Fórum najih.cz > Turecko > Situace ted v Turecku

Situace ted v Turecku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
jolanika
Ráda bych se optala zda cestu ted do Turecka doporučíte.Turecko miluji jezdíme 2-3 ročně .Ted bych chtěla letet znovu,ale bojím se mám 5 měsíční miminko.Je vhodné ted cestovat do Turecka nebo posečkat moc mi chybí je to pomalu muj domov.
Děkuji za info Monika
# 12. 6. 16 22:30
Anonymní
Dobrý den,

taktéž bych se rád zeptal na cestu do Turecka. Konkrétně turecká riviéra. Mezi Antalyí a Alanyí. Hrozí reálně nějaké nebezpečí nebo je to jenom fáma mezi lidmi?? Děkuji za odpověď
# 15. 6. 16 16:13
Yuhů
Pokud jde o mimčo, tak bych obecně nedoporučil cestování letadlem. Pronajmout si chalupu na vesnici vyjde laciněji a pro dítě i zábavněji. Ale nebudu mudrovat, kladný vztah k Turecku rozhodně chápu.

Já osobně považuji situaci v Turecku za bezpečnou. Rozhodně nechci nic zlehčovat, ale na Turecké Riviéře je fakt bezpečno. Teď aktuálně je největší nepříjemnost lesní požár asi 50 km od Antalye.
# 27. 6. 16 20:56
Anonymní
Pěkný den, jaká je aktuální situace v Turecku dle Vašeho názoru. Mohu vycestovat s dvěma většími dětmi na Tureckou riviéru. Děkuji Petra
# 25. 7. 16 06:28
Yuhů
Já jsem byl v Turecku teď ve středu v Istanbulu (tj. necelé 2 týdny po nepodařeném převratu). Podle mého odhadu je všechno v pořádku. Metro jezdí zadarmo a docela často jsou vidět plakáty s nápisem "suverenita patří lidu". Jinak se nic moc nezměnilo. Samozřejmě nechci zlehčovat riziko, které souvisí s jakýmkoli cestováním nebo pobytem někde. Ale třeba kousek od mého bydliště (v Praze na Andělu) pobodali paní v supermarketu. Takže to si nevyberete. Turecko mi na turistiku přijde úplně v pohodě.
# 29. 7. 16 16:59
Anonymní
Dobrý den, chceme v září odletět na 10 dní na Tureckou riviéru, konkrétně do Side. Stále platí Vaše stanovisko, že je tam bezpečno? Abychom se nemuseli na pláži obávat pumového útoku apod. Velmi děkuji.
# 24. 8. 16 08:27
Yuhů
Pumového útoku na pláži se musíte obávat při shodě dvou okolností: 1) nějaká politická skupina chce zemi destabilizovat a 2) místní bezpečnostní složky nejsou schopné tomu zabránit. V Turecku neplatí ani jedno. Sice tam mají Kurdy, kteří Turecko rádi nemají, ale to jsou slušní muslimové, kteří nedělají hovadiny, ale bojují na svém území (to znamená v jihovýchodním cípu Turecka. Za druhé si to turecká policie a armáda umí držet pod kontrolou, mají vliv, moc a autoritu.

Ale zlehčovat to nechci. Útoky na kluby v Istanbulu ukazují, že stát se může leccos.
# 18. 2. 19 18:37
Anonymní
Píšete: "Sice tam mají Kurdy, kteří Turecko rádi nemají, ale to jsou slušní muslimové, kteří nedělají hovadiny, ale bojují na svém území (to znamená v jihovýchodním cípu Turecka."
Promiňte, ale s touto větou nemohu souhlasit. Za prvé Kurdové nejsou jenom muslimové, ale vyznávají m.j. i křesťanství. Pokud jsou muslimové, je jejich vztah k muslimství dost vlažný. S tvrzením, že "Kurdové nemají rádi Turecko" bych také moc nesouhlasil. Co jsem s Kurdy mluvil, bylo jim milejší stabilní Turecko s fungující státní správou a ve srovnání s okolními státy podstatně vyšší životní úrovní, než samostatný Kurdistán s vidinou nestability, vnitřních konfliktů, občanských válek a zahraničních vojenských intervencí (viz válkou zmítaná Sýrie). Území Kurdů dále sousedí s agresívní Arménií, která vede už 30 let okupační válku proti muslimskému Ázerbájdžánu. Kurdové pochopitelně nechtějí dopadnout jako okupovaný Ázerbájdžán nebo bombardovaná Sýrie. Nepoznal jsem Kurda, který by fandil teroristické PKK, naopak všichni svorně tvrdili, že Kurdové s terorismem nemají nic společného a teroristická PKK je ovládaná Armény a potažmo tedy Ruskem, které v sousední Sýrii sype obyvatelstvu plošně bomby na hlavu.
# 19. 5. 19 22:51
Yuhů
Aha, tak děkuji za doplnění.
# 3. 6. 19 19:32
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání