Fórum najih.cz > Turecko > Kam v Turecku - příroda

Kam v Turecku - příroda

Autor Text dotazu nebo odpovědi
viktor
V květnu se chystám do Turecka a rád bych poznal nějaká zajímavá místa - hlavně se mi jedná o přirodu.
Mám na výběr z těchto lokalit Kusadasi, Antalya a Bodrum - tak nevím, která bude nejvíce vyhovovat z hlediska poznávání přírody.
# 6. 3. 13 18:29
Yuhů
Všechna tři zmíněná místa jsou z hlediska poznávání přírody špatná místa. Ze všech z nich je nutno za přírodou někam vyrážet a to docela daleko. Krátké info:

Kušadasi: hnusné rušné město ve svahu u moře. Výhoda je, že se lze dopravovat mikrobusem do oblasti Dilek Milli Parki, což je velmi slušná rezervace. http://www.turecko.org/turecko/dilek.html Jinak jsou v okolí Kušadasi jenom vyprahlé kopce a turistická zajímavost Seldžuk. Tam můžete na jaře hezky v loukách botanizovat. Smysl má ubytovat se v nějaké vesničce poblíž parku, např. Guzelcamli.

Antalya: miliónové město, takže přímo na místě příroda žádná. Možno vyrážet do hor, ale zabere to hodně času. Zajímavé jsou všechny hory okolo, ale jsou prostě daleko. Já znám národní park Olimpos, což jsou prostě hezké středomořské horské lesy. http://www.turecko.org/turecko/chimera.html

Bodrum: asi nejhorší volba, pokud je o přírodu. Leda byste byl maniak na studium suchých středomořských makchií, protože těch je všude kolem dost. Jsou tu hezké výhledy, na procházky to stačí, občas nějaké to les připomínající křoví, ale tím to končí. Nejbližší příroda je... no, nevzpomenu si, takže nejbližší příroda není, nebo o ní nevím. Tím vůbec nechci říct, že by Bodrum nebyla dobrá lokalita na dovolenou, ale ne pro přírodovědce. Jo... jsou tu nějaké pobřežní plavby, tak možná při nich je něco vidět, ale to hádám.
# 10. 3. 13 14:45
viktor
Děkuji za odpověď - měl jsem v úmyslu ubytovat se v Guzelcamli a prozkoumat Dilek Milli Parki - abych upřenil svůj původní dotaz nechci ani tak moc botanizovat, spíše mi jde o procházky v přírodě. Já bych raději jel do okolí Pamukkale, ale manželka chce k moři tak se snažím najít nějaký kompromis.
# 11. 3. 13 15:04 upravil: viktor
Petra P
Na přelomu srpna a září jsme absolvovali výstup na horu Ararat s agenturou Mount Ararat Trek Ski Tours Company www.ararattrekking.com Email: mountararat@hotmail.com Phone: +90 545 610 46 40 Dogubayazit/ Turkey?. Ze strany agentury bylo zajištěno povolení k výstupu, veškeré ubytování v hotelu a ve stanech, jídlo, doprava i samotný výstup na Ararat. Výstup proběhl bez problémů, ze strany agentury byl dobře zajištěn. Poté jsme projeli okolí města Dogubayazit, viděli jsme Ishak Pasha Palace, kráter po dopadu meteoritu, místo údajného přistání Noemovy archy. Vykoupali jsme se v termálních lázních i v jezeře Van. Vůdce Sefer Tokdemir vystupoval velice profesionálně, byl vstřícný vůči našim požadavkům. Tuto agenturu doporučuji jako veice spolehlivou.
# 24. 9. 13 20:57
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání