Carevo

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Carevo na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Carevo týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:19
Anonymní
V 7/2008 jsem byl s manželkou a velkým psem (labradorem) podruhé za sebou v BG - první krát v Obzoru a druhý krát v Carevu. Ubytovaní jsme byli v penzionu Gardeli na ulici Georgi Benkovski. Cena 15 leva za noc a osobu, dvojlúžkový pokoj, SAT TV, chladnička, soc. zařízení a balkón s markýzou. Velmi pěkný a tichý penzión, s úslužným a čistotným personálem. Městečko spíše tišší, v centru se dá k večeru příjemně procházet a nakupuvat ve stáncích, nebo posedět v rúzných restauracích a hospúdkách. Městská pláž spíše menší, udržovaná, na jih od města velké pláže - Nestinarka. My jsme chodili na sever od města (asi 3 - 4 km) - pláže Arapja a Popska pláž. Kdysi to musely být fantastická místa, dnes se ale okolo nich staví. Díky tomu tam chodí jen pár místních, ale po dostavění to bude asi boom. Celkově jsme v Carevu prožili klidnou a velice příjemnou dovolenku s přijatelnými cenami, teplým mořem a příjemnými lidmi. (Jo, a manželka nevařila, ani se to neopláceno :-) ). Pokud ale chcete ušetřit vařením, doporučuji najít velkoplošnou prodejnu CBA (je v západní části městečka), kde jsou ceny asi o 20 procent nižší než v ČR, nebo SR. Sortiment je standartní, plně srovnatelný s naším. Přeji Vám pěknou dovolenou. :-)
# 19. 3. 09 15:46
pohoda
Velkoplošná prodejna CBA se jmenuje BOLERO.U vchodu je bankomat.
Ulicí od Bolera směrem dolů dojdete po asi 100 metrech k dalšímu obchodu, takový obchod se vším a jmenuje se "Čičo Tom".Pokud se dáte dál, směrem dolů, dojdete kolem lékárny po levé straně a polikliniky po pravé straně na hlavní ulici, kde na pravo je BUS nádraží.Vše během 10-15 min.
Bolero je na konci hlavní ulice ,která vede směrem od moře -parku. Pokud vyjdete z náměstí.
To je pro Ty, co mají namířeno do Careva.Je tu levno.Právě jsme tam strávili výborné teplé tři týdny.
# 24. 6. 09 22:09
Triffidos
Zřejmě si autor nepřečet před psaním článku nic o historii Careva a už vůbec nic O panu Mičurinovi. Jeho vývody že byl pavědec nebo že Carevo je reklamní název jsou opravdu zavádějící. Doporučuji si před psaním něco málo nastudovat. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Vladimirovi%C4%8D_Mi%C4%8Durin
nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Tsarevo
# 9. 7. 09 10:29
Yuhů
Děkuju za upozornění. Že se úplně pletu v Mičurinovi, to s lítostí přiznávám. Měl jsem ho v jedné partě s Lysenkem.

Ohledně pojmenování Carevo se mi podařilo ověřit pouze to, že se přejmenování událo v roce 1934, nepodařilo se mi ale ověřit důvod, proč zrovna Carevo.
# 12. 7. 09 20:24
F+Z
Ahoj všichni od 12.9.budeme v Carevu-hledáme někoho kdo s námi vyrazí do Strandži,máme kontakt na agenturu která výlet zařídí,ale je potřeba více lidí.Jsme manželé stř.věku v pohodě.
Rádi vás poznáme!!!! pa F+Z
# 20. 8. 09 09:08
Dulinka
Proč Carevo ??
stačí se podívat do historie Bulharska , jelikož v této oblasti byly nejkrásnější pláže, které si oblíbil bulharský car. Nějakou dobu tam měl i letní sídlo. Ale nevím, kterou pláž měl v oblibě, zdá Nestinárku nebo Arapju.
V době komunistické éry se to přejmenovalo na Mičurin z důvodu úrodné země, byly tam vinice. Po tzv. revoluci opět Carevo.
# 29. 8. 09 17:21
Anonymní
Zdravím Vás, pokiaľ by bol niekto taký dobrý a poslal nejaké tipy na súkromné ubytovanie v Careve, má u mňa pusu :)
# 19. 9. 09 14:36
Dulinka
Za pusu poskytnu informace i zajistím ubytování za 6 euro za noc přímo v Carevu v klidném prostředí.
grabecova.ludmila@homecity.cz
# 22. 9. 09 20:39
zihadlowa@azet. sk
Carevo je moja absolútna srdcovka. V prípade záujmu mám kopu fotografií :)
# 9. 11. 09 07:23
Dulinka
Začínám přijímat požadavky na ubytování v Carevu - 6 euro na noc za osobu. Pokud máte zájem, zajistím cestu vlakem - lehátko nebo lůžko. Tel. 607 933 314 grabecova.ludmila@homecity.cz
# 10. 1. 10 16:17
dita
Pro Dulinku-napište mi prosím kolik by stála jízdenka do burgasu (zpateční) pro 2dosp.1dítě 12let,1dítě 16let.asi nějaké to nejl.lůžko.Moc děkuji Dita
# 31. 1. 10 13:42
Dulinka
Pro paní Ditu - prosím napište mi na e-mail. Potřebují více informaci. Děkuji Graběcová
# 3. 2. 10 20:55
Anonymní
CHtěla bych vědět zda lze uskutečnit z Careva výlet lodí do Istanbulu? Děkuji.
# 21. 3. 10 16:37
Anonymní
Pokud vím,tak v Carevu je místní Jachting klub,tam možná by se to dalo soukromě domluvit,ale jinak přístav pro veřejnost není již od 1990 asi tak nějak.O pravidelné lodní dopravě v Burgasu do Istanbulu nemám inf. Musela bych to zjistit. 602 254 602.
# 22. 3. 10 18:23
Anonymní
Začínám přijímat požadavky na ubytování v Carevu - 6 euro na noc za osobu. Pokud máte zájem, zajistím cestu vlakem - lehátko nebo lůžko. Tel. 607 933 314 grabecova.ludmila@homecity.cz

"Milá paní"! toto fórum opravdu neslouží k podnikatelské reklamě !!
# 7. 4. 10 13:41
Yuhů
K podnikatelské reklamě fórum neslouží, ale zas tolik to tu nevadí.
# 21. 4. 10 01:08
Anonymní
Nas je tu zrovna cela parta a more je super jidlo levne,a teploty okolo 35C.Prijely jsme za prirodou na dovolenou a ne za luksusem.Jo a jsou tu tanecnice z nasi rep.Tancily orientalni tance.Mistni je obdivovali !!! JO milej pepene.
# 20. 6. 10 19:37
Zdenka
Ahoj všichni ,pro mě je Carevo taky srcovka a moc mě mrzí,že letos NEJEDEM....ale prosím ostatní milovníky tohoto městčka ,kteří tam letos jedou o info-jak pokročila stavba těch příšerných hotelů?Já osobně doufám,že moc ne a když přijedu za rok ,tak že to tam poznám.Takže pokud napíšete předem děkuji...
# 24. 6. 10 16:10
n
fh
# 5. 8. 10 16:50
alexek
Michurin byl zahradník který vypěstoval nějaké bobule.
# 5. 8. 10 16:54
Roman8808
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti, jestli se nechá jet do Bulharska kolem 15.září?? Myslím, kdy končí sezona a jaké je počasí? Díky
# 9. 8. 10 15:22
Zdenka
Ahoj mi jsme byli loni v Carevu po 10září a většinu týdne nám pršelo.Po 15září už nejsou žádné atr. ani stánky a většina obchůdků je zavřena.Zůstávají jen ty pro místní.
Nám se tam líbilo,byl klid a místní byli vstřícnější.Není to na válení u moře,spíš na poznávání země,lidí,poměrů...
Ale letos může být jinak!!! hezkou dovču přeju Z.
# 18. 8. 10 17:36
POHODA
Počasí po 15.září je dobré,ale ne zcela letní. Když svítí sluníčko je pěkné koupání.Noci jsou chladnější.Menší letoviska již nemají lení ruch a stánky.Jen pevné obchody jsou v provozu.Ve velkých střediscích je levno a ještě živo. Primorsko,Burgas,Varna,Zlaté Písky. Vysvětlím podrobněji. Tel: 602 254 602 nebo 483 392 534. Hlavně záleží jaké Chytíte počasí. Ubytování je v té době nejlevnější.
# 20. 8. 10 10:47
Marcela
Byla jsem s rodinou na dovolené v Carevu v hotelu Hermes. Přímo tento hotel je fakt super, byla jsem nadšená, všichni moc ochotný, usměvavý, výborné jídlo a velký výběr. Musím zdůraznit, že se tam nají i dietáři!!!! Mají tam i pouze dušené kuřecí maso atd. Řekla bych, že tam myslí na každého hosta. Super bazény a ještě skvělejší bar, každý si tam užil hodně zábavy.Na pláž je to velmi blízko.Není špatná, ale v moři byl pás chaluh přes které občas bylo nepříjemné projít. I když je to tam v okolí celkem malé, najde se tam celá ulice různých stánečků a obchůdků, kde si můžete něco koupit na památku domů. Co se týče nějakých těch marketů, tak těch je tam opravdu málo. Navíc malinkých obchůdků. Nedoporučuji tam jezdit bez stravy. Je tam ještě hodně co budovat, ale příjemné to tam je, když hledáte celkem klidnou dovolenou. Žádné diskotéky tam nejsou a v noci to tam opravdu utichne. Jinak super delegátka - opravdu vstřícná a pomůže i poradí. Tak kdo tam pojede, tak si to užijte. :-)
# 1. 9. 10 06:02
Dulinka
Zdravím,
byli jsme letos opět v Carevu, ale musím pani Marcelce oponovat.
Jídlo v žádném případě není nutné vozit sebou. Je tam plno
restaurací, kde se nají každý. Markety tam nejsou, ale je
tam velký supermarket Bolero, kde koupite úplně vše, mimo oblečení. Navíc ovoce a zeleninu koupite na každém rohu.
Je to opravdu klidné městečko.
# 4. 9. 10 22:47
POHODA
Souhlasím,jídlo hlavně ty zdravé potraviny, včetně masa by jsme si z Careva mohli dovážet i do naší země,my jsme přeci na severu !!! Je tu chladno a letos i deštivo a nemáme moře ! Co se týče restaurací, ani jedno městečko v Čechách se stejným počtem obyvatel jako Carevo nemá tolik restaurací, krámků a stánků. Z jednoduchého důvodu,protože něco takového je zapotřebí jen v přímořském městečku a v sezóně,kdy jsou zde turisté téměř z celého světa.
# 5. 9. 10 15:16
metrahit
Carevo pohoda jídlo opravdu nemá cenu vozit
# 29. 5. 11 00:27
nikifa771
Dobrý den všem milovníku Careva. Je to opravdu tak jak piše Metrahit, a i voda je pitná a mineralka levná. Čerstvé rybyčky s pívem kolém moři - nádhera.
Ale u nás jsou jidla o trošku ostrejši než u Vás. Doporučuji Musaka, Gjuveč, Kůřecí maso - Julien, studená polévka Tarator a t.d.¨
S pozdravem.

Nikolay Angelov
# 30. 5. 11 16:02
Anonymní
Dobrý den, hledám něco klidného a bez ruské klientely. Myslím, že by se mi Carevo líbilo a hotel Hermes také. Za další info děkuji. Moje mail adresa: mitastan@centrum.cz
# 1. 7. 11 16:03
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Gruzie.com a další.

Vyhledávání