Fórum najih.cz > Bulharsko > Rislký klášter otevírací doba

Rislký klášter otevírací doba

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Mirka
Ahoj Dušane,
na konci října letíme na 5 dní do Sofie a plánuji výlety do okolí. Zaujal mne Rilský klášter, nikde nemohu najít, zda v období od 27.10. do 30.10.2018 je klášter přístupný.
Jaká je tedy oevírací doba v říjnnu v Rilském klášteře?
Děkuji a zdravím
Mirka
# 16. 10. 18 15:44
deiw
Myslím, že by měl být otevřený celoročně, co si pamatuju, viděl jsem nějaké fotky návštěníků se sněhem na nádvoří. Co se týče otevírací doby, na webu nic nemají. Mezi 10 a 18 by to podle mě neměl být problém.

Pokud si chcete být 100% jistá, můžete jim napsat https://rilskimanastir.org/en/contacts/

A tady mají pár zásad, které by měl člověk dodržovat https://rilskimanastir.org/en/about/iziskvaniia-k-m-posetitelite/
# 18. 10. 18 11:02
Yuhů
Pokud to správně chápu, je Rilský klášter otevřen celoročně.

Otevírací doba bude taková fuzzy. Pamatuji si, že jsem tam coby ubytovaný mohl přijít a odejít i večer, ale nejpozději tuším do devíti nebo do deseti.
# 27. 10. 18 16:37
Zindulka
Rilský monastýr je opravdu otevřen denně, byli jsme tam v lednu, bylo to moc pěkné. Určitě to za výlet stojí. Míst v Bulharsku je ale mnohem více, kam stojí se za to podívat. Letos určitě také něco podnikneme. Byli jsme v Thráckých hrobkách v Staroselu, Belogradčiku, Sofii, Plovdivu a samozřejmě v přímořských městech jako Sozopol, Nesebar a další. Bulharsko je krásná země, která určitě stojí za poznání. Určitě si letos najdeme alespoň jeden den při cestě zpět na nějaké další místečko. Zde lze najít některá zajímavá místa: https://www.zijemevbulharsku.cz/zajimava-mista-bulharska/
Letos jedeme kolem 20 července, tak máme čas vybrat nějaké zajímavé místo při cestě zpět. Vždy si najdeme pěkný penzion na 1 - 2 noci, to podle toho, co chceme podniknout. Dovolenou trávíme v Primorsku v domě Goševi a od tamtud občas zajedeme na výlet, ale tam většinou jen okolí. Těším se na to, kam zase letos pojedeme na výlet. Šťastnou cestu všem.
# 7. 2. 19 23:37
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání