Fórum najih.cz > Kréta > příroda Kréty

příroda Kréty

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce příroda Kréty na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky příroda Kréty týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:14
Fana a léna
Děkujeme mnohokrát,jsme milovníci Kréty a tedy ti řeknem jedno kimo---snažil si se-tož efcharisto poli!Fana a Léna
# 7. 12. 08 22:15
Pšeničková
Ahoj dívají se na mě v Biile jako na idiota když se ptám po pomazánce s Karobem nemáte prosím foto zašlete emailem na PsenickovaMarketa@seznam.cz Děkuji
# 12. 1. 09 18:58
Yuhů
maj to v Bille u nutely nebo u kakaa. Že to personál neví, mě nepřekvapuje.
# 25. 1. 09 20:35
Jarda
Příroda náááááádhera!
Soutěska Samaria, zátoka Bali, co dodat..určo vyzkoušejte
# 24. 2. 09 12:47
Mirek a Rene
Samaria a kri kri parakaló!!! fakt dech beroucí!
# 29. 5. 09 17:27
piotr folwarczny
fajne odula lajne
# 18. 6. 09 11:02
hanaz
ahoj,chybí mi tu hmyz.Co nám vlétlo v noci do pokoje za torpédo,vypadalo to jako šváb,rychle to běhalo,bylo to hn usný,létalo to .Biolit jsem zapomněla doma,do rána mi oko nepadlo.Ví to někdo?Jásas.
# 23. 6. 10 09:12
Yuhů
To klidně mohl být šváb. Švábů jsem na Krétě viděl hodně. Ale já se ve hmyzu moc nevyznám, takže jsem se o tom zdráhal psát.
# 24. 6. 10 12:57
Karel Rösler
Dobrý den,
Karob - nebo-li svatojánský chlebíček si pamatuji jako malý kluk. Běžně se prodával v obchodech se zeleninou a ovocem a dopösud si pamatuji na jeho chuť. Bohužel jsem ho již desítky let nikde na pultech nespatřil. údajně se prodává i jak sám uvádíte pouze ve formě rozemletého prášku. Chtěl bycj si na Vánoce koupit několik druhů exotického ovoce a Svatojánský chlebíček sháním každý rok - ale vždy marně. Nevíte, kde bvy se dal koupit v původní nerozemleté formě - tedy jako lusky? Byl bych Vám vděčný za jakoukoliv informaci.
S pozdravem Karel Rösler - email: krosler<a>seznam.cz Místo znaku <a> použijte znak zavináče @
# 9. 12. 10 14:48
TomTom
Kréta je plná přírody, ať jde o flóru nebo faunu.
V okolí si urvat meloun, granátové jablko, olivy, citrusy.... není problém. Je to zadarmo (většinou). Roste zde mnoho endemických druhů. A co se fauny týče, ta je též rozmanitá, nejlepší je "krétský komár". Bzučí stejně jako ten český, když se vám ho podaří "přátelsky poplácat po zádech", zmlkne, načež začne bzučet jeho kolega. Osvědčil se mi prostředek proti nim, ten do zásuvky, odpuzoval je skvěle. Ale co. Komár je takové docela "ořezávátko" proti jiným spolubydlícím... Viděli jste někdy švába? Ošklivý zvířátko. A 100 švábů? Zažil jsem to jednou, když mi na Krétě přidělili byt. Z okna jsem trhal ovoce, na dvoře rostla zelenina, ale švábů byl plný byt. První noc jsem nespal, to nešlo. Tak jsem jim vyhlásil válku a rozhodl se je pobít. Koštětem jsem je zamáčkl, přišlápl nohou, když to křuplo, bylo hotovo. Celou noc to samé, pořád dokola. Ráno jsem padal únavou, koš měl plný mrtvých švábů a měl klid, nezbyl jediný. Bylo jich 116! Další den jsem koupil sítě do oken a byl klid.
# 2. 7. 12 01:50
Romy
Vaše zmínka k přírodě Kréty je velmi, velmi, velmi nedostatečná. 1) Skokan krétský (Pelofylax cretensis) je k vidění v přírodovědeckém muzeu v Herakleionu. To je těžce endemitní žába Kréty
2) sladkovodní kraby Potamon potamias
3) hyperendemitní ocůn Androcymbium cf. jež roste pouze na pláži Elafonisi.
4) v soutěskách a vysokých roklích žijí chránění dravci: orlosupi, orli atd. kaňon Cha se dokonce stal zvláštní rezervací pro unikátní ptačí společenstva. atd.
Napravte to, Váš web za to stojí !
# 24. 4. 13 12:03
Joanna
Romy, ono v povídání o Krétě existuje víc nepřesností....třeba o Messarské nížině. Je pravda, že je nejvýznamnější a největší, ale není jediná. Existují další, např. poblíž Kasteli (Kissamos), Chanii, Mylopotamosu, Monofatsi, Ierapetry atd. .....a mohla bych pokračovat....
# 28. 4. 13 19:35
Yuhů
Díky za reakce. Jednou za deset let se průměrně dostanu k přepisování každé stránky, takže vaše komentáře se budou hodit.
# 3. 5. 13 16:31
Joanna
To pak ale nemá cenu,aby tyto stránky existovaly, ne?....:D
# 11. 5. 13 19:55
Yuhů
Joanno, psal jsem to v roce 2004, takže už se to blíží :-). Ne, fakt, aktualizuju to. Ale dávkově. Jiné weby neaktualizují vůbec. Jinak samozřejmě pokud o tom někdo něco víte, napište to, hoďte někam na web, rád odkážu.
# 20. 5. 13 00:19
Joanna
Yuhů, já vím, kdy jsi to psal. Kdysi dávno jsem reagovala na nepřesnosti na e-mail, ale bez úspěchu. Weby by se aktualizovat měly. Jinak ztrácí na vypovídací schopnosti. Pak je lepší jen blogovat......:(
# 20. 5. 13 10:08
Růžena Foldynová
na Krétě jsme viděly jehličnaté stromy s jehličím jen směrem do vrchu ale nevíme název, ví to někdo
# 14. 7. 14 12:46
Yuhů
To bude araukárie. Většinou excelsior. Sází se tam hodně do parků.
# 26. 7. 14 21:07
Janis Opoudiakis
sračka a to fakt těžká....Krétu jste možná viděl ale hodně z dálky... fotky mizerný, rádoby vtipné popisky... chjo... škoda času..... jak na čtení tak na zpracování....
# 11. 6. 15 10:06
Yuhů
Ty fotky jsou starší, to je pravda, a hodně zmenšované, aby se to rychle stahovalo. Díky za vyjádření názoru.
# 19. 6. 15 02:05
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání