Antalya

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Antalya na mém webu o Turecku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Antalya týkají. Děkuju.
# 25. 6. 08 02:23
Anonymní
Ahoj, chci se podívat do Antalye - na vodopády a tak, nemáš náhodou mapku Antalye?
# 20. 7. 09 12:21
Kosina
No,asi to tam musí být pěkné, ale já na to nemám,bohužel!
# 14. 7. 11 22:21
Anonymní
Ahoj, strávila jsem 9 dní v krásné Antalyi...

Co stojí za to: je projít si staré město Kaleiçi. Jako není to nic zázračného, ale procházka křivoklatýma uličkama, které tvoří jakýsi labyrint a je těžké se z něho vymotat je zážitek sám o sobě. Je zde zmíněný Kesik Minaret, nebo ta Hadriánova brána. Večer se tu dá dobře najíst, ale počítejtě s tím že ceny zde jsou trochu nadsazené.
Byla jsem tu ubytováná v květnu v jednom penzionu - cena 23 Euro, nevím jaké ceny jsou přes hlavní sezónu.

V informačním centru sedí dost otrávená paní, otrávěné odpovídající na otravné dotazy turistů, ale mapy a brožury o různých místech v turecku jsou tu gratis.

Co se týče symbolu města (ten Yivli minare)...tak na fotku dobré, ale nic závratného.

Pláže: jasně doporučuji Konyaalti je blíž centru a je čistčí, dražší, a pohybuje se zde víc turistů než tureckých rodin. Pronájem dvou lehátek a slunečníku vyjde na 10 TL..samotný slunečník stojí 7,50...tak to už vyjde líp si ty lehátka koupit.

Na pláži Lara je písek, ale je to dost špinavé. Všude odpadky a tak. No sice za slunečník a 2 lehátka jsme dali jen 6 TL...

Lara je hodně daleko od centra. Jediný důvod se tam dostat byl vodopád Duden. Uplně stačí si vzít bus z centra s nápisem Lara a ptát se na Duden park a řidič vás vyhodí na správné zastávce.

Jízdné po Antalyi a okolí v busem i v tramvaji funguje na čipové karty (kupují se u řidiče). Minimalní vklad je 5 TL, pak se dá dobíjet či koupit nová.

Bohužel Muzeum Antalye jsem neviděla, ale bylo mi doporučeno jednou nadšenou turistkou z JAR. Prý vlezné 15 TL. Pak na pláži Konyaalti je muzeum miniatur - 5 TL vlez a nějaký aquaworld (nebo tak nějak) ...to jsem vyčetla z mapy.

Jo a ty vodopády: Takže jedny padající do moře pod názvem Duden nebo Dudense jsou právě ty u pláže Lara.

Další pod stejným názvem, což je trochu matoucí jsou cca 10-15 km severně od Antalye.

Pokud se dostanete autobusem na nádraží zvané Meydan, tak odtud pak jedou busy různým směrem, takže i k zmíněným vodopádům.

Ptejte se na Düden şelalesi. Oni vás tam nějak nasměrují. Vstupné je něco kolem 2 TL.

Mnohem hezčí, utulnější a romantičtější byli kouzelné vodopády Kurşunlu şelalesi. Opět se dá vzít si bus z Meydanu.

Bus končící v Kurşunlu vás zaveze do této vesnice, odkud musíte jít asi 1 km pěšky. Ale pokud bus jede až do Aksu (což je vesnička následucí, tudíž blíže vodopádům), tak bus Vás vyhodí hned před vchodem.
Vstup opět cca 2 TL.

My jsme si udělali takový vodopadový den, první jsme dojeli Kurşunlu a pak jsme dojeli k Duden vodopadům a zpět do Antalye.

Co mě mrzí, že jsme nedojeli do Perge či do Aspendosu (jsou to antické památky). Dá se to krásně spojit s vodopádovým dobrodružstvím.

Tak asi veškeré mé postřehy.

Jo a dík za veškeré info z Turecko.org...moc mi to pomáhá při mých cestách.
# 5. 9. 11 09:07
Baleková Vldka
Antalye je krásná , my s manželem ji milujeme moc a rádi se sem vracíme. Balekovi Česká lípa
# 12. 9. 11 16:19
pravdová
nádhera
# 30. 12. 12 17:21
Petra Michalcová
Ahoj, velmi poučné psaní. V červnu letíme, tak se nám snad vše zadaří.
# 4. 5. 13 18:14
Anonymní
Zdravím cestovatele,

jsem na erasmu v Istanbulu a za pár dnů letím do Antalye. Rád bych tam ovšem přespával ideálně ve stanu. Neznáte nějaké místo, kde by to bylo zcela legální?
# 15. 10. 13 00:00
Yuhů
Legální to asi není nikde. Respektive je to legální všude, odkud tě nevyhodí. Antalya je obrovské město, přespávat ve městě ve stanu mi přijde jako blbost. Možná tam bude někde nějaký kemp, nevím. Jinak stačí jet do lesa a najít rovný plácek, což ale zrovna kolem Antalye nebude v horách žádná legrace. Takže nejezdit do hor. Já jsem třeba spal ve stanu kousek od Perge, stačí jít do krajiny a najít nějakou loučku. Vyhýbal bych se okolí letiště a mořskému pobřeží.
# 13. 11. 13 21:08
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání