo kava je sice pravda ze my tankujeme u OMV , s jinyma benzinkama zkusenosti nemame , ale co procitam ruzne diskuze tak problem asi nikde neni , V Bulharsku vyzkouseny i jine nez OMV a vse bez problemu
# 2. 2. 11 21:19
LUBOŠ
jak je to v srbsku na hranicich da se project na občanku nebo tam chtěj pas
# 3. 2. 11 20:31
migro
rijaji ze ano i na strankach MZV ,ale osobně to vyzkoušené nemáme
# 4. 2. 11 17:53
Ladman
jedná se o vyjímku, která platí pouze o prázdninách, ale vyzkoušené to taky nemám.
# 6. 2. 11 11:10
Jožo
Všetkým, ktorí cestujete autom do Rumunska,alebo Bulharska doporučujem knihy Rumunsko není divočina a Bulharsko plné požitků - aj keď sa už niektoré veci od vydania kníh zmenili, základ zostává. Ešte poznámka - každý, kdo jazdí po D1 a niektorých českých cestách 1. či 2. triedy, ako napríklad po ceste z Pardubíc do Ždáru nad Sázavou, tak sa nemusí ciet ani v Rumunsku, ani v Bulharsku, či v Srbsku absolutně obávať - garantujem, že ich kvalita je v drvivej väčšine prípadov neporovnateľne vyššia - dokonca by som vrele doporučoval staviteľom nových českých betónových dialnic, aby išli na exkurziu na dialnicu Bucuresti - Constanca a absolvovali tam nejaké školenie.
# 6. 2. 11 14:18
Anonymní
Chtěl bych se zeptat, jak daleko od srbských hranic směrem na Sofii je větší benzinová pumpa, kde by se dalo v autě přespat (OMV,Shell,Lukoil,Petrol)? Jaká značka? Děkuji za odpověď.
Pavel
# 6. 2. 11 18:28
michal
My jsme to zapíchli na OMV cca 70km za Sofií na dálnici A2
# 6. 2. 11 18:55
Ladman
Hned na přechodu Kalotina je mám pocit že LUKOIL. Ale je totálně přecpaná spícími Turky v autech. Ti jsou zaparkovaní snad i u stojanů. Loňská zkušenost - neděle cca 3.00 h. Pak jsou větší značkové pumpy až opravdu na dálnici za Sofií. Já osobně jsem to loni zapíchnul mezi Kalotinou a Sofií kousek za odbočkou k nějaké vesnici. Sice jsem stál na jakési křižovatce, ale za 1/2 hodinu, co jsem "spal", tam projela asi 2 auta. Pro sichr jsem nechal svítit parkovačky. Letos bych rád dojel taky na nějakou tu pumpu na dálnici, ale loni už tou dobou bylo světlo a to bych asi neusnul.
# 7. 2. 11 20:50
migro
za Sofii ale nevim kolik km je velike parkoviste s motelem restaurackou atd. jmenuje se Ihtiman

migro
# 8. 2. 11 05:32
Libor
Do Bulharska jedeme letos už po jedenácté. Jezdíme dvě auta, se spaním si nikde nelámeme hlavu. Jedeme piánko, ne nadoraz, takže i tři dny. Když nás jízda omrzí, najdeme za světla místo na spaní, nejlépe někde u vody, něco popijeme, buď se sklopí sedačky, nebo více spíme vedle auta. Ráno odjíždíme určitě po osmé, dříve bychom si asi nerozuměli s testery na alkohol. V Maďarsku, Rumunsku ani Bulharsku jsme s takovýmto nocováním neměli nikdy nejmenší problém. Jeli jsme jak přes Oradeu na Cluj a Brašov, což je samý kamion, tak přes Arad, Sibiu, Pitešť, Bukurešť. Pro naši spanilou jízdu je ale nejlepší trasa přes maďary do Segedu, potom ale ne až do Aradu, kousek před Mako je kruhák, no něm doprava a přijede se na nějaký místní přehod, absolutně volný, pak na Timišoáru, Oršovou, Turnu Severin, Alexandrii a Ruse. Silnice celkem dobrá, sice občas nějaké uzavírky kvůli opravám, ale za tuto cenu je cesta téměř bez kamionů a pohodová. Z Ruse do Varny se necelá polovina jede po dálnici, za Varnou je Obzor a hezké bydlení. Komu začíná dovolená ne u moře, ale když vyjede za vrata, tuto variantu vřele doporučuji.
# 18. 2. 11 18:07
midla
Zdravim!Chtěl bych poradit trasu z Ostravy do Istambulu přes Rumunsko a Bulharsko (musím jet po EU) kdo zná více variant a poradí.Jedu dodávkou a dost naložený tak bych se co půjde horám vyhnul a jel spíš snažší trasu,nejedu na poznávací výlet a co půjde pojedu v noci.Děkuji moc za Vaši případnou pomoc popilkamilos@seznam.cz
# 28. 2. 11 22:59
midla
Zdravim!Chtěl bych poradit trasu z Ostravy do Istambulu přes Rumunsko a Bulharsko (musím jet po EU) kdo zná více variant a poradí.Jedu dodávkou a dost naložený tak bych se co půjde horám vyhnul a jel spíš snažší trasu,nejedu na poznávací výlet a co půjde pojedu v noci.Děkuji moc za Vaši případnou pomoc popilkamilos@seznam.cz
# 28. 2. 11 22:59
Anonymní
pro Michala - mam zkusenost s prespanim na motelech v Rumunsku.

Po ceste do BG opakovane spime v motelu Silvia cca 10-15km za Caransebesi je tam velky parkoviste,za motelem reka a krasna priroda. Dame pivko na baru,sprchu a postel. Motel je cistej. Je to posledni moznost ubytovani -jinak az v Drobeta-Turnu-Severin nebo na benzinkach.

Po ceste zpet jsme spali na vjezdu do Sibiu -po leve strane - motel Dacia. Ubytovani vc.snidane.Cisto,pekny motel. V obou pripadech ochotny personal.

Oba motely muzu doporucit -az zase pojedu budu na nich opet nocovat.

Pavel
# 3. 3. 11 09:02
Anonymní
To by mě také zajímalo.Kolik to stojí v té Dáciji.Pro cizince mají někdy jiné ceny.Děkuji.Kateřina.
# 5. 3. 11 12:31
metallicamp
Zdravim,loni jsem byl poprve v Bulharsku autem-LPG.Děčín-Primorsko-výjezd z DC patek 6 hodin rano-příjezd sobota 8 hodin rano 1862 km-přibližně 4 hodiny pauza.Pokud má někdo zájem,jedu 13 srpna-Primorsko.
# 13. 3. 11 14:16
Michal
Pro Pavla:Díky za tip na přenocování.Ty motely už jsem už jsem vygoogloval,ale nikde jsem nenašel ceny za ubytování.Předem díky za info o cenách,aspoň orientačně.
# 19. 3. 11 20:51
Anonymní
ahoj,
na Silvii jsem spal 2x a pokazde to bylo bez dokladu. "pekne do kapsy obsluhy" 1x za 100lei a podruhe za 15euro.
Jak jsem psal drive tak pokud nechci spat v aute tak potom uz dlouho jina moznost neni(2x jsem spal jeste o kus dale pod stanem na louce u reky - je tam i parkoviste a 2hospody bez moznosti ubytovani).
Dacia stala 20euro/noc a v cene byla i snidane. Tentokrat jsme dostali i ucet.
Pokazde se jednalo o dvouluzkovy pokoj s vlastni sprchou a wc.
Pavel
# 21. 3. 11 16:33
Anonymní
kdo jede pres Bukurest tak ten at se neboji cesty pres mesto. Na rozdil od obchvatu jsou cesty v pohode a projet se a vyfotit u Ceauseskova palace - dnes parlament taky stoji za to. Mam zkusenost z 8/2009. V Bukuresti natankuju, obed na MC Donalds.
# 23. 3. 11 11:17
MP
Dobry vecer,frci nekdo do Bulharska,Kiten a okolí koncem Cervence tak 29.7
Do Kitenu jedem 25.7. ... to je asi brzy .
# 26. 3. 11 13:29
RUMMAN
Dobry vecer,frci nekdo do Bulharska,Kiten a okolí koncem Cervence tak 29.7
Do Kitenu jedem 25.7. ... to je asi brzy .

tak to je skoda,my uz mame objednane ubytko od 30.7 v Kitenu,a odkud jste pokud to neni tajne my jsme od UH,Hradiste.
# 26. 3. 11 21:00
MP
Jihlava
Tak to se tam určitě potkáme . My tam máme v Kitenu ubytování od 26.7. do 5.8.
# 27. 3. 11 22:07
RUMMAN
Jihlava
Tak to se tam určitě potkáme . My tam máme v Kitenu ubytování od 26.7. do 5.8.

muzete napsat vice na email, krupazde@seznam.cz.
# 28. 3. 11 20:25 upravil: RUMMAN
Anonymní
Zdravím všechny, co letos cestují do Bulharska.Jedeme také do Kitenu, odjezd 18.7.
Pavel Česká Třebová
# 28. 3. 11 20:35
Anonymní
v 8/2009 jsme byli ubytovani v Primorsku na restaurantu Lambrino. Triluzkac s klima a velkym balkonem za 40leva/noc. Ubytovani pekny,cisty a dole v prizemi dobra restaurace. K mori na obe plaze kousek. Parkovani primo pred domem majitel zajistil.

Priste zkusime Kiten. Da po sezone nekdo vedet jake byli letos ceny? Ubytovani shanime vzdy az primo na miste-podle ochoty a dojmu.
# 29. 3. 11 09:37
manasscz
Pro metallicamp. Letos chci jet do Bulharska přes Srbsko. Chci se zeptat, jak je to s tankováním LPG. Je tam dost čerpacích stanic?? Dík. Martin
# 7. 4. 11 08:20
jamu@seznam.cz
Zdravím, jedeme 1.7. 2011 z Brna do Primorska. Asi opět přes Rumunsko, a to už potřetí. Cestu máme najetu a je bez problémů. Nechce se někdo připojit ? mail - jamu@seznam.cz
# 9. 4. 11 11:52
metallicamp
Pro manasscz.
LPG čerpacích stanic je opravdu velký dostatek,dalo by se říci,že na každé benzínové pumpě a všechny mají stojany společně u benzínových.U všech čerpacích stanic tě obslouží pumpaři kteří pendlují mezi všemi stojany,at je to LPG či benzín.V BG je to obdobné i když těch čerpaček není tolik jako v Srbsku.Cenově byl LPG loni o něco levnější nežli u nás i v BG.Doporučuji platit kartou a na benzínkách jsou dost často restaurace za příznivé ceny.Jinak i mítné jsme platili kartou-solidní přepočty.Doporučuji stránky www.lpg.cz ,aktualizují ceny paliva v zahraničí.Jo a kdy a kam razíte?
# 10. 4. 11 16:09
nikifa771
V Bulharsko LPG stanice je skoro všude, doporočuji hlavně tankovat v Šell, Lukoil a OMV. Ja jsem z město Burgasu a dnes jsem tankoval LPG z Šell za 1,18 lv./l a to v eurech stoji 0,60 eu./l. Cena Benzina A 95 - 2,36 lv./l. nebo 1,21 eu./l. Dizel stoji 2,44 lv./l. nebo 1,25 eu./l.

To jsou ceny od OMV BG v leva. Kurz 1 euro = 1,9558 leva.
MaxxMotion Diesel 2,63 bgn
Sprint Diesel 2,44 bgn
Super 95 2,36 bgn
MaxxMotion 95 2,44 bgn
MaxxMotion 100 2,63 bgn

Přeju všem pěknou a bezproblemnou cestu do BG.
DDavajte pozor na kamery-radary u cestě a hlavně na sever z Burgasu kolém Aheloj, Pomorie. Na jih z Burgasu kolém Otmanly a Atia - vojenská baza. Kamery foti a i v noci.

Přeju všem pěknou a bezproblemnou cestu do BG.

OMV Autogas 1,18 bgn
# 11. 4. 11 09:05
manasscz
Pro metallicamp. Děkuji za info. Jedeme asi 4 auta na posledních 14 dní v červenci. Přesně kam a kdy ještě nemáme určeno, ale asi jedeme někam za Burgas.
# 11. 4. 11 13:09
nikifa771
Pro manasscz. Jestli potřebujete informaci na ubytování,na cestu, výlety, turistické střediska můžu Vám pomoct a poradít.
Muj kontakt:
skype: nikifa771
e-mail: angelov@orcotravel.bg
nikifa@abv.bg
Bulharsko, Burgas
Mng. Nikolay Angelov
# 11. 4. 11 13:35
manasscz
pro nikifa771 Díky moc. Jestli budu vědět něco víc o tom kdy a kam pojedem, určitě se ozvu.
# 11. 4. 11 13:40
Pepé
Chci poprosit - máte někdo zkušenost s tankováním LPG při cestě přes Rumunsko.Předem děkuji.
# 27. 4. 11 21:43
makak3
Vážení Rumunsku se vyhněte ,znám všechny trasi a to Arad ,Sibiu,nabo Temešvár ,Alexandrie, nebo na Orsova ,bohužel cesty jsou bud přeplněny nebo se opravují,.Srbskem tonení tak hrozné zpoplatkami a určitě budete v Bulharsku dříve a za mín PHM
# 1. 5. 11 19:21
makak3
Dobrý den ,zaráží mě ,že nikdo se nezminuje o pěkné cestě ze Sofije do Burgasu , jede se na Karlovo ,Kazanlak ,Sliven ,Burgas , je to cesta kratší asi o 70 km od dálnice ,ale jede se krásnou přírodou ,cesty jsou poloprázdny a ve velice slušném stavu.
# 2. 5. 11 06:29
Zdenekzd
Jezdim pravidelně jednu cestu přes Srbsko a zpět přes Ro a všude úplně bez problémů. Nejlepší trasa je Bukurešť - Oradea, možnost odbočit přes Fagarašskou magistrálu (nádhera - doporučuji)a cestu Sofie - Kazanlak - Burgas jsem jel loni a spokojenost.
# 2. 5. 11 10:38
Ladman
Já přes Kazanlak jel předloni a byl to děs. Příroda nádherná, ale 2/3 cesty až do Slivenu rozbité, samá díra. Tudy už nikdy, zlatá dálnice Trakia.
# 2. 5. 11 17:57
Zdenekzd
Vloni tato cesta byla super, malý provoz a dobrá silnice.
# 2. 5. 11 20:17
Ladman
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/bulharsko/bulharsko-infrastruktura-vystavba-daln ic/1000688/60220/
# 3. 5. 11 17:47
Ladman
oprava:
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/bulharsko/bulharsko-infrastruktura-vystavba-daln ic/1000688/60220/
# 6. 5. 11 21:05
Ladman
nevim proč, ale slovo "dalnic" je při každé zkopírování rozpojeno na "daln ic". Stačí to spojit dohromady a stránka se zobrazí správně.
# 6. 5. 11 21:08
Anonymní
Taky se letos chystáme do Kitenu od 12 do 25 srpna. Už se těším !!
romishowski
# 8. 5. 11 01:13
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání