vandr

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Smajda
Dobré odpoledne, v prvé řadě děkuji za zveřejnění takto úplných informací. Nestačím se divit. Klobouk dolů :) Letos poprvé chci v červenci vyrazit ve dvou na dva týdny do Turecka na vandr. Rád bych tři dny zůstal v Istanbulu a pak horempádem bud kolem Egejského nebo Černého moře, aby bylo také nějaké koupání v moři.. Ubytování plánuju v hostelu, kempu, soukromí apod. U památek bude jistě spousta lidí a není to hlavní cíl cesty. Zejména mi jde o nasání atmosféry země, kam bych se rád vracel. Neumím se nyní rozhodnout, které pobřeží je pro toto roční období přátelštější. Nejsem zrovna příznivec přeplněných letovisek a památek :) Můžete mi prosí něco z praxe doporučit? Používáte nějaké očkování? Kolik je potřeba na den cca počítat peněz na osobu, když budu spát pod střechou a půjdu 1x denně na jídlo? Krásné jaro a díky, Pavel
# 30. 4. 12 15:47 upravil: Smajda
Yuhů
to je těžké, rozhodnout moře. Kolem Černého moře nic moc není, jenom pobřežní silnice, pláže malé, moře rychle hluboké. Jasně, pár měst je zajímavých a hezké místo se určitě najde, ale jak sem jezdí málo turistů, bývá problém s nalezením čistého a přitom laciného ubytování.

Egejské pobřeží je kontrast na druhou stranu: příroda, památky, letoviska, koupání. Touhle dobou už hodně turistů, ale zase jim jsou přizpůsobené služby, takže tam, kde je konkurence ubytování, se dá sehnat ještě do půlky května velmi laciné ubytování.

Asi bych jel na ten sever, je to víc dobrodrůžo. I kvůli počasí: kdyby bylo horko, hory jsou blíž.

Očkování není potřeba, jezdil jsem tam bez očkování, ale jako všude se hodí žloutenka a tyfus, to je dobré mít, i když se bavíš s bezdomovci u nás na Hlaváku.

Peněz? 30 TL na ubytování a noc, 15 TL na pohodlné jídlo, 20 TL na další výdaje na den (mikrobusy, vstupné apod.).

Taky tam teď někdy vyrazim. I když nevím, teď mě zrovna baví práce, počítáme krásné věci.
# 4. 5. 12 20:26
Anonymní
Zdravim!

Připojuji se ke chvále, opravdu zdařilé stránky :-) !
Plánuju letos vyrazit s kamarádem do Turecka stopem a spát pod širým nebem. Náš cíl je Istanbul a pak asi černé moře. Chtěl bych se zeptat- jak je to tam s hady a škorpiony? Z hadů mám fóbii a to druhé taky moc nemusím :-) Je tam velké riziko že se s těmito zvířaty setkáme, pokud budeme nocovat např. u silnic nebo v parcích?

Pak bych se taky chtěl zeptat jak je to tam s pouliční hudbou? Je možné tam hrát na ulici? V evropě jsme se zatím takto v různých státech bez problému živili, tak by mě zajínalo, jak je to v turecku..

Předem děkuji za odpověď. Hezký den!

Mamut
# 15. 5. 12 11:18
Yuhů
Hady a škorpióny jsem v Turecku pod širákem nepotkal. Leda komáry, pastýře a psy. Asi největší nebezpečí představují ti psi, hlavně protože vás vyčmuchají a vyštěkají do zblbnutí, ale většinou dají pokoj a jsou jenom někde.

V parku ve městě vás nenechají spát policajti. Oni tam nemají bezdomovce, to se tam netrpí. V lepším případě vás tam potká nějaký Turek, pozve vás na čaj a nedá pokoj, dokud s ním neodejtete přespat k němu domů. Jestli chcete mít klid, musíte vyjít až za město.

Černé moře moc zábava není, jenom moře, kamení, silnička a prudce stoupající hory. Jsou tam hezká místa, ale je jich málo. Dojeďte kdyžtak až k Trabzonu a vydejte se do podhůří Kačkaru, tam je to asi nejlepší.

Pouliční hudebníky si nepamatuji, že bych viděl. Vždycky hráli v kavárnách, hospodách a podobně. Nevím, jestli se to tam nesmí, nebo to je jenom věc kultury, že se na veřejnosti nehraje.
# 19. 5. 12 00:14
Elko
Smajda: píšeš někde zápisky z takové cesty? Já byl v Turecku jednou pracovně 4 dny v Ankaře, backpacker po Turecku by mě zajímal.
# 22. 5. 12 17:57
Yuhů
Elko, nevím, jak Smajda, ale já jsem si psal zápisky na http://cesty.yuhu.cz/turecko.html Kdybys potřeboval něco konkrétního, tak se ptej, v Turecku jsem byl individuálně pětkrát.
# 24. 5. 12 00:03 upravil: Yuhů
Elko
Yuhů: děkuji, pročtu!
# 24. 5. 12 20:41
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání