Fórum najih.cz > Bulharsko > Kavaci - Kavacite

Kavaci - Kavacite

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Kavaci - Kavacite na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Kavaci - Kavacite týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:26 upravil: Yuhů
alf
jezdím do tohoto kempu pravidelně od roku 1997 a proto ho velice dobře znám-jen jeno bych opravil a to jeden kemp-nejmenuje se kmokiňa ale SMOKIŇA-což znamená fík.A je to kvůli tomu,že při privatizaci a následném dohledávání v katastru byl jako styčný bod strom fíkovníku,který je v tomto kempu dodnes a to v jeho restauraci.
# 26. 11. 08 08:07
Irena Vepřková
kde získám tel. kontakt na autokemp Kavaci?
# 3. 7. 09 20:02
alenavitu
jak získám nějaký kontaktna kemp Kavaci? CHceme v druhé polovině srpna odjíždět ale marně hledáme nějaké spojení na objednání bungalovu.Pokud někdo víte dejte prosím vědět e-mail:alenavitu@seznam.cz
# 3. 7. 09 20:15
Ján Kubinec
Vtomto kempu sme boli z manželkou pred 30-tima rokmi a ako pozerám vela sa toho nezmenilo, ale práve to sa mi na tom najviac páči. Teraz ešte presvedčiť maminu zbaliť stan ako v roku 1980 a vyrazit na cesty. Je tam naozaj pekne a neváhajte a možno ešte tento rok sa tam stretneme, s pozdravom Jano Janka. Mimochodom naša dcera bola počata práve na tomto mieste
# 7. 7. 09 19:35
Yuhů
Jestli máte někdo kontakt na někoho z kempu Kavaci, tak ho sem prosím napište, děkuju.
# 12. 7. 09 20:03
Anonymní
Tak do kempu Kavaci jsem jezdila každé léto a strávila zde prázdniny až do roku 1989.Skoro celé dva měsíce,to byla nádhera.Později jsem poznávala i jiné destinace ale v roce 2005 jsem se do Kavaci vrátila a musím říci,že se zde toho dost změnilo.V kempu je hotel,který se jmenuje jak jinak Kavaci.Je velice skromně vybaven,pokoje jsou převážně dvoulůžkové,ale pro větší rodinu je možné objednání sousedících pokojů,které jsou propojeny dveřmi,nebo je zde k dispozici apartmán.V roce 2005 stálo ubytování 6 leva na den a v apartmánu 8leva.Na pokoji je Wc a sprcha,můžete si požádat na recepci o televizi a je zde i klimatizace.Každý pokoj má balkon s výhledem na moře,což je paráda,nebot hotel stojí skoro na pláži.Uklid pokoje se prováděl každý den a každý druhý den měnila pokojská ručníky.Je to opravdu pro nenáročnou klientelu,ale naprosto ideální pro děti.Kousek od hotelu je restaurace,kde je celodenní stravování a několik stánků s občerstvením.Obsluha restaurace byla příjemná a k dispozici byl i jídelní lístek s českým překladem.Součástí kempu je též pošta,ze které se dalo krásně dovolat do ČR za velice lidové ceny-15-20 minut hovoru kolem 3 leva.Kousek od pošty je minimarket a prodejna ryb,prodejna potravin a prodejna suvenýrů,kde se dá koupit skoro vše,co potřebujete-opalovací krémy,nafukovací matrace,trička....
Pláž je udržovaná,k dispozici jsou lehátka i slunečníky a dokonce i několik atrakcí jako lodičky,jízda rychločlunem atd.Vstup do moře je pozvolný,což je opravdu velikou výhodou,pokud cestujete s dětmi.Plavčík je samozřejmostí i když upřímně řečeno jsem kolikrát pachybovala,zda by vůbec zvládl někoho zachránit,více si hleděl mladých turistek:-)Další výhodou je,že je zde více Bulharů než Čechů,takže ceny nebyly tak vysoké jako třeba v Sozopolu.Restaurace zavírala kolem 23 hodiny a v kempu byl klid.Ovšem na druhé straně kempu,kde jsou dřevěné chatky,stany atd,je docela slušný noční život.99% rekreantů je domácích,jsou zde sprchy,obchody a stánky a Bulhaři pořád něco slaví,takže bylo veselo.Ale to je opravdu na druhé straně kempu,u hotelu a okolí byl klid.
No a zatoužíte po zábavě je nedaleko Sozopol (cca.3 km.)Pokud chcete procházku,dá se to krásně ujít,ale většinou vede cesta po silnici a místní řidiči jsou snad ještě horší než u nás a občas asi nemají žádná pravidla provozu.My jsme volili cestu taxi kterých bylo pořád kolem kempu dost.Před nástupem je lepší dohodnout se na ceně.Bylo to 5 leva do Sozopolu.Sem jsme se synem jezdili na tobogán,na výborné zákusky,zmrzlinu,ale i do přístavu.Sozopol je nádherné městečko a já osobně si myslím,že je velice na škodu,jak se začíná obklopovat hotelovými komplexy,ale to je jen můj názor.
No a závěrem.Kemp Kavaci (Kavacite,Kavace)je vhodný pro nenáročné cestovatele,kteří ocení klid a únik od komerce a ideální pro rodiny s dětmi.Podotýkám,že jsou to informace z roku 2005.Kontakt na hotel jsem bohužel ztratila.V roce 2006 se narodil náš druhý syn a pokaždé nám do dovolené něco přišlo,takže snad letos vyrazíme opět do Bulharska,ale zkusíme Primorsko i když mě trochu bolí srdíčko,protože Kavaci a Sozopol mám v něm hluboce zakořeněné a získali si i mého manžela.Bohužel z finančních důvodů je pro nás přístupnější Primorsko.
# 5. 2. 10 12:52
Láďa
Kavacite se hodě změnilo,jezdíval jsem tam do roku 1990 každé prázdniny na dva měsíce. ŽILO TO TAM.Turisté z Čech a NDR .Dneska je kemp zprivatizován,proběhly restituce - výsledek-kemp je drátěným plotem rozdělen na cca čtyři části..Vodaje tam čistší než v Sozopolu,písek jemnější..
# 22. 4. 10 07:52
Alexandr
Ten názov Kmokina je správne smokina - čo znamená figa - lebo tam rastú figovníky
# 16. 5. 10 17:06
alf
kontakt na kemp kavacite:
RIDDIC@abv.bg
+359 888 305 309
# 2. 7. 10 07:14
evelínka
V kavacite bylo nádherně,překrásná stříbřitá pláž
zázemí sice slabé,ale nádherně čisté moře,krásné
čisté podnebí,vždyť je to na stejné rovnoběžce
jako francouzská riviéra.Bylo tam opravdu úžasně a
všem doporučuji! Evelínka
# 23. 8. 10 11:53
Anonymní
Do roku 89 jsem v tomto krásnám kempu trávil každý rok dva měsíce zprázdnin. Žilo to tam,spousta lidí,restaurace,diskotéky,plno holek...Kavacite a Smokině,dole bylo Topolite,každý kemp se jmenoval podle stromů které tam jsou vysázené.
V roce 2009 jsem se tam podíval a málem jsem brečel - kemp je rozdělený drátěným plotem na několik částí - restituce a privatizace.Skoro žádní turisté,ale v okolí plno nových prázdných hotelů. Kdo tam zažil krásné chvíle,napište n kavarma2@seznam.cz. zavzpomínáme.
# 16. 4. 11 15:01
Zdenekzd
Taky vzpomínám na kemp Kavaci, Smokii a na konci, kde stojí teď hotel u skal Veselie. Ve Veselie jsme trávili před rokem 1989 několik dovolených, později ho NDRáci předělali na nuda kemp. V roce 1987 byl nacpaný k prasknutí, sotva jsme se tam vešli. chodili po kempu se cvičeným medvědem, opicí apod. V lesích nad kempem u rozhledny bylo plno hub, želv a hadů. Potápění nádherné i podvodní jeskyňka tam byla. Prostě super dovolená.Dnes je to v BG samý hotel, takže najít osamělá místa je už docela problém. Teď jezdíme do kempu Delfin u Achtopolu, kde je ještě jakž tak klid a prázdno. Přeji všem hezkou dovolenou v 2011 - už se moc těším (za měsíc).
# 3. 7. 11 15:40
Přema
Kemp Kavacite znám. Za komunistú jsem tam vozil stany a vybavení.Stavět jej jezdili předsedové ČSM a ROH. Ja jsem tam byl služebně. Vzpomínky jsou nepopsatelné.Měli jsme diety, za které se královsky žilo. Alkohol byl za hubičku. Prostředí v 80. letech bylo vynikající. Chci se tam znovu podívat a tam zavspomínat
# 9. 8. 11 11:56
Lenča
Ahoj Dušane,

dovolím si opravit Tvé názvy: kemp Kavacite sestával (sestává) ze tří částí - Kavaci, Veselije, Smokinja (nikoliv Kmokiňa, jak píšeš). Přípona "te" za slovem Kavaci, značí určitý člen v množném čísle, jak jsi již vysvětloval u bulharského jazyka. Mám doma seznam všech kempů na pobřeží z 80. let, což je již rarita, protože mnoho jich už neexistuje.
# 4. 2. 12 19:15
Anonymní
Ahoj, vidím, že spousta lidí kemp Kavacite zná a ráda by se tam znovu podívala na dovolenou.. Má někdo nějakou cestovku, která tam zprostředkuje ubytování? Nepodařilo se mi nic sehnat, české cestovky, jako by tohle místo neznaly..
# 30. 1. 13 12:18
alf
Kavacite je stále chatkový kemp,kde se dá ubytovat i bez předchozí rezervace-prostě po příjezdu na místo se kemp projde a kde je volno tam se dá zakotvit-nevím jak chcete cestovat?Autem,busem či letecky?Je pravda,že cestovku do těchto končin nesplašíte,ale dalo by se domluvit s cestovkou,která pořádá dovču do Sozopolo či Primorska s tím,že by jste se s nimi pouze dopravili a ubytování si pak řešili v Kavacite.Již dříve jsem tady psal tel.kontakt do kempu Smokiňa v Kavacite tak ho tady dám ještě jednou: +359888849013 majitel kempu se jmenuje Konstantin domluvíte se s ním lámanou ruštinou/kterou snad znáte soudě dle toho,že jste v Kavacite už byl/ mail: RIDDIC@abv.bg
písněte mi váš mail na ecevolc@seznam.cz můžu poslat i pár foto ze současnosti
# 11. 2. 13 11:08 upravil: alf
Anonymní
V létě 2013 jsem na Kavacite byl. Od roku 1976 jsem tam jezdil každé prázdniny na dva měsíce,bylo to nádherné...
Dnes je kemp zanedbaný ,je v původním stavu v jakém byl v roce 89.. Některé restaurace jsou zbourané. Moře je tam ale nádherné,snad proto udělali na pláži bar kde se můžete osvěžit a najíst.
Bydlíme už několik sezon o dovolenou v Sozopolu v rodinném Hotelu Lotos přímo u pláže. Někdy je ale pláž přeplněná a ve vodě mnoho řas,tak jezdíme na koupání do Kavacite.
Přeji všem krásnou dovolenou.
kavarma@seznam.cz

oprava: kavarma2@seznam.cz :)
# 1. 5. 13 16:06
alf
zdravím anonyma-už i na pláži v Kavaci jsou hotely přímo na pláži a na dost dobré úrovni tak to zkus omrknout-je zbytečné se harcovat ze Sozáče za lepším koupáním:)
# 2. 5. 13 12:53 upravil: alf
Láďa
Dobor den, jako náhodou se mi dnes zdálo o tom že ležim v bungalovu na Kavacite... :)
Hotel jsem tam nějaký v rohu pláže zahlédl,v místech kde se to jmenovalo Topolite. A prvděpodobně se tam letos podívám.
Napadlo mne kontaktovat majitele Kavacite a optat se na nějaký dlouhodobý pronájem nebo prodej bungalovu,těch francouzkých dvojitých...... Žena by mne asi přerazila... ale já bych si to tam užíval dva - tři měsíce.
Ty se Alfe s majitelem znáš,že máš na něj kontakt?
Přeji pohodový den.Díky,Láďa. kavarma2@seznam.cz
# 3. 5. 13 10:06
alf
zdarec Láďo:jj s majitelem kempu Smokiňa se znám už asi 10 let-tento kemp je v původním stavu co se chatek týká s tím,že je tam asi 5 nových,které mají své sociálky sprchu jednu místnost na spaní 3 lůžka a kuchyňka je venku pod pergolou pošlu ti pár fotek na mail
# 7. 5. 13 13:18
Anonymní
dobrý den, prosím o název hotelu na konci pláže, u skal. Hotel leží kousek před obrovským
kamenem, který leží kousek v moři. Nemohu se nějak dopátrat jeho názvu. Děkuji
pospichal.mir@seznam.cz
# 3. 8. 13 18:18
alf
ten hotel se jmenuje Sand Lilies
tel:+359 882 404 606
# 8. 8. 13 18:25 upravil: alf
Miroslav Pospíchal
Dobrý den, v létě 2014 jsem po 33 letech Kavacite navštívil se svou láskou z roku 1981, kde jsme spolu pracovali v restauraci na pláži, při prázdninové praxi. Byli jsme neskutečně vzrušeni, jak na nás zapůsobí toto místo po tolika letech. Měli jsmě toto místo celý život vysněné, ale skutečnost nás zklamala. Naše restaurace, kde jsme tenkrát dva a půl měsíce pracovali byla zcela jiná. Zbylo jen torzo a personál, nějaký asi majitel byl velmi nepříjemný, že si vše fotíme a pod.. Polovina objektu byla ve stavu, připomínající přechod válečné fronty. Moc nás to mrzelo. Prožili jsme zde nádherné chvíle mládí. Jen skály 3 km vzdálené zůstaly stejné. Ale i tak romantika. Tenkrát to byl pro nás ráj na zemi.
# 16. 1. 15 00:27
Anonymní
sand lilies
http://www.bgholidayhome.com/estateen/480
# 16. 1. 15 09:30
Anonymní

Člen
zdarec Láďo:jj s majitelem kempu Smokiňa se znám už asi 10 let-tento kemp je v původním stavu co se chatek týká s tím,že je tam asi 5 nových,které mají své sociálky sprchu jednu místnost na spaní 3 lůžka a kuchyňka je venku pod pergolou pošlu ti pár fotek na mail

Zdravím Alfe,
Byl by jste tak hodný a poslal nějaké to foto kempu Smokiňa i mě? Myslím, že přesně do těchto nových bungalovů v srpnu s dětmi jedeme a z těch rozporuplných reakcí v téhle diskuzi v tom mám trochu hokej.Jedeme do Bulharska úplně poprvé.Ale nadchlo mě, že ve všech příspěvcích se schoduje to čisté moře :-) Děkuju Vlaďka
bullich@seznam.cz
# 7. 5. 15 09:12
alf
mail zaslán :-)
# 21. 5. 15 14:05
momo
V této oblasti jsem byla před 10 lety a moc se mi tam líbilo, a ráda bych se tam podívala znocu, jsem ráda, že se to tam moc nezměnilo
# 27. 5. 15 13:08
Anonymní
Jen co se oteplí, vzpomínám na nezapomenutelné prázdniny na Kavacite...
# 4. 6. 16 12:02
vinhifi
Kavacite se stále mění přibývají hotýlky
# 4. 6. 16 12:19
Yuhů
Dík za info.
# 27. 6. 16 20:58
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání