Carevo

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Carevo na mém webu o Bulharsku. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Carevo týkají. Kontakty na ubytování, zkušenosti z cest a tak podobně. Děkuju.
# 25. 6. 08 01:19
Anonymní
V 7/2008 jsem byl s manželkou a velkým psem (labradorem) podruhé za sebou v BG - první krát v Obzoru a druhý krát v Carevu. Ubytovaní jsme byli v penzionu Gardeli na ulici Georgi Benkovski. Cena 15 leva za noc a osobu, dvojlúžkový pokoj, SAT TV, chladnička, soc. zařízení a balkón s markýzou. Velmi pěkný a tichý penzión, s úslužným a čistotným personálem. Městečko spíše tišší, v centru se dá k večeru příjemně procházet a nakupuvat ve stáncích, nebo posedět v rúzných restauracích a hospúdkách. Městská pláž spíše menší, udržovaná, na jih od města velké pláže - Nestinarka. My jsme chodili na sever od města (asi 3 - 4 km) - pláže Arapja a Popska pláž. Kdysi to musely být fantastická místa, dnes se ale okolo nich staví. Díky tomu tam chodí jen pár místních, ale po dostavění to bude asi boom. Celkově jsme v Carevu prožili klidnou a velice příjemnou dovolenku s přijatelnými cenami, teplým mořem a příjemnými lidmi. (Jo, a manželka nevařila, ani se to neopláceno :-) ). Pokud ale chcete ušetřit vařením, doporučuji najít velkoplošnou prodejnu CBA (je v západní části městečka), kde jsou ceny asi o 20 procent nižší než v ČR, nebo SR. Sortiment je standartní, plně srovnatelný s naším. Přeji Vám pěknou dovolenou. :-)
# 19. 3. 09 15:46
pohoda
Velkoplošná prodejna CBA se jmenuje BOLERO.U vchodu je bankomat.
Ulicí od Bolera směrem dolů dojdete po asi 100 metrech k dalšímu obchodu, takový obchod se vším a jmenuje se "Čičo Tom".Pokud se dáte dál, směrem dolů, dojdete kolem lékárny po levé straně a polikliniky po pravé straně na hlavní ulici, kde na pravo je BUS nádraží.Vše během 10-15 min.
Bolero je na konci hlavní ulice ,která vede směrem od moře -parku. Pokud vyjdete z náměstí.
To je pro Ty, co mají namířeno do Careva.Je tu levno.Právě jsme tam strávili výborné teplé tři týdny.
# 24. 6. 09 22:09
Triffidos
Zřejmě si autor nepřečet před psaním článku nic o historii Careva a už vůbec nic O panu Mičurinovi. Jeho vývody že byl pavědec nebo že Carevo je reklamní název jsou opravdu zavádějící. Doporučuji si před psaním něco málo nastudovat. Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Vladimirovi%C4%8D_Mi%C4%8Durin
nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Tsarevo
# 9. 7. 09 10:29
Yuhů
Děkuju za upozornění. Že se úplně pletu v Mičurinovi, to s lítostí přiznávám. Měl jsem ho v jedné partě s Lysenkem.

Ohledně pojmenování Carevo se mi podařilo ověřit pouze to, že se přejmenování událo v roce 1934, nepodařilo se mi ale ověřit důvod, proč zrovna Carevo.
# 12. 7. 09 20:24
F+Z
Ahoj všichni od 12.9.budeme v Carevu-hledáme někoho kdo s námi vyrazí do Strandži,máme kontakt na agenturu která výlet zařídí,ale je potřeba více lidí.Jsme manželé stř.věku v pohodě.
Rádi vás poznáme!!!! pa F+Z
# 20. 8. 09 09:08
Dulinka
Proč Carevo ??
stačí se podívat do historie Bulharska , jelikož v této oblasti byly nejkrásnější pláže, které si oblíbil bulharský car. Nějakou dobu tam měl i letní sídlo. Ale nevím, kterou pláž měl v oblibě, zdá Nestinárku nebo Arapju.
V době komunistické éry se to přejmenovalo na Mičurin z důvodu úrodné země, byly tam vinice. Po tzv. revoluci opět Carevo.
# 29. 8. 09 17:21
Anonymní
Zdravím Vás, pokiaľ by bol niekto taký dobrý a poslal nejaké tipy na súkromné ubytovanie v Careve, má u mňa pusu :)
# 19. 9. 09 14:36
Dulinka
Za pusu poskytnu informace i zajistím ubytování za 6 euro za noc přímo v Carevu v klidném prostředí.
grabecova.ludmila@homecity.cz
# 22. 9. 09 20:39
zihadlowa@azet. sk
Carevo je moja absolútna srdcovka. V prípade záujmu mám kopu fotografií :)
# 9. 11. 09 07:23
Dulinka
Začínám přijímat požadavky na ubytování v Carevu - 6 euro na noc za osobu. Pokud máte zájem, zajistím cestu vlakem - lehátko nebo lůžko. Tel. 607 933 314 grabecova.ludmila@homecity.cz
# 10. 1. 10 16:17
dita
Pro Dulinku-napište mi prosím kolik by stála jízdenka do burgasu (zpateční) pro 2dosp.1dítě 12let,1dítě 16let.asi nějaké to nejl.lůžko.Moc děkuji Dita
# 31. 1. 10 13:42
Dulinka
Pro paní Ditu - prosím napište mi na e-mail. Potřebují více informaci. Děkuji Graběcová
# 3. 2. 10 20:55
Anonymní
CHtěla bych vědět zda lze uskutečnit z Careva výlet lodí do Istanbulu? Děkuji.
# 21. 3. 10 16:37
Anonymní
Pokud vím,tak v Carevu je místní Jachting klub,tam možná by se to dalo soukromě domluvit,ale jinak přístav pro veřejnost není již od 1990 asi tak nějak.O pravidelné lodní dopravě v Burgasu do Istanbulu nemám inf. Musela bych to zjistit. 602 254 602.
# 22. 3. 10 18:23
Anonymní
Začínám přijímat požadavky na ubytování v Carevu - 6 euro na noc za osobu. Pokud máte zájem, zajistím cestu vlakem - lehátko nebo lůžko. Tel. 607 933 314 grabecova.ludmila@homecity.cz

"Milá paní"! toto fórum opravdu neslouží k podnikatelské reklamě !!
# 7. 4. 10 13:41
Yuhů
K podnikatelské reklamě fórum neslouží, ale zas tolik to tu nevadí.
# 21. 4. 10 01:08
Anonymní
Nas je tu zrovna cela parta a more je super jidlo levne,a teploty okolo 35C.Prijely jsme za prirodou na dovolenou a ne za luksusem.Jo a jsou tu tanecnice z nasi rep.Tancily orientalni tance.Mistni je obdivovali !!! JO milej pepene.
# 20. 6. 10 19:37
Zdenka
Ahoj všichni ,pro mě je Carevo taky srcovka a moc mě mrzí,že letos NEJEDEM....ale prosím ostatní milovníky tohoto městčka ,kteří tam letos jedou o info-jak pokročila stavba těch příšerných hotelů?Já osobně doufám,že moc ne a když přijedu za rok ,tak že to tam poznám.Takže pokud napíšete předem děkuji...
# 24. 6. 10 16:10
n
fh
# 5. 8. 10 16:50
alexek
Michurin byl zahradník který vypěstoval nějaké bobule.
# 5. 8. 10 16:54
Roman8808
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti, jestli se nechá jet do Bulharska kolem 15.září?? Myslím, kdy končí sezona a jaké je počasí? Díky
# 9. 8. 10 15:22
Zdenka
Ahoj mi jsme byli loni v Carevu po 10září a většinu týdne nám pršelo.Po 15září už nejsou žádné atr. ani stánky a většina obchůdků je zavřena.Zůstávají jen ty pro místní.
Nám se tam líbilo,byl klid a místní byli vstřícnější.Není to na válení u moře,spíš na poznávání země,lidí,poměrů...
Ale letos může být jinak!!! hezkou dovču přeju Z.
# 18. 8. 10 17:36
POHODA
Počasí po 15.září je dobré,ale ne zcela letní. Když svítí sluníčko je pěkné koupání.Noci jsou chladnější.Menší letoviska již nemají lení ruch a stánky.Jen pevné obchody jsou v provozu.Ve velkých střediscích je levno a ještě živo. Primorsko,Burgas,Varna,Zlaté Písky. Vysvětlím podrobněji. Tel: 602 254 602 nebo 483 392 534. Hlavně záleží jaké Chytíte počasí. Ubytování je v té době nejlevnější.
# 20. 8. 10 10:47
Marcela
Byla jsem s rodinou na dovolené v Carevu v hotelu Hermes. Přímo tento hotel je fakt super, byla jsem nadšená, všichni moc ochotný, usměvavý, výborné jídlo a velký výběr. Musím zdůraznit, že se tam nají i dietáři!!!! Mají tam i pouze dušené kuřecí maso atd. Řekla bych, že tam myslí na každého hosta. Super bazény a ještě skvělejší bar, každý si tam užil hodně zábavy.Na pláž je to velmi blízko.Není špatná, ale v moři byl pás chaluh přes které občas bylo nepříjemné projít. I když je to tam v okolí celkem malé, najde se tam celá ulice různých stánečků a obchůdků, kde si můžete něco koupit na památku domů. Co se týče nějakých těch marketů, tak těch je tam opravdu málo. Navíc malinkých obchůdků. Nedoporučuji tam jezdit bez stravy. Je tam ještě hodně co budovat, ale příjemné to tam je, když hledáte celkem klidnou dovolenou. Žádné diskotéky tam nejsou a v noci to tam opravdu utichne. Jinak super delegátka - opravdu vstřícná a pomůže i poradí. Tak kdo tam pojede, tak si to užijte. :-)
# 1. 9. 10 06:02
Dulinka
Zdravím,
byli jsme letos opět v Carevu, ale musím pani Marcelce oponovat.
Jídlo v žádném případě není nutné vozit sebou. Je tam plno
restaurací, kde se nají každý. Markety tam nejsou, ale je
tam velký supermarket Bolero, kde koupite úplně vše, mimo oblečení. Navíc ovoce a zeleninu koupite na každém rohu.
Je to opravdu klidné městečko.
# 4. 9. 10 22:47
POHODA
Souhlasím,jídlo hlavně ty zdravé potraviny, včetně masa by jsme si z Careva mohli dovážet i do naší země,my jsme přeci na severu !!! Je tu chladno a letos i deštivo a nemáme moře ! Co se týče restaurací, ani jedno městečko v Čechách se stejným počtem obyvatel jako Carevo nemá tolik restaurací, krámků a stánků. Z jednoduchého důvodu,protože něco takového je zapotřebí jen v přímořském městečku a v sezóně,kdy jsou zde turisté téměř z celého světa.
# 5. 9. 10 15:16
metrahit
Carevo pohoda jídlo opravdu nemá cenu vozit
# 29. 5. 11 00:27
nikifa771
Dobrý den všem milovníku Careva. Je to opravdu tak jak piše Metrahit, a i voda je pitná a mineralka levná. Čerstvé rybyčky s pívem kolém moři - nádhera.
Ale u nás jsou jidla o trošku ostrejši než u Vás. Doporučuji Musaka, Gjuveč, Kůřecí maso - Julien, studená polévka Tarator a t.d.¨
S pozdravem.

Nikolay Angelov
# 30. 5. 11 16:02
Anonymní
Dobrý den, hledám něco klidného a bez ruské klientely. Myslím, že by se mi Carevo líbilo a hotel Hermes také. Za další info děkuji. Moje mail adresa: mitastan@centrum.cz
# 1. 7. 11 16:03
Dulinka
Ozve se mi někdo kdo jede letos do Careva ???? Vždy si dovažíme med, letos jsme vše podcenili a bohužel do Careva nejedeme.
Prosím kontaktovat na adresu : grabecova.ludmila@homecity.cz
# 31. 7. 11 11:19
Viktor
Dobrý den,
nevíte někdo, jak se z Careva lze dostat do Istanbulu? Jezdí zde nějaké autobusy nebo něco jiného?
# 2. 8. 11 21:23
Yuhů
Z Careva do Istanbulu? Cestovky jezdí fakultativní výlety lodí, ale nevím, jestli zrovna z Careva. Hlavní pobřežní silnice se zrovna v Carevu stáčí do vnitrozemí do Malko Tărnova, takže by tu mohly jezdit dálkové autobusy. Pokud nepojedou, určitě to půjde s přestupy. Napřed na hraniční přechod do Malko Tărnova, potom najít bus do K?rklareli a odtamtud už něco do Istanbulu pojede. Turecké peníze lze vybírat (stejně jako leva) z bankomatu.
# 3. 8. 11 01:19
Anonymní
Vrátili jsme se v sobotu z Careva a byli jsme nadšení. Byla nás parta osmi lidí a byli jsme ubytovaní v českém hotelu Abriexia (k nahlédnutí posílám stránky www.abriexia.eu.) Jak majitelé tak personál je český a po příjezdu nás pan majitel provedl Carevem a ukázal kde se nejlépe najíst, kde jsou hezké pláže kam zajít za kulturou a podobně. Byli jsme moc spokojení i co se týká ubytování. Ceny jsou dobré buď jako u nás nebo o něco levnější. Hlavně na ulici se dá pořídit např. ve stánku výborná pizza za 2 leva(26kč).Když pominu zchátralé domy domorodců a ne příliš pořádek na ulicích bylo to skvělé! Jitka N.
# 9. 8. 11 15:04
romishowski
Zdravím všechny. Jsme s manželkou už skoro týden v Carevu a super! Hlavně ten klid. Opravdu lidé jsou tady přátelští.rádi pomohou. Ceny velice příjemné jak ovoce.tak zeleniny. Tolik vitamínů jsem asi ještě nesnědl...
# 19. 8. 11 11:20
Anna
Čo si myslíte, aj Mičurin miloval Stalina? Táto veta nesvedčí tomuto článku. Mohli by ste ju vynechať, lebo Mičurin bol a je uznávaným vedcom vo svete a nemôže za to, kto ho má alebo nemá.
# 27. 1. 12 15:37
Yuhů
Anno, děkuju za připomínku. Upravím to znění tak, aby nebylo dehonestující.
# 7. 2. 12 23:52
Anonymní
V Carevu měli 7 metrové vlny na moři i vpřístavu,pláže vše dočasně pod vodou.Maják to odnesl nejvíc,je na té skále v moři u Starého kvartálu. Pracovní autobusy(pro zaměstnance),některé nejezdí.Uklizeny jsou jen hlavní ulice.Nejsou na snih a mráz zvyklí. A na víc, ta protržená přehrada a zaplavení vesnice BISER. I v teplém Bulharsku je zima. Iva.
# 9. 2. 12 16:59
Anonymní
Ivo, sleduji situaci a není mi z toho vůbec dobře...lituji lidi této oblasti, navíc v zimě kdy jsou odříznuti některé oblasti i od elektriky, všude voda, led a sníh...
http://www.zonaburgas.bg/?p=36313
# 13. 2. 12 13:41
Majka
Snad už se Carevo z té zimní kalamity vzpamatovalo a my se můžeme těšit, že tam prožijeme krásnou letní dovolenou.
# 17. 3. 12 12:31
Anonymní
Popská pláž v Carevu je od té malé cunami o hodně větší. Moře samotnou pláž zvětšilo a naneseným pískem o hodně rozšířilo.Místní si to chválí ,jaká je to nyní velká pláž.
Jinak od 1.dní se usilovně pracuje na opravách,úklidu, všem. S pomocí velké mechanizace a po celém pobřeží.Dám vědět ,co kde je nového. Iva tel.602 254 602
# 17. 3. 12 20:14
Anonymní
Dobrý den, Ivo,
prosím, nějaké foto Popské pláže a případně i městské pláže pod Hermesem by nebylo? Na Popskou pláž chodíme častěji než na městskou, je to tam takové až romantické!
Díky moc za info a budu se těšit!
Ondra
# 18. 3. 12 10:16
Anonymní
Na Popskou pláž existují velké plány - budovy nad vodou - úplná zástavba.Loni nebo před loni se jejich realizace zastavila.
Jinak je to jediná - divoká pláž,kde je krásně zachována příroda.Naši známí i rodina se na ní vrací i pokud jsou ubytováni jinde,alespoň tam zajedou v době svého pobytu v Bulharsku. Je to srdeční záležitost.Pokusím se vyslat někoho z Měst.úřadu v Carevu,aby ji nafot.jak vypadá nyní po té zimní bouři.Dám to Fac.nebo zašlu mailem. Dnes tam měli víc jak 20st.tepla,fotili se, ale na cestě do Starého Careva. Často jsou fot,videa na Faceb. Dávájí to tam i s hit.dokumenty a foto. Mě najdeš jakmile zadáš můj email. iva.janevova@seznam.cz
Nejsem moc zdatná na int.,ale takhle každého najdu. Iva.
# 18. 3. 12 20:14
Anonymní
Dobrý den, Ivo,
co nového v Carevu? Nějaké foto např. Popské pláže by nebylo? Díky moc a hezké dny!
Ondra
# 18. 5. 12 08:06
Majka
Včera jsme se vrátili z Careva. Opravdu super dovolená. Byli jsme ubytovaní přímo nad Popskou pláží. Super apartmán,klídek, pohodička, bazén. Na pláž asi 100 metrů.
V hotelu Hermes, který tu kdosi chválil, by se mi nelíbilo, to je opravdu jako být v paneláku, ale každý máme o dovolené jinačí představu.
Kdo má rád klidnější místo,pohodu a jede autem, tak doporučuji www.dreambaybulgaria.com
# 29. 6. 12 23:00
Anonymní
Majko jk je apartman daleko k moři?Jsou v blízkosti hospůdky?
# 30. 6. 12 10:47
Majka
Od moře je to asi 100 metrů.Přejde se louka a je Popská pláž. Bohužel hospůdky jsou asi tak 1 km vzdálené, ale dojde se v pohodě.
# 30. 6. 12 21:14
Anonymní
Ceny jsou dobré buď jako u nás nebo o něco
# 3. 7. 12 13:48
Dulinka
Ubytování v Carevu v soukromí v klidné vilkové čtvrti. Pouze 6 euro za noc. Kuchyňka k dispozici. Pište nebo volejte : grabecova.ludmila@homecity.cz telefon : +420 739 422 833
# 5. 7. 12 11:46
Anonymní
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s hotelem Gergana? Na internetu nemůžu nic najít a nabyla jsem dojmu, že tento hotel cestovní kanceláře nabízejí snad prvně. Za jakoukoli informaci moc děkuju.
# 15. 7. 12 18:42
Dulinka
Pokud má někdo zájem o pobyt v Carevu v roce 2013 ???
Zajišťují cestu vlakem v lůžkovém nebo lehátkovém vagoně cena +- 4.200,00 Kč tam i zpět. Ubytování v soukromí za 6 euro.
Z Burgasu odvoz až do Careva zajištěn.
V listopadu musím žádat rezervací na lůžka a lehátka.
Termín od 04.08. - 18.08.2013 je již obsazen.
Pouze pro vážné zájemce.
# 31. 8. 12 11:57
Olča
Ahoj, chceme s rodinou v roce 2013 do Bulharska.
Jsme 4 dospělí a 5 dětí. Chtěli bychom ubytování blízko u moře,
nejlépe do soukromí, apartmány, kde bychom so mohli sami vařit.
Děkuji za radya za pomoc.
# 30. 11. 12 09:55
Dulinka
Zdravím paní Olču. Tvé požadavky můžu všechny splnit. Napiš mi prosím na adresu : grabecova.ludmila@homecity.cz
# 30. 11. 12 17:15
Anonymní
Ahoj máta někdo kontakt na ubytování v Carevu tak 100m (ale myslím opravdu 100m) od městské pláže? Byla jsem zde již mnohokrát tak znám ulice i polohu městečka.Budu se ráda revanžovat za příjemné klidné a levné ubytování,Ostatní zvládneme sami.Předem díky Novovi.(2 pokoje po 2.Cena tak do 12Eur denne pro pokoj.)Jedná se o konec srpna!!!!
# 16. 1. 13 13:31
Anonymní
Velmi dobré ubytování je možno objednat i zde......http://www.hermes-carevo.ic.cz/
# 16. 1. 13 21:30
Anonymní
Pro Novovi a Všechny co budou mít zájem. Můžeme Carevo probrat po tel.nebo na Skypu. Znám to tam velmi dobře.Ubytování v soukromí i hotelech zajišťuji,nebo jen poradím.Vyjednávám slevy na ubytování v Bulharsku, pro naše lidi. Kam Vám mohu zavolat na pevnou tel.linku? Kontakt na mne iva.janevova@seznam.cz, Skype : iva.janevova,tel.602 254 602.
Ještě v lednu a únoru dávají všechny bulharské hotely značnou slevu ,při zaplacení celého ubytování,nebo 50% z ceny ubytování.Někdo nabídne i 50% slevu na oficielní cenu z internetu.Jinde mají klientů dost a dávají menší slevy,ale vždy je to výhodné. Termín konec srpna a také začátek června jsou celkově cenově výhodné.
Specializuji se na milovníky Bulharska a snažím se zajistit i těm co nemají peněz na zbyt co nejvýhodnější pobyt v Bulharsku na slušné úrovni.Ti co jsou zkušení cestovatelé mě nepotřebují s těmi můžeme jen popovídat o Bulharsku.A kdo rád cestuje s Cestovními kancelářemi a do nejdražších hotelů si vše zajišťuje také rád sám. To jen na vysvětlenou. NIKDY jsem svým klientům nenabízela předražené pobyty.Vždy nabízím jen výhodné a vše jsem si většinou osobně prošla ,vyfotografovala a projednala podmínky s hoteliéry či soukromníky - majitely rodinných vilek. V těchto dnech mají v Bulharsku některé dny okolo 20 st.C ,nebo se i ochladí v noci k nule.Prostě, tam vždy mají tepleji jak u nás .Tady na severu máme stále sníh( okolí Železného Brodu jsme 25 km od Liberce.) To,jen na vysvětlenou pro začátek roku 2013.
Zdravím Všechny příznivce Bulharska :) Iva.
# 10. 2. 13 19:12
Patric
Dobrý den,
dostal jsem do mailu tip na Carevo(Hermes).Nenašel jsem pozici hotelu na mapě. Nevíte někdo:
Jaká je tam pláž - délka,vybavenost,písek,oblázky útesy?
Jak jsou velké pokoje v apartmánech ?

Zdá se však, že volná je už jen druhá polovina srpna.
Děkuji - Patric
# 11. 2. 13 09:33 upravil: Patric
Patric
PRO DUBLINKA-Zdravím

pokoušel jsem se o rezervaci vlak z Brna do Burgasu a bylo mi řečeno, že je to možné rezervovat až od 1.dubna? Jak je to tedy možné rezervovat už v listopadu?

Patric
# 11. 2. 13 11:04
Majka nepř.
Patric, hotel Hermes je nedaleko pláže Nestinarka.Podívej se na orbion.cz, tam je plno recenzí na tento hotel.
# 11. 2. 13 18:56
Anonymní
Hotel Hermes Alexandria Club ++++,je vždy plný Čechů.Velmi oblíben.Městská pláž hned pod hotelem,Je to úzká pláž s jemným pískem,lemovaná skalisky.Na jižním konci schodiště,přímo do centra Careva,parku a náměstí.Přímo pod hotelem Hermes na pláži vlastní lehátka a slunečníky.Vždy bývá plno.Po dřevěném chodníku dojdeš do bílého baru s jevištěm,lehátky se slunečníky.Patří hotelu a jsou zde akce pro děti i dospělé z Hermesu.Vystupují tanečnice a herci ze Sofie i ČR.
Další pláž divoká POPSKÁ je vzdálena 20 min prašnou cestou a betonovým nedostavěným městem v chatové osadě v bývalém lesoparku směrem na sever.
Na jihu je menší plážička ve Starém Carevu pod skalami a kostelíkem ,asi 30 min.Jezdí tam místní mikrobus,zastaví Vám kdekoliv cestou na znamení.
Za Starým Carevem je další velká pláž lemovaná hotely NESTINARKA
Kvartál VASILIKO = Staré Carevo je to jedno a to samé.
Hodně foto dávám na Facebook.
V Carevu je Přímořský park s atrakcemi pro děti.Pláže štřídají skaliska za bílý bar na pláži se chodí na skaliska i nudi.V přístavišti je celnice,hotel - loď ,jachting klub,výletní loď,plno restaurací a obchůdků. Iva.
# 11. 2. 13 20:46
Majka nepř.
Pro Patric
Stačí nainstalovat do PC Google Earth napsat do vyhledavače Tsarevo a hned nad městskou pláží najdete hotel Hermes. Plno lidí si ho chválí. Já osobně bych tam nejela. Je to jako bydlet v paneláku, obklopený spoustou lidí. Já preferuji ubytování někde v soukromí, ale každý máme jiné požadavky. Jinak v Carevu je krásně.
# 16. 2. 13 23:26
Dulinka
Pro Patrika ohledně cesty vlakem do Bulharska . Napište na email : grabecova.ludmila@homecity.cz
# 7. 4. 13 17:18
Emanuela
Dobrý den, chci se zeptat jaké jsou v Carevu pláže? Jak jsou daleko od centra?
# 5. 5. 13 11:07
Yuhů
Pláže v Carevu? Jsou dvě na sever, slušné. Daleko jsou fakt kousek, podle toho, kde bydlíte (od 100 metrů po kilák). Na to, kolik je lidí, jsou ale docela malé.
# 20. 5. 13 00:10
konpok
Plaze ve meste je docela mala, ale nemeli jsme problem se tam vlezt. Pravda ze jsme byli v Hermesu ktery tam ma kousek vyhrazeny. V Carevu jsme byli na konci srpna 2011.
# 20. 5. 13 14:36
zsafranek
chci se zeptat jaké jsou v Carevu pláže?

Zdravím, jezdím do Careva lépe řečeno Vasilika již 15 let. Každý rok stále do stejného penzionu. Už tam mám vyleželej důlek. Carevo samo má dvě menší pláže, u Vasilika jsou také dvě. jedna pod kostelem a druhá cca 1,5 km dlouhá je Nestinárka. V současné době je Nestinárka plně připravena na sezonu a plavčíci jsou na pláži :) a čekají na nás. Pokud jde o potraviny, nakupujeme v místě a je to levnější než doma, takže pohoda. Těším se že tam potkám zase známé tváře a případně i od tud. odjíždím 10.7.2013 ve 21:00 z Prahy, 11.7 okolo 16 hodiny již budu popíjet rakii u moře :))
Zdeněk
# 29. 6. 13 20:04 upravil: zsafranek
zsafranek
pro všechny kdo se chystají na jih odkaz na počasí a web kamery

http://www.yr.no/sted/Bulgaria/Burgas/Tsarevo/
# 30. 6. 13 12:36
Ilona
Můžu se zeptat zda se v Carevu dají koupit děské zeleninové a ovocné přesnídávky /ve skle/, dětské pleny, umělé mléko?
Jedeme v září na 15 dnů a nechce se mi vše vozit. Děkuji za odpoěď
Ilona
# 16. 7. 13 14:25
Yuhů
Ilono, tohle je hodně specifický dotaz, já tohle nesleduju. Mohla by to vědět Eva, http://bulharsko.byznysweb.cz/kontakty/
# 19. 7. 13 09:08
Anonymní
Dobrý den. V pondělí 29.8. vyjíždíme směr Carevo. Ubytování nemáme zajištěné, budeme řešit až na místě. Kdyby měl někdo zájem se přidat budeme rádí.....
# 21. 7. 13 14:35
Dulinka
Kdo má zkušenosti s půjčováním auta a kolik asi stojí půjčovné na 3 dny ??? Dočetla jsem se, že již znovu jezdí Raketa. A poslední dotaz, jezdí přímá autobusová linka Varna-Carevo ???? Děkuji za odpovědi.
# 21. 7. 13 23:11
zsafranek
Můžu se zeptat zda se v Carevu dají koupit děské zeleninové a ovocné přesnídávky /ve skle/, dětské pleny, umělé mléko?


právě jsem se vrátil po měsíčním pobytu v Carevu. ( chvíli jsem i uvažoval o emigraci :) ) Pokud jde o nákupy přesnídávek pro kojence a umělá mléka a pod., pak kterákoli lékárna má vše potřebné. pro batolata i v normálních obchodechs potravinami. Doporučuji např. BOLERO asi nejširší sortiment.
pleny mají všude a podle dcery, jsou i prý levnější. Pokud jedete autem, pak se stavte v Burgasu v makru a po předložení pasu si nakoupíte co chcete. platit se tam dá i kartou.
# 7. 8. 13 23:37
Dulinka
Zdravím všechny příznivce Careva. Prožili jsme opět úžasných 14 dnů pobytu. Nechapu jak může mít tak chudý stát, tak kvalitní potraviny. NENÍ TO POUZE MŮJ NÁZOR !!!!. Mléko, máslo, sýry, salámy a pečivo. Výběr ze všech druhů. Kupovali jsme si chléba za 1 leva, ve kterém bylo neuvěřitelné množství semínek a ještě bez konzervantů, což je většina potravin v BG.
# 20. 8. 13 17:20
Anonymní
Dobrý den, musím plně a rád souhlasit s panem Šafránkem! V Carevu jsme byli už po několik sezón a naše dcerka tam vlastně "vyrostla"! Jsou tam k dostání veškeré propriety pro děti a třeba jejich masové a ovocné příkrmy naší dceři chutnaly více než tzv. značkové a dovozové! Příští rok se opět moc těšíme! O.K.
# 21. 8. 13 15:48
Anonymní
Pro všechny příznivce Careva a okolí. Kdo má zájem jet do BG i roce 2014 ???? Ubytování od Sozopolu až po Carevo za 7 euro/noc. Lehátkovým autobusem nebo vlakem. Požadavek lehátek-vlak již v listopadu 2013. grabecova.ludmila@homecity.cz
# 26. 8. 13 16:22
Anonymní
Do Bulharska ještě létají CHARTEROVÉ lety do konce září. Nejméně do 10.9. tam je stále ještě provoz jako v plné sezoně. Koupání,výlety,vše je a za výhodné ceny k disposici. Nyní je v Bulharsku nejlevněji.Klidněji.Případným zájemcům vše zodpovím,případně zajistím . Tel.:483392534,602 254 602 ,773129978. Iva.
# 28. 8. 13 12:02
M. Heinrich
Název "Carevo" je překladem "Vasiliko" do bulharštiny(řecky "Basiliko", basileios = král, vládce). Takže obdoba Falknov =>Sokolov.
# 17. 9. 13 16:47
Marge
Dobry den,
poradite mi, kde je v Carevu velky trh s ovocem, zeleninou a rybami o kterem jsem se docetla na http://bulharsko.vdetailech.cz/cs/katalog-objektu/letni-turisticka-strediska/carevo
Díky!!!
# 5. 6. 14 09:17
zsafranek

Dobry den,
poradite mi, kde je v Carevu velky trh s ovocem, zeleninou a rybami o kterem jsem se docetla


Tržnice na ovoce a zeleninu je za náměstím u kostela směrem k moři. Bohužel tržnice na ryby díky EU tam už není, aspoň o ní nevím. Pokud chcete čerstvé ryby, musíte do přístavu a počkat si až se vrátí rybář z moře a koupit přímo z lodi. V Carevu je ještě sklad mražených ryb, kde se dá taky nakoupit, nebo vyjet směrem na Kiten a tam bývají u silnice s rybami, tady ale za čerstvost určitě neručím, jsou to spíš překuníci než rybáři.
# 7. 6. 14 10:08
Dulinka
Krásný večer, bohužel sklad mražených ryb v Carevu už není. Doporučují nakoupit ryby v obchodním domu Bolero.
# 7. 6. 14 22:13
Pawloss Brnoss
Zrovínka jsem v Carevu(Vasiliko) a tak pročítám tyto informace. Asi jsem,ale v úplně jiném Carevu než moji předinformátoři. Marně hledam pizzu za 2leva a to centrum levných nákupů. Ceny základních potravin tj. chleba 600 g je 1 Lev. Balkánský sýr cca 200g 4 Leva a tvrdy salam něco jako lovecky 200g za 7 Leva.
Jídlo na pláži Polévka 5 šopsky salat 5.5 pivo 2.5 pizza cca 25 cm 10-16 voda 1,5 litru 1.2 Leva. Zanechte tedy prosim zprav jak je zde levno. Snad jen pro toho kdo žije v Práglu na Václaváku.
Co se moře týká - je krasně teplé a vůbec úžasné.Ovšem ten nepořádek kolem je fakt síla. Pro ty co jsou zhýčkaní od Italů,Francouzů i Chorvatů to je v počátku šok.Pláže jsou slušné. Vasiliko je kamenita(ve vodě) a v moři spousta řas. Nestinarka je písečna. Cena slunečnik plus dvě lehatka 15 Leva/den
# 1. 8. 14 07:53 upravil: Pawloss Brnoss
Dulinka
Děkuji za informací o cenách, protože víme, že došlo ke zdražení potravin. Ale uváděli jsme skutečné ceny v době kdy jsme byli v Carevu. Nic méně jsme opravdu kupovali pivo na pláži za 1,20 leva . Ale pořád levnější dovča než v Chorvatsku. Všem přejí nádherný a slunný pobyt v mém milovaném Carevu.
# 1. 8. 14 08:53
zsafranek
Zdravím do Čech z Careva. Jsem tady již měsc musím potvrit zdražení, ale to přijeďte na konci srpna, nebo v září, pláže prázdné, plavčíci až do 30.9 na stanovištích a ceny poloviční.Ceny souvisí s momentální nejvyšší sezonou. I Bulhaři mají momentálně dovolené, tak je tu dost plno. Jako příklad před 14 dny na náměstí kafe 0,80 leva a dnes 1,2 :)- Kdo jede autem, doporučuji nakoupit v Burgasu v Metru. komu se nechce vařit, holt zaplatí službu.
# 2. 8. 14 02:27
stipko
Nejak mi to nesedí - porovnanie napríklad s Chorvatskom.
V Carevu som ešte nebol, tak mám veľmi málo informácií i keď by som ich uvítal omnoho viac.
Ak skutočne platí, že 200g suchého salámu stojí v prepočte 100 Kč, alebo Pizza 25cm - 180 Kč, tak si dovolím tvrdiť, že Chorvatsko je v dosť komoditách lacnejšie.
Len pre porovnanie Pizza (určite väčší priemer ako 25cm)stojí 40 Kuna - 150 Kč.
Chlieb - Krug - 5 kuna - 18 Kč
Salám suchý 1kg 40 kuna - 150 Kč atď.

Do Careva sa tešíme, ale pravdepodobne je doba lacného Bulharska preč a zažité predstavy, že Chorvatsko je drahé a treba si jedlo voziť, už nejaký čas neplatí.
Mali sme v pláne nevoziť sebou nič a stravovať sa v reštauráciách. Buď sa nám neplánovane zdvihnú náklady, alebo budeme časť dní variť, čo sme zrovna v BG moc nechcel.
Máte typ na príjemnú hospúdku, kde dobre varia?
# 3. 8. 14 20:27 upravil: stipko
zsafranek
Nevím kde budete v carevu bydlet, nejdražší jídlo je přímo na pláži, VCarevu i Vasiliku je restaurací mnoho.Všecny vaří dobrou balkánou kuchyni. Pokud budete ve vasiliku, doporučím bistro po cestě ke kostelu. Typicky Bulharská kuchyně a velmi rozumné ceny, včetně slušného točeného piva. Jinak jedete do hrotu sezony, za 14 dní už bude levněji a méně turistů.Bohužel Bulhaři si vybírají dovolené v druhé polovině července a prví polovině srpna a toto je jejich oblíbená oblast. Pokud jedete autem, není od věci se podívat i po okolí a např. Primorsko se na českou klientelu specializuje.
# 4. 8. 14 22:04
Yuhů
Chorvatsko je teda ostře dražší než Bulharsko. Zhruba dvojnásobně. Jasně, jsou na bulharském pobřeží i předražená místa, ale ne tak, jako v Chorvatsku.
# 25. 8. 14 02:28
Anonymní
Práve som sa vrátil z Careva a musím oponovať.
Ceny v Chorvatsku sú zrovnateľné s Bulharskom.
Samozrejme, ak sa nebudem stravovať len Kebabom, ktorý je v v meste od 2.5 do 4,5 Leva.
Bežná večera v meste (2 dospelí a 2 deti) minimálne 40 Leva a to sme nemali žiadne ryby alebo morské plody.
40 Leva pri kurze 1,91 je 21 Euro (600 Kč).
To je 220 Kuna. Za to sa dá navečerať aj v HR.
Zmrzlina !!!NA VÁHU!!! 1.59 Leva za 100g - 0,8 Euro - 24 Kč - 6,4 Kuny
Zmrzlina stála vždy viac, pretože 100g sa nabrať nikdy nepodarilo.
V HR 6 - 7 Kuna ale nevážená, podstatne väčšia.

V Chorvatsku je drahé ubytovanie a nižšia cena za nafty ako v BG.
Tak isto aj cena nafty do Bulharska bola dosť vysoká. Vždy nad 40 Kč/liter.

Porovnávam Carevo so Šibenisko - Zadarskou rivierou.
Samozrejme Istria, Rab, Makarská, Dubrovník sú cenovo niekde inde. Ale v BG popisujem ceny v Carevu, nie napr. v Primorsku alebo v Nesebru.

Bulharsko už nieje krajina ako pred 5 - 10 rokmi, kde bolo pre našinca určite veľmi lacno. Je to štandardná turistická destinácia, ktorá bude rásť a po dokončení diaľničného spojenia plná turistov a tým aj ďalšieho zvyšovania cien.
# 26. 8. 14 09:47
Sněžanka Guberská
Dobrý den, přeji krásný konec roku 2014, jmenuji se Sněžana Guberská a provozuji rodinný penzion asi 200 m od moře ve městě Carevo. Mluvím česky. Pokud zavítáte autobusem či autem, vezmete s sebou děti, psa či jiné zvíře, apod.. vždy se vám ráda pověnuji. Carevo - to je klidný jih Bulharska a teplé moře. Přeji si, aby jste se u mne cítili jako doma. Mějte se hezky a přeji všem klidnou a krásnou sezónu 2015. Odkaz na můj web: http://snezanka.webnode.cz/ nebo email: snejana_guberska@abv.bg PS: Adminovi děkuji za prostor, který jsem u něho využila :-)
# 23. 11. 14 14:26
pastorekhonza
Super :)
# 3. 4. 15 13:07
Teenka
Hezký den! Jsme 3-členná rodina (dítě 4 roky) a hledáme příjemné ubytování v Carevu. Ideálně se zahrádkou / terasou s houpačkou venku, kde si může malá pohrát, my večer ugrilovat, s blízkostí moře. Nebo i apartmánový dům s terasou přímo u moře - jsou tam taková místa? Hledáme klid a pohodu, do Bulharska poprvé, přemýšlíme nad cestou autem, v září. Díky!
# 25. 7. 15 12:59
Anonymní
Teenko, zkuste juknout třeba i na www.hermes-carevo.cz! Grilovat se dá třeba na Popské pláži a pro malou je v Hermesu super animační klub! Krásnou dovolenou v Carevu vám přeje Jan
# 26. 7. 15 22:46
Dulinka
Není to dobrý nápad doporučovat hotel Hermes. Sice je kousek Popská pláž, která je neudržována a navíc jsou tam podmořské víry. Městská pláž je hodně odkrytá a kamenitá. Pokud máte zájem o klidnou dovolenou s malým dítětem volejte p. Janevovou 602 254 602 - specialista na Bulharsko.
# 31. 7. 15 09:21
Anonymní
Tak jsme ve středu přijeli do Bulharska a zahájili naši pout v Carevu.
Kladně hodnotíme menší počet lidí. V Primorsku se nám nepodařilo najít ani místo na zaparkování.
Pláž v Carevu nás hodně zklamala. Vážně bych rád věděl proč na ni někdo chodí.
# 7. 8. 15 06:26
Dulinka
Upozornila jsem na to, není to absolutně nevhodná pláž pro malé děti. Jezdili jsme do Careva 12 let, ale bohužel jsme nucení změnit letovisko kvůli plážím. Další 2 pláže jsou daleko, osobně nám rada ARAPJU, ale dostat se do autobusu bylo umění. Carevo samotné SUPER. Specialista na Bulharsko : Iva Janevová +420 602 254 602
# 7. 8. 15 08:12 upravil: Dulinka
zsafranek
Zdravím tak zase doma. Carevo nemá vhodné pláže. nejlepší je sednout do "klimatizovaného" autobusu ( pro neznalé autobus bez oken) a zajet na Nestinárku. jako každý rok posledních 18 let po měsíci ve Vasiliku jsem rád doma. Letost jsme jeli bez vnoučat tak jsme zahajovali desetidenní tůrou po Bulharsku, kde jsme začínali na Rile a 10 den v Balčiku. bohužel jsme nestihli všechno co jsme chtěli tak příští rok opakování. Jinak carevo a Nestinárka opět nezklamala a bylo tam báječně.
# 18. 8. 15 22:37
skalka
Na doporučení Dulinky -ohledně ubytování v Bulharsku- jsem požádala p.Ivu Janevovou, o zajištění ubytování se 2 pejsky u moře.Ubytování zařídila,dle našich požadavků a v září jsme 3 týdny odpočívali v Kitenu a okolí.Mohu doporučit všem,kdo bude hledat ubytování BG.
# 4. 10. 15 16:48
adalv
Dobrý večer všem. Prosím všechny dobré členy i nečleny o info k zajištění pobytu v apartmánu od cca 15 - 25.8.16 nejlépe carevo část vasiliko pro 2+2. děkuji za info. ma.nie@seznam.cz
# 23. 3. 16 21:36 upravil: adalv
Jan Reinisch
[imgs=]Do Careva jezdím 10 let. Je to tam klidnější než v Sozopolu, ale s podobnou atmosférou i pobřežím. Do Sozopolu jsem jezdil předtím, dokud ho nezastavěli strašnými hotely. V Carevu si na rozdíl od Sozopolu nebo třeba od dnes strašného Slunečního pobřeží hlídají, aby turistů nebylo víc, než kolik se jich vejde na pláže, dokonce v Carevu zakázali výstavbu dalších hotelů, což je v Bulharsku neobvyklé (bulharský parlament už totiž 20 let marně schvaluje zákon o regulaci výstavby na pobřeží, asi čeká, až se všechno zastaví). V Carevu doporučuji pláž Nestinarka, kolem ní je spousta levného ubytování v soukromí (1 osoba/den za cca 200 našich korun). Je tu poklidná atmosféra malého trochu ospalého městečka, ale s aktivní místní uměleckou školou, která celé léto každý podvečer na náměstí pořádá festival bulharských tanečních souborů a divadel - trochu bizardní, ale po koupání na pěkné přírodní pláži milé. A taky tu jako vzácnou památku hned vedle kulturáku na náměstí opatrují českou loď, která tu kdysi ztroskotala. V poklidném Carevu dnes namísto hlučného Sozopolu tráví léto i spousta bulharských umělců. Nevýhoda pro nás Čechy je, že je to samozřejmě daleko - doporučuji letět s nízkonákladovkou do Burgasu, městským autobusem jeďte od letiště na burgaské městské autobusové nádraží (před letištěm obejděte taxíky s drzými a drahými taxikáři, autobusová zastávka je napravo od východu za rohem příletové budovy), z městského autobusového nádraží v Burgasu (od konečné zastávky nalevo trochu dozadu u okraje autobusového nádraží) pravidelně jezdí autobusy nebo mikrobusy na jih po pobřeží, ceny jsou fixní a nízké. Dříve na burgaském autobusovém nádraží řádily cikánské gangy (tedy romské gangy, ale Rom je v bulharštině prostě nepejorativně cigan), dnes už je nádraží zcela bezpečné, ale stejně pozor na bagáž, je to přece jen velké město. Letoviska jako Sozopol nebo Carevo jsou naprosto bezpečná, místní samosprávy bulharské i cigánské gangy pečlivě vymýtily. V Carevu je autobusové nádraží celkem daleko od města (asi 2 km) a ještě dál od Nestinarki (celkem 4 km), městské autobusy moc nejezdí, nezbývá než taxík (cca 5 leva k Nestinarce), pěšky nedoporučuju, je to úmorné. U Nestinarki se poptejte po bydlení, zatím vždycky i v plné sezóně bylo mnohde volno (na brankách domečků to mají napsané - "svobodne apartamenty" nebo "svobodno", pokud je plno, mají tam "zanjato", pochopitelně cyrilicí). - A třeba se letos sejdeme v hospodě "Pod orecha" (Pod ořechem) hned nad Nestinarkou (jídelní lístek stejně jako mnohde jinde mají i v češtině hned za bulharštinou). P.S. Pod tím dvousetletým ořechem sedával i nejslavnější bulharský režisér a herec Rangel Valčanov, student české FAMU a kamarád Miloše Formana. Tak nashle! Jan Reinisch
# 24. 6. 16 06:21
Anonymní
Po přečtení toho příspěvku se ještě více těším až budeme letos v Bulharsku, ale vyměnili jsme destinací Carevo-13x za Primorsko, ale do Careva se pojedeme podívat. Všem příznivcům Bulharska přejí krásný a ničím nerušený pobyt u moře. Doporučují udělejte si výlet na pláž Silistar, je to pod Sinemorcem.
# 23. 7. 16 14:18
Anonymní
Zdravím všechny neví někdo jak je to letos s pláží u Hermesu?Je pořád taková kamenitá jako loni?Proběhly nějaké změny v Carevu od loňska?Děkuji Petr
# 31. 7. 16 07:51
Anonymní
Kamenitá je spíše vlevo, kde je i více písčité pláže. Městečko se stále mění k lepšímu! Koukám na to nyní live! I.
# 31. 7. 16 13:18
Terka
Dobrý de všem. Chci se zeptat těch ,kdo to znají trošku v Carevu,nemáte tušení jak vypadá ubytovací objekt Trinity Camp, měl by být poblíž pláže Nestinarka? Nebyl jste tam někdo ubytován? Uvítám jakékoliv info. Děkuji Tereza
# 3. 8. 16 12:27
Anonymní
A třeba se letos sejdeme v hospodě "Pod orecha" (Pod ořechem
Zdravím, budeme tam od 11 do 25.8, jako každý rok, máme tam apartmán. Tak třeba někdy večer. Milan
# 3. 8. 16 17:47
Anonymní
Zdravím všechny cestovatele.Nevíte někdo,jestli funguje nudapláž ve Varvaře nebo okolí Careva.V Primorsku loni na severní pláži nebyl jediný naháč,tak jsme usoudili,že FKK pláž asi zrušili.Uvítám každý tip.Děkuji a přeji všem nádhernou dovolenou v této super zemi.
# 20. 3. 17 12:42
Anonymní
Dobrý den, můžu se zeptat jaké je počasí v Bulharsku v září..Odlétáme 10.9. tak doufám, že budeme počasí na koupání..:-)
# 29. 5. 17 09:40
Anonymní
můžete a nemusite
# 29. 5. 17 09:43
Anonymní
No spíš doufám, že budeme mít hezky..:-)
# 29. 5. 17 10:48
Anonymní
No počítejte,že 15.9.tak nějak končí v BG sezóna obchůdků stánkového typu a dost to tam prořídne,co se lidí týče.Ceny padají dolů a většinou jsou otevřeny jen stálé obchody.Bývá teplo,ale může se stát,že jsou častěji deště a je větrno.Známí,co tam bydlí,ale kolikrát říkali,že se ještě v říjnu koupali,protože moře je ještě dost prohřáté.Přeji,aby vám počasí vyšlo a strávili jste krásnou dovolenou v této super zemi.
# 1. 6. 17 13:42
deiw
Zase Carevo může být v září při menším počtu turistů opravdu idilické - jako na dovolené u babičky :) Tak snad Vám to vyjde, jak psal kolega.

Já jsem zažil víceméně jen teplé a slunečné září, nicméně obvykle v Ruse. Takhle pozdě jsem byl u moře jen jednou od 17.9 do 21.9., a to jsme chytli první 3 dny studené (i když nepršelo) - okolo 18 až 20°C.
Až pak se to zase spravilo na 28. Moře bylo pořád dost teplé, takže problém je jen "venkovní" počasí když člověk není ve vodě.
# 1. 6. 17 15:58 upravil: deiw
Anonymní
http://free-webcambg.com/Tsarevo-01-webcam-street-live-online-camera-kamerite-na-jivo -vremeto-bg.html
# 4. 6. 17 11:41
Anonymní
Oprava, asi jsou v předchozím odkazu mezery,či co.. -
1url.cz/4tdlb
# 4. 6. 17 11:44
Anonymní
Pokud by mel nekdo zajem, tak do 13.7. je na www.hermes-carevo.cz jeste volno!
Hezke dny v BLG preje Honza
# 24. 6. 17 23:53
Anonymní
Jsme v Carevu - Vasiliku a je tu super. Jsme tu do 31.8. Je tu nekdo, sraz pod orechem v te super restauraci? Milan
# 23. 8. 17 10:55
Sliznatá ryba
Ta hospůdka pod ořechem, je to ta, kde se promítá na stěnu každý večer sportovní přenosy?
# 25. 8. 17 06:27
Anonymní
Nene, to je bliz k plazi nestinarka, uprostred je velky orech a skoro pres cele prostransvi je stin z jeho vetvi. Je tam cca 30 stolu a vedle jsou detske houpacky, klouzacka a vedle je takove namesticko s lavickami. Neda se to minout.
# 25. 8. 17 06:41
Anonymní
Na namesticku je takova velke kulate drevene monstrum s lavickami a uprostred je fontana
# 25. 8. 17 14:34
Anonymní
Dnes jsme byli na doporučení obědvat pod orechem ve Vasiliku a musím říct,že jsme byli moc spokojeni.Obsluha opravdu rychlá,profesionální přístup,jídlo moc chutné a ceny super.Určitě jsme tam nebyli naposledy.Děkuji za doporučení!!!Novákovi. ????
# 27. 8. 17 22:18
Anonymní
My chodime tak 3x tydne k orechu, tak se asi mijime a nevime o sobe,
Ale Cesi uz se tu objevuji celkem dost, myslim ve Vasiliku. Az pujdete na plaz Nestinarka, tak ten cerny peugeot stredoceska spz je nas, jedeme odsud ve ct 31.8., bydlime predposledni dum pred plazi u silnice, ul. Krajbrezhna 10. Milan a Ivana
# 28. 8. 17 14:45
Dulinka
Odpověď na dotaz : V Primorsku loni na severní pláži nebyl jediný naháč,tak jsme usoudili,že FKK pláž asi zrušili.Uvítám každý tip.Děkuji a přeji všem nádhernou dovolenou v této super zemi.


POKUD HLEDÁTE OPRAVDU DOBROU NUDA PLÁŽ MŮŽU Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI DOPORUČIT ADA BOJANA ČERNÁ HORA.
# 30. 9. 17 17:34 upravil: Dulinka
Anonymní
V Carevu nechal starosta města upravit Popskou pláž.Nebyl tam někdo náhodou?
# 11. 7. 18 20:53
Anonymní
Všechny cestovatele autem bez stravy informuji,že v Carevu právě staví LIDL,takže už nebudeme muset až do Sozopolu,ikdyž ten je asi nejhezčí kvůli krásnému výhledu na moře.
# 21. 1. 19 20:05
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání