Ropotamo

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Ropotamo na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Ropotamo týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:29
alf
ropotamo jsem navštívil,ale není o co stát asi půl hodinová plavba starou lodí pořece,kde sice slibují spousty živočichů,ale kromě dvou želv jsme neviděli nic opravdu jsem byl sklamán
# 26. 11. 08 08:39
Anonymní
Ropotamo je rezervace, která původně měla patřit Todoru Živkovovi a nejvyšším stranickým špičkám. Nyní, naštěstí, je přístupná všem. Kromě několika druhů ptáků jsme viděli vodní želvy, zmije, několik krásných vážek a hlodavce. Projížďka loďkou je pěkná, jsou vidět i liany, byla jsem moc spokojená.
# 14. 5. 09 21:45
fero
zažitel pro deti urcite ,nekdy je vydet vic živocichu nekdy min, jeto priroda ale za par leva dase
# 24. 6. 09 09:02
ANT
Ja se pokusila dojet na kole - dle slov delegata "je to v pohode". NENI. Na ceste se malem topil asfalt, v lese komari, kteri vam nedaj pokoj i kdyz se hybete, tahle a realtivne dlouhe kopce - idealni v 60st vedru :-) Navic nejasne znaceni, takze po zabloudeni a opetovnemu vyjeti u Perly druhy pokus ... neuspesny, takze Ropotamo mi uniklo :-)
# 10. 9. 09 10:25
Anežka Vzpurná
bože co za negramota to bylo v Sozopolu :o) řiditelka historického muzea by z Vás měla radost
# 30. 7. 10 13:33
Radek
Na výletě jsme byli letos první týden v září a žádné živočichy jsme neviděli, spíš nám to připomínalu projižďku po Berounce. Celý výlet by ztrátou času a peněz...
# 22. 9. 10 10:03
Hanzz
Na Ropotamo už nikdy !!! Kromě jedné želvy, která tam byla zřejmě přibitá, protože průvodce na ni upozorňoval už před zátočinou, kdy ještě nemohla být vidět, tam nebylo vůbec nic.
# 30. 9. 10 23:54
Jan
Absolvoval jsem výlet na Ropotamo. Hodnocení - velmi přehnaná chvála od CK. Projedete se lodí sem a tam. Vzhledem k tomu, že je to masovka tak většina živočichů dávno zmizela do jiných částí rezervace. Vidět je pouze rákos a řeka - jízda po Dyji je lepší... Cestou je vidět skála v podobě lva což je to jediné co zde stojí za zhlédnutí..jinak nic. Za toto zaplatit cestovce v Eurech je úplný nesmylsl...doporučuji udělat si individuální výlet. Souhlasím s tím co je psáno výše
# 30. 7. 11 16:27
Martuina
Dnes se převážně jezdí na dovolenou s cestovní kanceláří. My jsme před 26 lety jeli jen tak, (byla to naše předsvatební cesta ), stanovali jsme v kempu Zlata rybka u Sozopolu ( krásné městečko ). Udělali jsme si výlet do přírodní rezervace Ropotamo, plavili se po řece. Bylo to krásné, úžasné. Byla s námi i naše fenka dalmatina. Založili jsme si chovatelskou stanici , kde jsme odchovali mnoho štěňat. Jmenuje se ROPOTAMO.
# 21. 10. 11 04:02
KacaM
My byli na Ropotámu před deseti lety. Byli tam dva smery prohlídky. 1. velmi reklamovaná plavba velkou lodí z níž nebylo nic vidět. 2. projížďka malou loďkou, viděli jsme želvy, ledníny, ta myslím celkem stála za to. Informujte se předem, jinak jsou to vyhozené peníze!
# 4. 12. 11 12:54
kozoroh1
Byli jsme na těch jakoby motorových pltích na Ropotamu před třemi lety. Je to projížďka po řece, kde jsou k vidění spíše Volavky ani želvy jsme neviděli a to byl Srpen. Přesto to můžu vřele doporučit. Poměrně hezká příroda s proplutím až do moře a zpět. Teď už si nevybavuju kolik to stálo, ale byl to opravdu pakatel. Myslím že to trvalo okolo hodiny. V Bulharsku zase tolik věcí k vidění není takže je to příjemné zpestření. Jo a voda měla barvu jako hrachová polévka :-)
# 5. 4. 12 13:44
My tam viděli jen nějakýho ptáka, asi čáp. Ale na loďi byly hezké holky, tak jsme koukali na ně. Z primorska je to pár minut jízdy, je to levný, celkem max asi na 2 hodiny, tak to ujde. Chce to počítat spíš s tím že je to projížďka loďkou a nepočítat se zvířatama. A není to zoo, tak jeden může vidět hromadu všeho možnýho a druhej nic.
# 22. 6. 12 01:02
Maki
Ráda bych se tam ještě někdy podívala. Řeka Ropotamo je krásná. Byla jsem tam před 28 lety, moc ráda na to vzpomínám.
# 27. 8. 12 01:44
Jenda
Plavba po Ropotamu k ústí je celkem nuda, pokud chcete vidět i něco jiného než pár ptáků :-). My jeli z Primorska (mikro)busem za 2 BGN/os., zpět pěšky po pěkné asfaltce bez provozu skrz bývalý uzavřený prostor k Perle. Samotná vyjížďka vyjde na 8 BGN/os., resp. 7 BGN směrem proti proudu.
# 9. 9. 13 18:28
Mako
Plavba po Ropotamu určitě nuda není. Je to ale zajímavé spíš pro toho, kdo se neválí v Primorsku na hotelu a nepřepočítává všechno na peníze (Jenda).
# 7. 5. 15 03:10
pepa Brno
Plavba je přesně taková jak slibují prospekty a je otázka co od ní kdo očekává. Já byl naprosto spokojen a plavbu po národním parku, který založili ještě za cara v roce 1940 a o nějž má zásluhu Todor Živkov - ale ne , že ho chtěl pro sebe, ale proto, že tam chtěli vojáci vybudovat námořní základnu a Živkov se zasadil o to, aby tam nebyla a byla zachována rezervace. Jízdné pro dítě 8-12 je 8 LV a pro dospělého 12 leva. Plavba trvá velkou lodí k ústí řeky do moře hodinu. Malou lodí se jede opačným směrem, ale tou jsem nejel. Odjezdy prý každou hodinu, ale podle mé zkušenosti jak je potřeba :-)
# 3. 7. 15 18:33
MAXATINA
Souhlasím.Není to ZOO,ale nuda to rozhodně není.Před vyplutím nás fotografovali.Fotka je moc hezká,stála 5leva,máme hezkou vzpomínku.Viděli jsme z velké blízkosti želvy,kormorány a další.
# 17. 7. 15 06:09
kata
na ropotámu jsem byla před 46 lety. nejúžasnější zážitek v životě koberce želv, stovky a stovky. Také mnoho hadů otec mi říkal, že jsou to plavuně. Byly obrovské, téměř dvoumetrové. Seznámili jsme se tam s jedním lékárníkem z Varny, ktrý tam celé léto bydlel v chýši na kůlech u vody a sbíral různé byliny , které tam pak sušil pro lékarnu. Nesmírné množství vodního ptactvva. Připadala jsem si tam, jak v džungli někde na jiném světadíle. Pan lékárník uměl perfektně německy a tak nám o této krajině vyprávěl mnoho zajímavostí. Bohužel, je to asi vše už jinak - škoda
# 20. 8. 15 21:30
kata
na ropotámu jsem byla před 46 lety. nejúžasnější zážitek v životě koberce želv, stovky a stovky. Také mnoho hadů otec mi říkal, že jsou to plavuně. Byly obrovské, téměř dvoumetrové. Seznámili jsme se tam s jedním lékárníkem z Varny, ktrý tam celé léto bydlel v chýši na kůlech u vody a sbíral různé byliny , které tam pak sušil pro lékarnu. Nesmírné množství vodního ptactvva. Připadala jsem si tam, jak v džungli někde na jiném světadíle. Pan lékárník uměl perfektně německy a tak nám o této krajině vyprávěl mnoho zajímavostí. Bohužel, je to asi vše už jinak - škoda
# 20. 8. 15 21:32
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání