Fórum najih.cz > Bulharsko > proč do Bulharska

proč do Bulharska

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce proč do Bulharska na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky proč do Bulharska týkají. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:51
alf
do BG jezdíme s partií od roku 1997 a je to prostě o tom,že nemusíte přemýšlet jestli si dát pivo za 9oKč nebo snad někde v restauraci pojíst aniž by jste zrujnovali rozpočet.prostě lidové ceny a služby,které se mnohonásobně zlepšili nás stále vrací do této země.moře je také čisté i když např. s chorvatským se to nedá srovnat,ale myslím,že pro normální šnorchlování je viditelnost do 6m dostatečná a nám to stačí k nalovení slávek,které si každý rok potom sami děláme a jsou výtečné-prostě na BG nedám dopustit,ale záleží taky na dobré partii a na tom,že tam máme pár známých mezi místními.
# 12. 12. 08 10:51
Anonymní
Byl sem v Bulharsku v Primorsku v roce 1971 , letos jedu podruhé do Sozopolu a jsem velice zvědav jestli se tam nezastavil čas. Jinak na tehdejší dobu bylo pobřeží velmi pěkně zásobeno,sportovní a kulturní vyžití na dobré úrovni,moře a pláže čisté ,což se o Chorvatsku říct nedá. Uvidíme !!!
# 20. 7. 10 00:12
Pecan
Tak. Zdravím všechny, kteří čtou tyto stránky a nevědí jako já. Ale já už vím!!!! Jak jsem říkal, chtěl jsem zkusit Bulharsko na vlastní kůži. Vyjeli jsme z Uh.Brodu v 15.00 hod 2 dospělí a 2 děti 12+10 let. Jeli jsme přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Bulharska. Cesta úplně v pohodě, pouze v Srbsku jsme narazili na spoustu německých a rakouských turků co jeli do svého rodného Turecka na dovolenou. Takže na vstupu jsme čekali 3hod a na výstupu 1 hod. V Bulharsku jsme si 2 hod zdřímli a v 15.00 hod našeho času jsme byli na místě-v Primorsku. Zvládl jsem to odřídit sám a na místo to bylo 1560 km. Ubytování jsme měli za 32 eur na noc. Bydleli jsme 150 m od pláže. Všude kolem jsou pekárny, restaurace, obchůdky atd. My jsme měli vše v dosahu 20m. Fantastické, každý den jsme chodili na jedno velké jídlo do restaurace kde jsme se najedli celá rodinka k prasknutí za 300-400 kč. Líbila se nám restaurace Kukeri. Všechny jídla v češtině a obsluha umí česky. Na pláž jsme chodili na tu severní. Vždycky se dalo najít volné místo. Moře je úžasné - čisté, teplé, jemný písek ,malé vlny, pro děti spousta mušlí, ideální pro šnorchlování a jedna podstatná věc-velmi málo slané 17% soli opoti jadranu který má 38% soli. Vůbec jsme se nemuseli spchovat-nezůstává na Vás žádná sůl. Takže sprchu na pláži jsme nepotřebovali a ani ji nehledali :)Jinak na pláži spousta barů a na dvou příchodech taky obchůdky. Na pláži je trošku dráž než ve městě, ale i tak super ceny: točené pivo na pláži 32 kč, velká palačinka od 22 kč, hranolky 32 a malé fritované rybky za 32kč i pizza nebo jednoduchá jídla. Pokud si chce někdo popít nebo si prodloužit pobyt u vody, tak uplně na pohodu. Pouze nealko pití v plastu(sprite, cocacola apod.)500 ml se nevyplatilo-stálo 47 kč to jsme si nosili. Děti neustále šnorchnovaly hledaly mušle a krabíky a stavěly hrady. Určitě je dobré se na celý den vypravit pěšky po pláži směrem k Bílé perle(bývalé letní sídlo Todora Živkova-bývalý komunistický prezident Bulharska). Po zbořené zdi je úplně prázdná pláž kde si uděláte přestávku a pak pokračujete dál. U perly jsou zase bary s občerstvením a jídlem. Jeden den jsme si udělali výlet do Burgasu a Sozopolu. Burgas nic moc, ale Sozopol měl nádherné historické centrum. V centru je spousta obchodů kde s dá koupit spousta oblečení a jiných věcí. Pobyt jsme si prodloužili na 12 nocí. Zpátky jsem chtěl zkusit cestu přes Rumunsko. Karpaty byly krásné, ale cesta úmorná. Velký provoz a spousta kamionů!!Časově to vyšlo zhruba stejně. Každopádně nedoporučuji. Já bych příště jel jedině přes Srbsko. Co na závěr? Po zkušenostech z Chorvatska pojedeme příště opět do Bulharska. Ještě nikdy jsme si dovolenou tak neužili. Nemuseli jsme se na nic ohlížet-pohádka. Všem vřele doporučuji to vyzkoušet jako my.Všem přeji hezkou dovolenou.
# 27. 7. 10 21:22
Radek
Bulharsko je zemí kompromisů a s tím je potřeba dopředu počítat. Co se týká služeb, tak bude potřeba ještě tak 10-20let počkat. Půjčit si např. auto je nadlidský úkol a to vůbec nemluvím o nějakém výběru. Co se týká garstronomie, tak to člověk taky nesmí moc řešit, vše mastné, nejlépe ve friťáku, ve všem jsou skoro houby a okurky. Všechny nedostatky jsou vykompenzovány nízkou cenou, která asi nemá se zbytkem Evropy srovnání.
# 22. 9. 10 10:17
pierrepetr
jedeme letos a už se těšíme
# 4. 6. 11 01:35
Anonymní
Radku,nechci říkat,že mají vyšší úroveň ,než u nás.Je to jižní země a to znamená hodně v mentalitě,genech,výchově atd.
Půjčit si auto je to nejlehčí,všichni čekají na zákazníka,ovšem musí se dotyčný DOROZUMĚT !!! V každém větším hotelu ti nabídnou několik značek,typů os.vozidel.Podepíšeš smlouvu a přivezou Ti vozidlo s plnou nádrží a je to se všemi náležitostmi,včetně pojištění atd. Například SELENA CAR půjčuje značky Ford Siesta,Opel Corsa,Opel Astra,Ford Fokus,Ford Connenct,Opel Zefira,Ford Transit a další. Iva.
# 11. 7. 12 16:58
Fanatic
Protože Bulharsko JE.
Nevim, kde sou problémy s půjčením auta nebo cokoliv jiného. Jezdím od roku 2000 do Obzoru a jsem spokojený. Co se týká stravy, výběr je větší než u nás a že by to bylo mastné ,tak to jsem už vůbec nepozoroval. V šopáku a polévce Tarator ty okurky musí být.
Bulharsko se mi líbí proto, že je ještě pořád většinou bulharské.
# 11. 7. 12 19:03
Anonymní
Nejhorší jsou Češi, kteří si stežují, že v Bulharsku je to moc Bulharské, dávájí si jen "pileško" (kuřecí) a vůbec si myslí,že když mají peníze, že můžou Bulhara předělat. Ale to je omyl, ani Turka nebo Araba přece nebudete předělávat...Vnímejte jejich kulturu a atmosféru, jsou v pohodě, nikam nespěchají, byl jsem tam už cca 8x a letos jedu zase!!
# 13. 7. 12 09:49
Anonymní
Ahojky, všechny tu zdravím :) vše co píše paní Iva je pravda, má s tí velké zkušenosti. A to neříkám jen tak, mám s paní Ivou sama mnohonásobné zkušenosti, věřte tomu co tu píše a někteří se učte. Naštěstí koukám, že je tu dost takových, co mají v hlavě pořádek a chápou, že v odlišné kultůže nemohou očekávat české způsoby, to je jako chtít udělat z muže ženu a naopak. Denisa :)
# 13. 7. 12 14:39
Tomáš Doucha
Bulharsko mám hrozně rád. Bylj jsem tam mnohokrát a byl jsem nadšen lidma a atmosférou pohody
# 17. 8. 12 13:32
Paja7s7
Bulharsko je úžasná země a lidi jsou v ní moc příjemní, pohostinní a to i k těm s problémy v dorozumívání! Moc mi pomohly jinformace od Yuhů - proč do Bulharska, ale taky info ze stránek http://www.dovolena-umore.com/bulharsko . Oboje se opravdu moc hodí! Jen díky nim jsem s partou do Bulharska vyjela, a co víc, byla jsem připravená na všechno! Moc díky!!!
# 10. 12. 13 12:11
Paja7s7
Bulharsko je úžasná země, moc mi pomohly informace od Yuhů!
# 10. 12. 13 12:12 upravil: Paja7s7
Anonymní
proc do Bulharska--,,--neboť se tam normalni Cesky clovek citi jako clovek ne chudas jak,,,Chovatsku,,,Italii atd,,,listky do Bulharska se daji koupit každý den,,i po tel obednani v Brne dnes jsme to resily pro našeho syna spozdravem krásného more v B.G - Rumman
# 3. 1. 14 17:45
Mia
Proč? protože se nám tam líbí:)příklady... za prvé) letecky jsme z Prahy do Burgasu za dvě hodiny za druhé) transfér do Primorska za necelou hodinku jsme u hotelu. za třetí) vždy se všude domluvíme, rozumí česky, anglicky i rusky. za čtvrté) bulharské jídlo nám fakt moc chutná. za páté)teplé a čisté moře, občas super vlny:) za šesté) přepočteme-li CZK na Eura a na Leva nejsme za chudáky, můžeme si dovolit koupit takřka vše a děti nemusíme omezovat. za sedmé) počasí stabilní a krásné - jezdíme v polovině června do začátku července. za osmé) naše srdeční záležitost a my i děti poctivě odškrtáváme každý den v kalendáři:) zkrátka těšíme se na moře, sluníčko, přátelé a hlavně na Bulharsko:)
# 11. 1. 14 22:57
RUMMAN
Pro Mia-x-x- musim jen souhlasit opravdu pekne napsane,akurat jezdime autem.
# 12. 1. 14 18:03
Mia
Rumman:) rádi bychom jezdili autem, ale vzhledem k několika okolnostem zatím raději létáme:) ...starší automobil, invalidita manžela, věk dětí...zkrátka třeba jednou pojedeme už pouze my dva a cestu si náležitě vychutnáme i s výlety a nebude nás nic honit být v Bulharsku za XX hodin, klidně pojedeme k moři tři dny, ale s pocitem, že nám nic neuteče ...
a děkuji, zkrátka to tak doma cítíme:) perlička, zatímco malé děti si hrají na doktory, prodavače, popeláře...naše děti si hrají na cestovatele, zkrátka plavky, osušku, brýle a kufřík mají sbalený u postýlek a pokaždé cestují imaginárně zase do Bulharska:)
# 12. 1. 14 20:19
RUMMAN
pro Mia,,ja jsem tim nic nechtel rict,ze jezdime autem jen jsem konstatoval,,taky bych letal ale je me zle,,k tomu autu taky mame stare r.v1999 tdi,,k ceste do B.G.-jezdime snad podle nekterych na str Orbion i tady na těchto strankach hooodne pomalu, vyjizdime od UH.Hradiste do Stare Zagory kde mame zname 17hod a pak pokracujem do Kitenu celkem nam cesta trva tak kolem 21hod i s prestavkama uplne v klidu zadny stres jedu na dovcu a ne na zavody
# 20. 1. 14 17:30
iitizjtzjthj
Překrásná stránka moc mi to pomohlo s domácím úkolem.
# 12. 4. 14 15:17
Pali
Perfektneee spracovan obsah.
# 8. 7. 14 18:08
Ája
Rozhodujeme se mezi Slunečním pobřežím s Nesebarem a Zlatými písky. Mohli byste tato letoviska někdo srovnat? Byli jsme 2x na Slunečním pobřeží a Zlaté písky jsou pro nás velká neznámá........
# 14. 5. 15 13:00
Yuhů
Zlaté písky jsou hezčí. Rychleji stoupají od moře a pak je tam rezervace, takže nemůžou růst donekonečna do hloubky pevniny, jak se to děje Slunečnému pobřeží. Takže i méně lidí. Mně přijdou přelidněná obě tato místa, ale kdybych volil mezi Zlatými písky a Slunečním pobřežím, tak volím rozhodně Zlaté písky.
# 15. 5. 15 01:27
Ája
A mohl byste mi prosím ještě sdělit cenové srovnání např. potravin, oblečení, suvenýrů atd. Byla jsem na Slunečním pobřeží se 2 dětmi a pořídili si spoustu věcí do jejich pubertálního šatníku, tak jestli toto můžu očekávat i na Zlatých pískách? Děkuji za odpověď
# 15. 5. 15 11:04
wexlle
Ája
My jezdíme do Primorska, a tam teda nakupujem "ve velkém" a ceny super, švagrová byla na Zlatých pískách a moc se jim tam nelíbilo, ale každý člověk jiný názor.
# 15. 5. 15 11:40
momo
Souhlasím, Zlaté písky jsou nejkrásnější podle mě.
# 19. 5. 15 12:54
vratislav
Vloni jsme kempovali v Bulharsku.Máme prokempováno opravdu hodně.Bulharsko již nikdy!Špína,v kempech si Bulhaři drží místa u vody, stavějí si rákosové ploty, aby je nikdo nerušil.Stání vždy na přímém slunci bez stromů. K moři je tedy mnohde chodit složité.V kempu Zlatá ribka nedaleko Sozopolu mi velmi vážně zranil el.proud. Fáze v rozvaděči byla na KOSTRU!!!Tak pokud jde jen o to,že to tam je levné(26euro)noc, tak Vás vyvedu z omylu! Nyní stojíme již čtrnáct dní v Řecku v první řadě od moře (25m) a noc je za 30euro!!!Všude čisto, teplá voda nonstop.Ceny ostatního nepatrně vyšší než v ČR.
# 16. 7. 15 16:15
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání