Fórum najih.cz > Turecko > Elektrokola do Turecka

Elektrokola do Turecka

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Monika a Zdeněk
Dobry den , uvazujeme o ceste do Turecka v cervnu nebo v září autem s elektrokoli, auto někde nechat od něj vyjet na 10 denní okruh a vratit se.První dotaz ,kde by bylo nejlepe nechat bezpečně auto? Druhy dotaz je možnost bezproblémového nabíjení elektrokol ve vesničkach , stabilní napětí, elektrika všude? A ještě jeden dotaz ohledně bezpečnosti a nutnosti oblékání zahalovaní , rada jezdím v horku v cyklosukni a v tílku , je to tam možné? Děkujeme za odpovědi a za cenné rady.
# 19. 2. 19 23:40
Yuhů
Nechat někde bezpečně auto? Celkem kdekoliv. Já bych to udělal tak, že bych zašel do čajovny na návsi, vybalil tam kola a počkal, až se přijdou chlapi ptát, odkud jsme a co tam děláme. Pak bych jim řekl, že pojedeme někam na kole, ale že nevíme, kde si nechat auto. Se přetrhnou ochotou, aby to bylo právě u nich před barákem nebo někde na dvoře. Problém může být jazyková bariéra, tak si klíčová slova připravte předem.

Stabilní napětí a elektrika je všude. Ale ne úplně všude se dá sehnat ubytování, menší vesnice s něčím takovým nepočítají. Opět: když se budete ptát po vesnicích, jestli si u nich můžete přes noc dobít elektrokola (stačí mávat kolíkem nabíječky), tak se ochotně nabídnou. Možná to ale žere dost proudu, to nevím, tak by bylo dobré se jim revanšovat něčím, co přijmou. Já rozdávám pohledy z Prahy, dají si to za sklo a můžou sousedům vyprávět, že u nich nabíjeli dobrodruzi až z české džamahírije, to je někde v evropastánu.

Ohledně oblékání záleží, kam přesně pojedete. Východ je konzervativnější. Ale je to v pohodě. Ještě před patnácti tam holky nesměly nosit šátky na úřady a do školy, takže fakt nejsou pohoršeni z pohledu na holku bez šátku. Dneska jich šátky nosí přibližně pětina, na východě asi polovina. Turecko fakt není žádná Arábie. Tílko je trochu horší, to se tam běžně nenosí. Už tak budete dost za exoty, budou na vás troubit z principu, ať si vezmete cokoli. Turci totiž dálkovou nebo nákladní cyklistiku moc neprovozují. Já bych si tílko nebral spíš kvůli prachu a sluníčku. Cyklosukně myslím není problém.

Spíš než místní zvyklosti budete řešit teplotu. V červnu už bude moc horko, to bych na kole jel leda do hor nebo do oblastí, kde je chladněji, což je možná tak okolí Istanbulu. Září je ideální, ale dny už jsou kratší. Já jezdím do Turecka na kole nejraději v dubnu a v květnu.
# 7. 3. 19 00:03
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání