Fórum najih.cz > Turecko > Istanbul_letecky

Istanbul_letecky

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Anonymní
Dobrý den, po načerpání informací z Vašich stránek mám prosbu o názor nebo zkušenost s přiblížením se z letiště Sabiha Gökçen do Istanbulu. Po zkušenosti mého známého, který loni cestoval z letiště z asijské části do centra téměř 5 hodin (taxi), začínám uvažovat o koupení dražších letenek na letiště v evropské části (Ataturk), které je podstatně blíže a na metru.
Píšete o možnosti z letiště Sabiha Gökçen jet autobusem Havataş až na Taksim. Nevítě, mohou tyto autobusy využívat nějaký přednostní pruh, abychom nezůstali někde viset několik hodin? Zvláště při návratu na letiště k odletu by to mohlo být fatální. Ještě předesílám, že bychom chtěli cestovat v neděli (tak i zpět). Jestli i toto hraje nějakou roli.
Má cenu tuto skutečnost vůbec řešit, nebo radši rovnou koupit letenky na Ataturk?
Děkuji za odpověď. Petr
# 27. 11. 17 10:18
Yuhů
Já taky cestuju raději na Ataturka. Ale Sabiha Gokcen není nic šíleného, dá se to. Zejména poté, co se čím dál víc přibližuje metro. Chce to oželet pár peněz a přesednout z autobusu na metro co nejdřív (lístek je nepřestupný). Autobusy jsou to E 10 a E 11. Přestup na metro jsem absolvoval obvykle ve stanici Pendik. Je to taková blbá mimoúrovňová křižovatka, ale trefit do metra se dá. No a na Kadiköy sednout na trajekt přes Bospor. Počítám, že rychlé to bude podobně jako Havataš.

Přednostní pruhy jsem nikde v Turecku nezaznamenal. V neděli je Istanbul zasekaný večer, jako v každé metropoli. Ale s tím přesednutím na metro to je fakt v pohodě.
# 9. 4. 18 17:16
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání