Djuni

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Djuni na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Djuni týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:22
david.hrncir@ti scali.cz
Ahoj, jenom pro upřesnění, dříve na tomto místě (100% ještě v roce 1981)byl kemp s názvem "Čajka".

David
# 8. 7. 08 23:13
MartinaFu
Chtěla bych jen napsat, že informace o tomto středisku nejsou aktuální. Je to velice moderní komlex (v žádném připadě neusíná), který nabízí vše, co člověk může od skvělé dovolené očekávat. Celý ohraničený komplex se nazývá Djuni Royal Resort a skládá se ze 3 hotelů 4-hvězdičkových, 1 hotelu 5-hvězdičkového a komlexu přízemních vilek. Každý hotel je pojat v jiném duchu podle naturelu klientů a má co nabídnout. Hotely jsou v různé vzdálenosti od moře. Každý má přístup ke krásné dlouhé písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Protože se jedná o uzavřený komplex a všechny hotely nabízí all exlusive, je jen na rozhodnutí návštěvníků, v kterém z krásně udržovaných hotelů budou snídat, obědvat či večeřet, kde si dají odpolední svačinku u kávy, jestli prosedí odpoledne u pool baru. Či zda proleží celý den na čisté pláži nebo využijí širokou škálu animačních programů. Každý člen rodiny si určitě vybere něco pro sebe. Může sportovat (tenis, ping-pong, plážový volejbal, 7 druhů cvičení u pláže či ve velkém bazénu u pláže...), ženy si mouho zajít na kosmetiku, pedikůru, masáže, do jacuzzi, vířivky, sauny, děti mohou během dne malovat, jít do dětských klubů, zahrát si minigolf. I večer se nemůže nikdo nudit. Každý večer je ve velkém amfiteátru noční show na různá témata, pak můžete zajít na diskotéku a nebo na krásnou romantickou procházku po okolí. Celý komplex je bezvadně udržovaný, nikde se nic neválí, velké travnaté parkové plochy mezi hotely se zavlažují i pravidelně udržují. Své nepopsatelné kouzlo má hotel Pelikán, který je postaven ve stylu kláštera s různými zákoutími květinových záhonů, vzrostlé zeleně, nápaditého bazénu a ubytování v pokojích s kouzelným výhledem. Komu by se přece jenom zastesklo po ruchu města, tak cca 5 km od střediska je město Sozopol. Po vlastní zkušenosti vím, že za celou dobu pobytu nám nic nechybělo a užívali si nabízeného v místě. Škoda jen, že doposud Češi toto místo neobjevili a jezdí tam jen cizinci z celé Evropy. Češtinu tam jen tak nezaslechnete.
# 19. 8. 09 13:24
pohoda
To bude tím,že Češi, kteří mají na 5.hvězdičkový hotel, jezdí jinam a na Bulharsko, asi zapomínají.Přitom je pro nás cenově výhodné,pokud srovnáme hotely na stejné úrovni.
# 20. 8. 09 16:56
Yuhů
Děkuju, Martino, za doplnění. Až budu stránky aktualizovat (asi za rok po cestě), tak to doplním na stránku.
# 22. 8. 09 01:09
Mimi
Chcem doplniť info o Djuni: nachádza sa na hlavnej trase z Burgasu do stredísk Primorsko, Kiten, takže okolie cesty je niekedy zahádzané odpadkami, tomu sa ale asi nedá zabrániť. Djuni je asi najexkluzívnejšia dovolenková destinácia v BG (Zlaté Piesky, Sl. pobrežie sú preplnené), ale Djuni si zachováva pokojnú atmosféru. Do komplexu Royal Resort sa dá ísť aj na niekoľko dní len na spestrenie obyčajného pobytu. Pri výstavbe si vzali za vzor uzatvorené 5* letoviská v Egypte, Grécku, Turecku, naozaj odtiaľ netreba "vytiahnuť nohy za plot". Je tam kúzelne, hotely sú krásne zariadené, komplex je udržiavaný, pláž čistá, personál milý, AI super. Majitelia sú zameraní na bohatú klientelu, ale nerobia rozdiely medzi hosťami. Platíte predsa rovnakú sumu ako Nemec a Francúz, preto sa o Vás takisto postarajú (to sa vám napr. v Grécku, Chorvátsku, Taliansku nestane, pre nich ste "vzduch"). Dá sa tam vidieť a zažiť všeličo - šport, zábava, predstavenia v amfiku. A Djuni má najkrajší východ a západ slnka v BG! Stopercentne :-)Keď som sa pýtala, či ho budú rozširovať, povedali, že by nechceli, ale asi tomu nezabránia, chceli by zachovať exkluzivitu = aby hostia mali perfektné služby v nepreplnenom letovisku, akoby na súkromnej vlastnej pláži... Držme im palce. Ak tam chcete ísť, môžem len odporučiť!
# 2. 7. 10 11:19
alf
Jezdíme do kempu Kavacite cca 3Km od Djuni,ale nikdy jsme tam nebyli-jenom z venku a je to opravdu FAMÓZNÍ pohled.Letos jsem se bavil z jedním bulharem a prý tam výjde ubytování na 120 eur/noc/1osoba.A jednorázové denní vstupné na 4o eur.
Tak jsme na příští rok uvažovali o jednodenní návštěvě,protože to je opravdu bomba-ale celý např.14 denní pobyt je dle mého názoru dost drahý.
Jestli máte někdo jinou informaci o ceně ubytování nebo vlastní zkušenost-dejte prosím vědět.
Možná je lepší a levnější jet přes nějakou naši cestovku než na vlastní pěst?
Info můžete psát i na ecevolc@seznam.cz
# 20. 7. 10 13:57 upravil: alf
natali
ahojky,po 2 letech se to rozhodně změnilo.přibyly hotely už tam není klídek jak býval.
# 16. 8. 10 16:04
Dulinka
Zdravím všechny příznivce BG. Poslouchali jsem zprávy v BG jazyce a pouze jednodenní vstup na pláž Djuni stojí 60 leva. Ubytování na noc 130 euro. Je to hotel opravdu pro náročnou klientelu.
Pláž je opravdu nádherná a hlavní cesta do Turecka je již odkloněná, aby se nejezdilo přímo kolem hotelu. Přejí všem kteří ještě letos pojedou do Bulharska, krásné zážitky a tak nádherně teplé moře jako jsme měli my.
# 23. 8. 10 12:58
Mimi
My sme 2-dňový pobyt (2 noci, 3 dni) dostali ako darček a pochybujem, že ten, kto nám ho daroval, by platil takú horibilnú cenu x 2. Možno Bulhari majú automatickú zľavu, určite by nám nedarovali 2 dni drahšie ako celý pobyt v Primorsku. Cenu však zistiť nedokážem. A áno, cesta z Burgasu na juh je už odklonená, je tam nová rýchlostná komunikácia, až na krátky úsek je to kvalitná cesta. A perlička na záver: na jednom starom paneláku v Burgase som si všimla reklamu (celá bočná stena asi 10posch.) na stredisto Djuni ešte z čias socializmu, vtedy im udelili 3* a prívlastok "exkluziv"...
# 6. 9. 10 08:33
Jindra
Letos na konci srpna jsme tam s rodinou byli na dovolené.Ubytováni jsme byli v hotelu Pelikán,na 12 dní to vyšlo asi necelých 16000 na osobu,ale už jsme nepořebovali na nic peníze,měli jsme v tom všechno.Bylo to super,jela bych tam znova.
# 16. 10. 10 20:57
Lenča
Ahoj,
Bulharsko je mou srdeční záležitostí. Zažila jsem v něm mnoho zážitků, pracovala jsem u moře i si dovolenkovala. Dovoluji si upozornit na větu v popisu velkého hotelu v letovisku Djuni, cit.:
"To je ten extra velký barák na fotkách. Za komunistů to bylo nějaké prominentní letovisko, tuším, že se jmenovalo Perla".
Jistě už víš, že to rozhodně nebyla Perla a za komunistů tam nic takového nestálo. Jezdila jsem přes Djuni na jih v 80. letech každý rok a sledovala jsem, jak se staví menší hotýlky v kopci (Pelikán). Tenkrát nám bulharští přátelé řekli, že to bude luxusní středisko pro západní turisty. Naposledy jsem tam byla v 1988 a pak až po 20 letech v r. 2008. Zděsila jsem se toho monstra na pláži s věžičkami, které zřejmě stavěli s podporou Rusů. Takhle Bulhaři przní divoké jižní pobřeží a přírodu, kvůli které jsem tam jezdila. Nechápu.
# 4. 2. 12 18:52
Yuhů
OK, Lenčo, děkuju za informaci, opravím.
# 7. 2. 12 22:49
Anonymní
z jakého roku jsou tyto informace? byl autor někdy v komlexu? Tento komplex jsem opakovaně navštívili v roce 2009, 2010, 2011 a 2013 vždy hotel Pelikán a vždy bez jediné výtky.
# 6. 8. 13 13:11
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání