Fórum najih.cz > Bulharsko > Sveti Vlas

Sveti Vlas

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Sveti Vlas na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Sveti Vlas týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:32
Jitka
Já tam byla,je tam levněji a to i doprava lodí do Nesebaru - cca 250kč, co hodinu od 8 rána. Je tam nádherná Marína, s 4a5* hotely,discotékou, pláže jsou dobře vybavené, jsou tam bary,plážové restaurace, prodejci nafukovaček,gyros,WC i sprchy. Oproti Sl.pobřeží, kam můžete zajet busíky (cca 15min - centrum Sl.p.je u hotelu Kuban)tam nejsou tak přeplněné pláže.
# 26. 9. 08 13:12
Yuhů
Jo jo, já jsem teď nedávno byl a je to tam fakt dobrý.
# 29. 9. 08 00:09
Anonymní
Existuje přímé spojení z Burgasu (aut. nádraží) do Sv. Vlas? Nepodařilo se mně nikde najít něco jako jízdní řád.
# 24. 6. 09 17:19
Jiří Toman
byl jsem ve Svetim Vlasu asi před čtyřmi lety a bylo tam super !!!Zapomněl jsi zmínit jedinečné klima tohoto místa.Asi se tam hodně změnilo,ale pro mě stále ideální misto na dovču.Zdraví TOM
# 10. 7. 09 18:01
Yuhů
Přímé spojení z Burgasu nebude, Sv. Vlas leží bokem hlavní silnice. Musíš přestoupit ve Slunečném pobřeží, ale to je pohoda, jezdí to každou chvíli. Přinejhorším se i ze Slunečného pobřeží dá dojít pěšky nebo si vzít taxíka.

O podnebí Sv. Vlasu toho moc nevím, je něčím výjimečné?
# 12. 7. 09 20:07 upravil: Yuhů
Jiří Toman
prý původně klimatické lázně,mohu potvrdit já( za 14 dní jsem nepoužil kapesník) i manželka (které se na cca 1 rok spravily problémy z průduškami)A co možná ještě někdo ocení-žádné mouchy a komáři.Já zažil rok předtím příšernou dovolenou v Chorvatsku s invazemi komárů,drahotou, nevlídnými lidmi,špinavým mořem ap. takže jsem se všude ve Sveti Vlasu cítil opravdu suprově .A obzvláště na pláži v baru Georga Chapkanova -vřele doporučuji všem !!! Tom
# 17. 7. 09 21:40
mulisi
Ze Sveteho Vlasu do Slunečného pobřeží jezdí bus každých 30 min vždy v půl a celou a zpět jezdí každých 20 min. Cena za jednu jízdu a jednu osobu je 1 leva. Dá se to taky zkombinovat tak, že se svezete do centra Slunečného pobřeží a pak nasednete na jiný autobus a jedete za další 1 leva do Nesebru. Autobusy jezdí docela přesně a spolehlivě.
# 10. 8. 09 13:31
mulisi
Ubytování ve Svetém Vlasu bylo úplně super. Bydleli jsme v komplexu Garden of Eden (víceměně osada Angličanů a Rusů, Čecha jsme nepotkali), který se nachází ve východní části městečka, lépe řečeno téměř na kraji a téměř v sousedství zmiňovaného komplexu Arena. Pláž soukromá, takže nepřeplněná, v areálu 6 bazénů, takže bylo z čeho vybírat a kousek na vycházku do Mariny, která je ukázkou snobství, ale stojí za to ji vidět. Hrůza nás obcházela, když jsme navštívili Sluneční pobřeží a viděli ty davy lidí a těch řad slunečníků a lehátek, než se člověk prodral k moři. Sveti vlas je opravdu pro někoho, kdo hledá klid a pohodu a ne davy a hluk.
# 10. 8. 09 13:35
Cutas
Do Sv. Vlas jedeme již podruhé, bydlet budeme v Etara 2 ( což jsou ony výše zmiňované domečky), v okolí je plno zeleně, klid - ideální dovolená s dětmi. Na jídlo doporučuji italskou restauraci v Garden of Eden, která je hned vedle.
Dovolenou bookujeme přímo u majitelů prostřednictvím www.holidaylettings.co.uk.
Ve vesnici je plno restaurací s pravým bulharským jídlem a obchody, které fungují až pozdě do noci.
# 27. 8. 09 20:16
Anonymní
Na jídlo doporučuji italskou restauraci v Garden of Eden, která je hned vedle.
Díky,ale italská jídla si dám raděj v Itálii a ne v Bulharsku...Jinak o.k.
# 24. 2. 10 22:46
Anonymní
právě jsme se zabookovali do komplexu Garden of Eden přes již znim.www.holidaylettings.co.uk
můžete mi podat nějaké info jaké to v tomto komplexu je na fotografiich to vapydá úžasně a to vybavení už se nemohu dočkat až tam pojedeme

migro
# 7. 3. 10 20:27
mulisi
vypadá to tam ještě lépe než na fotografiích, hlavně udržovaná zahrada je něco úžasného. Vybavení jednotlivých apartmánů bude zřejmě rozdílné, protože jsou rozdílní i majitelé, ale my jsme si připadali jako v luxusním bytě. Moc se nám tam líbilo...
# 28. 6. 10 15:43
Klient
Byla jsem také ve Svetim Vlasu,je to tam super,vše dostupné,ceny příznivé,každou chvíli jezdí autobus.Pláže nepřeplněné.Každý si najde ten svůj koutek a nebo místečko.Jen malý nedostatek.Nechytit ubyztování v kopci,to se potom dá šlapat.Ale dá se to vydržet.Myslím že se sem ještě vrátíme.Líbilo se nám zde.
# 25. 7. 11 23:25
Dušan Ligas
Mohu potvrdit že to byla ta nejkrásnější dovolená co jsem zažil-Hotel SKY byl uveden do provozu v roce 2005, nachází se cca 200 m od centra letoviska Sv. Vlas, v blízkosti velmi atraktivního přístavu a je vzdálen cca 200 m od velké písečné pláže. Jedná se o menší, rodinný, útulný hotel s českým managementem i personálem, kterému na klientech opravdu záleží. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Doporučujeme všem, kteří chtějí trávit dovolenou v klidném a malém hotelu s velmi příjemnou domácí atmosférou. Jeli jsme autem přes Madarsko Srbsko A celé Bulharsko. Adresa:
Hotel Sky, Rusalka 4
Sveti Vlas, Bulharsko
Recepce: +359 554 68 663
Mobil: +359 885 022 650
E-mail: hotel.sky@seznam.cz
Web: www.hotel-sky.eu
# 8. 12. 11 10:29
KLAUDIA
Svaty Vlas je velmi krasna oblast u Cerneho more. A je tam nej-
zdravejsi ovzdusi, velmi vhodne pro astmatiky a pod.

Nase rodinka tam byla letos v lete, leteli jsme se spolecnosti
Wiziar - zacatkem cervence, kdy je to velmi levne.
Letenka stala na osobu tam i zpet 3.200 KC, coz je super cena.
Vlastne reaguji na nove recenze na hotel SKY, kde jsme byli ubytovani.

Tento hotel je velmi krasny.
Ubytovani je ve dvouluzkovych pokojich, kde to voni cistotou
a poradkem.
Na plaz je to kousicek, a hotel pujci z d a r m a lehatka, destniky, rucniky k bazenu i mori.
Ma velmi prijemnou atmosferu, a sympaticky ochotny personal.

Dneska, kdy vsichni mame stale mene a mene penez se vyplati
cestovat privatne, protoze cestovni kancelare spolknou skoro
polovinu toho co zaplatite.
My jsme s manzelem usetrili touto formou 13.000 KC.

Vrele doporucuji tento hotel.
# 9. 12. 11 15:30
Drahoš Veselý
Jeli jsme přes cestovku ale na místě jsem se dozvěděl že ubytování pro dvě osoby stojí 500 kč na noc a den.Přístě jedině tak že si domluvím ubytování na adrese hotelu. Kontakt a hovoří česky tak to je super.Majitelka a provozní jsou Ćešky

Adresa:
Hotel Sky, Rusalka 4
Sveti Vlas, Bulharsko
Recepce: +359 554 68 663
Mobil: +359 885 022 650
E-mail: hotel.sky@seznam.cz
Web: www.hotel-sky.eu
# 10. 12. 11 14:50
Anonymní
Jdi už do prdele s tím spamováním!!! Ještě jsi k tomu takový chudák, že to všude cpeš pod různými nicky, mj. i na Orbionu. Když je to tak skvělý hotel, tak proč potřebuje takovou reklamu? Tohle mě fakt dokáže pořádně vytočit...
# 10. 12. 11 15:12
Yuhů
Hm, vymyšlené jméno přispívajícího, IP 82.144.130.226. Při dalším pokusu zablokuju.
# 20. 12. 11 03:45
Anonymní
Při hledání jsem našla zajímavý odkaz...lze překládat z bulharštiny do ČJ...zadáte komplex, můžete se podívat na hotely v lokalitě...http://www.dinevigroup.ru/complexes_all.php?info_id=18

třeba to někomu pomůže při rozhodování o dovolené:) Mia
# 9. 1. 12 13:56
Anonymní
Něco o historii:)
Sveti Vlas
Obec byla založena ve 2. století staré Thracians. Pak se nesla název Larissa, až v 14. století se jméno sv Vlas - ochránce obchodníků, zemědělec, léčitel.
Jménem světce existovalo během 14-18 století klášter, hořel nespočet pirátské nájezdy. Sveti Vlas je uctíván svatý katolické a pravoslavné církve.
V okolí obce se ještě nachází 4 klášterů. Sveti Vlas je jedna z nejstarších osad v obci Nessebar . Během let turecké nadvlády je málo známá jména obce a všech souvisejících s kláštery.
Turci nazývali Kucuk klášter av registrech je zaznamenán jako Harbour Village. S tímto jménem se zmínil v jeho pracích a velkých učenců bulharských starožitností - Shkorpil bratry. Ve XIV století byly tyto země stavěl pět klášterů: "Svatý Petr", "St Elias", "St Andrew", "St Vlas", od kterého jméno současného města a kláštera "Sv. Anna" . Všechny z nich byly zničeny během XVIII století, ale některé z nich ještě zbytky lze nalézt.
Po osvobození z osmanské nadvlády, kdy východní Rumelia byl připojen k bulharské knížectví jméno obce bylo změněno na sv Vlas. Tento název se zachoval v úředních záznamech od roku 1886.
Po celá staletí až do roku 1920 a místní obyvatelstvo bylo převážně řecké. V raných 20. let XX století, místní Řekové emigroval do západní Thrace, Řecko předložilo v roce 1920, a to zejména v obci deštníky, přejmenovaný v roce 1920 Strimi / den, v obci Sapes Rhodope plocha / . Méně než 10 řeckých rodin stále žijí v St Vlas po roce 1920
Po války 1912-1918, v St Vlas bulharské usadil 79 rodin ze Soluně a 29 Gyumyurdjinsky . [1] Téměř polovina uprchlíků po 1924 ar Bubakevo , 10 rodin z Damian a Gerkartsi a několik jedné rodiny Ramna a Yenidje . 20 rodin přišli Bulhaři Anatolian vesnice Yenikyoy , nedaleko města Bandarma , severní Anatolia, jedna rodina Bulgarkyoy , Edirne a Babchor a rodina Tsigarevo pak se stěhoval do Nessebar [2] . V současné době je oblíbené rekreační středisko pro občany Ruska a bývalého SSSR, kteří vlastní více než 40% nemovitostí v Saint Vlas.
V roce 1963 město je prohlášen klimatické přímořské letovisko. Mikroklima Zde je výhodné pro léčbu plicních chorob.
V roce 2006 vesnici Sveti Vlas se stal městem s Radou ministrů. Mia
# 9. 1. 12 14:04
Yuhů
Nejsem moc rád, že i sem posíláte automaticky přeložené texty, které nedávají moc smysl. Budu to příště mazat.
# 15. 1. 12 19:15
Anonymní
Nejake tipy na vylety v okoli St. Vlasu?

Aj vdaka tejto stranke sa moc tesime na dovolenku vo St. Vlase a vsetky bulharske kulinarske dobroty.
Letime v july z UK Wizzairom - ceny dost vysoke (6OO libier/3 osoby), ubytovanie v apartmane za 190 na 9 dni. Dokopy super "deal". Ubytovanie mame zabezpecene cez tuto stranku:
http://www.villarenters.com/searchresults.aspx?q=466f3872-bab9-4e01-bc00-b82f795d9fe4

Nejake prakticke rady pri meneni penazi? Mame si zamenit uz v UK, alebo az v BG? Su v Burgase na letisku zmenarne? Pripadne, da sa v restauraciach, trhoch platit aj librami ci eurami?
# 3. 4. 12 11:41
Dia
Na nete som nasla aktualnejsie ceny v Bulharsku

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Bulgaria
# 3. 4. 12 12:18
Anonymní
Dobrý deň,
som Vám všetkým povďačná za informácie.
Letím v júli do Sv. Vlasu a na Slovenskej
stránke je jedna a to veľmi negatívna recenzia.
Ďakujem a prajem všetko dobré. Mája
# 21. 6. 12 10:32
SH
Ceny lodi nejsou drahé, z východní části Slunečného pobřeží na Neseber to stojí 10 Leva za dospělou osobu což ke asi 130 Kč.
# 28. 8. 12 16:30
zdeněk surma
Sv.Vlas je skvělá destinace,klidné místo, levné restaurace,hodí se pro rodinnou rekreaci,ubytování seženete i v soukromí,takže můžete přijet i autem.Pozor..na špatné parkování..odtahová služba je velmi aktivní.Domorodci jsou příjemní lidé a velmi ochotni.
# 14. 4. 14 12:48
Anonymní
Jak je to tam prosím s cestování místními busy.Chtěli bychom do Nessebaru a na Sluneční pobř. po vlastní ose. Kde zjistíme zastávky a odjezdy? díky mocJajka
# 16. 6. 14 10:57
Libor
Pro Jajku Jezdí tam hodně autobusů od několika společností, během hodiny určitě aspoň čtyři pojedou, jezdí od rána do tmy,zastávky jsou pomalu na každém rohu. Cílové stanice na autobusech jsou jak azbukou, tak latinkou.
# 16. 6. 14 14:34
Peč
Místními busy se jezdí na těsno :-). Ze St. Vlasu do Nessebaru jede přímá linka 5 a 8 za dva leva bez ohledu zda dítě nebo dospělý.

Měnit peníze se vyplatí i na místě, popř. platit kartou.

Aqapark Paradise Nesseber - doporučuji pro otrlé povahy. Velké fronty na atrakce (dětem to nevadí). Vstupné se dá zaplatit i kartou. Pozor nezapomenout si nechat nabít i hodinky.
S dětmi jela pouze pánská část naší výpravy a byla otrávená.
# 1. 7. 14 16:33
jajinda
ro Jajku Jezdí tam hodně autobusů od několika společností, během hodiny určitě aspoň čtyři pojedou, jezdí od rána do tmy,zastávky jsou pomalu na každém rohu. Cílové stanice na autobusech jsou jak azbukou, tak latinkou.

MOc díky Liborovi. Jaja
# 7. 7. 14 14:37
pecho
Dobrý den,.
mohl by mi prosím někdo říci, jak to vypadá s wc na plážích ve Svatém Vlasu? Jedem tam s rodinou na dovolenou (8/2015) a dle mapy jsem zjistil, že budeme ubytováni poměrně daleko od pláže. Předem děkuji za vaše reakce.
# 1. 1. 15 17:01
Fanatik11
Pro Pecho: Mohl bych vědět, kdy tam v srpnu jedete? My chceme jet už 1.8. (do Obzoru)
# 1. 1. 15 21:15
pecho
pro Fanatik11: Letime s cestovkou 6.8. na 10 nocí. Letos to bude poprvé nad Burgas, v minulosti jsme byli jen na jihu pod Burgasem(4x). Nevím jak to tam na plážích vypadá.
# 2. 1. 15 10:16
Fanatik11
Pro Pecho: Tak to mám smůlu, my jezdíme autem.
# 2. 1. 15 13:30
Martin Havířov
Zdravím všechny, mohli by jste napsat, jak je na Sv.Vlasu v září ? Uvažujeme s manželkou o nějaké dovolené, ale netuším, jaké tam může být v září počasí. Vím, že je těžko předpovídat, ale přece jen odhadnout trochu můžete, kdo tam jezdíte častěji, díky
# 10. 1. 15 18:32
zdeněk surma
Zdravím Martina jezdím do SV.Vlasu každý rok začátkem září autem...a je to v pohodě...jestli potřebuješ informace jsem z Havířova.
# 15. 1. 15 18:39
Martin Havířov
zdravím Tě Zdendo, tak to je velká náhoda, že trefím odpověď právě z Havířova, super. Byli jsme s kolegou na Sv. Vlasu autem v roce cca 1996-7 a to tam ještě skoro nic nebylo, jen apartmány nad cestou a k moři se chodilo po neupraveném svahu. Nějak mně to tam bere znova zajed, tak hledám nějaké info. Prosím pošli mi na sebe mobil, abych se Tě mohl přpadně zeptat, co a jak, díky.
# 17. 1. 15 20:55
zdeněk surma
Zdravím Martine od roku 1997 se to moc změnilo k nepoznání.rád poradím, na cestu autem je třeba hodně informací.603 361 220......
# 18. 1. 15 15:03
Martin Havířov
Ahoj Zdendo, děkuji za ochotu poradit. Určitě se ozvu, každá rada dobrá. Kam tam jezdíte, máte ubytování přes cestovku, nebo jezdíte už sami na vlastní pěst ? Raději bych jel na vlastní pěst, ubytování bych bral tak s vybavenou kuchyní. Nevařil bych, ale nechci chodit na snídani a kafe do baru atd. Dá se tam v září sehnat slušné ubytování dle požadavků a případně za kolik cca. jeli bycho asi 2-3 dospělí. Rozhodne se začátkem února, kam se pojede, tak se pak případně ozvu, díky.
# 18. 1. 15 18:19
zdeněk surma
Ahoj Martine jezdím na vlastní pěst ale už tam mám mnoho známosti..ubytování v soukromí v pohodě seženeš asi za 200-300 na osobu a noc..tak čau.
# 20. 1. 15 22:20
Martin Havířov
ahoj Zdendo, tak je rozhodnuto a jedeme to Bulharsko. Odjezd z Havířova asi 3.9. přes Rumunsko - Transfagaraš a dolů BG. Kdy jedete Vy ? Zdendo, kdy se mohu ozvat pro pár rad, díky.
# 3. 2. 15 19:50
zdeněk surma
ahoj Martine také rozhodnuto...odjezd 22.8.přes Srbsko je to na km.delší ale časově kratší..z Ostravy-do Burgasu asi tak 90 procent po dálnici.Ozvat se můžeš kdykoliv.
# 1. 3. 15 23:32
Martin Havířov
Zdenda: ahoj Zdendo, tak včera jsem objednal přes Booking ubytování: Apartments Mariya in Briz Complex. Cena na 13 nocí pro 4 dospělé osoby 10.680 Kč, což si myslím, že je dost slušná cena. Píšou, že je to 200m od pláže. Pošli mi prosím odkaz na mapu, kde jezdíte nakupovat potraviny, ovoce atd., jak jsi říkal - nějaký ten sklad. Říkal jsi, že je to za tím velkým hotelem na slunečném pobřeží. Pošli mi to prosím na e-mail: martin.havirov@seznam.cz
Díky Martin
# 12. 4. 15 10:58 upravil: Martin Havířov
zdeněk surma
Martine ahoj...kouknul jsem se, loni jsem byl na stejné ulici ubytován...budete spokojeni...posílám na mail mapu k tomu obchodu....ahojky.
# 13. 4. 15 06:16
Martin Havířov
Ahoj Znenku, díky za mapku a za přání spokojené dovolené. Snad bude vše v pohodě a bude i slušné počasí. Ještě uvažujeme o výletu do Istambulu, tak musím nasbírat info, kam se tam vydat atd.
# 13. 4. 15 20:18
zdeněk surma
Ahojky Martine ...za těch pár dnu ani nestihnete vše projít...a navštívit letoviska v okolí..s autem to je pohodička.pošlu na mail zajimavá místa která stojí za to je navštívit.....čauky.
# 13. 4. 15 22:11
Martin Havířov
Ahoj Zdendo, děkuji předem za tipy.
# 14. 4. 15 17:49
Martin Havířov
Zdendo a ostatní, dejte tip na dobrou a né drahou restauraci ve Svetim Vlasu a na Nesebru, díky
# 17. 4. 15 19:43
zdeněk surma
Ahojky restaurací je mnoho a mají reklamní tabule, dobrá je Kolchida na ulici Car Simeon...vede z naměstí v levo když se koukám k moři,ale i na náměstí je plno dobrých restaurací...budeš překvapen....u pláže je restaurace Perla a tam nám to vyhovovalo, hlavně přes oběd.Ve vlasu budu těsně před tebou tak,dám lepší info.
# 17. 4. 15 20:39
ivan69
Díky za rady kluci
# 20. 4. 15 13:28
janko67
Ahoj Zdeno viem že sa na informacie pýtal Martin ale určite by to pomohlo aj ostatným, ja by som bol rád ak sem dáš nejaké linky a info aj pre nás.
# 22. 6. 15 16:03
zdeněk surma
Zdravím janko67...nevím co tě zajímá,tady je už mnoho informací a rad.....rád poradím...mob.603 361 220.
# 22. 6. 15 21:41
Anonymní
Ahoj, bol niekto v hoteli Larisa, Svieti Vlas?
# 26. 6. 15 12:10
Martin Havířov
ahoj dovolenkáři, tak házejte sem vámi navštívené restaurace ve Sv. Vlasu, jak jste byli spokojeni, či nespokojeni. Co si dát a naopak nedávat + orientační ceny.
# 6. 7. 15 08:22
Jožka
My odchádzame zo Žiliny 30.7.2015 - nástup je 31.7.2015. Nejde náhodou niekto, až máme spoločnú cestu?
My sme boli autom pred štyrmi rokmi v Primorsku veľmi spokojní, tak uvidíme ako bude teraz.
# 10. 7. 15 19:11
Anonymní
Ahojte cestovatelia, s dcerou ideme v auguste do Sveti vlas, ake mate skusenosti s financnym balickom na 10dni,ja viem ze je to individualne a kolko clovek ma tolko minie...mame ranajky,ostatne je v nasej rezii..
# 11. 7. 15 16:25
Martin Havířov
ahoj lidičky, tak co, nkdo nejste ve Sv. Vlasu ? Pište, kde chodíte na jídlo a jak jste spokojeni. Jaké jsou ceny v restauracích, co si dát a co si nedávat.
# 16. 7. 15 18:33
Anonymní
Sme v letovisku Sveti Vlas.Vacsinou sa stravujeme v hoteliku kde byvame "Venera"na ul. Sirena maju tu denne menucko napisane aj slovensky. Porcia stoji okolo 4lv.Da sa v pohode najest maju tu aj rozne pivo na ul. Mak je tesne nad plazou rest.Neptun grilovane ryby. Vecera pre dve aj so zmrzlinovym poharom a napojmi a tringeltom 5O lv. Na takmerr kazdom rohu najdete supermarket kde sa da kupit voda a potraviny,drogerka.
# 10. 8. 15 14:38
Anonymní
Díky za reakci, už jsem si myslel, že ve Sv. Vlasu nikdo není :-)Už se opravdu těšíme. Jedeme 3.9. tak snad už tam nebude tolik lidí.
# 11. 8. 15 08:40
pav375
Hezký den, chtěla bych poprosit zda neporadíte kam se s dětmi podívat ve Sv.Vlas budeme ubytování v hotelu Caesar Palace. Jsme dost aktivní rodinka na hory a tak by mě i zajímalo zda není nějaké krásné místo poblíž, které by stálo za to ho navštívit. Jak je to prosím s měnou peněz, je lepší vyměnit za eura u nás a pak měnit dál, nebo vybrat z bankomatu. Ještě se chci zeptat zda se dá dojít i pěšky do Nessebaru s kočárkem a jak dlouho přibližně cesta trvá, nebo je lepší jet busem? Děkuji za jakékoliv info. Hezké léto všem.
# 13. 8. 15 08:20
Anonymní
Este chcem opravit polohu rest. Neptun je to ul. cerno more.Do Nesse baru jedine busom.chodi 5 a 8 cca kazdych 2o minut a zhruba za 2o min ste v Nessebare na konecnej. Listok zo Sv.Vlasu. stoji na osobu 2Lv. Je jedno ci dosp. alebo diieta. peniaze je podla mna lepsie vyberat z bankomatu . Zmenarne nam odporucali zo znackou Crown maju v logu taku kralovsku korunku.
# 15. 8. 15 08:32
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání