Fórum najih.cz > Bulharsko > Primorsko hotel Extasy

Primorsko hotel Extasy

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Jarkos64
Dobrý den.10.8. letím z Pardubek do Primorska (Burgasu) hotel Extasy. Máte sním někdo nějaké zkušenosti? Nikde jsem nenašel pořádnou recenzi.
Díky
# 21. 7. 12 14:11
lukasun
# 21. 7. 12 14:34
Anonymní
Poznámka moderátora Yuhů: tento příspěvek je podivný v tom, že byl v odstupu několika minut poslán kromě tohoto fóra také na Orbion a na jiné diskuse. Tam se uživatel představil jako "Kuba". To ale neznamená, že není autentický.

Dobrý den všem, chtěl bych přispět k diskuzi na tomto fóru mou zkušeností s Bulharskem, Primorskem. Uvažujete o dovolené v Bulharsku? Tak si přečtěte následující řádky. Určitě toto místo nedoporučuji. Už při četbě některých lidí tady na fóru, zůstává můj rozum stát, nevím jak někdo může napsat BYLA TO PERFEKTNÍ DOVOLENÁ, načež za chvíli napíše PENÍZE SMĚNIT VE SMĚNÁRNĚ NEMŮŽETE, OKRADOU VÁS?
Během naší dovolené se mi stalo tolik věcí, že tohle už není náhoda, tohle je jedno z nejhorších míst v Evropě!!! Všechny tyto události se nám staly, nešpiním nikoho, píšu fakta.
1. Bulhaři jsou mistři v zákaznickém servisu, na informacích se s vámi baví jako u nás kdysi za komančů: co tu chcete, co otravujete. Vy jste turisti, běžte se opalovat a neotravujte. Když jsem něco potřeboval od delegátky (samozřejmě Bulharky) tak mi řekla, tak to vám stačí a teď nás nechte, máme tu poradu. Lidově řečeno mě poslala do hajzlu.
2. Druhý šok nastal v restauraci, kdy přinesli mojí manželce jídlo a já se na ni deset minut díval jak jí, poté donesli jídlo i mě. Takto to dělali u jiného stolu, kde seděla rodina s děckama. To jsou ale jen titulky, když jsem viděl, jak číšník nosí jídlo hostům, měl cigáro v ruce!!!! Nechápal jsem.
3. Podobný cigaretový incident se nám stal v Primorsku v aquaparku, kde v dětském bazénu byl plavčík, který hlídal malé děti u klouzačky, nebo lépe řečeno přímo na ní. Hádejte co měl v hubě?ano hulil jednu za druhou. Na větší klouzačce byl další super plavčík. Jeho úkolem bylo lidi, kteří seděli na kruhu ?posunout? dolů. Ten člověk do těch kruhů a lidí kopal. Překvapilo, mě, že to těm lidem nevadí.
4. Velice překvapující bylo, když mi na pokoji na hotelu dali krásnou varovnou ceduli, že když si na pokoj přinesu jakékoliv pití, jídlo, tak mě pokutují 85 eury! Věřím, že spousta vyplašených Čechů toto šikanování respektuje.
5. Teď ale čtěte pozorně a dobře. Když jsme s manželkou chtěli vyměnit eura ve směnárně, chtěli nás okrást o 50 euro. Bylo to velice nepříjemné, protože jsem si pak všiml, že ti směnárníci vypadají jak mafiáni z čítanky. Nejhorší bylo, že jsem požádal moji ženu, ať jde na policii. Mezitím mi po cca. 30 minutách peníze vrátili. Ale moje žena hledala policajty. Já jsem se vydal hledat ji. Žena mezitím přišla ke směnárně, kde jsem už nebyl a směnárenská mafie ji posunky ukazovala že mě podřízly. Když přijely ke směnárně policajti, ti byli největší kamarádi s mafiány ze směnárny, tak chtěli moji manželku někam odvést, kdo ví kam. Žena udělala nejlepší věc svého života, utekla. Naštěstí jsme se potkali po cca. 10 minutách. Manželka se klepala ještě cca. 20 minut!!! Opakuji klepala. Poté nechtěla vůbec vylézt pomalu z pokoje. Trochu mi to připomíná, teď z odstupem času, film 96 hodin??
6. Další super zážitek nás čekal při odjezdu domů. Autobus CK Alexandria pro nás přijel, ale nešla mu klima. V autobuse bylo cca. 60 stupňů. Lidi samozřejmě z toho nadšeni nebyli a logicky nadávali. Bulharská delegátka po chvíli řekla krásnou větu: KOMU SE TADY NELÍBÍ, TAK TOMU MŮŽEME ZASTAVIT A NA LETIŠTĚ SI DOJDE SÁM. Natož někdo zezadu řekl TOHLE NEŘÍKEJ DVAKRÁT!
7. Když už jsme chtěli být doma z tohoto pekla, tak jsme na letišti v Burgasu čekali na let z Brna 4 hodiny. Nakonec jsme ale odletěli a doma v Ostravě-Mošnově cca. 20 lidí (řešila to i policie letištní i PČR) zjistilo, že mají procvikané zámky na kufrech. Všichni co měli zámky, tak měli prošmejděné kufry. Chlapci v Burgasu měli dostatek času při našem zpoždění proklepnout naše kufru.

Závěrem. Je spousta Čechů, kterým se naopak Bulharsko líbí a mají s ním výbornou zkušenost. Nám se během 7 dnů, stalo nespočet událostí, které mě přesvědčili, že Bulharsko jako místo dovolené nezvolím ani ve špatném snu. Jak já říkám, vše je o lidech, a ti jsou v Bulharsku příšerní. Byl jsem v Austrálii, procestoval jsem půl Evropy, ale tohle jsem ještě nezažil. Jak říkám, tam bych nejel ani za trest?..
# 3. 1. 14 00:56
:)
Poznámka moderátora Yuhů: Následující příspěvky jsou vtipné v tom, že si někdo pod jménem :-) dal práci a zkopíroval sem příspěvky z Orbionu, který na výše uvedený text reagují. Pro zajímavost zde zkopírované odpovědi nechávám.

Ahoj Kubo,
v Primorsku jsme letos byli po páté a stále spokojeni...možná letos ještě spokojenější. Peníze měníme zásadně v bance a k té místní policii, letos měli celou sezónu posilu z česka. Byla tam velmi příjemná dvojice policistů. Každý den jsme je potkávali na snídani v restauraci Alexandrie. A s tím jídlem, nezapomínej, že jsi na Balkáně, jiná mentalita lidí, jiné způsoby. My si vždy naši 15-denní dovolenou užijeme i díky delegátům, kteří jsou k nám vždy velmi ochotní a dokonce si nás letos pamatovali i jménem. To považuji, vzhledem k množství turistů, za malý zázrak. Stejné to bylo i na pláži a Míša opět nezklamal. Mrzí mě, že máš s Primorskem tuto zkušenost, pro nás je to srdeční záležitost a vždy1! :-)
# 9. 1. 14 22:49
:)
No Kubo, to snad ani ne? To jste určitě nebyl v Primorsku, ale na divokém západě nebo se pletu? Naše zkušenosti jsou vesměs dobré. Je to o lidech a záleží na koho narazíte. Jestli vy ten druh nepřitahujete. Za nás je dovolená vždy super. Číšníka s cigárem vidíme maximálně u jejich místa, když nemají práci. O jídlo pro celý stůl najednou není problém si říci. Každé jídlo jinak dlouho trvá a v kuchyni to netuší, pro koho to dělají. Možná si to chtělo přečíst pár zkušeností a i toto byste se tu dočetl. Směna v bance vždy bez poplatků a problémů. ;-) Hurá zase letos do Primorska
# 9. 1. 14 22:50
:)
Kuba - Asi musím mít v sobě nějaký zvláštní charisma, když se mnou delegátka v autobuse štěbetá jak malá holka, ptá se, co budeme od ní chtít a kdy má přijít, paní domácí na penzionu se k nám hned radostně vrhá a při odjezdu se ptá, jestli přijedeme zase, v plážovým baru mě hned barmani, číšnice i majitel plácá po ramenou, nalejvaj mi zadarmo drinky, dávají si mě do přátel na fb a ve směnárnách mi s úsměvem vždy vymění do posledního stotinky přesně, co mají... Nevím..
# 9. 1. 14 22:51
:)
V Bulharsku s CK Alexandria jsem byl několikrát. Jen ne v Primorsku, ale v Obzoru. Když to shrnu: 1) S delegátkou (je 4 roky stále tatáž) nebyl naprosto žádný problém a byla velice sympatická a příjemná. Pokud se mi delegátka nelíbí, můžu si na ni stěžovat u cestovky a věřte, že po pár stížnostech bude bez práce, což v bg je celkem problém. 2) Na to, že v restauracích nenosí jídlo všem u stolu najednou a nezřídka přinesou např. nejdřív salát a pak jídlo atd. jsem si zvykl a vůbec mi to nevadí (co bych se kvůli takovým maličkostem nervoval na dovolený). 3) Peníze vždy měníme ve směnárnách a to různých, v Obzoru a asi nejen tam mají směnárny logo Alexandrie a ani jednou jsme žádný problém neměli (když vím, kolik mám dostat, tak si to přepočítám hned u okýnka a je to). 4) Projel jsem taky celou Evropu a do Bulharska jezdím hlavně a právě kvůli místním lidem. Mám mezi nimi dost kamarádů. Takže napsat po týdnu stráveném v Bulharsku, že jsou tam lidé příšerní, je asi takové, jako bych přijel do Ostravy, na nádraží bych ztratil mobil, v hospodě mi nalili podmíru, pak mi vynechal autobus a já napsal, že ostraváci jsou příšerní lidé...
# 9. 1. 14 22:51
:)
Kubo, ne každý má negativní zkušenost s Bulharskem...hodně věcí je pro bulhary typických a to, že jídlo nenosí v pořadí je jev zcela běžný....pouze poslední dobou začínají i oni používat standard jodlo pro všechny u stolu, ale jsou restaurace, kde stále jídlo nosí půběžně... je to jako by jste si stěžoval, že v číně neseženete naše knedlíky. A stěžovat si na komunikaci v bance či ve směnárně...naučit se pár výrazů a slovních obratů pro banku, nemocnici, restauraci není na škodu. UKÁŽETE-li bulharům, že něco z jejich jazyka umíte věřte chovají se k vám hezky a rádi pomohou. Konspirativní myšlenky o mafiánech mne pobavili:-) asi jste nikdy neslyšel ,že největšími zloději ve světě jsou považováni češi;-) výběr či směna peněz má určitá pravidla, každý si může spočítat kolik má dostata tudíž ihned a v klidu reagovat...předejít lze snadno- vybíráme zásadně z bankomatu a věřte či ne, nikdy nás neokradl...Doporučovat někomu na základě své jedné špatné zkušenosti...chápu, vykradený kufr je průšvih, nicméně platí další z pravidel- dobré pojištění...za kufr nemůže ani cestovka ani Bulharsko, ale zase jen lidé...no lidé...ale děje se to bohužel i přes zvýšená bezpečnostní nařízení stále a všude ve světě....za zpoždění nemůže cestovka, ale smluvní partner přepravní společnosti....každý má jiné zkušenosti, každý je jinak spokojený, ale pro mne je vlastním měřítkem svůj osobní pocit a ten mi říká : těším se opět do Primorska na báječnou kavarmu, na skvělé moře, báječné lidi....cestuji s Čedokem ...mají pořád skvělou paní delegátku, jednání na úrovni , lékaře na hotelu a protože jsme s manželem oba invalidní dokáží nám zajistit řadu věcí nad rámec smlouvy....sama bych klidně cestovala, ale zdraví mi nedovolí individuálně autem, letecky jsou poslední dva roky výhodné cesty s cestovkou. Nestarám se o snídaně ani o transfér...ostatní si již korigujeme dle našich představ a plánů...stále je kam se jít podívat a letos plánujeme půjčit si auto a s přáteli se podívat ještě jižněji...letos poletíme tři rodiny a naše děti i my se nesmírně těšíme, věřte či nevěřte NÁM SE V PRIMORSKU VÁŽNĚ LÍBÍ:-)
# 9. 1. 14 22:52
:)
Souhlasím s Vámi, jezdíme do Bulharska každý rok /po 14/ s různými cestovkami a na různá místa,ale nikdy jsme nic podobného nezažili,ba naopak viz.delegátky !!Vždy jsme byli pouze v hotelích a nějaká cedule ohledně pití nikdy nikde nebyla /to je třeba v Egyptě/.Absolutně nesouhlasím s Kuba 178.72.244 a jsem překvapena jak i chlap může udělat z komára vola!!! !N e v ě ř í m !!!! Třeba i doktorka z Primorské polikliniky je ochota sama .Srovnávám,mám totiž s čím!
# 9. 1. 14 22:53
Vito PO
Podľa toho čo som si prečítal, tak Kuba asi v BG naozaj nikdy nebol. Tie jeho plky mi pripadajú ako pozbierané zážitky kdekoho a v rozličnom časovom období. Alebo je to ten tym ako Karmen a Robert Geissen a keď im nebehá personál s pierkom okolo zadku tak hneď sú ľudia neochotní atď. Ono niečo bude aj na tom, že ako sa turista správa k fomácim tak sa domáci správajú k nemu. Takže Kubo vstúp si do svedomia a zamysli sa nad sebou, ak aj to čo si napísal by bola náhodou pravda.
# 12. 1. 14 11:18
Yuhů
Já považuji ten "Kubův" příspěvek za autentický. Pro nás, kdo jsme zvyklí na nepohodlí a východoevropský standard, je Primorsko hezké a příjemné místo. Oproti tomu někdo, kdo je zvyklý na západoevropský standard, může mít v Bulharsku opravdu nepříjemný šok. Obzvláště v turistických střediscích, kde je plno vykuků.

Příhodě s kriminální směnárnou věřím. V Primorsku se mi sice nic špatného nestalo, ale ve Varně se po hlavní ulici pohybují v průběhu šesti let, co tam jezdím, stále stejní podvodníci, kteří neznalým turistům mění falešná leva (ta stará z doby před reformou). A policii to samozřejmě nezajímá, tedy spíše ji zajímá, jakou z toho má provizi. Kdyby chtěli, pozavírají je za půl dne, ale evidentně nechtějí.

Příhodě s delegátkou CK Alexandria věřím také. Já bych na jejím místě reagoval možná stejně, mít plný autobus remcavých turistů a nemoci s tou klimatizací nic dělat, tak na ty remcaly taky vyjedu, ať jsou zticha. (Ostatně také proto mě ani na chvíli nenapadlo dělat delegáta.) V Bulharsku prostě není standardem, že když nefunguje klimatizace, tak přijede náhradní autobus, jako je to normální v Austrálii. Tohle je prostě Bulharsko. Low cost. Zase když dám za dovolenou deset tisíc, tak nemůžu chtít zázraky, že.
# 14. 1. 14 01:28 upravil: Yuhů
Vito PO
pro Yuhú : ale s tými zmenárnikmi to už zďaleka v dnešnej dobe nie je také zlé ako to bolo pred rokmi. Nehovoriac o tom, že aj internet je plný výstrah pred menením peňazí hocikde a že je potrebné sledovať na vývesných štítoch nielen sumy ale aj či to nie je náhodou WE SELL namiesto WE BUY. Prípadne či je to No commision. A samozrejme neverím, že delegátka im tieto informácie pri transfere z letiska nepodala. Namiesto toho aby objektívne priznal, že naletel na obchodnícky trik, robí tu z toho dobre nie hollywoodsku drámu. No a samozrejme ak očakávam štandard ako v Dubaji, tak proste musím ísť do toho Dubaja a nie do BG alebo HR za pár korun.
# 14. 1. 14 08:13
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání