istambul

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
chtel bych jet v březnu do istambulu na co se mam pripravit pocasi.jestli to ma cenu tam letet ..
# 19. 11. 11 00:42
Yuhů
Záleží na štěstí. Na mě byla loni koncem února v březnu dost zima. Spíš bych jel v dubnu. Ale chce to fakt mít kliku: ani letos v dubnu nebylo kdoví jak teplo, ale byl to v Turecku nejstudenější duben za posledních sto let.

Pokud si chcete prostě projít město, tak je březen snesitelný. Na výlety do přírody to nebude.

(Pro pořádek: o Istanbulu jsem napsal celou stránku, ale píše se to s N, IstaNbul.)
# 26. 11. 11 21:34 upravil: Yuhů
pit
Osobně bych se v případě Istanbulu moc na počasí neohlížel, protože tolik krásných památek a muzejí se jen tak nevidí. Mě na památky nestačily ani 4 dny a vím, že se tam nehledě na počasí musím vrátit.
I v případě deště se dá brouzdat Velkým bazarem, obdivovat mešity a další neuvěřitelný místa. Byl jsem tam tuším v listopadu a stačila lehká bunda. Jediné, co může být za špatného počasí nepříjemné, je projížďka lodí po Bosporu, ta opravdu stojí za to.
# 15. 5. 12 09:46 upravil: pit
Anonymní
mám dotaz. jedeme v říjnu do turecka a nevím jestli tam zase není nějaký svátek jako v září - svátek sladkostí. a když budu třeba u velkého bazaru tak jak daleko je to k mostu na druhou část Turecka. Díky
# 24. 8. 12 16:21
Anonymní
Dne 26.-28.8. 2012 jsme si autem z Tsareva (BG) udělali dvoudenní váýlet do Istanbulu autem. Spali jsme v hotelu v centru Antik Ipek za 40 EUR a za parkování 6EUR na den - doporučuji jinak parkování je komplikované, alespoň pro mne jako pro řidiče, kdy mne GPS zavedla k hotelu a zpět.
Istanbul je špica a dva dny bylo akorát na hlavní památky. Cesta od Grabd bazaru k jednomu z mostů na asijskou cestu je možné zjistit na vyhledávači map.
Máš-li zájem tak mi pošli na sebe email - mám aktuální mapu Isatnablu. Můžu ji naskenovata poslat na email.Jinak se od vlakového nádraží dá využít trajekt. Jinak se připrav na velice slušně velký mumraj na silnicích. Před Istanbulem je mýtná brána, kde se neplatí za hotové (alespoň 26.8.) musela být karta s předplacenou čáskou. Za dálnici jsme platili 1O EUR a karta byla za 5 EUR.
Vráťa Brno
pechovi.rodina@seznam.cz
# 11. 9. 12 20:30
Vlaďka
Ahoj chci se zeptat na nějaký tip na hamam v Istanbulu, chystáme se tam za týden. Průvodci doporučují Cembertlitas a Cagalolu ale ty mi přijdou zbytečně drahé a uměle turistické. Jaká je Tvoje zkušenost?
A pak mě ještě zajímá koupání v moři poblíž Istanbulu - našla jsem info o Princových ostrovech a pak ještě jedno místo kousek vlakem od Istanbulu. Jedeme primárně obdivovat památky a ducha města, ale když je to tak blízko u moře zvažujeme i krátký odběh na pláž. Předem díky za odpověď
# 13. 9. 12 17:53
Yuhů
Vlaďko, na hammám se zeptejte místních v odlehlejších čtvrtích. Je důležité, kdy chodí muži a kdy ženy, nebo jestli to mají oddělené. Sám v Istanbulu s hammámem zkušenosti nemám.

Princové ostrovy neznám, jenom letmo konstatuji, že Marmanské moře je relativně špinavé, určitě to platí v bezprostřední blízkosti Istanbulu. Sám bych se jel koupat k Černému moři. Jinak fakt nevím, ocením zkušenosti.
# 18. 9. 12 03:52
Vlaďka
díky za odpověď, až se vrátíme dám vědět jak jsme pochodili :-)
# 18. 9. 12 12:24
Jitka
ahojte, prosím o radu....Letím v půlce listopadu do Istanbulu.Dřív to nešlo,povinnosti v práci a tak.Nemám vůbec odhad kolik si vzít peněz na 8 dní,jak moc je tam draho v poměru k našim cenám(pokud se občas budu stravovat v restauracích a občas zakoupím něco do ruky). A co počasí,je to spíš na podzimní oblečení nebo zimní? Díky moc za všechny užitečné postřehy.
# 30. 10. 12 13:27
Yuhů
Jitko, odpověď jsem poslal do jiného vlákna. http://www.najih.cz/7_193_0.html#17
Nevkládej prosím stejnou otázku do různých vláken.
# 2. 11. 12 03:31
Turecko123
Dobry den, rad by som sa opytal na moznosti cesty z letiska Sabiha Gokcen do casti Sultanahmet. Zaujimaju ma aj priblizne ceny. Dakujem.
# 10. 9. 14 09:43
Ševčík Jiří
Ahoj všichni cestovatelé,
žádám zdvořile, kdo předá zkušenost s ubytováním v kempu"blízko" Istanbulu.Přijedu autem od Řecka a chtěl bych na 2-3dny mrknout do města,jsme kempáci a bydlíme vždy ve stanu,přijedu po pobřeží, ne po dálnici.Díky, zdraví JŠ.
# 19. 3. 15 12:35
anyss
Istanbul mě zrovna moc neláká.
# 19. 3. 15 14:05
Lukyn
Zdravím...
Chci se zeptat co v Istanbulu večer...máme hotel bez baru, tak jsem myslelnějaké místo, kde se dá posedět (pivko, drink) ...bar či obyč. hospoda...za rozumnou cenu.
Díky
# 19. 3. 15 15:17
Yuhů
Asi odpovídám pozdě, ale bary pro cizince jsou v Istanbulu nejvíc soustředěny kolem ulice Mumhane, kousek na severovýchod od Karakoy. Bary pro Turky pokud vím nejsou, protože Turci do barů nechodí.
# 15. 5. 15 01:37
momo
Letos se do Istanbulu chystáme, takže díky za tyto tipy :)
# 19. 5. 15 12:51
Lukyn
Moc díky za odpověď...chystáme se tam az v listopadu, takže času dost.Už toho mám spoustu naplánovaného i díky těmto stránkám.Moc mi pomohly třeba informace o dopravě a tak....teda zatím nemůžu posoudit...nevím jaká bude realita:-)...každopádně z toho nem?m tolik strach. Děkuji za tipy na bary, jen mě zajímalo, kam si večer na chvíli sednout, když na to budu mít ještě sílu :)
Díky a přeji mnoho zážitků na cestách
# 20. 5. 15 14:52
momo
Děkuji, nápodobně :)
# 27. 5. 15 13:08
Anonymní
Přemýšlým v listopadu se synem na pár dní zalítnout do Istanbulu.
Nemáte někdo zkušenosti, jak to tam momentálně vypadá???
Děkuji předem za info,
J.
# 6. 9. 16 18:35
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání