Ostrov Kefalonie

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce ostrov Kefalonie na mém webu o řeckých ostrovech. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se ostrova Kefalonia týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:45 upravil: Yuhů
černoška
Ostrov Kefallonia rozhodně není přeplněný turisty. Sehnat dovolenou v sezoně není problém ani jako last minute. Je to klidný ostrov se spoustou krásných pláží.
# 29. 7. 08 13:42
Yuhů
A máte to prosím s čím porovnávat? Je pravda, že jsem na Kefalonii ještě nebyl. Ocením další názory. Nezměnilo se něco za posledních pár let?
# 29. 7. 08 16:16
Radim a Petra
Právě jsme se vrátili z Kefalonie. Ostrov nás velmi zaujal. Ubytováni jsme byli po 11 dni v Porosu, ale projezdili jsme celý ostrov. Na rozdíl od Kréty je to výrazně zelený ostrov, velmi členěný a překvapující na každém kroku. Je tam také mnoho vyprahlých míst, ale převaha zeleně je až zarážející. A v nejvyšších partiích rostou porosty jedle kefalonské -což je endemit. Na ostrově je mnoho jeskyní velkých turistických i malých ukrytých, kde se nachází spousta archeologických nálezů, což jsme se i sami přesvědčili.
Zemětřesení je zde velmi časté, ale nepostřehnutelné. Zaregistrovali jsme jeden miniaturní otřes. Pohromou zde byl rok 1953. Není se prý čeho bát.
Moře se nám sice více líbilo na Chalkidiki v odlehlém Sarti, kde bylo moře teplejší, lagunovité a bohatší na podmořský život, ale i zde bylo krásné. Na Kefalonii jsem se setkali s mnoha murénami, hnědé barvy. Na Krétě si zase vzpomínám na žluté, s hrozivě polikající ozubenou tlamou. Ale pobřeží a hory na Kefalonii jsou bezkonkurenční, navozující nám až představu kolumbijského pobřeží. Ale těžko Kefalonii popsat, protože je velmi členitá. Pláže od písčitých, přes štěrkové, oblázkové i kamenité, k malebným a divokým srázům a útesům. Některé scenérie pláží jsou jediněčné a slavné, nejen z filmu Mandolína kapitána Corelliho, jako je napříklat Andisamos beach nebo Myrtos beach. Památky na ostrově nejsou pompézní, ale jsou časté a krásné. Římské podlahové mozaiky, mykénské hrobky... Chybí nám nyní v Česku zoufale procházky voňavými keřovými a klidně i trnitými porosty, za zvuku cikád, cinkání kozích zvonků a otvírajícími se výhledy do krajiny.... neměli jsme tam asi jezdit... ale snad si zvykneme. Díky Bohu za možnost pobýt na tomto krásném ostrově.
# 7. 8. 08 18:23
Lolinka
Kefalonia je opravdu krásná část Řecka. Měli jsme to štěstí, že jsme se tam v sezóně dostali. Krajina je nádherná, moře perfektní a obyvatelé Kefalonie velice příjemní. Určitě stojí za to, tento krásný ostrov navštívit.
# 1. 11. 08 17:54
M. Babka
Pokud ten text psalo dítě ve věku do 10 let, pak to ještě lze pochopit. Jinak je to strašný blábol.
# 13. 7. 09 21:36
Yuhů
Ne, tomu dítěti bylo asi 12. Co konkrétně mám přepsat?
# 15. 7. 09 01:32
Anonymní
Ahoj Yuhů,nevím zda-li se M.Babka vyjádří konkrétně,ale myslím,že má pravdu,předchozí příspěvek je naprosto nicneříkající.A ten od Radima a Petry zas hodně zmatečný a nekonkrétní.Srovnávat Kefalonii a Krétu je jako srovnávat malinu a meloun.Kefalonii lze za 10 dnů procestovat,poznat Krétu a udělat si o ní pravdivý obraz by trvalo měsíce.Pravdou je,že Kefalonie je půvabná,zemětřesení je časté a postřehnutelné,památek moc není,protože byly velkým zemětřesením v 50letech zničeny. Zmínila bych mysteriozní klášter Kipourion a jeho okolí,krásné městečko Assos s pevností,krásné bílé domky jako z dětské skládanky tvořící přístav Fiskardo,trochu ospalou Agii Efimii,předměstí hl.města Lassi s krásnou pláží Makris Gialos,mořské mlýny Katavotres,jižní pláže se zlatým pískem-Xi,Lepeda,trochu placatou a komerční Skalu na východě,pohoří Mega Soros s nejvyšší horou přes 1600m.A samozdřejmně vinnou revu Robola,ze které se lisuje tak chutné a vynikající víno.Nejen Mandolína kap.Coreliho proslavila tento ostrv,pobýval zde lord Byron-ve vsi Metaxata.A na závěr bych dodala,že po letech cestování po řeckých ostrovech,se mi podařilo spatřit opakovaně delfíny.Pokaždé doprovázeli trajekt jedoucí z hl.města Argostoli do Lixouri.
# 15. 7. 09 22:31
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání