Lindos

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Lindos na našem webu o Rhodosu. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Lindos týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:30
alena
Byla jsem v Lindosu jen dvakrát na večerní procházce. Mě to městečko a vůbec celý Rhodos naprosto uchvátil.Akropole nad Lindosem, pobřeží Lindosu, lindoské uličky....je to romanitka. Doporučuji všem. Na Rhodu je historie, krásná příroda, zábava i klid. Doporučuji si půjčit alespoň na dva dny auto a trochu ostrov procestovat. A z hlediska pobytu doporučuji tu stranu ostrova, kterou omývá Středozemní moře. Není tak větrná a moře bylo čistší.
# 22. 4. 09 16:35
Hanka
Byla jsem v Lindosu loni. Řecko miluji celé, ale Lindos mě dostal. Nádherné městečko, koupání úžasné, zátoka sv. Pavla je fantastická. Malinká pláž s 13 slunečníky, majitel půjčuje lehátka na vodu zdarma a protože má rád čechy,ještě Vás pozve večer na grilovačku. Auta v Lindosu nejezdí, nad Lindosem je záchytné parkoviště. Doporučuji i mladým, barů a diskoték je zde dostatek. Půjčte si auto a objeďte celý ostrov. Nádherně je v Prasonisi, kde se sbíhají obě moře. Je krásné vidět od západu divoké moře plné surfařů a vychodní naprosto klidné moře. Navštivte město Rhodos a jeho historickou část, zajeďte do Údolí motýlů, vypravte se do hor, je odtud nádherný výhled na moře a koupíte zde výborný domácí olivový olej, víno a koření. Cestou potkáte melounová pole, která nikdo nehlídá, takže si klidně meloun utrhněte. Jediné minus Lindosu - trochu vyšší ceny než v ostatních letoviscích. je to zřejmě dáno vyjímečností Lindosu, je též chráněn UNESCEM a Lindos prostě bývá vyprodán. Ráda jezdím na Last minute, ale do Lindosu to byla nechytačka, po 3 letech jsem to vzdala a zajišťovala jsem dovolenou již v lednu. Pokud nechcete být v hotelovém komplexu, který je asi 3 km před Lindosem, ale přímo v Lindosu, mrkněte na www.ckalex.cz, jinou naši cestovku, která by nabízela zájezdy přímo v Lindosu, jsem nenašla. Studia Amphiteatr jsou přímo pod Akropolí a k moři cca 300 m. Byla to báječná dovolená a určitě se tam ještě vrátím.
# 21. 7. 09 20:27
Radka
No s těma melounama bych to neriskovla. Nám průvodkyně tvrdila opak.
Lindos je nádhernej, ale vyšplhat na akropoli v pravé poledne, kdy ve stínu bylo 42°C a na slunci snad 60°C, nic moc. Honem jsme udělali pár obrázků a hned jsme padali zas zpět, nedalo se tam vydržet.
# 25. 6. 10 13:49
george
Lindos, místo snů. Je tak specifický, až je neskutečný. Tady je romatický každý, ať si hraje na drsňáka, nebo ne. A co mohu opravdu doporučit, je místo pod Akropolí, ve smeru od zátoky sv.Pavla. Tady kdysi stával chrám, a musím se přiznat, že mystičtější místo jsem v životě nepotkal. Zde máte pocit, že jste opět ve starověku se vším všudy. A to tu zbylo viditelných jen pár trosek. Místo je opravdu a to doslova kouzelné !!
# 24. 6. 11 13:36
karfice
Poznámka moderátora: odstraněn spamový odkaz ve prospěch svetdovolene . cz

Lindos je úžasný. Já byla na Rhodosu před 2 lety a to na infocestě. Nahoře je parkoviště, a dolů do městečka se můžete dostat na oslíku, který Vás tam doveze. Ale my šli pěšky. A pláž v Lindosu, neskutečně nádherná. Fakt na procházky a pařby perfetkní.
# 2. 9. 13 15:25
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání