Fórum najih.cz > Bulharsko > Autem do Bulharska

Autem do Bulharska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Komar
Ahoj, pár doplnění z vlastních zkušeností.
- V létě 2005 jsme platili dezinfekci asi 5 EUR na SRB/BG hranicích.
- Při cestě do BG autem se tuším zapisuje auto do pasu a při odjezdu ho člověk musí zase mít (to auto) eventualně prokázat, že ho neprodal. Jel jsem před lety s Katevem domů a na hranicích vyhodili z busu jednoho Čecha s tím, že přijel autem. Nic nebylo platné vysvětlování, že to je služebák, který nechal na firmě v Plovdivu a on jede na dovolenou. Musel vystoupit a čekat na kolegu, který se s autem protočil přes čáru. Autobus mezitím odjel. Nepotěší, že?
- Policisty jsem dvakrát usmlouval na rychlé jízdě. Jednou cigaretami (doporučuju vozit na úplatek), jednou svým zcestovalým zevnějškem a slovy o krásách Bulharských hor.
- Dálnice se už trochu trochu rozmohly oproti tomu, co se tu píše.
- Doporučuju se vyhnout cestě po zemi na konci prázdnin, a to zejména cestě přes Srbsko. Všichni turečtí gastarbeitři jedou zpět do (D) a hranice jsou pak na hóóódně dlouho.
m42komar/at/centrum.cz
# 31. 3. 09 08:56
Komár
Stopem mám vyzkoušenou nejrychlejší tzv. "B trasu" Brno, Blava, Budapest, Belehrad, Bulharsko. Když se zadaří, dá se to stejně rychle jako s busem. Doporučuju:
- nenechat se vysadit na posledním českém nájezdu na D2 v Břeclavi, často tu najíždí na dálnici policie
- na dálniční přechodu CZ/SK se stopovat smí, i když policie tvrdí opak (zeptejte se jich, co je to o 100 m dál za značku :) (začátek dálnice))
- radši si zkuste chytit na parkovišti kamion, co vás vezme přes SK přejet jedním stopem a nenechat se odvézt do Bratislavy, je to zbytečné zdržení a špatně se odsud dostává.
- na hranicích SK/H se stopuje zcela bez problémů, zkuste chytit někoho do BP, pokud nechcete do Budapešti, zkuste se propracovat po obchvatu - je na něm benzínka v obou směrech, kde se dá stopovat. Pokud se dostanete do centra, tak jak pro směr BG, tak domů využijete kombinaci metru, tram, bus. Bohužel dle www.bkv.hu (místní dopravní podniky) se změnilo číslování některých linek. Pro směr do BG to snad dosud je autobus 54 a některá z jeho zastávek podél silnice na kterou navazuje dálnice na Szeged a pro směr domů to byl (a dnes už není) autobus 72 na zastávku Budaörsi bezinkút (či tak nějak). Takže se pokuste dostat na Budaörsi út a dostat se na velkou benzínku. Pozor, ať místo domů neodjedete k Balatonu.
- Srbsko je z této trasy stopem asi nejtěžší. Stopujte na peagích, kde se vybírá mýtné. Bělehradem vede hlavní průjezd centrem, dá se prostopovat, aniž byste někam popojížděli MHD. Směrem domů pozor opět na dělení cest na Záhřeb a BP. Kousek před touhle dálniční křižovatkou je benzínka, kde se taky dá, ale po pár hodinách sockování je lépe popojít po ukazatelích o 2 km dál (dálnice se tu stáčí do pravého úhlu, max rychlost 40, pruh na zastavení atd.).
- pokud nejedete do Sofie, zkuste si chytnout kamion (nejlépe Turecký, ty jsou s plnou penzí), který to vezme po okruhu, pokud jedete do města, je to jedno, z obchvatu (ve směru od hranic) je to pár kroků na tramvaj.
- Oproti tomu, co se tu píše doporučuju cedule BG a ne BUL. BG využijete jak pro Bělehrad, tak pro Bulharsko.
Přeju dobrej STOP.
# 31. 3. 09 09:46
rur
jde vidět , že to má komár jeden dobře zmáknutý,prostě ví co a jak,,, ale je to Velkej dobrodruh a to já až takovej zase nejsu....
# 1. 4. 09 10:07
Yuhů
Díky, Komáre. Možná bych měl založit vlákno pro bulharsko stopem, ne?
# 3. 4. 09 01:02
petrs1970
Ahoj, jedu do Bulharska již poněkolikáté. Jezdil jsem přes Srbsko, ale předloni jsem jel poprvé přes Rumunsko. Vše OK. Jen mám dotaz: Já jel přes Arad na Bukurešť. Existuje ještě cesta přes Oradeu. Prosím o info zda má někdo zkušenosti s oběma cestami (hlavně mě zajímá ta druhá)! Děkuji a přeji krásnou dovču.
# 26. 4. 09 20:00
Anonymní
o rumunskych krasnych cestach jsou lzi kde jste to vyhrabali je to tam des vsude vas okradou a cesty to je mazec diry ze utrhnete kolo vim ocem mluvim jezdil jsem do turecka pres rumunsko pet let kamionem
# 27. 4. 09 22:52
petrs1970
To rozhodně bylo v minulém století! Jel jsem tam v roce 2007 a vše bylo OK.
# 28. 4. 09 16:37
Jakub
Jel jsem do Makedonie v roce 2007. Poplatky za dálnice byly: Slovensko 150,-, Maďarsko 300,-, a Srbsko 1500,-Kč jsou to částky v Kč tam i zpět. Chtěl bych letos do Bulharska a asi pojedu zase přes Srbsko, cesta byla v pohodě a rychlá.
# 11. 5. 09 13:21
Tomino
petrs1970: Jel jsem obě cesty a musím říct, že pohodlnější a rychlejší je ta spodní, přes Arad (jel jsem naposledy 2x). Dříve jsem jezdil před Oradeu, ale bylo to spíš ze zvyku a protože jsem měl strach z cesty spodem.
Nevýhody horní cesty jsou 2 - jednak se to vleče přes Maďarsko, kdy za Budapeští není dálnice a jede se po státní (oproti trase na Szeged) a pak z Oradei do Devy (přes Beius) jsou poměrně nekvalitní cesty a hodně do kopce.
Cesta přes Oradeu je zase řekl bych dobrodružnější, takže záleží čemu dáváš přednost. I když je pro mě Oradea srdcovou záležitostí, na tranzit k moři bych doporučoval spodem.
# 15. 5. 09 14:46
fero
rumusko som isiel stredom ,nie cez bukurest ale na brasov,cesty su skoro nove -asfal ale neodporucam zastavovat za krajnicou a hlavne v tme ,niekedy som myslel že urvem napravu, tak len na vyditelnom mieste ,atiež odbocovat ,niekde su cesty- asfalt iba 5m a potom polna cesta hlavne cez dediny,ale hlavne by som povedal i lepsie ako na sk.
# 20. 5. 09 11:00
Lubka
Já jsem to jel v neděli do Stare Zagory, trasa přes Bratislavu, Gyor, Budapest, Szeged, Belehrad, Nis, Sofii. Celkem bez problému, jen je to únavné. Rozhodně lepší než přes Bulharsko kterém mám také sjeté. Problém je trošku na hranici ze Srbska do Bulharska, fronty, přísnější kontroly a co jsem nepochopil je že chtěj doklady od auta a ty pravděpodobně kopírujou na flashku, kretou asi pětkrát předáte než Vám ji už nevrátěj. Trošku zmatky. Kdyby něco můžu sdělit další aktuality + spočítám náklady na mýto v Srbsku, ale myslím že to je asi 15 EUR.
# 20. 5. 09 16:01
Lubka
Sorry, lepší než přes Rumunsko jsem chtěl říct
# 20. 5. 09 16:02
Renča
Trošku reakce na pokuty. My jsme byly v Bulharsku autem přes Srbsko v roce 2005. Na cestě do Bulharska jsme se s žádnou silniční kontrolou nepotkali, v Buharsku nás jednou policie upozornila, že stojíme na zákazu, tak až si nakoupíme, tak ať odjedeme (naprosto slušně až omluvně). Na cestě zpět nás zastavili Bulhaři, už byla tma a když zjistili, že jsme Češi, tak z toho nebyli moc nadšení, pro formu nám zkontrolovali doklady, seřvali Bulhara, kterého zastavili před námi, že my, cizinci, máme známku a on ne, nakonec nám popřáli šťastnou cestu. Pak to na nás zkusil policajt v Srbsku, že jsme jeli rychle, ale nedali jsme se, tak nám taky popřál šťastnou cestu a frčeli jsme. Jinak celá cesta přes Srbsko naprosto v pohodě, spát se dá u benzínek, na cestě tam jsme za záchod platili sušenkama, protože jsme neměli drobné. Dezinfekce při vjezdu do Bulharska činila 4 eura, ani poplatky za dálnici nebyl závratné. Ovšem nevím, jak je to letos, to teprve s největší pravděpodobností vyzkoušíme. Zvažujeme opět Bulharsko autem, cestou tam přes Srbsko, za Sofií zastávka v Rile, zpět přes Rumunsko.
# 21. 5. 09 08:44
Jura
Hojte, pracuji v Rumunsku a na dovolenou jezdím do Bulharska, takže spoj přes Rumunsko je OK. To co bylo dřív už neplatí, je to tu klidné. Jinak je nejlepší jed přes Rumunsko večer. Přes den ve směru do Bucuresti se často měří, kdežto v noci se jede dle možností auta a hlavně řidiče :-) Přes den jede tady i dosti aut a ještě více kamionů a tak je obtížné je v některých úsecích předjed, hlavně v Karpatech, kde jsou klikaté cesty.. Osobákem se jede od hranic do Bucuresti asi 7 hodin a z Bucuresti na hranice asi 1 hodka...

Jinak se v rumunsku platí za silnice poplatek, nevím kolik je týdenní, já mám roční a ta mě stála 118 LEI. Co se týče pohonných hmot, tak jsou tu levnější jak u nás, ale neplattě EURAMA na benzinkách. Kurz jakým Vám to přepočtou by Vám nenapičítal ani nějaký žid a to jsou vydřiduši teprve :-) Je lepší platit kartou, ale prvně si ověřte že jim funguje terminál, nestačí že mají nálepku na dveřích. Když vidí cizince, tak Vám žeknou že jim nefunguje a pak musíte dát EURa a nato čekají. Obrazně tam stojí jak naturál tak nafta cca 3,5 LEI za litr.

Pokud by měl někdo nějaký dotaz, mile rád odpovím.

Jo a nejede letos někdo v druhé polovině července do Bulharska...žebychom se někde sešli??

Náš mail je: machalek.jirka@seznam.cz
# 31. 5. 09 11:54
Jura
RENČO

A kdy jedete??

My to nemáme pevně dané ale asi v druhé polovině července.
# 31. 5. 09 11:56
Anonymní
Ahoj všichni, já teď objednal letenky pro 2 os na 15.8. do Burgasu a dohromady s poplatkama i zavazadlem jsem za 2 letenky zaplatil 3400kč. :-) To je myslím super cena...teď sem koukal po dvou dnech a už to zdražili skoro na dvojnásobek...Wizzair.com
# 1. 6. 09 22:56
Jura
JJ To je dobrá cena. Autem jsem tam taky za tu cenu a mohu se podívat kam chci, nejsem Vázaný tím že jsem v Burgasu, kde je přelidněno :-(
# 2. 6. 09 10:56
Martin
Chci jet poprvé od revoluce do Bulharska autem. Kdysi s rodiči jsme jezdili skoro každý rok. Známe místa jako je Burgas, Sozopol, Kiten, Achtopol. Poraďte mi jakou trasou mám jet. Jsme 4 osoby a kolik nás to vyjde. Může mi někdo poslat itinerář jakou cestou mám jet i s místy, kde mám čerpat benzín. Chtěli bychom se ubytovat asi v Kitenu. Jak to tam vypadá dnes.
Popř. adresy, kde se ubytovat. Dík.
# 2. 6. 09 18:23
Roman
Ahoj Martine. Je to tam absolutně v pohodě, mi jezdíme o kousíček dál do Lozence. Ubytování tam umím sehnat pro děti do 10let za 5eur, do 15 za 7 a pro dospělé za 8eur na noc a den. Je tam lacino a čisto zásadně nevaříme ale chodíme do restaurací, je jich tam plno a je z čeho vybírat.Jezdíme na 14 dní celá rodinka( 2dospělí 2děti) A celé nás to vyjde na cca 1000 Eur + nafta a poplatky. Loni jsme jeli tam spodní cestou přes Rumunsko (Arad,Pitešti) a zpátky přes Transilvánské Alpy. Byl to zážitek, prostě paráda a žádnej problém. Letos chceme jet přes Srbsko, je to prý kratší a pohodlnější. Odjíždíme záměrně 25.6 než začnou prázdniny a doma budeme 11.7. Vypadlo nám jedno auto, tak kdyby jste měli zájem, můžete se přidat,jsme Kladenáci a jedeme tři rodiny s dětma . Nedoporučuju jezdit solo autem. Klidně se ozvi na roman.cejka@volny.cz, rád ti odpovím na všechny otázky. Čau Roman.
# 2. 6. 09 22:29
Jura
Hojas Martine,
pokud pojedeš přes Rumunsko, tak si můžeš přečíst o této trase nahoře. Benzinek je všude hodně a ceny mají vesměs stejné. Nato, žeby jsi neměl kde natankovat, mít tedy strach nemusíš. Je tam dosti benzinek.
# 3. 6. 09 06:54
pepa z depa
nevite jesli je pres vidin most nebo trajekt a jak dlouho se tam ceka??
# 20. 6. 09 15:26
pepa z depa
nevite jesli je ve Vidinu most nevbo trajekt a jak dlouho se tam ceka???
# 20. 6. 09 15:29
fero
to co pise jura tak odemne detto
# 21. 6. 09 12:53
Anonymní
Dobrý den, nevíte jestli se do Bulharska dostaneme na občanku?Pojedeme přes Rumunsko
Děkuji
# 24. 6. 09 06:08
Jura
Tak do rumunska se na občanku dostaneš, to vím jistě. Jinak jedeme do Bulharka přes rumuny a vyrážíme 5 nebo 6.7. ze Zlína
# 24. 6. 09 17:46
fero
vsetko mas na www.mzv.cz každy stat a tak, pre slovakov www.mzv.sk
# 25. 6. 09 12:55
Marketa
Ahoj mate TIP na cestu jedu za ctrnact dni....!!!!????????Diky Marketa
# 25. 6. 09 16:38
Nicoll
Do Bulharska jezdím od roku 2003 pravidelně a žádný poplatek ve výši 2000 Kč, jsme nikdy neplatili. Poplatek za ekologickou daň byl opravdu zanedbatelný, teď již žádný. Každému Bulharsko vřele doporučuji... Je to úžasná země...
# 26. 6. 09 17:17
Olin
www.bulharsko.4fan.cz , mrknete brnknete nebo piste. zijeme v bulharsku a uvitame spolecnost. pokud bude potreba vse domluvime.
# 3. 7. 09 16:21
jamu
Zdravím všechny
V Bulharsku jsme byli již několikrát letadlem a tento rok to chceme zkusit poprvé autem.
Mohl by mi někdo kdo tam tento rok již jel přes Rumunsko říct reálné poplatky za průjezd. Předchozí vaše údaje a ty co jsem vyhledával na internetu se značně liší ! Hlavně co se Rumunska týče některé www uvádějí 7 euro za měsíc a zde uvádíte až 13 euro, most přes Dunaj zde uvádíte 10 euro jiné stránky 6 euro a někdo mluví i jakémsi poplatku za tranzit. Když jsem loni mluvil se Slováky v Kitenu o poplatcích v Bulharsku ve výši 13 euro rozhodně nemluvili. Rád bych reálné informace z roku 2009 Rumunsko a Bulharsko !
Jinak Bulharsko z mojich dlouholetých zkušeností super ! Honza
# 5. 7. 09 09:08
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Gruzie.com a další.

Vyhledávání