Fórum najih.cz > Bulharsko > Hotely Bulharsko- oblečení a šaty

Hotely Bulharsko- oblečení a šaty

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Petka
Koncem jara se chystáme letecky do Bulharska a máme koupené jen letenky s malým zavazadlem. Řeším, jestli dokupovat u letecké společnosti ještě větší zavazadlo, nebo nám do tepla postačí jen pár základních kousků oblečení. Bydlení ještě dořešené nemáme, ale předpokládám nějaký větší hotel blízko moře. Jak je to s oblečením na obědy a večeře a vůbec při pohybu na hotelu v Bulharsku? Platí něco podobného, jako ve většině větších hotelů a je třeba si vzít i nějaké společenské oblečení- tzn. pro mě šaty a pro chlapa dlouhé společenské kalhoty, nebo si vystačíme s nějakými krátkými letními minišaty, případně šortkami?
# 10. 1. 19 10:49
deiw
Já teda asi chodím do špatných hotelů, ale nikdy jsem si společenské oblečení nebral, a nikdo ho po mě nechtěl.

Spíše bych řešil, jestli Vám tam nebude zima - co znamená koncem jara? Bulharsko není Řecko (a taky je rozdíl sever BG, nebo třeba jižne od Burgasu), a květen i červen dokážou být dost studené.
# 10. 1. 19 13:33
Yuhů
I do malého kabinového zavazadla se mi vejde oblečení na 14 dnů. Začátkem května bych si určitě bral dlouhé kalhoty a mikinu, ale obléknul bych si to do letadla (bývá mi nahoře zima), takže to malé zavazadlo nepocítí.

Jinak v Bulharsku nejsme na nějakém banketu nebo riviéře. Je lehce neslušné chodit na oběd třeba bez trička, ale jinak je oblečení všem ukradené, protože jde o jednu z nejlevnějších destinací Evropy, takže tu lidé chodí oblékaní všelijak.
# 7. 2. 19 17:15
Zindulka
Když se podívám na loňský a předloňský červen, tak ani voda nebyla nic moc: https://travel.org.ua/water/ijun/primorsko-temperatura-vody a teplota také ještě nebývá tak fajn jako v srpnu. https://www.meteoblue.com/cs/po%C4%8Das%C3%AD/p%C5%99edpov%C4%9B%C4%8F/modelclimate/p rimorsko_bulharsko_727964
Tak snad budete mít počasí takové, jaké máte rádi My máme raději teplíčko a to jak ve vodě, tak na vzduchu a bonus bulharské ovoce a zelenina - ta v červnu ještě také tolik není.
# 7. 2. 19 21:55
Radka
Určitě dress code v tamnějších hotelech nijak přespříliš řešit nemusíte. Já jsem zvyklá chodit mít na sobě u moře i v hotelu nějaké https://www.amodio.cz/kategorie-produktu/damske-saty/minisaty/ a nikdy jsem s tím žádný problém v Bulharsku neměla. A vlastně ani nikde jinde, i když vím, že v některých luxusnějších hotelech je společenské oblečení vyžadováno. Naštěstí já jezdím po těch obyčejných, takže tyto starosti nemusím řešit :)
# 26. 2. 19 10:34
Anonymní
@Petka, pred 2 rokmi sme boli s rodinkou na Zlatých pieskoch, hotel Prestige&Aquapark**** a bolo tam cítiť istú úroveň - teda ako u koho. Je to viac na pocite, ako na povinnosti. Mali sme zo sebou aj povedzme krajšie veci ako na pláž, či do mesta. Teda manželka nejakú blúzu, sukňu, či letné šaty, ja nohavice, košeľu. Pre deti niečo podobné. Ale pri vedľajšom stole boli Iránci a chlapi v tielkach a ženy v tých ich burkách. U žien to bolo asi OK (to je asi spoločenský odev), ale chlapi to mali na háku. Väčšina hostí sa však chodila prezliecť podobne ako my. Takže môže sa stať, že si vyberiete podobný hotel, alebo niečo ako Admirál a úroveň tam bude ešte vyššia. Podľa mňa nikde sa to nepreháňa, ale istý bontón je na mieste.

Maxík
# 1. 3. 19 14:40
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání