Fórum najih.cz > Turecko > Trabzon a Rize

Trabzon a Rize

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anna
Ahoj,
v červenci se chystáme s partou lidí do Turecka. V Turecku se na pár dní rozdělíme, kdy část lidí odchází na Kačkar a já a moje kamarádka chceme strávit (samy) čekáním v Trabzonu nebo Rize. Můžeš mi, prosím, doporučit nějaký levný, ale přitom kvalitní hostel v těchto městech? Na fotkách z Trabzonu jsem viděla, že máš nějaký vyfocený. Je nutné v těchto městech rezervovat hostel již teď nebo se stačí na místě? Existují nějaké jízdní řády MHD nebo meziměstké dopravy na netu?
Je možné, že podobné dotazy zde někdo dával, tak se omlouvám, pokud se budeš opakovat.
Děkuji za odpověď
Anna
# 20. 6. 12 20:22
Yuhů
Ahoj Anno, Trabzon a Rize jsem ještě nesepsal, protože furt nějak dělám něco jiného.

Hostely tam nejsou. Co se malých hotýlků týká, tak "kvalitní" a "levný" se vylučuje, vždycky musíš najít kompromis. Já byl za 15 TL v tom nejhorším, ... hledám sešit. Jo, byl to hotel Bülük, záchod a sprcha na chodbě, výhled na parkoviště, ale čistý. Není ani v mapě. Je naproti hotelu Nur. Pak je tam poblíž jakýsi Nemrut, ten chce 50 TL za dvoulůžkáš. A asi jak kdy, byl jsem tam v dubnu. Je to uprostřed města, malý kousek od Ataturkova náměstí na východ. Jako všude v neturistickém Turecku platí, že hotely jsou poblíž sebe, takže se dají obcházet.

Doporučuji výlet do kláštera Sumela. Jezdí tam složitě autobusy a dobrý turistický minibus za 25 TL jako výprava, kancelář mají poblíž těch hotelů, odjezd tuším kolem osmé ráno.

Jízdní řády nevím, ale podél pobřeží vede jedna silnice, takže není co řešit. Na autobusák se dojede místním busem.

Rize, ceny pro jednoho člověka (mě): hotel Efes 35 (takový totalitní standard) hotel Tibet 30 TL, hotel Milano 50 TL, hotel Kent 15, horší kvalita, ale byl plný. Všechny kromě Tibetu stojí kolem hlavního náměstí. Tibet trochu víc na západ a přišel mi nejlepší, zůstal jsem v něm.

Co tě zajímá dál?
# 28. 6. 12 15:55
Anna
Ahoj Yuhů,
díky moc za odpověď, jedeme zítra, takže teď už asi nic, ale možná pak přispěji nějakou zajímavou informací.
Anna
# 28. 6. 12 19:01
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání