Nesebar

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Nesebar na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Nesebar týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:28
Tereza Doležalová
Já jsem v Nessebru bydlela a vím, že v sezoně tam policie sice je ale neřídí dopravu a určitě se vás někdo neptá jestli chce ubytovat
# 25. 8. 08 21:04
Yuhů
Policie řídí dopravu na kruháku před Nesebrem. Možná tam mají i nějaké mýto pro vjezd do Nesebru.

> určitě se vás někdo neptá jestli chce ubytovat

asi záleží na tom, jak kdo vypadá. Já jsem měl na zádech batoh a na tváři únavu. Dostal jsem cestou po starém městě několik nabídek.
# 26. 8. 08 09:27
Anonymní
dobrý večír,jedu s rodiči na sluneční pobřeží k nesebru,a chtěla bych se zeptat jestli se na pláži daj najít mušličky, ráda z nich vyrábim postavičky a šperky,a jestli se daj najít tak jestli na ně musim hned brzo ráno nebo i přes den je najdu,moc děkuji,jana,tejjky@seznam.cz
# 5. 7. 09 20:18
Yuhů
V Bulharsku je mušlí méně než jinde, ale taky tu jsou.
# 12. 7. 09 20:11
Anonymní
Jezdila jsem do Bulharska hodně dlouho, nikam jinam to moc nešlo, ale bylo to super. Nesebar se stal moji velkou láskou, bezva lidi a zážitky.
# 5. 12. 09 22:57
Anonymní
v nessebaru jsme byli 2x a to v hotelu kotva...je to tam skvele-obzvlast jejich pizza
# 14. 2. 10 16:07
Anonymní
Škoda,že nevíš,kde trávíš dovolenou, hotel Kotva je v jižní části Slunečného pobřeží...
# 14. 2. 10 22:04
Olin
Hotel kotva je na samem kraji slunecniho pobrezi presneji je to mezi slunecnim pobrezim a novym nessebarem :-) rodinnej hotel odrizlej od centra slunecniho pobrezi (cca 5km) a cca 5km do stareho nessebaru vlackem :-) mrknete na nase stranky www.bulharsko.4fan.cz
# 25. 2. 10 13:26
Anonymní
Oline,když už bydlíš v Bulharsku,tak se zajeď podívat k hotelu Kotva a změř si ty vzdálenosti,ať tu netlacháš blbosti.Jinak vláček jezdí přímo od hotelu i do centra Slunečného pobřeží.
# 25. 2. 10 22:58
Olin
Jezdím kolem Kotvy každý den :-) Pracuju ve Starém Nessebaru a bydlím v Pomorie.Jen jsem chtěl podotknout, že prostě na kraji kde je Kotva není krom malého "aquaparku" který je součástí hotelu a jednoduchého minigolfu vůbec nic.A jestli ti vadí že jsem napsal "cca 5km" omlouvám se.možná je to o 1km méně :-))) a když už chceš něco hanit,mohl by jsi vylest z te anonymity :-)))
# 26. 2. 10 08:38 upravil: Olin
Anonymní
"Oline",napsáním jakéhosi nicku zůstáváš také anonymním.Vadí mi,že do všech svých příspěvků cpeš svoje www stránky,což jistě činíš pro výdělek a ne pro charitu,či blahodárnost a věz,že toto je na fórech out.Myslím,že jako místní by jsi měl raději rozdat neznalým lidem Bulharska více rad, poznatků apod.Znám téměř celé pobřeží Bulharska a tak opravdu (pokud nejezdíš přes Ravdu) vím,že kolem Kotvy jezdíš.A pokud jde o tebou nabízené Pomorie,tak to mě až tolik "neoslovilo",nehledě na velké množství komárů...s Albenou pro mne asi nejméně přitažlivé místo,ale každému dle vlastní chuti.
# 27. 2. 10 00:51
Olin
:-))) Jakéhosi nicku :-))) Nickem,registrací a i těmi www jsme dal více než nick :-) mail,telefon, adresu :-))) ale to je jedno. Kdo chce rejpat, vždy si něco najde :-) Jak říká dr.House...domluv se s volem, když nemáš hůl :-) a teď to neber osobně :-) Každého oslovuje něco jiného, každý je naštvaný na něco jiného... Starší lidé a rodiny s dětma si stěžují že je cestovka poslala na Sluneční pobřeží a že je tam hluk. Mladí si stěžují že je cestovka poslala do Pomorie a že tam je moc klidu. Nevybereš si. Myslím si, že teď budou hlavně ti mladí a co se přijeli do BG bavit a užít si dovču naštvaní, protože od tohoto roku nesmí hrát hudba nahlas po 23 hodině, ne jako loni po pulnoci. A jak říkáš ty... každý má jiný názor a hlavně každému se líbí jinde.
# 27. 2. 10 19:27
Anonymní
"Oline",vola beru osobně,protože jinak bych neviděl smysl v tom,proč by jsi to psal.I tak se nesnížím k vulgaritám a slušně ti odpovím.Proč jsi se asi registroval?Byť registrace sama o sobě nic neznamená,tak nejspíš proto(dle tvých příspěvků právě stále se opakujícími www),aby jsi vydělával a v tom je ten podstatný rozdíl mezi námi.A adresu jsem nikde nezahlédl...Pozitivní posun v tvém myšlení je ten,že jsi vložil alespoň nějaký poznatek bez odkazu na tvé webky,jen tak dále pokračuj.Dovolenou si vybíráme každý sám a v dnešní době plné možností informací nás nikam nemusí posílat cestovka.A stěžovat si pak můžeme jen sami sobě.V neposlední řadě alespoň trochu k tématu.Starý Nesebar je krásné místo,škoda jen,že místní z něho dělají "kýčovitou tržnici".
Tímto s tebou končím malou žabomyší válku a admin snad tyto nikomu nic neříkající příspěvky časem smázne,abychom zbytečně nezaplevovali fórum.
# 28. 2. 10 00:27
Yuhů
Nebudu to mazat, nechám to tu. Já jsem se při čtení dobře bavil a oceňuju, že jste oba zachovali styl. Naneštěstí nemám takové znalosti popisovaných míst, abych Váš spor rozsoudil.
# 23. 3. 10 21:43
Zujda
Zdravim, nevim přesněji jak je daleko Sluneč.pobřeží a Neseber? děkuji
# 24. 5. 10 16:27
Yuhů
Sluneční pobřeží je od Nesebru asi jako Frýdek od Místku, jenom mezi nimi není řeka. V podstatě je to to samé město.

Aktualizace po návratu z další cesty: tak kecám. Je mezi nimi řeka.
# 2. 6. 10 18:57 upravil: Yuhů
Olin
zajištujeme ubytko v Pomorie a okolí (Nessebar, Sluneční pobřeží) mrkněte na naše stránky www.bulharsko.4fan.cz
# 30. 6. 10 14:42
ivan
Zítra tam jedeme. Díky moc za informace.
Ivan.
# 21. 8. 10 22:10
Rudolf a Daniela
Byli jsem v Nesebaru 2004 na dovolené v hotelu Aphrodité na začátku jižní pláže a chodili do starého města pěšky přes hráz. A je to opravdu vše tak, jak je zde napsáno a je tam převelice hezky. A jídelní lístek je nadepsán PAPKA a od té doby se doma svoláváme ke stolu "papka!"
# 20. 9. 10 17:23
sima
Starý Nesebar miluju ,,je tam kde jít ,,,co jíst všude na každém rohu, domluvíš se, pozvolný postup do vody ,,je božský,,kašlu na Posametové státy ,,byla jsem tam několikrát ,ale volím Bulharsko ,,,,Sl.pobřeží a Nesebar ,,neváhejte a jeďte ,,budetwe se vracet!
# 19. 1. 11 15:54
*Mira*
Ahoj, letos poprvé jedeme na dov. do bulh. a přímo nesebar, co jsem četl neco tak se zdá že to je hezké mesto. jedem konkrétnš do hotelu iris., jestli může nekdo dát pár info o tom Irisi a celkove o nesebaru, kam zajít atd.. budeme jen rádi.díky Míra.
# 1. 2. 11 17:56
Anonymní
Miro,hotel Iris je mezi Ravdou a Nesebrem.Je to moderní komplex 65 pokojů,11apartmánů.Stylově zařízen.Klimatizace,k.televize,internet,restaurace s terasou,bazén s dětskou částí,finská sauna,fitko,kulečník,pinpong,parkoviště.Všechny apartmány s výhledem na moře,některé pokoje s vířivkou.Akvapark 400m od komplexu. Ceny: 2lůž.35Leva,50Leva,60L,55Leva.
Apartmán od: 70Leva,99L,100L,110Leva.Záleží na termínu a délce pobytu. Jak vypadá si najdi na internetu.Podle mě je to moc pěkný hotel. Zdravim Iva 773 12 99 78.
# 1. 2. 11 19:10
*Mira*
děkuji Ivče za informace.. my ten hotelík vybrali přes cestovku Juhasz,, jedeme busem a co sem videl foto o něm, zdál se moc hezký, jen nevím jaké tam sou pláže, jak se nám bude líbit městečko a hlavně ten starý Nesebar.. no uvidíme, nikdy jsme v bulharsku nebyli a myslím,že autem bych si netroufnul sám.. tak volíme tuto variantu.
# 2. 2. 11 15:40
*Mira*
a ještě jedna věc jak to tam je s bankomaty v tom nesebaru? co čtu, že je to asi nejjistější způsob výměny peněz, nerad bych se spálil a naletel nekomu.. dá se věřit že mi v restauracích nevydají špatné peníze? prostě jen chci mít tak trochu jistotu..
# 2. 2. 11 16:39
Anonymní
Starý Nesebr je nejhezčí,historií napěchovaný kousek země v Bulharsku.Budete muset trochu cestovat na velké pláže a do centra cestovního ruchu.Ale v nejbližším okolí opravdu pěkného hotelu máte vše.Pokud jedete o hlavních prázdninách je příliš živo všude. Doufám,že Vás Bulharsko celoživotně okouzlí svým jižním koloritem.Nebudete v Čehách,příroda žhavá,suchá,plno květů všude,spousta ovoce,stánků ale také jižanský nepořádek.Což sebou přináší jiné klima.Polední klid,obchody otevřené do večerních hodin.Vše barevné plno slunce nebo i prachu či prudké lijáky trvající krátce.Vedle super hotelů a promenád i starobulharské často neomítnuté domky.Já miluji,jejich smetanové zmrzliny. Pivo mají též slušné.Mastika tvrdý alkohol s anasonem(stříbrné lesklé šupinky) je národní pití. Prostě Bulharsko. Užijte si v pohodě dovolenou. Iva.
# 2. 2. 11 16:43
Anonymní
Míro,buď v pohodě.Bankomat je všude,si tak jako u nás.Jen doporučuji vybírat co nejméně často,protože u nás si banka účtuje každý výběr jako v cizině. Tedy průměr všech bank asi 100Kč výběr.Nákup kartou bývá zdarma,poinformuj se u své banky.Bulharský Lev bývá v sezoně něco okolo 13 - 14Kč. Iva.
# 2. 2. 11 16:56
*Mira*
dekuji moc az info Ivo,,, Mira
# 2. 2. 11 17:51
migro
v NESEBARU vyber penez z bankomatu Raiffeisen bank kurz 12,50 +105 Kc Ceske sporitelne za smenu - bylo to v listopadu 2010 , jinak je asi lepsi bud pres bankomat nebo primo v bance smenarnam bych moc neverila
# 2. 2. 11 21:11
Michalka
Je to hezke taky bych tam chtela se podivat .
# 27. 2. 11 18:43
Sima
Miro, v hotelu Iris jsme byli loni a moc se nám tam líbilo. Je to moc pěkný, čistý hotel, personál ochotný a úsměvavý. Peníze se daji dobře vyměnit na recepci přímo v hotelu. K moři je to kousek přes cestu,pláže ale nejsou nic moc. Městečko Neseber je nádherné, zajeli jsme tam autobusem(stojí před hotelem),dá se i zajít pěšky, ale v tom horku doporučuji busem a hned z rána nebo až k večeru. Jinak super dovolená. Jo a byli jsme taky z Juhaszem, ale letecky. Užijte si v pohodě dovolenou.S.
# 7. 3. 11 11:33
Anonymní
Starý Nesebr je nejhezčí
Moc prosím o informaci o komplexu Nessebar Beach Nord-Sud, který je který a do kterého spíše jet :-) Chystáme se koncem července se skoro dvouletým prckem a podle recenzí by se nám tam mohlo líbit :-) Rádi bychom klimatizaci a all inclusive, na jedenáct dní, což nám toto ubytování umožňuje. Jinak jsme přemýšleli i o Victoria Palace na Slunečním pobřeží, ale recenze byly opravdu příšerné, takže raději volíme chválený Beach Nord-Sud :-)
Leva si chceme vyměnit už tady v české bance, poradíte kolik, když máme o jídlo a pití víceméně postaráno?
Děkuji moc za odpovědi. Monča
# 26. 6. 11 00:12
Anonymní
Monco,
pokud si nevymenis v ceske bance,vymenis si tady v Bulharsku v kazdem bankomatu,je jich tu,jako u nas. Vsechy hotely od 3 hvezdicek maji to co pozadujete. Na Starem Nesebru je asi 64 kostelu.Je to nadherny,historicky skvost. Jestlize mate moznost jedte radeji tam.Vrele doporucuji. Iva.
Komplexy najdes na internetu. Je tam popsano vse ,a co se tyce recenzi,kazdemu se libi neco jineho.
# 27. 6. 11 07:20
Ondra
Chystame se s zacatkem srpna do Bulharska a jak jsem narazil na zminku o Nesebaru tak se mi lokalita hned zalibila ... Jen se chci zeptat, jedem tak trosku na vlastni pest (letecky s Wizzair) s tim ze ubytovani bychom si nejake sehnali na miste. Ma nekdo s timto zpusobem zkusenosti? Nebude problem v hlavni sezone tam neco primo na miste bez rezervace sehnat? Jeli bychom dva nebo ctyri ....
# 15. 7. 11 19:17
Yuhů
Ma nekdo s timto zpusobem zkusenosti?

No jasně. Jezdím takhle normálně, ubytko hledám naslepo. V Nesebaru stačí chvíli chodit ve staších uličkách s batohem na zádech (ideálně kolem poledne) a hned vás někdo ochytne a nabídne docela levné, i když nic moc ubytování, ale na hezkém místě. Mně to bohatě stačí, vy si to proberte.
# 3. 8. 11 02:00
Anonymní
Trochu historie:) Poloostrově Nessebar - Mesembria starobylé město, označované v pozdním středověku a později Mesembria Nessebar je obývána před tisíci lety, na konci doby bronzové. Staré Melsabriya Thracians volal, což znamená "město Melsa", legendární zakladatel sídla. Messambria má dva porty pohodlné - jih a sever, kde i dnes je mnoho pozůstatků starověkých lodí.
Na konci 6. století před naším letopočtem řecký osadníci nejprve přišel - Doric původu. Město rostlo pomalu, byly postaveny chrámy, školy a divadla.
Messambria začal razit své vlastní mince kolem 440 př. nl, zhruba od první razily zlaté mince. Město má dobré obchodní vztahy s polis Černého a Egejského a Středozemního moře. Nálezy s uvedením bohaté hospodářského, kulturního a duchovního života tohoto období jsou uvedeny v archeologickém muzeu v Praze.
V 72 př. nl město bylo zachyceno bez odporu Římany. Po krátkém zaměstnání v 1. století se stalo součástí římské říše. Mesembria jako tehdy říkalo, se svou neporušenou městské hradby a velké veřejné budovy, i nadále razit své vlastní mince, bronzové, a zůstává významným obchodním a kulturním centrem pobřeží Černého moře římské Thrákie.
Město se nejprve stal se součástí bulharského státu v 812 letech, kdy se Krum zaútočil a dobyl ho, a Bulharů a Slované se zde usadili. Nessebar jako Slované jmenoval město zůstalo v rukou bulharského po dlouhou dobu za vlády krále Simeona Velikého.
Po téměř 40 letech byzantskou vládou, Nesebar opět stala součástí bulharského státu v roce 1304 za vlády krále Theodore Svetoslav. Město trpělo jeho zenitu za vlády cara Ivana Alexandra.
V roce 1366 bylo město dobyto rytíři hraběte Amedeo di Savoia a později zlikvidován byzantského císaře. Město bylo napadeno Turky poprvé v roce 1396 své poslední se dostanou do rukou Osmanská říše byla v roce 1453, se hlavní město Konstantinopol.
Během léta osmanské nadvlády, ekonomickém a kulturním životě, se nezmenšila. Jsou postaveny kostel, malované ikony.
Přístav Nessebar nadále významným centrem zahraničního obchodu v oblasti Černého moře. Některé kláštery kolem Nessebar přežít až do 18-19 století. Mnoho domů se dochovaly z období renesance - typické architektury Černého moře, a mnoho větrných mlýnů, veřejné lázně a fontány.
Kulturní dědictví Nessebar je zachována v pěti muzejní výstavy. Archeologické muzeum představuje bohatou sbírku artefaktů od starověkých, středověkých a renesančních.
Nessebar je vyhlášena architektonické a archeologické rezervace v 1956 , zatímco v roce 1983 , kulturních památek ve městě přibyly na seznam světového dědictví UNESCO. Mia

odkaz:http://www.dinevigroup.ru/info.php?info_id=35
# 9. 1. 12 14:07
romishowski
Tolik nových informací. ani jsem to nevěděl. Díky za ně a přeji hezkou dovolenou!
# 18. 3. 12 13:42
Anonymní
Ještě jeden dotaz ohledně bankomatů.Nevíte někdo,jestli je v Ravdě ne Neseberu bankomat Unicredit ( UnicreditBulbank).Děkuji.
# 16. 5. 12 05:53
1960
Dobrý den,
Chystáme se letos prvně na dovolenou do Nesebaru, chci se zeptat, zda-li v okolí se nacházejí i nudistické pláže. Děkuji za odpověď.
# 22. 6. 12 14:35
Anonymní
Dobrý den,
Chystáme se letos prvně na dovolenou do Nesebaru, chci se zeptat, zda-li v okolí se nacházejí i nudistické pláže. Děkuji za odpověď.
# 22. 6. 12 19:12
Anonymní
vsude je je jich plno,Bulhari to toleruji to ne jak nekteri Cesi,co je nahe to je sproste,byl jsem svedkem jak dcera rika mamce,sundam jsi plavkovou poprsenku a mamka ,,,skus,,,a jedem dom a co k tomu rict.
# 22. 6. 12 19:33
Olin
Ahoj všem, nabízíme ubytko v bulharském Nessebaru, více info na www.bulharsko2013.webnode.cz
# 4. 5. 13 13:14
Sharona
Som slovenka a nikdy mi ani nenapadlo, že by som vyslovila mäkko prvú hlásku Něsebar. Slováci naopak hovoria dosť tvrdo, to čeština sa nám zdá ako mäkký spevavý jazyk.
# 5. 6. 14 14:30
anelim
Bezva informace.
# 7. 7. 14 11:34
Juky
Dnes jsem se vrátil z bulharska, ubytování Astoria na slunečném pobřeží, pěšky je to po pláži v klídku a nesebr je nádherné místo! byl jsem v něm pouhé 4 hodiny a už teď vím, že se tam ještě někdy musím podívat! :-)
# 21. 9. 14 20:30
K+K
Do Bulharska se vracíme už počtvrté,tentokrát do Nessebaru a už se moc těšíme.Byli jsme ve Svatém Konstantinu,Albeně,ale cítím,že Nessebar bude Top,už jenom ta historie.Milujeme Bulharsko,pze jsou tam úžasný lidičky,vstřícný,skromný,je to prostě srdcovka.Nehledáme luxus,ale odpočinek a pohodu a to Vám Bulharsko poskytne,a proto Bulharsko zdar :)
# 17. 3. 16 08:20
Anonymní
Autor Yuhů píše, že v průvodci jsou kraviny. Nemyslím si, že je to až tak pravda. Jednak se v nich dočtete něco o historii, z čehož i autor nepochybně čerpá a rovněž zpochybňování blízkosti střech domů v Nesebaru rovněž není na místě. Vyfotil jsem nějkolik případů, kde byly střechy od sebe cca 50 cm a stěny cca 1,5 m. Bohužel sem nelze vložit fotku, abych autora důkazně přesvědčil, že průvodci mají pravdu. Možná to chce chodit víc po zákoutích než po hlavní třídě :-)
# 16. 9. 16 22:05
VitoPO
Sozopol, Nessebar ba dokonca aj Varnu založili starovekí Gréci. Tie úzke uličky všelijako pokrútené boli vymyslené ako určitý spôsob obrany voči dobyvateľom, kedy hoci aj presila protivníkov musí postupovať úzkym koridorom max. po jednom či dvoch vedľa seba. Tzv. bludisko z domov je len bonus k tomuto systému kedy sa cudzí dobyvatelia nedokážu dobre zorientovať. Nič viac a nič menej by som za tým nevidel, či už nejaký sprievodca píše to či ono.
# 17. 9. 16 12:21
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání