Ostrov Limnos

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce ostrov Limnos na mém webu o řeckých ostrovech. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se ostrova Limnos týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:49
Bianka
Kolem celého ostrova jsou krásné pláže. A ten, kdo hledá klid, odpočinek a pláž jen sám pro sebe, bez potíží si ji najde (písečnou nebo oblázkovou). Moře je krásné průzračné, plné života - vhodné na šnorchlování. Když se jde do vody, kolem nohou proplouvají rybičky. Je tu klid a pohoda; minimální průmysl, žádný shon. Na ostrově není žádná řeka. Jako zdroj pitné vody slouží jedno jezero. V Poliochni se nachází vykopávky údajně nejstaršího osídlení v Evropě, z doby před 4000let př.n.l.
# 11. 10. 09 21:03
vila57
Nádherný, úžasný kousek světa, naštěstí dosud (a všichni doufáme, že ještě dlouho bude) opomenutý byznysem a tím pádem i turisty...ačkoliv se běžně na "místo činu" nevracím, tady jsem bez otálení udělala výjimku a vrátila se tam...a zatím vše nasvědčuje tomu, že letos to zopakuji..po kolikáté již? A vojenská základna? Autor má patrně na mysli ten směšný kousek pevniny, kolem kterého vede cesta z Plati do Myriny...Řecko má spoustu ostrovů, ale Limnos se stal mojí/naší srdeční záležitostí...ta magnetizace je tady neskutečná, opomíjené Poliochni... když tam přijedete, cítíte to ze všech pórů...ano, tady kdysi dávno... bohužel předky nemůžete nasávat po celou dobu prohlídky, protože před vámi se našli tací, kteří si odtud chtěli odvézt je malý kamínek, a tak s vámi chodí po celou dobu prohlídky znuděná průvodkyně (no spíš dohlížitelka)...ale to je jen opravdu minimální šrámeček na celkově super dojmu, který na vás Limnos stoprocentně zapůsobí! A to nemluvím o úúúúžasné kuchyní v hotelu Plati Beach (jiné neznám, takže nemám možnost hodnocení). Závěrem - doporučuji všem, mladým, starým, rodinám s dětmi, zkrátka všem, kdo si chtějí užít klidné dovolené u moře bez překážek, bez hlavní ulice a diskoték pod oknem, s trochou námahy i pohody, se silnicemi končícími za vesnicí, s tajemnou minulostí i technikou dotírající přítomností, zkrátka se vším, co nenabízejí katalogy cestovních kanceláří...
# 31. 3. 11 03:55
Market
Na Limnosu jsme byli v srpnu. Ostrov je to celkem hezký, opravdu zatím moc nezkažený turismem. Projeli jsme si ho celý autem památky, pláže, vinařství i monumenty... Co mně ale zarazilo, byli lidé. Nebyli zlí, jen většinou dávali trochu najevo, že o turisty moc nestojí. Byli poměrně, na řeky, chladní. Docela jsme se shodli, že být v Řecku poprvé, asi bychom neměli po návštěvě tohoto ostrova Řeky tak rádi. Snad je to tím, že 18000 lidí, co bydlí na ostrově ho vlastně vlastní. A třeba ty turisty opravdu nepotřebují, jen mi tam chyběla jejich příslovečná vstřícnost.
Armáda_ Bez problémů. Pokud si dáte pozor kde a co fotíte...
A pro lidi na Limnosu je určitě přínosem. Mají díky ní novou nemocnici, školu...
Moře krásné, koupání super, jídlo v restauracích většinou velice dobré a cenově přijatelné.
Je fakt, že je to pěkný ostrov, ale mojí srdeční záležitostí se nestal. Hned tak se tam nevrátíme... Fakt je, že nemůžu být nadšená z každého ostrova.
# 11. 11. 14 10:35
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání