Fórum najih.cz > Bulharsko > Svatý Konstantin

Svatý Konstantin

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Svatý Konstantin na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Svatý Konstantin týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:31
Anonymní
Cca před měsícem (září 2008) jsme se vrátili z 14 denní dovolené, kterou jsme strávili především v letovisku Svatý Konstantin. Pokud potřebuješ Dušane nějaké fotky pak si vyber z http://picasaweb.google.cz/petr.novak/20080907BulharskoDovolen# na mizerný kompakt. Máš povolení s nimi naložit jak uznáš za vhodné :-) Tedy jestli je chceš použít na tvém webu o Bulharsku. Fotky jsou plus mínus nějakých pár desítek metrů i umístěné na Google Maps, takže se nemůžeš splést co kam patří. Něco je i z Varny a Neseberu.

Tak a nyní k mým postřehům ohledně letoviska.

Nelíbí se mi moc srovnání se Zlatými písky. Ty jsou strašné. Proběhla na nich nekontrolovaná výstavba a je to jak parodie na Las Vegas. Sv. Konstantin je již v trochu lepším stavu a je tam celkem dost zeleně. Letovisko je dost dlouhé a čím víc se přibližuje ke Zlatým pískům, tím se jim i víc podobá. Měli jsme to štěstí, že jsme bydleli na straně blíže k Varně v rodinné zástavbě ve velice příjemném rodinném hotýlku. Na pláž to bylo cca 5min příjemné procházky. Sv. Konstantin má tuším 4-5 pláží, ke kterým se musí sejít po schodech ze "skály" (svahu), takže jsou celkem malé oddělené skalnatým masivem. Přechod z pláže na pláž znamená vylézt pár schodů nahoru, ujít několik metrů a zase dolu.

Začátek Sv. Konstantina je bývalým rekreačním areálem Bulharské, také již bývalé, komunistické policie. Vedle tohoto letoviska (směr Varna) je obrovský oplocený areál o rozloze několik hektarů s vlastní pláží, který je přístupný pouze vyvoleným Členům Bulharské vlády a Bulharské smetánce.

Část letoviska o které píšeš jako o Slunečním dnu je ta blíž k Zlatým pískům a také podle toho vypadá. Je to samozřejmě marketingový trik. Společnost která letovisko provozuje se jmenuje http://www.travel-bulgaria.com/sunnyday/.

Někde píšeš, že se dá z Sv. Konstantina dojít až na Zlaté písky po pláži, ale nešel jsi to. Také jsme to nešli, ale dost o tom pochybuji. Velice často je potřeba z pláže vyjít na silnici a pokračovat kus po ní. Pak by jsi asi na Zlaté písky dorazil.

Pokud jde o sirné prameny, tak ty mají teplotu kolem 38 stupňů a narazili jsme na dva bazény s nimi. Překvapivě voda nesmrděla a z bazénů byla svedena přímo do moře, kde toho pravidelně využívali turisté a rochnili se v tom.

Osobně jsem z tohoto letoviska měl radost. Na nic si nehrálo jako zlaté písky a bylo mi tam příjemně. Nekupovali jsme si zájezd, ale jen Letenky se SkyEurope za babku (od 2009 už do Varny nelétají, teď letí Burgas) a ubytování v hotelu pouze se snídaní taktéž. Peníze, které jsme utratili během dne za jídlo jaké se nám zachtělo a kde se nám zachtělo byly ve finále po přičtení nákladů na ubytování a letenky stejné jako za allinclusive zájezd. Jenže to sedíte na prdeli v jednom hotelu a žerete co vám naservírujou. Měli jsme volnost a mohly jsme si vybírat z dost široké nabídky restaurací a koktejl barů co se nám zachtělo.

Když jsem dovolenou dával dohromady tak jsem měl strach z ubytování ve Varně. Nevěděl jsem jaké jsou tam pláže a jestli Moře nebude špinavé. Nějak mi prostě nešlo spojení pláž/dovolená a Město.

Na Zlaté písky jsme nechtěl i když ceny byly stejné. Nyní vím, že Varna s ubytováním někde s dobrou dostupností na pláž by byla ideální varianta pokud chcete užívat sem tam pláže a pak kultury/města.

Přesto jsem byl s naší volbou spokojen a Sv. Konstantina s klidným svědomím můžu doporučit. Držte se víc u Varny pokud neprahnete po hotelech s allinclusive servisem a všemu co k podobnému typu dovolené patří. Fakt to nemá cenu, protože Ceny jsou v Bulharsku stále o dost nižší než u nás. Po přepočtu na den jsme měli průměrný rozpočet na denní provoz (bez ubytování) 500Kč na osobu a to jsme si užívali a jezdili jak a kam se dalo. U nás s 500,- v Praze vydržíte tak 2-5 hodin :-)
# 20. 10. 08 20:56
Yuhů
Děkuju, Petře, za perfektní popis. Asi jsem se nachomýtnul opravdu do té části blíž Zlatým pískům. Příště, až pojedu kolem Varny, nezapomenu se mrknout do Konstantina pořádně. Letos už jsem to nestihnul. Škoda, že Skyeurope končí s tou Varnou, to jsem nevěděl. Aspoň, že jsem to stihnul letos.
# 20. 10. 08 23:47
Lacinová
Připojuji se k hodnocení rekreačního střediska. Trvalo mi dlouho, než jsem objevila jméno tohoto střediska. Byli jsme tam v roce 1970 a to se jmenovalo Lázně Družba. Bylo tam hodně zahrad, krásná voda a bylo tam pěkně
# 9. 6. 12 13:22
Emily
acinová

Připojuji se k hodnocení


Jestli si chcete zanechat vzpomínky, tak tam nejezděte. Já měla v paměti Družbu jak bývala, kouzelné relativně tiché lázeňské místo. Jo... taky divoká výstavba zapracovala, maxi počet ubytovaných v maxi barákách, vůbec se nehodící na tohle místo. My jsme byli v Čajce - to je o kousek dál/2 zas./, blíž k Pískům. Už když jsem objednávala, měli jsme v plánu dojíždět na Družbu na termál. Hm , když jsme přijížděli z Varny, vysazovali jsme pár lidí na Družbě, no byla jsem v šoku takovej maglaj, místo úplně zničeno.. jak sardinky.Ještě dvakrát cestou do Varny jsme hledali zda ano či ne... no vyhrlo NE. Tolik lidí se na tamní druh pláží vůbec nehodí, bylo to dřív takové poklidné a intimní.. teď je to děs. Zahrady pryč.. hmm.. podobně jak s centrem Písků.... jo....http://www.najih.cz/
# 27. 6. 12 16:28
Ouzo
Pro Emily :
Dobrý den.Koncem léta jedeme do Zlatých Písků, konkrétně asi do té Čajky, jak píšete. Sháním veškeré dostupné i nedostupné info, kde se dá.Místní jízdní řády, mapky, foto,ceníky, tipy na výlety do bl. okolí (pěší nebo místní doprava), poznatky lidí, kteří to zažili na vl. kůži. Pokud byste měla, mohla a chtěla čímkoli obohatit / a i kdokoli ze čtoucích/ mé chabé znalosti o tomto kraji, byl bych rád. Přikládám email adresu : zabzaz@seznam.cz Děkuji.
# 28. 6. 12 06:26
Marek
Prosím o informaci, zda banky ve Svatém Konstantinu vyměňují české koruny za Leva?
# 30. 6. 13 23:47
Yuhů
Marku, ne. Bulharské banky neberou české koruny. Směnárny možná, ale pravděpodobně ve velmi nevýhodném kurzu. Svatý Konstantin nebude žádná výjimka.
# 19. 7. 13 10:12
lubomir
Hrál jsem na zlatých piskach v hotelu Havana potom Mořské zvuky kousek pod Kukeri barem a na Družbě v hotelu Druzba hned vedle thermalnniho bazénu 4.měs.od května do konce září z kapelou Fenix v roce 1972.Jako zaměstnanci pragokoncertu jsme bydleli v bungalovech. Mám ty nejkrásnější vzpomínky "(kdyby šel vrátit čas)"!!!!!!!!!!! Bylo mi tenkrát 27.let.
# 23. 10. 13 11:37
lubomir Hadac
Dříve v Bulharsku hrávaly české kapely já jsem hrál v roce 1971 na Pískách a na Druzbe, od 18.května az do konce září, hráli tam namátkou ,Ostravská kapela Veronika,Novicky hrál na Druzbe ,já jsem hrál z kapelou Fenix v podniků Mořské zvuky na Piskach tam jezdily jen češi CKM a Čedok a na Druzbe, hotel Druzba v Mořském Oku na Piskach hrál Arnošt Kavka,v hotelu Havana Struzka v Kukery baru zpívala Lili Ivanova,Polští No To Co, byla to krasna léta nevím jak dnes ale asi bych neměnil,přeji všem kteří jedou do Bulharska na dovcu ať si to uzijou a šťastném návrat domů
# 9. 10. 14 17:11
Emily
Musím opravit svoje předchozí hodnocení z krátké návštěvy. Letos i když trochu s obavami jsme na 'Družbu" jeli. Právě kvůli té minerální vodě. Ne všichni se z "moderny" zbláznili a tak k mému velkému překvapení jsou tam oázy klidu a pohody. Dvojhotel Estreya Rezidence a Estreya Palace / bývalý hotel Praha/ vybudovaný v letech 1860 a něco. jak je uvedenoí v zakládajícím kameni-. Patrně z doby bří Škorpilů a spol. a jejich následníků. Historii budu ještě dohledávat. Byl rekonstruovaný v letech 50tých a potom v ne zcelá dávno. Je to nádherný a nádherně a citlivě rekonstruovaný hotel odpovídající víc než těm 4 hvězdám, je v nádherně udržovaný zahradě, dva venkovní bazeny - termál a normál. Poznáte je podle hustoty vody. A také jeden vnitřní 20 metrů termální. fitnes, welnes, Jinak strava výborná, čisto, poklid - kdo nechce ani do města nemusí- kompletní vybavení, jediná chyba - pomalé WIFI. Jinak tomu místu nechybí nic.Pro starší i rodiny s dětmi...výtahy, přístup i pro vozíčkáře, prostě pamatovali na všechno a přesto zachovali ráz místa.
Akorát občas hluční němci a rusové - ale když zavřete dveře na balkon - tak je kupodivu neslyšíte. to je ta zachovaná stará akustika. Nikdo nikoho neruší. Jak vzácné u dnešní moderny. Rambajsové - zážitkové místo pro mladé je taknějak bokem , za hradbou stromů / i stoletých/ nic neruší,.
No dožiju-li narok touhle dobu asi..... nebude co řešit...
# 19. 6. 18 21:53
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání