Ostrov Samos

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce ostrov Samos na mém webu o řeckých ostrovech. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se ostrova Samos týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:51
Lucie
Na začatku prázdnin jsem byla na Samosu a musim říct že je to opravdu nádherný ostrov
# 28. 11. 08 15:05
Magda Blahoutová
dobrý den, zajímal by mě názor někoho kdo byl na tomto ostrově na dovolené, jak byl spokojený s krajinou, zelení atd... děkuji Magda
# 9. 1. 09 20:32
standa
Loni jsme byli v Pythagoriu, poprvé v Řecku (předtím vždy Chorvatsko), moře opravdu trochu studenější (možná je to dáno i vyským rozdílem teploty vody a vzduchu, ale jinak max. spokojenost. Lidé milí, příjemní,hezká krajina. Doporučuji půjčit auto, nebo skůtr. Na severu víc fouká, jsou tam ale hezčí pláže. Staňa
# 25. 3. 09 07:56
alena
Ahojte, kdo byl na Rhodu, tak se mu ostrov Samos tak líbit nebude. Ale i tak....mohu ostrov doporučit. Pythagorio...ano...a souhlasím, že na severu jsou hezčí pláže a určitě i příroda, ale zato tam fouká. Voda nebyla jak kávička, ale ani ledová, jak někteří dobráci píší. Prostě osvěžila.
# 22. 4. 09 16:39
Anonymní
hezky
# 30. 4. 09 11:47
Anonymní
Dovolím si oponovat,kdo poznal Samos,pro toho bude Rdodos zklamaním.Rhodos je příliž komerční,pravda staré město a pevnost je bezkonkurenšně úžasné,ale Samos je více řecký a romantičtější.Asi věc vkusu.
# 30. 4. 09 21:37
Míša
Ahoj. Naprosto souhlasím, Rhodos není ani zdaleka tak krásný, jako Samos. Už jsem navštívila několik řeckých ostrovů, ale ani jeden mne nenadchnul tak,jako tento. Strávila jsem tam loňskou dovolenou a letos se tam chystám znovu. Je to ideální místo pro lidi s trochu akčnější povahou, když už ostrov navštívíte, stojí za to si udělat pěší výlety do hor a na vzdálenější pláže, jedině tak poznáte opravdovou krásu Samosu, určitě také nevynechte horské vesničky, kde se nadýcháte klasické a turistickým ruchem nezměněné řécké atmosféry. Když si budete chtít odpočinout od slunečního žáru, udělejte si výlet na vodopády, při procházce chladnou vodou a ve stínu stromů se jistě báječně osvěžíte a načerpáte novou energii. A pokud máte rádi úzké uličky, romantická místa s rozkvetlými voňavými keři,kde najdete naprostý klid i mimo siestu, ale zároveň máte rádi i nějaké to povyražení, bydlete v Kokkari. :) Míša
# 29. 5. 09 18:42
lída
Samos je několikátý ostrov, který jsme navštívili. Nemá chybu. Krásná krajina, zajímavá města, vinice, hory, nádherné moře.Hlavně na severu městečka, která jinde nejsou k vidění. Kokari - krása. Samos je dosud řecký, má atmosféru a opravdu krásné moře. Sever je větrný, ale vítr je i jinde v Řecku. Jak říkám, nemá chybu :))
# 4. 9. 09 21:13
stanislav
Loni jsme shodou okolností skončili na Rhodosu, takže můžu porovnávat. Na Rhodosu je tepleji, možná až moc,ve vodě se můžete válet hodiny, jak je teplá. památek je tam daleko víc a hezčích, než na Sámosu. Dokonce i jídlo v hotelu bylo chutnější, ale i přes to všechno se nám na Sámosu líbilo víc. Sámos je prostěˇautentičtější lidé jsou tam milejší, je tam daleko míň komerce. Klídek,pohoda...
# 25. 2. 10 09:52
Marcela svobodova
NaSamosu jsme byli loni v zaři a vřele doporičuji nadherny celkem lesnaty ostrovperfektni hory užasne horske malebne vesničky a je to jeden smala řeckych ostrovu,kde se pěstuje vino,ktere je moc dobre,Letos se chystame s manželem opět Samos prozkoumat ještě podrobněji
# 2. 3. 10 08:46
lukas
dobry den schanim ostrov opusteny a daleko od lidi mam proto svi osonni veci odepiste lukas
# 17. 3. 10 20:11
Věra a Míla
Dovolenou na Samosu jsme strávili loni v druhé polovině června. Nesmírně se nám tam líbilo. Pobyt v Kokkari byl náramný, Klidné moře, výlety do kopců, přívětiví lidé - to všechno způsobilo, že o Samosu mluvíme v superlativech. Bydleli jsme ve studiích Green Hill; pro ten klid to byla nádherná dovolená. Chceme se tam ještě alespoň jednou vrátit. Vřele doporučujeme!
# 15. 6. 10 13:04
Anonymní
My jsme strávili ve studiích Green Hill přelom srpna a září vloni a byli jsme také moc spokojeni.Moře bylo naopak dost živé a "dost osvěžující".Kokkari je velice půvabné a hezké městečko.Hodně jsme cestovali,moc se nám líbilo na jihu ostrova v Pythagorianu a Mykali,bylo tam klidné,teplé a opravdu průzračné moře.Západní pobřeží je divoké a kousek na sever se nacházejí 2 nádherné pláže-Megalo Seitani a Mikro Seitany.Opravdové plážové skvosty,ale musí se kus pěšky.Velmi udržovaně působící ostrůvek s hezkou přírodou,trochu chladnějším,ale čistým mořem.SUPER.
# 15. 6. 10 20:51
Anonymní
Dobrý den všem příznivcům ostrova Samos. Letos jsem tam byl po čtvrté a opět nezklamal!!!!! I když jsem byl na úplném konci sezony bylo to super i počasí bomba. Všem doporučuji ale jen jih Votsalakii!!! Sever nic moc
# 21. 10. 10 14:11
Mirka
Dobrý den, chtěla bych letos v létě do řecka. Kam byste jeli, kde se vám to líbilo? Díky za každý tip
# 25. 10. 10 12:32
Míra
Letos jedeme na Samos do Votsalakie - máte někdo nějakou dobrou radu?
# 14. 3. 11 21:00
Anonymní
Na Samos jeďte a vůbec neváhejte ! Nádhera- super !
# 28. 4. 11 16:12
george
dobry den schanim ostrov opusteny a daleko od lidi mam proto svi osonni veci odepiste lukas
# 17. 3. 10 20:11 citovat

Pokud chcete klid a to zcela absolutní, jeďte na Lefkadu. Tady nic jiného není, než pláže a prakticky nic.
# 24. 6. 11 13:25
george
Na Samosu je opravdu krásně. Ale, pokud mohu doporučit, ubytujte se v Kokkari. Je to nejlepší místo pro ubytování na celém ostrově. Všechna další jsou buď příliš živá, nebo, a to je horší, příliš opuštěná. Najměte si auto a celý ostrov projeďte. A pak Vám určitě zůstane v duši nezapomenutelný zážitek a dojem na tento ostrov.
# 24. 6. 11 13:30
Anonymní
A co takhle ostrov Limnos/Lemnos? Byli jsme loni a můžu říct, že to byl konec světa, ale moc se mi tam líbilo.
# 10. 8. 11 15:44
adels
Dobrý den,
minulý rok jsme byli s kamarádkou na ostrově Samos. Bylo to velmi pěkné. Užili jsme si to moc. Udělali jsme si i výlet do města Pythagorion. Bylo to velmi zajímavé a poučné. Moře se mi zdálo naprosto čisté a velmi dobré na koupáí, pláže nebyli tak přelidněné jako to bývá v CHotvatsku či Itálii. Nejradši bych se tam vrátila.
Dovolenou mi zařídil můj přítel přes nějaký poptávkový systém. On je blázen do těhle těch věcí. Prý se jenom zaregistroval, poslal požadavek a oni mu odpověděli a zařídili společně tuhle dovolenou. Lepší dovolenou jsem fakt nezažila..:)

h t t p://w w w.-------.cz/poptavky/2-cestovani.html

Poznámka moderátora: děkujeme za milý spam, URL pro radost zamaskována.
# 13. 6. 12 10:47
Anonymní
Chtěla bych se zeptat...jedu na Samos v září 2014, konkrétně do hotelu Gligorisa Beach. Je maličký a my bychom chtěli chodit na ještě nějaké menší plážičky v okolí. Je to v této oblasti možné? Pouze dojít? Prosím někoho, kdo byl na stejném místě, o odpověď.
# 6. 2. 14 10:33
Market
Také bych si dovolila oponovat... Rhodos nic moc, Samos se nám naopak moc líbil. Byli jsme ve Votsalakii a byl tam naprosto klid a pohoda, moc hezké koupání a vše v dosahu. Půjčíli jsme si auto a projeli si ostrov celý. Sever se mi už tak nelíbil a tak bych doporučovala Votsalakii. Třeba Kokkari nic moc.
Ale celkově je to moc pěkný ostrov s milýma lidma...
# 11. 11. 14 11:06
MR
Samos je skutečně zeleným ostrovem, byli jsme tam letos a dost mě to překvapilo. Líbilo se nám více na Kosu.
Votsalakia - není přelidněná, ale moře bylo chladnější a také hlubší a pouze u Votsalakie byla asi nejpříjemnější pláž - i když i zde vstup tvořily oblázky, které pak přecházely v písek. Západně od Votsalakie u byla pláž s naprosto špatným přístupem do vody a velmi hluboké moře. Nechápu, jak se může nabízet jako pobyt pro děti.
Pythagorion nás nadchl, navštíli jsme také písečnou pláž Psili Amos - hezká, menší, vhodná pro malé děti, velmi mělké moře - hodně daleko. Na pláži lehátka (není jich mnoho), občerstvení žádné, musíte k ní sejít svrchu - 150 m. K večeru mnoho agresivních much!
Strava výborná, úroveň ubytování už jsme měli lepší v jiných řeckých destinacích.
# 4. 9. 15 23:27
Anonymní
Dobrý den, v polovině září máme letět do hotelu Mykali bay u Pythagorionu. Prosím, kdo tam byl podělte se o zkušenosti. Která pláž v okolí je nejhezčí, na které místo vás vozil hotelový minibus atd. Děkuji. A.A.
# 2. 6. 17 15:33
Blaník
dostatečně popsané, co turista potřebuje vědět...
# 30. 12. 17 09:39
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání