Fórum najih.cz > Turecko > Situace ted v Turecku

Situace ted v Turecku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
jolanika
Ráda bych se optala zda cestu ted do Turecka doporučíte.Turecko miluji jezdíme 2-3 ročně .Ted bych chtěla letet znovu,ale bojím se mám 5 měsíční miminko.Je vhodné ted cestovat do Turecka nebo posečkat moc mi chybí je to pomalu muj domov.
Děkuji za info Monika
# 12. 6. 16 22:30
Anonymní
Dobrý den,

taktéž bych se rád zeptal na cestu do Turecka. Konkrétně turecká riviéra. Mezi Antalyí a Alanyí. Hrozí reálně nějaké nebezpečí nebo je to jenom fáma mezi lidmi?? Děkuji za odpověď
# 15. 6. 16 16:13
Yuhů
Pokud jde o mimčo, tak bych obecně nedoporučil cestování letadlem. Pronajmout si chalupu na vesnici vyjde laciněji a pro dítě i zábavněji. Ale nebudu mudrovat, kladný vztah k Turecku rozhodně chápu.

Já osobně považuji situaci v Turecku za bezpečnou. Rozhodně nechci nic zlehčovat, ale na Turecké Riviéře je fakt bezpečno. Teď aktuálně je největší nepříjemnost lesní požár asi 50 km od Antalye.
# 27. 6. 16 20:56
Anonymní
Pěkný den, jaká je aktuální situace v Turecku dle Vašeho názoru. Mohu vycestovat s dvěma většími dětmi na Tureckou riviéru. Děkuji Petra
# 25. 7. 16 06:28
Yuhů
Já jsem byl v Turecku teď ve středu v Istanbulu (tj. necelé 2 týdny po nepodařeném převratu). Podle mého odhadu je všechno v pořádku. Metro jezdí zadarmo a docela často jsou vidět plakáty s nápisem "suverenita patří lidu". Jinak se nic moc nezměnilo. Samozřejmě nechci zlehčovat riziko, které souvisí s jakýmkoli cestováním nebo pobytem někde. Ale třeba kousek od mého bydliště (v Praze na Andělu) pobodali paní v supermarketu. Takže to si nevyberete. Turecko mi na turistiku přijde úplně v pohodě.
# 29. 7. 16 16:59
Anonymní
Dobrý den, chceme v září odletět na 10 dní na Tureckou riviéru, konkrétně do Side. Stále platí Vaše stanovisko, že je tam bezpečno? Abychom se nemuseli na pláži obávat pumového útoku apod. Velmi děkuji.
# 24. 8. 16 08:27
Yuhů
Pumového útoku na pláži se musíte obávat při shodě dvou okolností: 1) nějaká politická skupina chce zemi destabilizovat a 2) místní bezpečnostní složky nejsou schopné tomu zabránit. V Turecku neplatí ani jedno. Sice tam mají Kurdy, kteří Turecko rádi nemají, ale to jsou slušní muslimové, kteří nedělají hovadiny, ale bojují na svém území (to znamená v jihovýchodním cípu Turecka. Za druhé si to turecká policie a armáda umí držet pod kontrolou, mají vliv, moc a autoritu.

Ale zlehčovat to nechci. Útoky na kluby v Istanbulu ukazují, že stát se může leccos.
# 18. 2. 19 18:37
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání