Zdravím, takže, odpovědi jsem se sice nedočkala, ale hranice jsme již dnes překročili a aktuálně to vypadá takto: První kontrola covid papírů - certifikát nebo potvrzení o prodělání covidu v posledních 6 měsících + Entry form. Paní nemluvila vůbec anglicky, takžr to byla docela sranda se domluvit :) Následně kontrola pasů + zelená karta a tradááá do Turecka. na hranicích byli velmi simpatičtí a vstřícní, žádné prolézání obytňáku atd, jak jsem se dočetla jinde.
Masky se na ulici a v obchodech nosí půl na půl, do restaurace nebo baru testy nevyžadují a roušky také ne. Po Řecku je to docela velká úleva, tam testy a certifikáty o očko vyžadují úplně všude a nevstoupíte bez nich ani do Jumbo.. pouze poraviny, lékárny a kostely.Turecko je v tomhle dost free a těšíme se na další másta a cestování. Nyní jsme 10 km jižně od Çanakkale, zaparkovali jsme u restaurace Elmalı Bahçe, chyytáme wifi a zítra poktračujeme zase dál :)