Ostrov Thassos

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce ostrov Thassos na mém webu o řeckých ostrovech. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se ostrova Thassos týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:56
Jana Zrnečková
dobrý den,
nejprve musím smeknout řed tím, jak máte bezvadně udělané webky, plné
informací. Narazila jsem na ně zcela náhodou a jsem nadšená!!!!Škoda, že
jsem je nanašla dřív.
chtěla jsem vám napsat na-janovsky@gmail.com., ale nějak to nefungovalo.

Letos jsem byla na Thassosu.
Pokud vám k něčemu budou moje postřehy z této dovolené ,dovolím si přispět
svým komentářem k Thassosu, pochopitelně si můžete můj komentář upravit
podle potřeby.
Mám i spoustu fotek, jen je mám většinou v malém rozlišení, jestli by se
vám i přesto hodily, ráda vám nějaké pošlu třeba přes úschovnu.

Do Řecka jsem se vždy toužila podívat.
Letos jsem od 1.7 do 12.7 vyrazila s cestovkou Moras tour na last minut právě na Thassos. Rozhodující byla neskutečná cena 3 900 Kč- autobusem bez stravy. Informací jsme moc nesehnala, v průvodcích se psalo že jde o Smaragdovou perlu v Egejském moři a vzhledem k tomu, že jsem i v jiných cestovkách nenašla moc informací, předpokládala jsem, že půjde o klidné místo. Tak jsem to riskla. A nelitovala jsem ani na vteřinku. Ostrov předčil moje očekávání. Ale nejprve několik všeobecných údajů z Řeckého kapesního průvodce.
Ostrov Thasos je zelený a zalesněný. Vrcholky pohoří Ypsario přesahují 1000 metrů. Rozloha ostrova je 379 km2 a po obvodu měří necelých 100 km. Obyvatel zde žije jen 13 000. Ostrov proslul černými olivami, olivovým olejem, piniovým,pomerančovým a tymiánovým medem, víno Recina.
Ostrov je vzdálen od pevniny 6 km a lodní spojení je sem několikrát denně z hlavního města Thasos (Limenas) do přístavů Kavala, Keramoti (asi 35 minut), nebo z přístavu Ormos Primu do Kavaly. Vzhledem k nízkým nákladům na trajekt se vyplatí vzít si auto. Ačkoliv není žádný problém si zde auto vypůjčit. Platila jsem 25 E za den, na tři dny 55 E.
Nádrž byla do 3/4 plná a tak jsem ji musela i vrátit. Benzín zde byl jen o fousek dražší než u nás a všechna auta měla klimatizaci, bez které by to nepříjemné.
tento ostrov je spíše pro ty, kteří nemají rádi davy lidí a spíš si vychutnají kolorit Řecka.
Ubytování
Byly jsme ubytované v letovisku Limenaria ve vile Nikos asi 200 m od moře, v klidné části letoviska.
Studia byla 2,3 a 4 lůžková. Skromně zařízená, pro náročné by to nebylo, ale vše fungovalo a bylo čisté. Měly jsme zde možnost si připlatit klimatizaci, ale nebylo to ani třeba. Studia jsou mezi stromy a pergoly a žaluzie chránily před velkým teplem. Letovisko je velice malebné, klidné asi s třemi ulicemi a s obchody v, tavernami v blízkosti moře a krásnou promenádou kolem pobřeží s restauracemi a bary s krásným výhledem na moře.

Stravování
Bylo možné si vařit ve studiu, což jsme několikrát využily. V letovisku je Řeznictví, kde jsme si koupily 2 ks. Kuřecích prsíček za 5,6 E, v rybárně jsme kupovaly rybu asi za 3,5 E. Ze dvou jsme se tři najedly.
Ale velice levně a chutně jsme se mohly stravovat v místních tavernách. Na promenádě jsme jednou naletěly na lákání číšníka a i když nám slíbil slevu nakonec jsme nebyly spokojené. Krevety si i doma uděláme lepší, maso bylo polotvrdé a porce celkem malé, pro 3 za 33 E včetně vína a piva. A bříška jsme měly do polosyta. Nedoporučuji se taky stravovat v restauraci s Českou obsluhou asi ve třetí uličce kousek od místní cestovní kanceláře. Jde vyloženě o turistická jídla. A hlavně si nenechte vnutit ochutnávkový talíř Řeckých salátů, jde v podstatě o pomazánky které nám vůbec nechutnaly a stály 5 E. Celkově jsme se za 24 E nenajedly nějak extra. Jinak Gyros zde prodávají v několika kioscích s předzahrádkou za 2,30 E a je moc dobrý, každý si zde najde ten který mu nejlépe vyhovuje.
Nejlépe jsme se najedli v takové domácí taverně na naší ulici, kousek od penzionu. Navečer postavili stoly normálně na ulici, auta kolem jezdila velice málo. Všimla jsem si, že sem chodí jíst místní. My blázni vždy chodily na promenádu k moři, za atmosférou a vyššími cenami a jak jsem nakonec zjistila i za nižší kvalitou.
Prostě jednou večer jsem odolala dcerám a zůstaly jsme ,,za humny". A to jsme si pošmáknuly panečku!
Za 29 E jsme si daly chobotnici (vynikající-jedla jsem ji poprvé),telecí a jehněčí, skvělý salát, víno, pivo. Zákusek, meloun a Ouzo jsme dostaly jako pozornost podniku.
Vychutnávaly jsme atmosféru, klábosily s majitelem, který víc jak 30 let plul po mořích. Prostě paráda.
Čas tady plyne tak pomalu a klidně.

Koupání
Přímo v letovisku je písečná pláž, ale vyplatí se jít tak 1/4 hodinky přes kopec okolo stavby, která vypadala jako zámeček, na pláž Metalica.
Je nádherná, navíc k ní procházíte bývalou továrnou na šrouby. Vypadá to spíš jako zřícenina hradu, krásné skály, zákoutí, borovice, oblázková pláž s malým barem, slunečníky a lehátky. Překvapivě jen pár lidí. Nechápu to. Že by se jim nechtělo udělat těch pár kroků?

Výlety
Zjistily jsme pozdě, že naše delegátka nám nabídla výlety o 5 E na osobu dráž, než nabízela místní cestovní kancelář. Naštěstí jsme si koupily jen plavbu lodí. Dalo by se trajektem vrátit na pevninu a podnikat výlety i tam, ale myslím, že Thassos má hodně co nabídnout.
Z nabídky:
Řecký večer- 27 E, po informaci odjíždějících turistů jsme se této atrakce rády zřekly. Prý je to akce pro několik autobusů, oproti slibovanému: sníte a vypijete co se do vás vleze, je to prý fronta na vše a nic se nedoplňuje. Takže se na někoho ani nedostalo...Národní tance předváděli prý asi tři lidi, co se jen převlékali.
Okruh ostrovem-25 E-klášter, Aliky, Paradais pláž, Panagie-zpracování oleje.Raději jsme si pujčily auto za stejnou cenu a objely ostrov.
Plavba lodí do Aliky-30 E-zastávka 3x na koupání, oběd.Bylo to moc pěkné, ale nejhezčí bylo právě Aliky, kam jsem si pak ještě jednou zajely autem. Stojí za to. Jsou tam vykopávky a rozhodně si obejděte celý výběžek poloostrova. Skrývají se tam nádherné vany, snad z mramoru? Všude voní mateřídouška a jsou od tud krásné výhledy. Neprošla jsem si celý ten výběžek, ale myslím si, že se dá projít až k vykopávkám a plážím na druhé straně. Na Aliky si klidně vyčleňte celý den,vydržíte tam, nebudete se nudit, pěkné koupání, potápění , trocha historie, pěkné restaurace, romantika. Občerstvily jsme se v místním moc pěkném podniku za 5,5e-2x frape a 1x Fantu. Je zde i vyhlášená rybí restaurace.
Okruh autem- půjčení-25 E
Za den sice ostrov objedete, ale je to letem světem.
Lépe je si auto půjčit na tři dny a kdo si může půjčit motorky, tak vyhrál. Je ale třeba mít na motocykl s větším obsahem řidičák. Do hor se nedá vyrazit se slabší motorkou. Když se vydáte do hor na motorce, budete si muset prodloužit pobyt, jako naši sousedé. Byli nadšení a denně vyjížděli za objevováním zákoutí a krás ostrova.
My autem vyjely jen k jezeru Maries, dál se nesmí, kvůli podvozku auta. Cesta tam vede krásnými olivovými háji. A hory jsou úžasné. Milovníci přírody budou nadšení. Autem můžete ještě vyjet do horské vesničky Theologos, ale pak můžete většinou jet už jen okolo pobřeží. Ale není třeba truchlit. Objevíte mnoho neskutečně krásných výhledů, jako vystřižených z katalogu. Stojí za to se zastavit v ostatních letoviscích a udělat si jasno, kde se ubytovat příště, protože věřím, že kdo byl na Thassosu, přijede minimálně ještě jednou. Mě vyhovovalo klidné letovisko Limenaria.
Od jezera Maries jsme okračovaly v naší okružní cestě do letoviska Skala Marion, dál přes Prinos, kolem spousty krásných pláží oficiálních i divokých, až do hlavního města Thasosu (Limenoss)
Thassos
Je celkem bohaté na památky. Rozkládá se částečně na území bývalého antického města, válečného přístavu a městských hradeb. V muzeu jsou sochy z té doby. V blízkosti muzea je rozlehlá agora z řadou kultovních a světských staveb. Podél zachovalých hradeb se prý podle průvodce dostanete k antickému divadlu. My popravdě ve městě dost dlouho hledaly a marně se ptaly. Značení jsme taky nenašly i když nám říkali, že značení tam je. Nakonec jsme se přece jen k divadlu nad městem dostaly přes starý přístav. V tom horku to byl pěkný záhul, ještě, že jsme měly vodu . Výhled však stál za to. Dodnes se zde pořádají v sezóně koncerty a představení. Na zpáteční cestě jsme si sedly ve starém přístavu před takovou malou taverníku a za 12,5 e jsme si daly 3x Gyros a 3x Frape, moc dobré.
Na město jsme neměly moc času, doporučuji si vyčlenit celý den, abyste si je opravdu prohlédli. Nad městem se rozkládá na třech vrcholech antická akropole. Na jednom vrcholu jsou zbytky středověkého hradu Kastro(hrad), na druhém základy Athéniny svatyně a ze třetího vrcholu je rozsáhlý pohled na Egejské moře.
Asi 37 km od města je nejvýznačnější klášter Moni Tu Archangelu, prý svou architekturou připomíná klášter na Athosu. Zavírali asi v 16.00, tak jsme jej už nestihly.
Celkem jsme ujely 120 kma nejely jsme do vesničky Theologos, protože už bychom to taky nestihly.
Pláže
Na mapě jsem jich napočítala 15, ale je spousta ,,divokých" páží. Nejznámější pláž je Golden Beach, Paradais Beach (ta se nám líbila víc), Tripiti a Metalia (kousek od Limenarie)
Paradais Beach
Zaparkovala jsem nahoře u silnice, ale dalo se zajet až úplně dolů. Je to lepší, než jít pěšky, hodně práší auta co vás předjíždějí. Vstup do vody je hodně pozvolný, snad 100 m. po pravé straně jsou pěkné skály, po kterých lezly neuvěřitelné kaskadérky kozy. Pláž je písečná. Zdržely jsme se asi 2 hodinky a pokračovaly v okružní jízdě.

Kempy
Je jich asi 5: Kousek od
# 10. 1. 09 00:29
Jana Zrnečková
Kempy
Je jich asi 5: Kousek od Potosu je Pefkari camping a Paradissos camping. U Prinosu je Deadalos camping a u Skala Prinou je Eot-Prinos camping a poslední je kus od města Potamia.
Ceny
O něco vyšší než u nás, nebo stejné
Např:
Gyros v kiosku- 2,3 e
Bageta-0.9 e
Mléko-1,65 e
Veselá kráva-1,9 e
Frape-2 e
Pivo-0,9 e
Máslo- 2,6 e
Malá bagetka- 0,4e
Jablečný hřbet- 1,3 e
2x kuřecí prsa- 5,6 e
Meloun- 1,5 e
Kokosový likér 0,5 l.- 5,6 e
2 l. víno Retzina- 3,7 e
Víno 1-15 e
Nafukovací lehátko- 5 e
Slunečník- 6 e
Potápěcí brýle- 3 e
Ryby- 8 e/ kg
Vepřové, hovězí-8 e/ kg
Ledová káva se zmrzlinou- 3,3 e
Musaka- 4,5
# 10. 1. 09 00:31
TERI
DOBRÝ DEN JANO, CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT, JESTLI JSTE PROJELA CELÝ OSTROV A ZA JAK DLOUHOU DOBU BY JSTE SE NA OSTROVĚ"NUDILA". PŘEMÝŠLÍME O KOUPI NEM. V ŘECKU, ALE NEJSEM SI JISTÁ, JESTLI BYCHOM PRÁVĚ NA OSTROVĚ NEMĚLI PO ČASE OMEZENÉ MOŽNOSTI.
# 1. 2. 09 23:22
Yuhů
Tak zrovna pokud pojedete na Thasos a kdybyste se začala nudit, tak můžete velmi snadno přejet trajektem na pevninu. Podobné je to s Lefkadou, ta je taky blízko pevniny. Ale i tak si myslím, že by neměl být s nudou problém, Thasos určitě má co nabídnout na celý týden. Jestli je to fakt problém, jeďte na Krétu nebo na Rhodos, to jsou dostatečně velké ostrovy a nedají se projet ani za 14 dnů.
# 3. 2. 09 18:26
Zdenek
Dobrý den prosím vás chtěl bych se zeptat jestli když si chci pujčit na Thassosu skútr-(motorku)abych si objel ostrov, tak jestli mě stačí řidičák na auto.a na kolik euro to tak vyjde.
# 10. 4. 09 10:20
blanka
Dobrý den paní Jano, přečetla jsem si Váš příspěvek, a proto že jedeme letos v srpnu 18.8. na stejné místo, do stejného apartmánu a se stejnou cestovní kanceláří, měla bych ještě nějaké dotazy a poprosila bych Vás o fotky. Zajímají mě pláže přímo v Limenarii, jsou potřeba boty do vody, kolik stojí slunečníky a lehátka, nebo jsou za konzumacia, nevíte jaké jsou večerě objednané přes cestovku???? Jaká byla cesta busem, co zastávky a řidiči, jak dlouho jste jeli Můj email: blalas@tiscali.cz Děkuji za odpověď. Blanka
# 3. 5. 09 08:44
Kača
Thassos je úžasný ostrov :-)
# 11. 6. 09 11:57
Verča
Dobrý den paní Jano, letos jedeme v září na tento ostrov. Slyším a čtu o něm jen chválu, ale chtěla bych se zeptat. Přece jen je zde dos flory. Potýkali jste se zde s komáry?? Děkuji
# 25. 8. 09 16:56
Datka
Na Thassosu jsme byli letos v srpnu, nádherný ostrůvek, středisko Limenaria skvělé, komárů bylo dosti, na naše Raidy stejně nezabírají, je lépe koupit až na místě - asi sídlili v klimatizacích. Venku byli jen večer. Jsme "skalní"typy",písečná Paradise beach nás neoslovila, spíše naopak. Voda je nádherná, ale dost ježků, je dobré mít boty do vody. Velký skútr200ccm/ - na 3 dny 60 E.
# 4. 9. 09 17:00
Sára
Na Thassosu jsme byli už 4x a nedám na něj dopustit. Byli jsme ve Skale Potamia - kde je skvělé koupání, málo turistů, přitom je to trochu městečko. Půjčeným autem je to všude blízko. Doporučuji v Panagii si dát na náměstí v zahradní restauraci stifádo. Nejlepší jaké jsem kdy v Řecku jedla.
# 22. 9. 09 22:31
Anonymní
jhffz
# 6. 12. 09 12:01
Hanka
Dobry den,
upozornuji na to, ze mate chybu v nazvu hlavniho mesta ostrova. Tomu se rika bud Limeas nebo Thassos Town. Oba dva nazvy se pouzivaji stejne. Lemonias jsou citrony:-}
Pokud by jste chtel nejake dalsi info, klidne se ptejte. Pracuji zde jiz 5 let jako delegatka.
# 30. 1. 10 18:38
Hanka201
opravuji samu sebe, jsem se preklikla. LIMENAS
# 30. 1. 10 18:40
Anonymní
Pro Hanku:
Jaká část Thassosu je podle Vašeho názoru nejmalebnější a nejklidnější? Severozápad-Skala Rachoni,čí jih-Limenaria,Pefkari?Nebo máte jiného favorita?Dík za odpověď.Jitka
# 30. 1. 10 21:00
Hanka201
Pro me je favorit jednoznacne Limenaria / tzn. jih ostrova. Skala Rachoni je velmi klidna, krome hotelu tam nic neni. Par taveren tot vse. Neni tam moc co shlednout, ani nejake pekne plaze.
Kdezto u Limenarie mate nadhernou plaz Tripity, dale plaz Metalia ktera je hned u Limenarie, kde jsou zbytky tovarny zpracovavajici na zacatku dvacateho stoleti zeleznou rudu. A mnoho dalsich.
Kdybych mela rict jeste jine misto tak volim Skala Potamias a Golden Beach. Tam se to ted pekne rozrusta, nad Vami se tyci i nejvetsi hora ostrova Thassos Ypsarion 1206 m.
Pokud by jste chtela poradit s ubytovanim, nebo s cimkoliv jinym napiste.
Hezky den

Hanka
# 3. 2. 10 12:57
Hanka201
Ps: Zalezi samozrejme na tom, jestli preferujete uplne klidnou dovolenou bez lidi, nebo se radi vecer prochazite kolem taveren a obchudku apod.
# 3. 2. 10 12:59
Anonymní
Pro Hanku,
hledáme klid,krásné nepřelidněné pláže a pokud možno blízko k moři.Není nic krásnějšího,než ranní koupel v moři.Raději studia či apartmány než hotel.Večerních procházek kolem taveren a obchodů se také neodříkám.Kdybychom zvolili Limenarii,můžete doporučit dobré ubytování?Dík, Jitka
# 5. 2. 10 20:32
Hanka201
Dobry vecer,
a kolik Vas bude? Pokud muzete napiste mi na email - hanajanulikova@post.cz a ja Vam zaslu info k ubytovani.
Myslim, ze pro Vas urcite budu mit neco:-]
# 5. 2. 10 21:02
Petronela Sevastou
Ponúkame ubytovanie na zelenom ostrove Thassos v Grécku, vzdialeny od pevniny 30 min trajektom, priamo pri plaži v meste Limenaria-druhé najväčšie mesto ostrova. Je to rušnejšie stredisko s tavernami, vodnými športmi, motokáry,diskoteky. Apartmán sa nachádza asi 500m od centra, smerom na ďalšie stredisko -Tripyti.V blízkosti stoji rybacia taverna a cca 100 m - dva hotely s plážovými reštauraciami.
Apartmán stojí sám v záhradke, má 4 postele,je vybaný kuchynkou, sociálnym zariadením.
Cena : 50 Euro / apartmán/noc ? jún, september
60 Euro/apartmán/noc ? júl, august
# 23. 3. 10 09:23
lida
Ahoj.Vloni jsme byli na Lefkadě a na Chalkidiki.Všude bylo krásně.
Protože mame radi i Bulharsko nemohli jsme se rozhodnout pro kterou zemi.Nakonec jsme se dohodli konec června Tassos a další týden Bulharsko.Neradi jezdíme sami a naši kamarádi letos nejedou proto hledame spolucestující. Jsme rodina s 13letou dcerou.Rádi i poradíme klidně volat na728346808.
# 1. 4. 10 18:37
moravecp
Dobrý večer
Budu ubytován v Potosu apartmánu Anna.
Chtěl bych získat pár informací kolik zde stojí půjčovna aut(je lépe auto či skútr,mám jen řidičák na osobní auto),za jak dlouho se dá projet celý ostrov autem??,zda jsou vstupy na památky placené.
Jedu v září,je na ostrově v té době ještě dost turistů?
Děkuji a prosím o odpověd na email:morpetr@seznam.cz
# 15. 4. 10 22:57
MARIA
pre HANKU

CHCELA BY SOM SA SPYTAT HANKY AKO JE TO V GRECKU ALEBO NA THASOSE S MOTOROVYMI CLNMI. CHCELI BY SME SI TA TENTO ROK SO SEBOU VZIAT AJ MOTOROVY CLN A TROSKU POLYZOVAT. V CHORVATSKU SI PRIHLASIME VLASTNU LODKU A KUPIME SI NIECO AKO DIALNICNU ZNAMKU LEN PLATI NA MORE. FUNGUJE TO V GRECKU NAPODOBNE, alebo nie. JA SOM NIEKDE CITALA ZE V GRECKU SI LEN SPUSTIS LOD NA MORE A MUSIS SLEDOVAT POZDLZ KTOREHO POBREZIA MôZES LYZOVAT ALEBO NIE. DAKUJEM
# 28. 6. 10 14:38
Hobol
Jo je to hezký...
# 4. 7. 10 11:04
Anonymní
Ahoj, v Řecku je hezky všude podle mě. Já jsem byla na Zakynthosu http://recko.orbion.cz/zakynthos/ a tam se mi líbilo. Je tam pláž pašeráků, která je známá v celém Řecku. a ta je teda parádní. Ubytování v apartmánu http://www.casamundo.cz/%C5%98ecko/ taky OK a je tam ještě možnost fakultativních výletů třebas na ostrov Lefkada http://www.radynacestu.cz/89-lefkada/ tam se mi taky líbilo. Je mnohem klidnější než Zaakynthos.
# 26. 10. 10 15:01 upravil: Anonymní
Yuhů
Anonyme z předchozího příspěvku, zrušil jsem ti členství. Máš zajímavou spamovací metodu, pravděpodobně ve prospěch casamundo.cz. Vždycky uvést jeden spamovací odkaz a k tomu přidat minimálně jeden další odkaz na něco nevinného, třeba Orbion nebo wikipedii. Budu se muset na tvoje praktiky podívat při svém výzkumu odkazových sítí. Shodou okolností zrovna dneska jsem řešil přirozenost odkazů z diskusí a hledal jsem nepřirozené odkazy pro naučení klasifikátoru. Tohle je od tebe přímo dárek!

Pokud to zajímá ještě někoho dalšího, hoďte do Googlu dotaz ve znění casamundo.cz/%C5%98ecko/
# 4. 7. 12 02:04 upravil: Yuhů
Pavlína
nevíte jaký je nejvyšší vrcholek Thassosu?? děkuji za odpovědi
# 7. 5. 13 19:51
Yuhů
Nejvyšší vrchol Thassosu je Ypsarion, vysoký 1206 nebo 1204 metrů nad mořem (zdroje se liší).
# 20. 5. 13 00:16
Anonymní
Dobrý den prosím o nabídku ubytování na THassos v termínu od 27.června zhruba na 12nocí.Pojedeme dva manželské páry a jedno dítě.Oblast Limenaria díky moc za odpověď
# 16. 6. 13 16:22
aldinka
Dobry den,
planujeme stravit dovolenou na thassosu v mestecku potos. Je lepsi si zapujcit auto jiz z domu nebo az na ostrove? Neznate letosni ceny? na webu jsem nasla neco kolem 33eur za den. dik dita.valachova@post.cz
# 11. 8. 13 09:52
Rici
Na Thassosu se vino nepestuje rikal nam to i delegat ze to je mylny nazor
# 17. 9. 13 18:29
Martin Havířov
Ahoj přátelé,
chtěl bych se Vás zeptat, jestli jste někdo letos absolvovali cestu na Thassos vlastním autem a na kolik Vás celkově vyšla jedna cesta (PHM, dál. známky, mýtné atd.),díky
# 6. 9. 14 11:43
jaeoslav mackerle
zatim jsem navstivil 28 reckych ostrovu (obydlenych je pres 160). Thassos me neoslovil. Podle meho nazoru je pro zajemce, kteri miluji more a klid kolem sebe.
# 13. 9. 15 17:26
Jenda
Díval jsem se na zajímavé místa na po cest ach.cz/recky-ostrov-tassos/ a zaujal mne poloostrov Aliki. Vypadá velice zajímavě. byl tam někdo z vás?
# 31. 1. 19 19:45
Yuhů
Jendo, jsi normální diskusní spammer, poloostrov Aliki tě nezaujal.
# 7. 2. 19 17:10
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání