Fórum najih.cz > Turecko > Turecká politika

Turecká politika

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce turecká politika na mém webu o Turecku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se turecké politiky týkají. Děkuju.
# 25. 6. 08 02:20
Andrea Erol, 31let
Vase stranka je super, skoda ze zatim nema cesky preklad Anayasa- Turecke ustavy, cetla jsem ji jiz v nemcine, protoze budu psat bakalarskou praci na tema vstupu turecka do EU,ale urcite by spousta nepriznivcu turku mozna zmenilo nazor na Turecko, kdyby si opravdu sami precetli, ze islam nema v ustave sve misto.
Turecko zboznuji,jsem tam kazdym rokem skoro mesic, uz proto, ze mam za muze turka, zijeme ale v rakousku. Nikdy jsme neresili problemy viry, buh je pro nas jen jeden, jen mu vsude rikaji jinak, slavime v cechach vanoce, v rakousku s jeho rodinou jejich svatky. Prala bych dobudoucna turkum, aby se vyresily problemy s Kurdy,s Kyprem a genocidou armencu,. Urcite by se dalo najit reseni, jak se vyrovnat s jejich autonomni armadou zasahujici do vseho. Radeji at patri k evrope a mame je pod kontrolou, nez aby vice tihli k rusum, nebo k arabum. Vasim strankam preji mnoho uspechu, jsou uzasne a pokud se mi v lete az tam budu podari vyfotit neco zajimaveho, urcite vam to poslu.papa Andrea Erol
# 12. 1. 09 15:28
Milena
sice máte info neúplné, ale je milé, že se k tomu přiznáte, třeba i slovy, o té nic nevím. Lepší než nic. Celkově jsou vaše "poznámky svěží" a vlastně i vtipné. Zkuste to dotáhnout, je to dobrý nápad.
# 12. 1. 09 21:52
timi
Ahoj Andrea,
ja píšem tiež bakalárku o Turecku a jeho vstupe do EÚ. Vybrala som si túto tému lebo ma táto krajina fascinuje nikdy som tam síce nebola ale raz sa tam isto dostanem.
Nemohla by si mi prispieť nejakými infoškami do práce došla som k záveru že sa totiž ešte nikto nenašiel kto by spracoval literatúru o Turecku(nemám na nemysli cestového sprievodcu). Bola by som ti veľmi vďačná.
Ivka
# 16. 2. 09 18:42
Marie
MHP byla založena už v roce 1969 (pod současným jménem), údaj s rokem 2001 je úplně mimo.
# 25. 4. 10 14:38
Michal
Turecko v roku 2013 splati dlh MMF.
# 23. 10. 11 12:43
Yuhů
Děkuju za informace, doplním a opravím.
# 27. 11. 11 00:40
Anonymní
Ahoj, objavil som Vaše (Tvoje?, myslím že by som mohol tykať, mám štyridsať) stránky a sú velmi zaujímavé. Je tu dosť informácií a pokiaľ sa človek rozhodne cestovať do Turecka je to veĺká časť mozaiky, ktorú si človek skladá aby nebol nemilo prekvapený. Zatiaľ som všetko neprečítal, ale mám pár poznámok trebárs k tej politike. Myslím si že v tom ´74 na tom Cypre ani tak nešlo o ochranu radových tureckých občanov. Je to moj subjektívny názor a ja si myslím že tam viac išlo o peniaze z turistického ruchu. Pretože pokiaľ by sever ostrova patril do EU, tak ako juh ostrova, tak by turci, obývajúci toto uzemie, boli možno na tom lepšie (toto sú však domienky, pretože sa to nestalo) ale peniaze z turistického ruchu by rozhodne nemala Ankakra. Bolo to politické rozhodnutie, ktoré by sa dalo zjednodušene interpretovať aj takto: predsa im nenecháme čo je "naše". Otázkou je na základe čoho a kdo došiel k názoru že turci majú právo na severocyperské územie? Uznávam že toto by asi bolo na dlhú diskusiu. Inak Ti prajem všetko dobré na dalších cestách.
# 3. 5. 12 10:30
Yuhů
Netvrdím, že Turci mají právo na severokyperské území. Spíše se snažím popsat pohled na tu situaci z pohledu Turecka, což u nás snad nikdo nedělá.

Věc se má tak, že Turecko má faktickou svrchovanost nad tím územím, ale nebrání spojení obou částí Kypru. Tomu brání jihokyperští Řekové (naposledy v referendu před připojením). Co je to teda za bordel, když mezinárodní společenství na Turecko kvůli Kypru nadává a tlačí, ale na jihokyperské Řeky nezatlačí? Proč se to referndum N-krát neopakovalo? Aby vyšlo správně. Tak se to přece v EU dělá.

V roce 74 o peníze z turistického ruchu fakt nešlo, ten byl tehdy zanedbatelný. Spíše šlo o to, kdo bude mít právo mít na Kypru vojenské základny (USA, Británie, Rusko).
# 4. 5. 12 18:52
ilias
velice vystizne a pravdive , gratuluji .
# 8. 11. 12 22:34
Liliana
těch arménů bylo milion
# 24. 4. 13 19:01
MartinekEU
Vase stranka je super, skoda ze zatim nema cesky preklad Anayasa- Turecke ustavy, cetla jsem ji jiz v nemcine, protoze budu psat bakalarskou praci na tema vstupu turecka do EU,ale urcite by spousta nepriznivcu turku mozna zmenilo nazor na Turecko, kdyby si opravdu sami precetli, ze islam nema v ustave sve misto.
Turecko zboznuji,jsem tam kazdym rokem skoro mesic, uz proto, ze mam za muze turka, zijeme ale v rakousku. Nikdy jsme neresili problemy viry, buh je pro nas jen jeden, jen mu vsude rikaji jinak, slavime v cechach vanoce, v rakousku s jeho rodinou jejich svatky. Prala bych dobudoucna turkum, aby se vyresily problemy s Kurdy,s Kyprem a genocidou armencu,. Urcite by se dalo najit reseni, jak se vyrovnat s jejich autonomni armadou zasahujici do vseho. Radeji at patri k evrope a mame je pod kontrolou, nez aby vice tihli k rusum, nebo k arabum. Vasim strankam preji mnoho uspechu, jsou uzasne a pokud se mi v lete az tam budu podari vyfotit neco zajimaveho, urcite vam to poslu.

Ohledně problematiky vstupu Turecka do EU jsem našel zajímavé informace na http://www.vstupturecka.cz/ je to tam podrobně rozepsané co se týče vztahů EU a Turecka, kurdské otázky, problematiky Kypru ale i směřování Evropské unie jako takové. Určitě to někomu pomůže.
# 16. 4. 14 13:32
SaminCZ
Ahoj :)
Také se tak trochu zajímám o Turecko a jsem moc rád, že jsem čirou náhodou narazil na tento web :)

Měl bych ale jeden dotaz, i když to bude asi nesmysl i vzhledem k tomu, že jsem tu o tom nic neviděl :D

Už to bude nějaký pátek, ale někde jsem četl, že Turecko mělo "možnost" vstoupit do EU - ale pouze ta evropská část Turecka. .. muselo by v Istanbulu dojít asi k rozdělení Turecka na asijské Turecko a evropské Turecko. ...
Chci se jen ujistit, zda to je opravdu holý výmysl nějakého blbce, nebo to je výmysl někoho z parlamentu EU :)
Přede Děkuji :)
# 21. 8. 14 22:18
Yuhů
Přijde mi to jako nesmysl, že by se Turecko dělilo kvůli vstupu do EU. Leda přes všechny jejich mrtvoly. Nedá se vyloučit, že to vymyslel nějaký neinformovaný Evropan v Bruselu, ale přijde mi to fakt jako úplná blbost.

Ona je pravda, že západnější oblasti Turecka jsou rozvinutější než východní. Takže to opravdu někoho napadnout mohlo. Ale turecký nápad to fakt být nemohl.
# 25. 8. 14 02:02
Karolína Foxovová
Jaké jsou sousední státy Turecka?
# 14. 10. 14 11:27
Yuhů
Sousední státy Turecka jsou Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán (kousíček hranice), Írán, Irák, Sýrie, Řecko, Bulharsko.
# 15. 5. 15 01:34
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání