Sozopol

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Sozopol na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Sozopol týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:30
alf
kontakt na ubytování v sozopolu-domluvíte se česky

http://panaiotovi.sozopol.org/contactus.html
# 26. 11. 08 08:51
sedmá
Na druhé pláži u nového města jsou taky slunečníky placené a také za 5 Leva. Ale na jejím konci směrem od města je i část bez sluečníků, kam je možno si přinést vlastní. Jdete-li dál, narazíte na archeologické vykopávky. Už několik let tam postupně odkrývají základy staré Apolonie. Archeologové stanují kolem vykopávek, takže jsou stále pod dozorem, ale do výkopů je možno nahlédnout. Kolem pláže vede promenáda lemovaná spoustou hospod a stánků, převážně s jídlem. Dostanete tam od zeleniny a ovoce přes rychlovky do ruky až po normální jídla v restauracích. Ryby, grilovaná masa, pizza, gyros, čínské nudle, bonbony, zmrzlina, palačinky - na co si vzpomenete. Je tam i jedna česká hospoda s česky mluvícím personálem a českými jídly i pivem. V minimálně polovině podnicích je jídelní listek i v češtině. Mezi tím vším je několik diskoték a jeden Karaoke bar. Je pravda, že tato pláž není tak výstavní jako ta městská s hotely a parkem za zády, ale zato to tady žije ve dne v noci a pokud jsem si všimla je i navštěvovanější jak turisty, tak domácími.

Sezona v Sozopoli končí každý rok přesně 10. září. Před tím se tu totiž vždy pořádá kulturní festival Apolonia. Trvá asi 4 nebo 5 dní. V tu dobu se do Sozopole sjíždí umělci a celebrity i televizní štáby z celého Bulharska. Město je vyšperkovaný, všude se pořádají koncerty, divadelní představení, výstavy apod. Takže všechny restaurace, hotely, bary, diskotéky prostě to všechno jede na plný pecky. 10. září to ale skončí, účastníci festivalu odjedou, město zažije dopravní kolaps a bez ohledu na normální turisty se pak všechno pobalí a zavře. V roce 2008 připadlo 10. září na čtvrtek, takže ten den to všechno ještě žilo, během pátku to všude vypadalo jak při jarním úklidu a v sobotu už bylo po celém městě mrtvo. Stánky rozebraný, hospody zavřený, těch celoročně otevřených je jen pár. Pokud tedy chcete nějaké ty služby, nejezděte po 10. září.
# 6. 3. 09 03:03
Anonymní
TO CO TADY PÍŠETE JSOU ZČÁSTI PĚKNÝ KECY,UBYTOVÁNÍ PRO DVĚ OSOBY NA NOC V SOZOPOLU VE STARÉM MĚSTĚ JSEM SEHNAL ZA 15e NA NOC......
CO SE TÝČE KVALITY RESTAURACE MÁTE PRAVDU ALE MUSÍTE HLEDAT-----
# 6. 8. 09 23:11
Yuhů
Hm, díky za upozornění. Ten text pochází z roku 2007 a ještě jsem ho asi neupravil po zkušenostech z loňska. Je fakt, že jsem i v bouřce sehnal ubytko pro jednoho za asi 20 Lv.

Obecně: Cena, která se dá domluvit, je vždycky nepřímo úměrná času, který má člověk na hledání lepší ceny :-)
# 10. 8. 09 00:44
Novotný.P
Dobrý den,máte někdo zkušenost s výletemn na lodi Sozopol-Nesebr?Prosím o info.
# 16. 8. 09 11:28
Georgi Petrov Sozopol.
Upozornjui autora kteri popisuje kosteli, aby se informoval lepe, a potom to popisoval. Kostel SVATE BOGORODICE vipada tak, /jak hliv/protoze za tureckeho otroctvi, Bulharu ne bylo dovoleno stavjet kosteli vissi nez turek na koni. Proto se museli kosteli zahrabavat do zemje. Kostel je historicka pamatka na tehdejsi pomjery. Bylo by zahodno take aby se autor zminil o tom, ze sa turecke nadvladi, se v Bulharsko ne postavilo teemjer nic. Gdis Cesko bylo pod rakouskouherskou nadvladou, to vubec se neda porovnat s tureckou nadvladu Bulharska. Zda se mi ze Pan popisovatel se na hodnje vjeci o Bulharsko diva s patra, a nepechopenim. Ja chapu o kolika je Bulharsko nize nez Cesko, ale na to by se mnjel Pan popisovatel divat realnje, a ne s osmivanim jak je to v nekteruch pripadech. Omlouvam se za nedokonalou cestinu. G. Petrov. Sozopol.
P.S. Popis je take dost stary.
# 7. 2. 10 09:54
Georgi Petrov Sozopol.
Vikopavki vedle velke plazi v Sozopolu nejsou zakladi stareho Sozopola a sarej hrbytov.
G. Petrov - Sozopol.
# 7. 2. 10 09:58
Georgi Petrov Sozopol.
Vikopavki vedle velke plazi v Sozopolu nejsou zakladi stareho Sozopola a sarej hrbytov.
G. Petrov - Sozopol.
# 7. 2. 10 10:06
Vangelicos
Za dotazi G. Petrov E adres: gpetrov@seznam.cz Sozopol.
# 7. 2. 10 10:13
Vangelicos
G. Petrov. U mnje dostanete velmi slusne ubytovaniza za 14 leva a pro pobyt nej menje 10 dnu i vjilet lodkou do blizkeho ostrova. Prostornou letni kuchin a promitami zajmavosti ze svjeta na obrovskim televizoru. Take jizda a zaucovani na vodnich lizich zejmena pro djeti. gpetrov@seznam.cz
# 7. 2. 10 10:24
Vangelicos
Za dotazi G. Petrov E adres: gpetrov@seznam.cz Sozopol.
# 7. 2. 10 10:26
Anonymní
Dobrý den.

Nevím jak to tam vypadá dnes,ale před roky co jsem tam jezdil na delší dobu.Se nejspíš hodně změnilo.Tak nevim jak to vypadá dnes
Chtěl bych se tam vydat,tak jestli někdo napíšete postřehy.
Mimochodem,pro toho kdo se chystá do Bulharska,tak můžu doporučit Veliko Tarnovo.Pokud to ještě vypadá jak jsem tam byl naposled.Alda
# 23. 2. 10 17:02
applik
Dobrý den, jedeme do Sozopolu na dovolenou do hotelu Kiril. Mohla bych se zeptat na nějaké info nebo jestli jste se setkali s nějakými problémy a podobně? Případně, co navštívit a kde to naopak nestojí zato. Děkuji za odpověď
# 24. 5. 10 12:39
rozhodčí
Pro "applik"

Jedna důležitá věc. Ne, aby tě napadlo měnit peníze někde jinde, než v bance, jinak zaplačeš nad výdělkem! To platí podle mě po celém pobřeží.
# 24. 5. 10 17:37
applik
Pro "rozhodčí"

Děkuji moc za radu:) Klidně toho snesu víc, jestli máte ještě něco:) Budu vám vděčná:)
# 10. 6. 10 11:57
okrajovka
Ahojky máte někdo přehled zda v Sozopolu je někde bankomat, kde se dá vybrat Leva?
# 15. 6. 10 09:23
rozhodčí
Pro "okrajovka"

Jestli si to dobře vybavuju, tak bankomaty by měly být u většiny bank z venkovní strany. Vím, že tam lidi vybírali peníze a asi to byly leva. Pochybuju, že by v bankomatech byly třeba Eura. Je to stejně jak u nás. Nevím, že by byl u nás bankomat na valuty.
Přesnou adresu neznám, tak zkusím navést. Nevím, jak znáte Sozopol, ale je tam nahoře takové malé náměstíčko, odkud odjíždí autobusy, tak je tam jedna banka. Pak na spojovací cestě od tohoto místa k přístavišti je na pravé straně banka a pak u stanoviště taxíků v parku, poblíž přístaviště, je další banka. Omlouvám se, ale adresy skutečně neznám, když tak se doptáte. Stačí aspoň tak?
# 15. 6. 10 11:50
rozhodčí
Pro "applik"

Spíš se mne zeptejte konkrétně a pokusím se odpovědět. Ono je toho dost.
Něco přece zkusím. S jídlem si neděláme problémy, dá se sníst úplně všechno. Osobně jsme s tím neměli problémy. Může se však stát, že budou potom nějaké problémy, ale spíš to bude individuálně. Mají hodně velké porce, samozřejmě taktéž podle restaurace. Když půjdete na jídlo a budete chtít např. maso s přílohou přinést dohromady, tak jim to musíte nějakým způsobem říct nebo naznačit. Pokud to neznáte, tak nejdřív donesou přílohu a až vystydne, tak pak maso nebo obráceně. Bulhaři jsou na zvyklí, že to zobou postupně, nejdřív jedno a pak druhé. Někde Vám už dýško připočtou rovnou na účet. Zkuste váženou zmrzlinu, kterou najdete skoro na každém kroku. Osobně se těším na zmrzlinu "těčen šokolad", ta je báječná.
Pokud máte děti, tak je vezměte na projížďku lodí kolem ostrůvku, který je vidět. Stojí to tuším 8 leva pro dospělé a 4 leva pro děti. Je to projížďka na cca 1 hodinu, vidíte Sozopol z moře, projedete až k městské pláži, objedete ostrov a vracíte se. Pokud se vám podaří, tak jsou v moři vědět medúzy až o velikosti kopačáku.
Jestli budete pod nějakou cestovkou, tak zařizují fakultativní zájezdy. Pěkné je delfinárium ve Varně, spíš pro menší děti. Pak se můžete projít po Varně. Pak je tam přírodní rezervace Ropotamo. Osobně jsem tam nebyl, manželka říkala, že je lákali na spoustu zvířat, ale za celou cestu viděli 2 želvy, jinak nic. V Primorsku a Nesebru jsou aquaparky. Ještě jsme tam nebyli.
Jak už jsem psal, klidně se ptejte, rád odpovím.
# 15. 6. 10 12:08
okrajovka
Pro člen: Jo stačí bohatě, jen jsem se chtěla ujistit, že nemusím kupovat draze leva u nás doma, kurz ve směnárně je už 14,50 a přitom střed v ČNB jen 13,25, takže určitě si vybereme tam. Dík a hezké léto!
# 15. 6. 10 14:05
rozhodčí
Nevím, jak je to s výběrem leva z bankomatu a pak následné přepočítání na Kč na účtu. My si tady koupíme Eura a pak to tam měníme na Leva. A taky jsme měli leva něco málo přes 13 Kč. Je to jednoduché si to spočítat.
Koupím 1.000,- Eur za 26,- Kč, to je 26.000,- Kč. V Bulharsku je fixní sazba za Euro, t.č. jsem našel, že je to 1,956. Když budu počítat, že minulý rok bylo 1,93 Leva za Euro, tak mám 1.930,- Leva za 26.000,- Kč. To mi vychází cca 13,47 Kč za jedno Leva. Když budu počítat fix, tak mi vychází 1.956,- Leva a to je 13,29 Kč za Leva. A pokud seženu Euro za cca 25,50 Kč, tak za 1,93 mi vychází 13,21 a za fix 1,956 vychází 13,04 Kč za Leva.
# 15. 6. 10 14:36
Yuhů
no jo, rozhodčí, ale kde vyměníš v Bulharsku za 1,956? Nejlepší sazbu, kterou najdeš, je 1,94. A to už jsou drobné, které se nasčítají.
# 23. 6. 10 01:38
rozhodčí
Máš pravdu Yuhů. Uváděl jsem to jen jako příklad, aby byla i ta horní hranice a bylo možné si to odvodit. Psal jsem, že minulý rok to bylo 1,93.
# 23. 6. 10 08:50
Anonymní
ahoj na slunečné pobřeží kotva v červnu kurz 1,96
# 28. 6. 10 11:34
Anonymní
ale pozor nesebar centrum,mne chtěli natáhnout ve 3 směnárnách ...oficialne kurz 1,93 ale spočitají vám to v kurzu 1,6
# 28. 6. 10 11:36
Dáša
Já mohu Sozopol jen doporučit byla jsem tam 3krát a až naš prcek povyroste,tak se tam chi ještě podívat.
# 9. 7. 10 22:15
nikifa771
Dobrý den všem, ja jsem pan Nikolay Angelov a nabízím ubytování na Bulharsko v soukromy od 8 eu. do 12 eu. Nabízím transferi z letiště a spatky, vyleti na jeden až dva dny a t.d. V Sozopolu je to pškne ale určitě si penize měnte v bance než na ulici a jestli jedete autem tak jse zastavte do Burgasu a tam je kurz eura lepší na 1,9552lv. Počasi je ted sluněčné kolem 30 stupnu. Pozor na cestu a na richlost jsou už kameri na dalníce a pokuti nej min 150eu. Jestli má někdo njakí dotáz ja jse vám pokusím odpovědet. S pozdravem.
Muj kontakt:
Mng. Nikolay Angelov,
Elektra tours LTD
Burgas,
e-mail: nikolay.angelov@elektratours.eu
mobyl: 359 878 350 791, 359 897 764 925,
skype: nikifa771
# 14. 7. 10 14:48
evelínka
krásné,čisté moře, příjemní lidé, nádherná dovča.
# 8. 9. 10 13:31
tomáš
No tak já mám pocit, že hodnocení restaurací jako nic moc znamená, že autor běžně snídá langusty! Byl jsem v Sozopolu dvakrát a restaurace nikdy nezklamaly. Je ovšem potřeba jako jinde ve světě nedat na osvětlené nápisy, ale na rady domorodců! Třeba malá restaurace na ulici Rila-Zvezden raj-fantazie!!!
# 23. 9. 10 19:45
ivana.petrovic7 @gmail.com
Vážený pane,vy jste v Sozopolu byl asi opravdu jen v parku s konzervou v baťohu.Místní restaurace vaří velice dobře,zmínka o kostele jako o chlívku a o nudných vykopávkách svědčí o vaší hluboké znalosti města.Jeho historii jste někde vyčetl.Jezdím do Soz. s přestávkami už téměř 30 let a mám možnost srovnávání a myslím,že ho i lépe znám.S takovými postřehy,jako jste hloupě popsal Sozopol,jsem se opravdu ještě nesetkala.Ráda bych vám toto městečko ukázala tak,abyste jej opravdu viděl nejen z lavičky parku.Připadáte mi jako český turista za neblahé éry budování socializmu.Jinak za týden tam odjíždíme po 31.S pozdravem Ivana
# 24. 7. 11 16:13
Yuhů
Možná se ty restaurace zlepšily, já jsem měl asi smůlu.

Co se týká výměny peněz, oficiální kurs vždy byl a vždy bude 1,955 leva za euro (dokud euro nepadne nebo lev neskončí). Nemůže být žádný jiný "oficiální" kurs, jak výše píše anonymní. Ale je pravda, že se vyskytují zlodějské směnárny s nákupem 1,96 a prodejem 1,69.
# 3. 8. 11 00:42
kulík
V srpnu jsme byli 2 týdny v hotelu " Hera ".Ubytování pěkné až na to ,že pokoj byl ve 4 patře (56 schodů) bez výtahu.S ohledem na náš věk (63),docela náročné.Strava dobrá.Personál mladý(restaurace),ale bez zájmu.Bazén u hotelu pěkný až na to ,že polovina stojanů na slunečníky byla děravá ,tudíž bez vody.Pláž (jižní) pěkná ale neuklízená.Vzplavené řasy leží a páchnou dokud je po čtyřech dnech neodplaví další vlna.Uklízení ulic,hlavně okolí,nezažil jsem.Péče o zeleň skoro žádná.V městském parku jsme se setkali s polským turistou ,který tam chodil během svého pobytu a vyřezával a otrhával ze stromů břečťan který stromy ničil.Některé stonky (až 3 cm)zakořeněné
v kůře stromů.Takže- Sozopol- ne.Ještě potřebují nějaký čas.

Nebýt těchto negativ, a některých dalších ,dobré.
# 4. 9. 11 09:58
Anonymní
Sozopol je nejstarší město na bulharském pobřeží Černého moře. První osídlení zde bylo založeno na konci IV - III století před naším letopočtem . Podmořský zkoumání v oblasti vody v přístavu Sozopol odhalit zbytky obydlí, keramických keramika, kamenné a kostěné nástroje z doby bronzové . V Sozopol Bay a nalezeny četné kamenné kotvy a zásob z roku II - I tisíciletí před naším letopočtem . Ukazují aktivní doprava od starověku.
V roce 610 př. nl byl v místě dnešní Sozopol založili řecké kolonie ("polis") ze dne Millet Řeků pod názvem Apollonia Pontica . Název města pochází od Boha, Apollo , považován za ochránce kolonie. Město rostlo jako významný přístav a obchodní centrum. Udržuje aktivní spojení s hlavními centry Hellas : Miletus , Athény , Korint , Heraclea Pontica , ostrovy Rhodos , Chios , Lesbos a další. Jeho vliv v obchodu Thrace je založen na spojenectví s vládci království Odrysian vyskytující se v V. století před naším letopočtem . Apollonia Pontica soutěžit se zavedenými asi sto let po megarska kolonii Mesembria . Megarus kmen chtějí mít obchodní kontakty s Thracians v Burgasu Bay. V odezvě, Apollo založil vlastní kolonii - Anhialo jižní části Mesembria. Nová kolonie má povinnost chránit přístup k Burgas Bay. To je také bohatý podmořský ložiska soli. Aktivní těžba soli i starověku navrhovat změny na mořském dně v Perském zálivu.
Kotva je znakem Apollo a neměnná známky na mince, ražené od konce VI století před naším letopočtem . Bohaté město se brzy stal centrem vysoce rozvinuté umění. Jeho současníci tzv. Apolonia Magna (Velká Apollonia). Ve městě je velký chrám boha Apollo . Přesné umístění není nejslavnější, možná ostrov Kirik .
V roce 72 př. nl bylo město dobyto a vyhozen Římany a jeho hradební zeď - zničen. Velitel místodržitel Marcus Lucullus, kdo si podmanil město, se zajímá slavná socha Apollo od svatyně a položila ji na Capitol v Římě. Ve století IV, on byl znovu na vzestupu a je nyní známý jako Sozopolis - ". město spásy" Tradiční byzantské město bylo zázemí Constantinople , až 812 , - Tam, kde Khan Krum - Sozopol stručně se stal součástí bulharského státu.
Sozopol, s Messambria (dnes Nessebar) klesl v roce 1459 - šest let po pádu Konstantinopole, jako jeden z posledních byzantské pevnosti pod tureckou vládou. V obraně města účastnili geneuzki a benátské lodě.
Z XVIII-XIX století, kostely a mnoho domů ze dřeva a kamene, vytváří jedinečný architektonický vzhled dnešní Sozopol. Starověké ikony a nádherné dřevěné vyřezávané ikonostas představují pozoruhodné úspěchy umění a řemesel času.
Část řecké populace Sozopol stěhoval v 20. letech 20. století a založili obec Sozopoli na Chalkidiki v Řecku. Mia
# 9. 1. 12 14:02
Anonymní
Pokud je můj převzatý výklad o krásném Sozopolu nevhodný, klidně jej můžeš smazat:))) Mia
# 9. 1. 12 14:03
Jarka Fedáková
Vážený pane stvořiteli Sozopolu jak doposud neexistoval. Při četení těchto řádek jsem se nestačila divit, kde to vlasně bydlím, jak to zde vypadá, leží a běží a co se zde odehrávalo..., no coment! Styďte se!!! Vy jste v Sozopolu buď nebyl, aneb jste byl silně pod vlyem neznámých omamných látek. A v Nesebaru jste zjevně nebyl taky!
VÁŽENÍ POTENCIONÁLNÍ TURISTÉ SOZOPOLU! PROSÍM
PROSTUDUJTE SI I JINÉ STRÁNKY, ZDE JE PŘEVAŽNÁ VĚTŠINA ZNEKLIDŇUJÍCÍCH DSINFORMACÍ
VAŠE JARKA A SOZOPOL
# 9. 1. 12 14:44
Jarka Fedáková
Mia má daleko lepší infrmace o tomto letovisku, než stvořitel ttéto stránky
Mio děkuji
# 9. 1. 12 14:48
Anonymní
Jarko, přiznávám se, v životě jsem v Bulharsku nebyla a protože toužím tuto zemi poznat, hledám vše dostupné co se o této zemi dá vyčíst:) V červnu máme v plánu prozkoumat jižní část pobřeží a určitě vložím své postřehy či zajímavosti z míst:) Nezatracujte Yuhů:) já díky němu našla chuť hledat nové a nové informace :) sám píše, že jde čistě o jeho postřehy a prosí o doplnění informací a další příspěvky. Jsem ráda za tuto diskusi a pročetla jsem ji opravdu celou i s urážlivými komentáři některých cestovatelů.
Diskuse, tedy diskutovat znamená se navzájem doplňovat i přít:)Děkuji všem, kteří vložili své postřehy a věřte, já se do Bulharska těším:) Mia
# 9. 1. 12 15:21
Pašák
Milá Jarko, souhlasím s Miou. My co hledáme základní informace o Bulharsku mu můžeme být jen vděční. A že vy vidíte město, kde žijete, jinak? Tomu se nemůže nikdo divit.
Popisuje ho očima cestovatele, který se pohybuje na více místech a který to vidí svýma očima.
# 13. 1. 12 16:31
Anonymní
Dobry den vsem.
Touto cestou bych chtel pochvalit zdejsi dopisovatelku pani Ivu Janevovou. Nasel jsem si zde na ni kontakt a oslovil ji, zda by nam zprostredkovala pobyt v Sozopolu, na ktery jsem dostal dobre reference. Ac jsem nikdy v Bulharsku nebyl a slysel o nem nejruznejsi nazory jak negativni tak pozitivni, chtel jsem se presvedcit sam. Musim konstatovat, ze ac vse bylo jak se rika na blind, dokonale splnilo mou predstavu v tom dobrem smyslu. Pani Iva Sozopol nedelala, ale na nekolik pokusu nam sehnala to, co jsme pozadovali. Hlavni byl vyhled na more z velke terasy a blizkost more. To za slusne penize dokazala a ja jsem nadseny.
Takze pozor na nabidky vyhled na more, muze to take znamenat treti radu v ulici a z okna je v dali videt kousek more.
Jinak pokud nekdo ma zajem o foto napiste na krkrtek@seznam.cz
# 30. 6. 12 11:05
Yuhů
Jo, Iva je hodně šikovná. Jsem rád, že tohle fórum navštěvuje.
# 4. 7. 12 01:38
Amprix
Ahoj,dnes jsem přijel ze Sozopolu.Ohledně kurzů měn:v Sozopolu naleznete standartní kurz 1.94-1.92 za Euro,ale jsou i banky které dávaly kurz 1.952 (ta na rohu "promenády ke starému Sozopolu.).České koruny vykupovaly 3 směnárny, ale NEBEROU KOVOVÉ MINCE!!!(kurz je cca 10Kč 0.72Lv).Ubytování ceny nevím, ale hodně domácností nabízí pokoje.Dáýle je zde jak již bylo zmíněno mnoho obchůdků,a i možnost za cca 5Kč (0.36Lv) za minutu volat do ČR.Sozopol se mi velice líbila a chci poděkovat paní Jarce Fedákové za skvělé delegátovství, to mě na Sozopolu fascinovalo nejvíce :).Zravím do Sozopolu a všem toto město jen doporučuju.
# 5. 7. 12 18:28
Yuhů
Prozradíte mi prosím, pro jakou CK Jarka Fedáková průvodcuje? Rád bych se k nim objednal a Sozopol si prošel s jejím výkladem. Nemyslím si, že píšu úplné bludy, jak tvrdí, ale zajímá mě její pohled.
# 10. 7. 12 02:08
Amprix
Ano prozradím :) paní Fedáková pracuje pro KM Travel ( http://www.kmtravel.cz/ ) jinak nemusíte vykat a :) hezkou dovolenou.
# 14. 7. 12 23:07
mirek
Zdravím, rád bych se zeptal zda nevíte o autobusových spojích do Sozopolu z letiště Burgas?Předem díky.M.
# 25. 8. 12 10:51
nikifa771
Drahé cestujici, zvu Vás do Sozopolu u našího hotelo dcc 100m. od pláže. Sozopol je už připravení na letní sezonu. Ceny máme od 13 euro na osobu se snídaní. Chci ale Vás upozornit na skrachování několík CK v CZ.
Muj e-mail: angelov@orcotravel.bg
skype: nikifa771
Spozdravem.
# 1. 5. 13 22:34
MOTORKA
Ahoj,

máte někdo zkušenosti s tímto novým hotelem?
South Pearl Apart Hotel

http://www.booking.com/hotel/bg/south-pearl-residence.html

Děkuji za informaci, Lenka
# 3. 7. 13 14:03
ivet
Já tam byla naposledy jako 12tiletá holka v přístavu zrovna tam rybáři ukazovali žraločí mládě:)pak jsme odtamtud jeli do nesebaru lodí
# 3. 7. 13 15:42
snezhivuzeva@ce ntrum.cz
Dobry den ,moje čeština neni vinikajici,psani mi moc nejde,ale mam par namitku o informace o Sozopolu,narodila jsem se tam a bidlila jsem tam až do roku 2001,a potom každy ro stravim leto tam ,rodiči maji dum v starem měste....to neni lidova škola uměni a galerie,do roku 1978 bio to zakladni škola,Sozopol e jednou z naj stare města v Evrope a vubec o istirii města nevite nic protože to co ste psal neodpovida pravdu,prečtete si vic na nejaku s bulg.stranek,,dotklo se mi to protože vim vše o historii sve města a to co ste napsal e blbost velka
# 31. 5. 14 09:32
Yuhů
OK, tak jsem to napsal blbě. Bulharsky naneštěstí neumím tak dobře, abych si v tom něco četl. Pokud jde o tu budovu na špičce poloostrova, tak je samozřejmě možné, že to do roku 1978 byla škola, ale když jsem se ptal někoho přímo u toho domu, tak mi tvrdil, že to je galerie a hudebka. Jak jsem dostal, tak podávám.
# 9. 6. 14 23:32
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání