Fórum najih.cz > Turecko > Autem po Istanbulu

Autem po Istanbulu

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Stanislava1
Ahoj,

v červenci děláme okružní cestu autem po Balkánu a máme v plánu zajet i do Istanbulu. Dá se bez problému dojet až do čtvrti Sultanahmet, kde bychom chtěli najít ubytování? A mají hotely svá parkoviště ( nemám představu jak úzké uličky v Istanbulu jsou a zda to není např. jako v Benátkách)? Nebo je lepší nechat auto na nějakém parkovišti na okraji města a dojet taxíkem?

Díky Stáňa
# 2. 7. 11 08:57
Yuhů
Stáňo, sám jsem autem po Istanbulu nejezdil. Ale co si vzpomínám, tak dojet na Sultanahmet je možné, nikoli však snadné. Uličky jsou opravdu hodně úzké. Určitě tu nelze jednoduše zaparkovat. Zdejší levné hotely rozhodně nemají volná parkoviště. Teoreticky je možné nechat auto nedaleko v uličkách jižně (tj. směrem k moři), ty jsou takové vybydlené. Ale nevím, kudy přesně tam dojet, asi bych to zkoušel z jihu kolem moře.

Na nějakém periférním parkovišti bych asi neparkoval. Pokud ano, tak nedojíždět taxíkem, ale tramvají.

Pro přechod do Turecka se vybavte dobrými doklady. Auto by mělo být napsáno na jméno řidiče, jinak ho nechtějí pustit.
# 2. 7. 11 22:20
Stanislava1
Ahoj, děkuji za vyčerpávající informace. No s tím autem teda nevím, auto je na firmu a ta je na mně. Myslíš, že si mám nechat do angličtiny přeložit výpis z obchodního rejstříku, nebo že se spokojí s tím v češtině? Díky
# 11. 7. 11 17:44
Yuhů
Stáňo, nevím. Představ si, že jsi turecký celník. Fakt víc informací nemám, já to autem neprojížděl.
# 18. 7. 11 23:15
host
Mělo by to stačit v češtině napsané, na nás vytáhli na hranicích internetový překladač. A s parkováním v Sultanahmetu nebyl zas takový problém.
# 22. 8. 12 20:46
Yuhů
Dík za info o tom parkování. Já jsem takový spíše "předposraný" řidič, takže kam jezdit nemusím, tam nejezdím. Takže pokud jsem psal, že v Suntanahmetu se nedá parkovat, tak strach měl velké oči.
# 23. 8. 12 01:51
Michaol
taky planuji cestu autem, auto je napsane na otce (stejne prijmeni). Myslite, ze budou na hranicich problemy?
# 27. 8. 12 19:41
host
Asi případ od případu... Když budete mladí a budete mít nějaké lepší auto, raději se připravte na to, že budou chtít něco najít (aspoň u nás tomu tak bylo)... My měli půjčené nahradní auto ze servisu, a na hranicích chtěli vidět, dke je v najemni smlouvě napsáno, že auto smi opustit ČR... V těchto případech je ale vhodná znalost angličtiny na domluvu...
# 30. 8. 12 19:28
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání