Fórum najih.cz > Turecko > žena v turecku

žena v turecku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Dobrý den, pojedu do Turecka poprvé a pracovně. Jen na týden, ale budu cestovat sama (do Karabuku). Prosím o info, čeho se vyvarovat, na co si dát příp. pozor, co oblečení apod.?
Děkuji. Miloslava Nová
# 18. 9. 11 22:52
Yuhů
Karabük patří do západní části Turecka, takže se nemusíte připravovat vůbec na nic. Jedete do Evropy, i když do části, kde cizince moc neznají.

Jasně že je lepší mít oblečení decentnější. Ale nejsou potřeba žádné šátky nebo podobné propriety.

V autobuse ani jinde si nesedejte vedle mužů. Jinak všechno jako u nás, akorát lidé budou slušnější. Jako k cizince se k vám budou chovat uctivě, budou vás přehnaně zvát na čaj, prokazovat vám pozornost a snažit se vám pomoci, i když to nebudete potřebovat. Nemyslí tím nic zlého, prostě jsou tak vychovaní. Doporučuju je neodmítat a občas si nějaký ten čaj vypít nebo zdvořilostně pět minut posedět.

Autobus z Istanbulu do Karabuku zařizuje společnost Sfkan Safran a lístky by možná i šly rezervovat na http://www.safranturizm.com/ . Ale myslím, že to není nutné, stačí v Istanbulu přijít na autobusák a prostě si lístek koupit.
# 19. 9. 11 12:26
Yuhů
Do města Karabük ještě jezdí Metro Turizm.
# 19. 9. 11 12:28
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání