Fórum najih.cz > Turecko > Severní pobřeží

Severní pobřeží

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Dobrý den,
jaké je severní pobřeží Turecka,tj. Černé Moře ? Možnosti koupání a ubytování a tak podobně....Nikde jsem nic na toto téma nenašel...Nemáte nějaké informace?
# 14. 12. 11 20:47
Yuhů
Obecně je severní turecké pobřeží mnohem méně atraktivní než pobřeží jižní, středomořské. Zejména pro masovou turistiku. Hlavní rozdíl a nepříznivost severního tureckého pobřeží pro nějaké velké romantické koupání je dána reliéfem. Po většinu času, co jedete podél Černého moře, vidíte pouze hory padající prudce do moře. Mezi horami a mořem je jenom rušná silnice. Pokud se někde najde plážička, tak se na ní vykoupat lze, ale nic moc to není, protože moře není mělké.

Jsou samozřejmě výjimky a některá města mají své pláže. Existuje pár letovisek poblíž Istanbulu, ale jsou malá a zastíněná jižními tureckými letovisky. Je potřeba si sednout nad mapu, pečlivě hledat názvy městeček a pak je zkoušet hledat.

Osobně jsem poznal jenom oblast kolem Trabzonu, na koupací turistiku to tam fakt není ani omylem. To až za hranicí v Gruzii, první koupací letovisko je Batumi. Spíš je to tam atraktivní kvůli pěstování čaje. Samsun je podobný, ubytovával jsem jednoho Turka ze Samsunu a ten mi mou tezi potvrdil. Ubytování se sehnat dá, jsou tam všechny typy hotelů, dost jich využívají obchodníci, často Rusové, Azerové a Gruzínci. Turista je v téhle oblasti spíš vzácnost.
# 20. 12. 11 03:14
Anonymní
Tak děkuji za informace, asi zvítězí jih, na sever bych musel vyrazit bez rodiny...
# 25. 12. 11 11:43
laky
Pokud můžu poradit, tak v případě návštěvy černomořského pobřeží,je nejhezčí pobýt buď v Kiyiköy malém rybářském městečku na evropské části Turecka,nebo pak v Amasře,která je kousek za Safranbolem a nebo až těsně před Trabzonem je takový malý poloostrůvek,kde je velice krásná skrytá malá pláž i s malým kempem.Ostatní pobřeží je opravdu nehezké vesměs u hlavní silnice.
# 25. 4. 12 16:05
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání