Fórum najih.cz > Turecko > Zjímavý cestopis

Zjímavý cestopis

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Narazil jsem na dost jiný cestopis, než běžný, o dnešním Turecku. Asi tam už není vše jak bývalo...

https://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/turecko/nejezdete-do-turecka-42536.html
# 21. 12. 19 12:16
Yuhů
Zajímavé to rozhodně je. Když to shrnu, tak se autor vydal do Turecka na motorce a jednu z prvních věcí, kterou o Turecku napsal, bylo to, že tam pivo stojí 40 Kč. To skoro zní, jako že je pro něj pivo důležité. Načež mu dálniční hlídka dala dýchnout, naměřila mu alkohol a dál už se v tom mlel. Tím by se to dalo shrnout.

Klíčová je ta kontrola na alkohol. Když policajtovi přes translátor napíše, že měl pivo včera večer, tak kdo ví, jak to ten translátor přeložil. Klidně to mohli pochopit jako přiznání. Ale to spekuluju.

Dál mi z toho vyplývá, že neznal místní předpisy a sváděl to na nepřítomnost cedule na hranicích. Neměl žádné cestovní pojištění nebo asistenční linku, na kterou by se obrátil. Nezatelefonoval si na ambasádu, na konzulát, nikam.

Nemůžu vyloučit, že dopravní buzerace v Turecku narostla. Ale z následného popisu plyne, že ho ve skutečnosti nechali projet v dobré vůli domů.
# 13. 1. 20 17:56 upravil: Yuhů
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání