Lozenec

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Lozenec na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Lozenec týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:27
Anonymní
Dobrý den, v Lozenci se nám moc líbilo, spali jsme v penzionu Baba Jaga, moc dobře tam vařili, pekli i grilovali, je tam i možnost objednat polopenzi. V domě sídlí firma http://www.neptune.cz/, která se specializuje na potápění, ale poskytují velice levně i řadu jiných služeb, jako třeba individuální projíždku na lodi po moři s rybařením či bez, dovezou vás tranzitem, kam si jen budete po okolí přát, poradí vám, co je kde dobré vidět...prostě češi se v těchto končinách hodí vždy, znají to tam a vědí spoustu věcí. Jsou tam od jara do podzimu, takže v době vaší dovolené by tam měli být. Zdraví Petra J
# 16. 4. 09 09:08
Yuhů
tohle by měl být ten dům, ne?

dům s neptunem
# 18. 4. 09 17:52
Hanka
V Lozenci jsme byli na dovolené před 3 roky. Ubytování bylo v pohodě.Moc dobře jsme se najedli v restauraci Stará Kášča, je tam i penzion. Vařili dobře a levně.
# 18. 4. 09 19:54
Míša
My se chystáme do Lozence s celou rodinou c srpnu. Nevíte náhodou jestli NEPTUN provádí i potápění pro lidi bez průkazu co to chtějí zkusit jen tak se jít s instruktorem potápět? Máme 12 a 9 leté děti, je tam nějaké vyžití? Doporučte... Chtěli jsme navštívit Sozopol- jak nejlépe- taxi nebo bus...?
# 27. 5. 09 13:33
Yuhů
Sozopol je nejlepší navštívit busem (autobusem nebo mikrobusem), jezdí čas od času, na zastávce jsou jízdní řády. Zastávka je nahoře u silnice.
# 6. 6. 09 17:31
Anonymní
V Lozenci se mi moooc líbilo byla jsem tam 3 a je tam moc krásná pláž byli jsme tam s ck Alexandria je to dobrá ck a mám dobré ceny pro tři nás to vyšlo 23449kč nejlepší penzion je rosen pak christyna a pak reny moc krásný mestečko super mám to tam mooc ráda!!byli jsme taky v primorsku a ted jedeme do Obzoru doufám že se mě tam bude líbit!!:-)
# 29. 6. 09 20:01
betyna
No, čauky Yuhů, Jezdily jsme s babama do Kitenu - je super, ale poslední roky se to tam moc zhustilo - moc lidí. Tak jsme jely do Lozence. Oproti Kitenu tam chcípl pes, ale snažej se. Vyplatí se (celkově v BLR) zaplatit si jen snídani, ostatní si člověk dokoupí -chutné- kdekoliv. V hotelu polopenze nic moc ... Jezdit busem či mikrobusem je o nervy, neb čas odjezdu je plusmínus 20minut... :o) Taxi je dražší, ale hned. Co se týče výše vychvalované BabyJagy, pídily jsme se po tom a výsledek? No, žádná sláva - je to - v porovnání s ostatníma hospodama - horší průměr..Moc jsem si nepochutnala a to jsme tam šly i přesto, že nás průvodkyně (z opovrhované Alexandrie) upozornila, že BabaJaga je jen turisticky nafouklá bublina.... Oproti tomu Starata Kašta - viz výše - je fakt dobrá. Nevim ubytování, ale jsou ochotní a dobře vaří. Mívají tam ale často reserve/plno. Dobře tu ale vaří na 90prc všude...
Jinak bydlely jsme letos v Sunrise a loni v Lozenec Resort. Oboje jde.
# 12. 8. 09 00:29
Lucka
V Lozenci jsme byli letos v červenci. Byli jsme zde již po čtvrté. Moc se nám tady líbí. Ale myslím si, že s tempem jak se tady staví nové hotely bude pláž za chvíli dost přecpaná. Byli jsme v penzionu Reny - super - skvělá zahrada s posezením a kuchyní a v penzionu Rosen - tady je zase bezvadný bazén. NEPTUN provádí potápění i pro amatéry. Je to pro děti od 12 let a chtějí za to 29 Euro. Holka se bála, tak se asi po 30metrech vrátila a účtovali nám jen 10 leva.
# 17. 8. 09 13:23
Vlado
V Lozenci jsme byli letos v srpnu. Ubytování vpenzionu IVAN od ck Alexandria super. Nejlepší restaurace BABA JAGA .
# 7. 9. 09 14:56
pehor310
My se chystáme do Lozence s celou rodinou c srpnu. Nevíte náhodou jestli NEPTUN
Firma Neptun má v programu i ponory pro nepotápěče, kromě mnoha dalších služeb jak v dopravě, tak i v možnostech vyžití jak pro dospělé, tak i pro děti.
# 7. 9. 09 17:15 upravil: pehor310
veruna
byli jsme v primorsku a v obzoru. v obzoru se nam libilo vice. letos jedeme do lozence opet s ck alexandria se kteroujsme velmi spokojeni. ubytovani budeme v penz. reny moc se tesime. jake to tam je, mame dvouluzkovy pokoj. diky za odpoved
# 3. 5. 10 09:24
Milan
Byli jsme v Lozenci loni na konci sezóny za pár kaček. Ubytování slušné, jídlo také nebylo špatné. Pláž se nám moc nelíbila /všude plno nedopalků/. Kdo je zvyklý na all inklusiv z Egypta či Řecka bude zklamán. My už do Bulharska asi nepojedeme. Nicméně jako druhá dovolená v jednom roce se to za ty peníze dalo.
# 16. 6. 10 08:30
bh.zabransky@se ynam.cz
MÁM DOTAZ JEDEME S MANŽELEM V SRPNU DO LOZENCE A POTŘEBOVALABYCH VĚDĚT JESTLI JE TAM NĚKDE BANKOMAT DĚKUJI BLANKA
# 26. 7. 10 18:51
POHODA
V Lozenci je několik bank a několik bankomatů.Jeden u vchodu do marketu,ostatní kolem centra - náměstí a pěší zóny.
Jěště bych dodala zajistím zájemcům po tel.ubytování v Carevu,Kitenu,Primorsku a jinde, ale mám prosbu. Prosím pokud si u mne tuto rezervaci uděláte, je třeba termín a místo dodržet !!!
Domácí Vás vždy očekávají. Většinou ubytovací kapacity znám. Osobně jsem prošla i pokoje. Nabízím levnější ubytování od 12 leva osoba a noc.Podle požadavku.Některé si můžete prohlédnout na int.U jiných mám foto.Pro více lidí dokážu zajistit i větsí slevy. Můj tel.: 602 254 602 pevná : 483 392 534 + záznamník.
Dražší hotely rovněž zajistím. Včetně exkurzí.Poradím vše o Bulharsku pokud budu vědět.A vím toho dost,myslím. Po telefonu Vám vše řeknu. Iva J.
# 27. 7. 10 11:04
Dáša M.
Mám dotaz, v srpnu se chystáme do Lozence přes Čedok, konkrétně do hotelu Stefanov. Můžete mi prosím napsat, zda je možné si zde pronajat auto a kolik to stojí? Jsme dva dospělí a tři děti - takže k tomu ještě tři sedačky.
Moc děkuju
Zdraví Dáša
# 18. 3. 11 08:02
Anonymní
Právě jsme se vrátili z Lozence. Moc se nám líbilo. Jen přístup domácího a uklízečky v penzionu Rosen byl velmi chladný. Domácí se ani nepředstavil, beze slova nám otevřel pokoj a odešel. Uklizečka vytřela vždy jen "náměstí" pokud jsme chodili bosi byla chodidla uplně černá, jednou nám ani nedoplnila toaletní papír. Předložku před koupelnou nám sebrala dva dny před odjezdem a pokoj se změnil v kluziště. Asi abychom ji nezabalili do kufru. Na pokojích byly držáky na televize, ale nikdo ji tam v době pobytu neviděl. Já už do Rosen určitě nepojedu. veverka
# 10. 8. 11 09:49
Anonymní
Ahoj všem,už jste někdo absolvoval letos dovolenou v Lozenci?Jaký je tam kurz ve směnárnách a vůbec, jak jste byli spokojeni? Není přeplněná pláž, je možno si lehnout někde jinde, než do placené zony?
# 10. 7. 12 11:19
Anonymní
Pláž v hlavní sezoně je vždy plná,je možné si lehnout na úseku takzvané veřejné pláže.Je hned za můstkem u vchodu na pláž u Hotelu Sunrise.Směr vpravo.Na všech plážích v Bulharsku jsou bezplatné veřejné úseky pláží,vždy označeno.Sem je dobré si koupit levně slunečník a donést osušku,barevné prostěradlo...Osobně velmi rádi chodíme na skály,nemáme pak všude písek.A je tam co dělat.Směnárny v kamenných budovách mají postejnavé kurzy.Bankomaty rovněž.Na nudy se chodí vždy stranou,tam kde končí hlídaná zóna. Lózenec patří k levnějším střediskům s velmi oblíbenou hlavní pláží se sportovním vyžitím,vše se platí - vodní sporty.Jsou zde další pláže a plážičky,kempy.Domluvíte se česky. Iva.
# 11. 7. 12 15:48
,,Hela
Ahoj cestovatelé - laici i staří vlci - docela jste mě vylekali info zprávami. Poprvé jedu sama s dětmi do Bulharska: Lozenec, penzion Bon Ton. Chci se zeptat, zda o tomto penzionu něco víte, zda se tam dá vyjet x vyjít do přírody (rezervace) nebo za památkami. Vzhledem k tomu, že je to menší vesnice, dá se u delegáta objednat nějaké výlety nebo si vše obstarávám sama? Díky všem Hela
# 17. 7. 12 20:00
Anonymní
Helo,fakultativní výlety včetně zájezdů do tureckého Istanbulu by ti měl nabídnout delegát při informativní schůzce po příjezdu.
# 18. 7. 12 09:27
Anonymní
Tu blízkou rezervaci,jedině objednat u delegáta, nebo tour operátora.Češi s tím měli problémy.Podle prospektů a map bloudili.
Jinak pěšky po pobřeží v tom žáru v létě jenom po ránu. Na sever Kiten se dvěma plážemi,mnoha stánky a restauracemi,banky,hotely.A pak Primorsko,ještě všeho více.
Idedální na výlet Sozopol.Asi 6 leva /os.z Lozene.BUS.
Na jih pěšky ,až do Careva potkáte pláž a kemp OAZIS,také jsou tam pláže oplocené soukromé s několika velkými bazény, na dně mají pěkné obrazce.Je to hlavně pro cizince.Nevím,zda se tam jako češi dostanete.Pak je již, Popská pláž na začátku Careva,to je městečko s celoročním provozem,školy,banky, divadlo....Opět stojí za návštěvu,přímořský park,přístaviště,celnice,jacht klub,Staré Carevo = Kvartál Vasiliko a jeho pláž Nestinarka. Do Lozence je to 2 zastávky mikrobusem cena, asi 2 Leva = 26,-Kč. V Bulharsku dítě do 6 let neplatí jízdenku na autobus,ale nemá právo na sedačku pokud je plno.Tedy na klín. Užijte si to !!! Je tam nádherné moře,klima,jižní lidé ,včetně jižní mentality. Každý rok tam strávíme celý měsíc a je to mezi nimi super! Iva.
# 18. 7. 12 11:30
Anonymní
Ahoj Ivi, tak jsem to zvládla. Lozenec je opravdu pěkná destinace, moře teplé méně slané. Prozkoumali jsme se synem jak severní tak jižní stranu. Kiten se dal zvládnout i pěšky, do Primorska autobusem. Zaplať pánbů jsme si Primorsko neobjednali, byla tam hlava na hlavě.Jižní část byla prázdnější a jestli jste se neprojeli po řece Veleka, tak to někdy zkuste.
Ještě jednou děkuji za info. Krásné prázdniny všem. Hela
# 14. 8. 12 15:44
Pecan
Zdravím všechny příznivce Bulharska. Letos jsme tam byli po druhé 2 dospělí a 3 děti, v soukromí v Primorsku-severní pláž. Domácí je super, ale jeden pokoj nám už opravdu nestačí a potřebujem apartmán+místo na parkování auta.:-) Přemýšleli jsme nad Lozencem, tak jestli máte někdo dobrý tip na ubytování, tak pošlete na: pecan.varada@seznam.cz. Díky a už se těším na Bulharsko 2013.:-)
# 25. 11. 12 12:08
Jula
Pěkný den všem, mám dotaz, zda jste někdo nebyl v hotelu Sunrise, jak jste byli spokojeni? Uvažujeme o něm a tak se pídím po nějakých osobních zkušenostech,díky.
# 25. 3. 13 09:26
Anonymní
Hotel Sunrise +++,pěkný rodinný hotýlek,přímo na pláži.Balkony i okna směrem k moři.Pod okny bazének a velmi příjemné posezení.Čistý,personál vstřícný,jídlo dobré.Je v mírném svahu na hlavní uličce se vstupem, přes lávku na pláž.V hlavní sezoně je zde poměrně živo.Naši známí tam byli opakovaně (kvůli blízkosti pláže),jinam nechtěli. Iva.
# 25. 3. 13 18:59
Aleš
Dobrý den, nějaké zkušenosti s penzionem Nina? Děkuji Aleš
# 23. 4. 13 11:37
Milan M
Dobrý den,chystáme se letos do Lozence.Jsou tam nějaké banky popř.směnárny,kde se dají vyměnit eura za leva?Děkuji.
# 10. 6. 13 10:41
Anonymní
Dobrý den,chystáme se letos do Lozence.Jsou tam nějaké banky popř.směnárny,kde se dají vyměnit eura za leva?Děkuji.
xxxxxxxxxx dobry den,v Lozenci jsme byli jen na vylete,pisi jen proto ze v zadnem pripade nemente peníze ve smenarne tam vas pekne oškubou,,,,jina cena venku na ceduly a jina cena u pokladny a když i zavolate Policii stejne stim nic neudelaj,mi menime jen v Bance spozdravem Rumman
# 10. 6. 13 11:27
Vito PO
Dá sa v pohode vymeniť aj v zmenárni, ale treba hlavne pozerať čo na tej tabuli pred zmenárňou je. Poväčšinou títo podvodníci vyššie spomínaní na tabuľu uvedú vynikajúci kurz, ale má to háčik, buď je tam už oveľa menším písmom WE SELL - teda za toľko predávajú, alebo sa ten kurz týka len výmeny cestovných šekov napr. American Express. Treba proste dávať pozor a pozorne čítať veci nielen na tabuli ale hlavne vo vnútri a nenechať sa nachytať.
# 10. 6. 13 12:53
Anonymní
Strávila jsem letos dovolenou v Lozenci v Hotelu Stefanov III. od 27.6.2013-7.7.2013 Bylo to fajn. Negativní zkušenosti jen s dopravou. Nějaké jízdní řády-s tím si hlavu nelámou. Jeli jsme mikrobusem z Careva do Lozence. Mikrobus měl odjíždět ve 13 hod. My tam byli již ve 12:30 a řidič měl už 8 sedadel z 15 ti obsazených a řekl nám, ať počkáme do 13 hod venku. Pak přišlo do 13 hod. dalších 20 lidí tak jsme čekali jak to dopadne. Bral samozřejmě ty co jeli nejdál nakonec nás vzal jen díky tomu, že jsme tam byli tak brzy , našlapal nás tam 27 zbytek tam nechal a odjel.Nebo jsme se vraceli z Primorska do Lozence a bylo nám řečeno, že kolem 18:45 hod jede v neděli poslední spoj. Nic pořád nejelo, tak jsme se vydali pěšky do Kitenu byli jsme před Kitenem a na druhé straně silnice byla zastávka tak jsme na té naší straně zůstali stát (stála tam jedna starší paní).Najednou přijel vláček, který pendluje mezi Primorskem a Kitenem tak jsem se zeptala řidiče zda tam zastavuje i autobus a řekl mi, že neví , ale ať nasednem, že nás kousek sveze. Ptala jsem se kolik platím a mávl rukou, že nic. Když jsme asi po 1 kilometru vystoupili tak ta paní co stála a nastoupila s námi spustila na celé kolo zaplátit! A to řvala asi 6x. Marně jsem jí vysvětlovala, že řidič nic nechtěl hulákala jak pominutá.Připadali jsme si jako zloději. Nakonec kvůli malé jsme vzali do Lozence v Kitenu . A nic moc nechtěl 3 leva za jednoho. Žádné jízdní řády tam neplatí.Byla jsem v Lozenci na nádraží (zadní část Hotelu Stefanov II ) svědkem, kdy přijel mikrobus a měl ceduli Burgas paní z informací za ním přišla něco mu řekla on změnil ceduli na Carevo a naložil 3 lidi a odjel s nima do Careva.Navíc pokud jsou někde jízdní řády a v nich časy odjezdu tak to jsou myšleny časy z první zastávky tak např. pokud chci jet z Primorska např. do Careva a je tam v Primorsku uveden čas 14:00 tak musíte přičíst 50 minut z Burgasu tak to jede 14:50 oni natisknou 1 jízdní řád pro všechny stanice a čas už nerozliší. Jinak Baba Jaga nic moc jsou tam lepší restaurace.
# 12. 7. 13 12:40
Anonymní
zdravím Vás všechny,
leots bych chtěla s kamaradkou a našemi dětmi 2 deti ve věku 3 let jet k moři a vzhledem k cenam nam nejlepe vychazi Bulharsko. Nezná někdo hotel Mena Palace v Leronzi? A jake jsou v teto oblasti plaže, slyšela jsem, že je tam dost ras, Chceme jet na přelomu srpna a zari.Vyplati se jet all inclusive nebo se da vpoho jen treba snidane a zbytek dokoupit?
Kdybych nemela ditě, tak jedu klidne po vlastni ose, jak jsem zvykla. KMuzete popr doporucit i nejaky pekny penzion, kde je cisto, ideal i bazen pro deti, nedaleko plaze a dobra strava co nabizeji CK? dekuji moc Petra email cestaklasce@email.cz
# 7. 8. 13 15:12
Anonymní
Zdravím,
Jsou v Lozenci banky, nebo si mám vyměnit Leva v ČR ?
# 22. 2. 14 13:41
Anonymní
Banka není,ale bankomat tam je a směnárny a některé hotely na recepci také mění.
# 22. 2. 14 17:10
Anonymní
V Lozenci na náměstí je pobočka banky ,nevím přesně které.V Bulharsku jezdím v létě o dovolené hodně autobusem,mikrobusem,
již více než 40 let,ale musím říct,že mi dá vždy, hodně vyptávání,než zjistím ,jak to pojede. Mají jiný systém.Někdy se nastupuje a platí jízdenka a jindy se platí, až při výstupu.A to našinec pochopí,jako že se nemusí, už vůbec platit.Pozor na to. Musí!!!
Také v měsíci červnu přecházejí na letní jízdní řád a to jsou ty největší problémy. Chovají se ekonomicky,buď se autobus přidá,nebo nejede,to si volají jednotlivá nádraží a v pohodě i změní velikost autobusu,název linky ,zkrátka podle potřeby.Také musím říct,že mám zimní jízdní řád v Carevu opsán, již několik roků a stále platí.Horší je to v letní sezoně.To se řeší kyvadlovou dopravou,např.Primorsko - Sozopol každé 2 hodiny. Nebo Kiten - Carevo každou 3/4 hodinu. Mimo to jezdí i dálkové linky.Tak se ptát a ptát v kolik Vám to pojede a kde staví.
Lozenec je hodně na jihu a tam se většinou jezdí mikrobusy,mimo pravidelné dálkové linky. Jinak letos je Leva dražší, asi 14 Kč = 1 Lev. 28 Kč, asi 2 Leva. Iva.
# 26. 2. 14 20:15
Anonymní
Ivo, já tam pobočku banky nenašel. Jen ten bankomat banky DSK na hotelu Irina na náměstí. Nejbližší pobočky bank jsou v Carevu,Kitenu a Primorsku.
# 4. 3. 14 10:13
Anonymní
Že by to zrušili ? Volat se mi nechce,mám letos nějak dražší volání do Bg. Budu tam celý červen ,doufám a podívám se.Nebo od 20.3 do 23.3.2014 je v Praze 13.mezinárodní folklorní festival a přijede hodně Bulharů,jen od Careva 3 autobusy.Poptám se :-) Iva.
# 11. 3. 14 19:59
welfare
Chcem sa spýtať či je v Lozenci predajňa Globul (http://www.globul.bg/eng/prpdata_packs.html?posm=3) tu na stránke som nenašiel pobočku v Lozenci. Alebo ak máte niekto skúsenosť poraďte inú predplatenú dátovú kartu... Vďaka
# 23. 6. 14 06:57
Yuhů
Pokud jde o SIM karty, tak to je velmi těžké radit, protože se nabídka mění téměř každý měsíc. Lozenec je malé městečko a speciální prodejnu by tam operátor těžko uživil (to ale hádám).
# 2. 7. 14 13:24
zdeněk surma
Dnes byla v Bulharské telce zpráva že je uzavřena pláž v Lozenec z důvodu kontaminace....v sobotu pršelo a tak se něco nepovedlo.
# 25. 8. 15 09:05
Anonymní
Dobrý deň,bol niekto vlani v Lozenci penzión Belite Skali? Aké máte skúsenosti,chcem tam ísť na budúci rok Ďakujem
# 9. 12. 19 15:31
Yuhů
Belite Skali jsou slušný průměr. Bulharská klasika - občas plastové vybavení, záchod se sprchovým koutem, jednoduché pokoje. Střešní terasa. Druhá řada hotelů od moře, některé pokoje mají na moře výhled.
# 13. 1. 20 18:01
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání