Fórum najih.cz > Bulharsko > Ubytování v Bulharsku

Ubytování v Bulharsku

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce ubytování v Bulharsku na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění kontaktů na ubytování. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:51
Nynn
Se známými jsme se rozhodli jet "na blind" do Bulharska. Zatím máme koupené letenky do Varny. Je nás 9 (4 dospělí a 5 dětí 7-13 let). Nějak jsme si představovali, že si na den půjčíme auto, projedeme kus pobřeží a kde se nám to bude líbit, tam si něco pronajmeme. Je to moc naivní představa?
# 16. 7. 08 20:02
Jirka
Ahoj,v srpnu jedem také na blind do Varny a Balčiku, chtěl bych se zeptat zda se zde nacházejí nějaké kempy,nebo zda nemáte nějaký odkaz na ně, na netu sem zatím nic nenašel. Díky
# 21. 7. 08 11:50
Nynn
No v okolí Varny jsme našli jen jeden (http://www.wayn.com/wayntrips.html?wci=view&trip_key=4113429), ale není u moře, tak jsme tu možnost vypustili. Tam nemusíte mít ani vlastní stan. My se rozhodli, že ani stan brát nebudeme, protože bychom to asi těžko unesli. On stan pro 5 lidí (nebo 2 stany - to už je jedno) něco váží a děti ještě nejsou tak velké - a silné :)- aby to tahaly samy.
# 21. 7. 08 15:13
Tom
Nemohu souhlasit, že je lepší sehnat si ubytování přes cestovky. Jezdím do Bulharska pravidelně ( 9 x ) a vždy individuálně. Vždy jsem sehnal ubytování přímo na místě v rozmezí 15 - 19 euro za tři osoby/noc.Pokoj měl své WC, ledničku, balkon, úroveň vždy velmi dobrá. Navíc mám možnost si vybrat. Proč cpát peníze do cestovek, je to zbytečné.
# 24. 8. 08 16:45
Nynn
Tak naše zkušenost po návratu: ubytování jsme sehnali opravdu bez problémů a naprosto luxusní - měli jsme k dispozici celé patro rodinného domku (obývák s kuchyní, 3 ložnice, 2 koupelny, 2 balkóny, pračka)a vyšlo nás to na necelých 8 euro na osobu.
# 24. 8. 08 19:25 upravil: Nynn
Yuhů
Ta cena 15 až 19 euro podle mě odpovídá spíše dvěma než třem osobám a taky mi přijde asi trochu mimo sezónu a asi je to v případě objednávky celého týdne, ne? V některých místech se naopak ceny pohybují kolem 60 ? za třílůžkáč a sehnat něco jiného není lehké. Když se počítá s touhle cenou 15 až 19 ?, pak to samozřejmě vychází laciněji než s českou cestovkou. Když se počítá s cenou kolem 40 ? za dvoulůžkáč na noc, což jsou ceny v terénu, tak už to vychází lépe přes cestovku. Ne každý umí ubytování domluvit (jazyková bariéra) a neví, kde se ptát. Jestliže je někdo v Bulharsku podeváté, tak s takovými věcmi samozřejmě nemá problém.

Každopádně děkuju za názor.
# 24. 8. 08 19:26
Yuhů
Můj předchozí příspěvek byla reakce na Toma. Ale jak si tak čtu téměř současný příspěvek od uživatele Nynn, tak začínám věřit, že jsem trochu mimo realitu. Že by se letos zlevnilo?

Kam tak vlastně jezdíte? Kde jsou tyhle ceny?
# 24. 8. 08 19:29
Nynn
Bydleli jsme v Balčiku a ta cena byla tak dobrá, protože nás bylo 9 - za to apartmá jsme platili 70 euro denně, což je dost, ale při našem počtu se to vyplatilo. Měli jsme ale dost kliku. Poslední 4 dny jsme strávili v Kranevu (známí letěli domů dřív a sami jsme těch 70 euro platit nechtěli). Bydleli jsme pravděpodobně v tom hotýlku se slovenskými jídelními lístky, který popisuješ na svých stránkách (hotel Amirov s nápisem Zemplintour). Tam chtěli za dvoulůžák 40 leva a za třílůžák 46 leva (nocleh se snídaní).
# 24. 8. 08 20:33
Ketryn
Stránky jsou moc pěkné důkladně propracované, jsem také majitelka www. stránek a přímo zprostředkovávám ubytování ve svobodných kvartýrech.Ráda bych navázala spolupráci
# 4. 9. 08 10:58
Ketryn
Ahoj Tome souhlasím s tebou také jezdím do Bulharska pravidelně každý rok autem a ubytování se dá sehnat již od 14 eur za dvě dospělé osoby na noc dítě většinou zdarma.
# 4. 9. 08 11:02
Yuhů
14 euro za dvoulůžkáč na noc je dobrá cena, předpokládám, Ketryn, že je řeč o Primorsku. Očekávám, že tahle cena platí jenom pro dlouhodobý pobyt.
# 4. 9. 08 14:55
Anonymní
Všechny, co se dostanou na tuto diskusi mezi 12.-15.9.08 chci upozornit, že právě v tomto termínu prodává Skyeurope VELMI zajímavé letenky na trase Praha-Burgas na sezonu 2009, tedy příští léto. Naleznete zde akční ceny, tam i zpět za 1 700,- komplet na osobu. Nabízím vám zároveň k letence ubytování v několika penzionech v Bulharsku, všechny jsou plně vybaveny a všechny s výhledem na moře, mrkněte: www.bulharsko.byznysweb.cz
Eva Sokolová
# 12. 9. 08 18:07
Anonymní
Pročetla jsem si rubriku ubytování. Musím potvrdit jednu věc, a to , že z Čech do Bulharska opravdu jezdí spíše střední či nižší vrstvy, lidsky řečeno, ne moc lidí, kteří by byli za vodou. Proto mě už mnoho penzionérů, kamarádka co dělá v cestovním ruchu prosilo, ať se nějakým způsobem postaráme o to, aby do Bulharska začali od nás jezdit také lidé, kteří mají trochu více peněz. Nemají nic proti žádnému druhu turistů, ale studenti, kteří mají hluboko do peněženky a hledají, kde se dá co ušetřit, jak se co nejlevněji ubytovat jim opravdu do kasy cestovního ruchu téměř ničím nepřispějí. Bohužel, není žádný návod na to, jak bohatší českou klientelu dostat do Bulharska. Sami vidíte třeba na Slunečném pobřeží, že zahraniční turisté, mající převážně all inclusive bydlí v nejlepších hotelech. Německé cestovky dostávají velké výhody a hoteliéři jim dávají dobré ceny, ale také vědí, že se jim to útratou těchto turistů vrátí. Bohužel my Češi tam máme pověst takových šetřílků, jako příklad, vešli jsme do obchodu s kůží a prodavačka, aniž by tušila, že ji v bulharštině budu rozumět povídá druhé prodavačce: To jsou Češi, ty stejně nic nekoupí. Eva Sokolová
# 1. 10. 08 10:34
Yuhů
Evo, takhle jednoduché to není. Češi přece jezdí do Bulharska právě proto, že nemají moc peněz. Češi, kteří peníze mají, jezdí na lyže raději do Švýcarska a k moři do Řecka. Je to tím, jakou má Bulharsko pověst. My dva to neotočíme.

Marketing turismu Bulharska v Čechách je mizerný. Malá příhoda. Přišel jsem letos v únoru během VIP dne Holyday World v Holešovicích ke stánku Bulharské centrály turistického ruchu. Bavili se tam v rohu u stolku, chlastali rakii a ani jeden z nich neuměl anglicky. Ani jeden z nich nebyl ochoten se se mnou bavit, třeba rusky. Prostě na mě neměli čas a dívali se na mě doslova shora. Co to sem posílají za blbce? To je ta korupce, kterou v Bulharsku neuvidíš, ale všichni tam o ní mluví. Ryba smrdí od hlavy.

Fakt je, že Češi do Bulharska nejezdí se stejnými motivacemi jako třeba do Řecka. Do Bulharska se jede užít trochu odříkání, nostalgie po debilních komunistických časech a za laciným jídlem. Taky na hory se jezdí. Až si Bulhaři uvědomí, že se nemůžou rovnat italským, řeckým a španělským megaresortům a přizpůsobí se klientele, která k nim chce skutečně jezdit, pak budou v pohodě. Vezmi si Primorsko, tam to začíná fungovat. Všichni se tam pomalu smiřují s tím, že Češi jsou socky. Čímž ale začíná pohoda.

Jediná šance, jak dostat do Bulharska bohatší Čechy, spočívá v tom, že Bulharsko začne být něčím výjimečné. Což tedy opravdu není. Bulharsko trapně kopíruje jenom to, co vidí v zahraničí -- stavění dalších plantáží megahotelů a prodávání čínských cetek turistům. To podle mě nemůže fungovat. Z ekonomického hlediska jde zase o další aplikaci Nashovy rovnováhy. Všichni jsou v pytli, ale nikdo si změnou svého chování sám moc nepomůže. Bulharsko prostě má svou pověst.
# 1. 10. 08 16:21
alf
jen krátce k cenám ubytování: my bydlíme v polorozpadlých chatkách/bungalovech/ v kempu kavacite-jezdíme sem již od roku 1997 a cena pro dvě osoby je 10eur/noc.máme známého v sozopolu který má apartmá kde je cena pro 3 osoby 30eur/noc.v žádném případě se nepovažuji za socku,ale řeknu to takhle:raději budu bydlet s perfektní partií/kolem 20 lidí/ ve staré chatce v kempi,kde se můžu bavit jak dlouho chci a mít svůj klid,než někde v hotelu či apartmá a v deset večer být v klidu-pokud nebudu venku.za další to máme k moři 100m a tudíž kdykoliv se můžu vrátit k chatce a ne jako v Sozáči si musíte vše vzít s sebou a jít k moři někdy i půl hodiny a potom věci celý den hlídat jak otrok.Tak bych prosil dotyčné co se baví o nějaké nižší vrstvě aby si uvědomili,že to není v tom zaplatic ranec,ale dovolená je v tom umět se a chtít se bavit-a ne být závislý na hotelovém režimu.A ještě jedno kolik je u vás na pláži lidí-myslím tím ty luxusní hotely u nás je podle toho co jsme měli možnost srovna/primorsko,černomorec,sozopol/ pláž nejméně zalidněná a moře nejčistší.
# 26. 11. 08 08:26
alf
kontakt na ubytování v sozopolu
v případě zájmu se domluvíte i česky

http://panaiotovi.sozopol.org/contactus.html
# 26. 11. 08 08:36
pohoda
Jsme velice spokojeni s rodinným hot."Kaza Blanka",píše se:Casa Blanka. Je na kraji Lozence kousek od autobus.nádr.Lozenec ,oblíbená moderní vesnice s několika plážemi.Ceny za ubytování od 14leva do 28leva za noc.Hotel má:bar,restauraci,bazén,klimatizaci,balkonky,lednice,vlastní soc.zařízení u každého pokoje.Ještě Wi-fi připojení k internetu na recepci.Jediná pripomínka přeháněli to s čistotou.
# 28. 1. 09 12:55
lulu
Již šest let jezdime do Sozopolu a to na hotel Slunce a do vilky Venis rozdíly jsou Slunce blíž moři u hotelu i bazén vila Venis dál k moři bez bazenu vila je moc pěkná nepřekvapí Vás i velmi hodna majitelka s maminkou rádi se tam vracíme
# 3. 2. 09 09:35
anka
Čtu ty vaše názory a je ni zle ,proč ne s cestovkou? jezdim tak již nejaký rok do Sozapolu. Vúbec si tam nepřipadám jako nějaká socka, každý má samozřejmě svůj názor,a zaleží hlavně snad na tom jak se každý chová . My jedem za mořem si odpočinout s dcerou chceme pohodu a nepotřebujene jako velká většina asi těch movitých jen posedávat po barech a slopat . To můžou i doma a nemusí potom pomlouvat Bulhary jací jsou .Setkala jsem se z mnoha kteří jsou vlídní a velmi ochotní.Jen se musíme umět chovat i my k nim mile,to by važení mělo být velkým pravidlem i u nás v naší republice.Nekdy se každý musí zamyslet sám nad sebou .Jezděte dál na nákladné dovolené se spoustou jídla a pití a nekažte dovolenou nám.
# 3. 2. 09 09:58
Milan Kameš
Pročítám vaše názory a musím souhlesit s ankou.Jezdíme se ženou nějaký rok do Sozopolu na privát,naši domácí jsou velice slušní a ochotní lidé nepotřebujeme žádný luksus.Všude je čisto a každé ráno než se probudíme uklizeno.Nikdy jsme se nesetkali s neochotou či nadřazeností vůči nám,ani tedy nemáme důvod se tak chovat.Stravujeme se jedině v restauracích a nestalo se nám že by nás ošidil personál.Moc dobře vědí že když se tak stane už jsem podruhé nepřídem.Co se týče záplavy luxusních komplexů to je ovšem pravda,ale nviděli jsme je tak naplněné jako jsou rodiné domky,ve středu města.Hodně se postavilo a to ve výjedu z města.Kdo ovšem tam bude bydlet když samotný Bulhaři na to nemají a ostatní jdou radši do soukromí,či menších penzionů.Kdo má rad luxus a chce si užívat najde to i v Bulharsku.Každý jede na takovou dovolenou jakou si zaplatí.Nepomlouvejme druhé nejdříve si sami zametme před vlastním prahem a pak můžeme kriizovat druhé.Nám je zde dobře a rádi se do Sozopolu vracíme.
# 7. 2. 09 16:06
excelence
Nynn nemate nekdo primy kontakt na nejaky pekny penzion chceme tak jet invidualne autama dve rodiny diky
# 15. 2. 09 17:49
pohoda
Mám kontakty do Bulharska.Můžu Vám poradit, nebo ubytování zajistit.Jen potřebuji vědět jakou máte představu o ceně,místě,termínu a tak.Můžete mi napsat,zavolat. 602 254 602.
# 15. 2. 09 19:32
alf
# 18. 2. 09 08:23
Nynn
Nynn nemate nekdo primy kontakt na nejaky pekny penzion chceme tak jet invidualne autama dve rodiny diky
Všechny kontakty měl přítel, ale vzhledem k tomu, že už nejsme spolu, tak je asi těžko seženu. Takže mi je líto. Kdybych s ním náhodou ještě někdy mluvila, tak se zeptám.
# 18. 2. 09 11:49
excelence
Nynn diky za odpoved
# 18. 2. 09 12:26
alf
už jsem to tady jednou dával je to ubytování v sozopolu-dá se domluvit i česky

http://panaiotovi.sozopol.org/contactus.html
# 18. 2. 09 14:14
Honzaa
Jen bych rád dodal, že papír se normálně háže do záchoda, a že peřina normálně povlíká. Vyjímkou jsou asi pouze hodně levné a staré hotely či pokoje typu "privat".
# 7. 7. 09 10:44
Honzaa
Teď to ode mě vyznělo, jak kdybych jezdil pouze do 5* hotelů a nad "pouze" 2* ohrnoval nos, není tomu tak, pouze jsem chtěl upřesnít informace.. jinak dobré články, máte být na co hrdý :)
# 7. 7. 09 10:45
Honzaa
To: Eva Sokolová
Rozhodně nemohu souhlasit s tím, že je Bulharsko pro nižší vrstvy! Jezdím s rodinou do Bulharska a tato dovolená nás vyjde min. na 50 000 Kč. Řekl bych, že "nižší vrsty" si to dovolit nemohou. Navíc jsme byli "jen" ve 3* hotelu a jeli jsme autem (né kvůli ceně letenkám, ale kvůli našemu pejskovi). Když jsem byl malý, jel sem tam s prarodiči. Ouha, téměř 80 000Kč! Navíc v Bulharsku jsou také VELMI LUXUSNÍ hotely. Apeluju na slovo LUXUSNÍ, protože např. ve Slunečném pobřeží kolem promenády.. ty hotely?! To jsou ohromné hotely s ohromnými bazény. Opravdu luxus! Vy si snad myslíte, že "vyšší vrsty" jezdí pouze do destinace s názvem Mauricius? Myslím si, že to ne. Nepovažuji se za "vyšší vrstvu", ale považuju váš příspěvek za nepravdivý.

Jinak souhlasím s tím, že češi mají pověst "socek", které si nezaplatí oběd a radši si uvaří těstoviny. Musím říct, že mi to v některých případech dost vadí.
# 7. 7. 09 10:54 upravil: Honzaa
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Gruzie.com a další.

Vyhledávání