Fórum najih.cz > Kréta > mytologie Kréty

mytologie Kréty

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce mytologie Kréty na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky mytologie Kréty týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:13
zuzka
takže moc se mi to srovnání líbí !!!jsem z toho odvarena
# 22. 9. 08 16:49
Tonda
Taky jedna příhoda, 28 září, Odlétáme z Prahy 16h, 19C Jasno, počasí na Krétě: 20C prší, prší a prší. Pro ty co si chtějí koupat nedoporučuji jezdit po 1 polovině zaří, pak je už fakt zima vlezt do vody se sice dá ale na pohodove koupání a slunění na pláži zapomeňtě.(Moje zkušenost z posledním týdnem v září.)
# 28. 9. 08 22:22
Yuhů
Tondo, to je každý rok jiné. Letos prostě pršelo, je tam velká tlaková níže stejně jako v Bulharsku, kde jsem byl já. Jinak jsem se v druhé půlce září už dvakrát na Krétě vyslunil do žhava.
# 29. 9. 08 00:20
ARNOST
CHTĚL BYCH JEN DODAT LET S KRETY DO PRAHY TRVA 140MIN.
# 15. 10. 08 18:52
Maruška
vzkaz pro Tondu, pokud bude ještě někdy číst tyto řádky. S počasím měl letos asi smůlu.Jezdíme pravidelně každý rok v termínu 26.9. - 7.10.na Krétu a vždy krásné teplé počasí a teplé moře! Přesně v tomto termínu jsme letos byli na Rhodosu a tam bylo denně 29 C. Já všem doporučuji kdo se nechce smažit ať jezdí až v druhé polovině září.Chápu, že byl otrávený, když prší a prší, ale mohlo by být i hůř -/ zemětřesení,požár,úraz apod./Takže nezoufat, ale doufat, že příště to bude lepší.
# 7. 11. 08 18:22
Věra Janatová
Dobrý den, jsem unešena celým ostrovem a historickým centrem Knososu byla jsem tam osobně a do dneška na to vzpomínám a přála bych se tam vrátit a to kouzlo na sebe nechat znovu pusobit. Díky moc Vaše Věra Janattová
# 14. 12. 08 17:12
Jana Vašíčková
no bylo by lepší kdyby tam bylo více přesností
# 3. 1. 12 19:58
Jana Vašíčková
[i]Dobrý den, jsem unešena celým ostrovem a historickým centrem Knososu byla jsem tam osobně a do dneška na to vzpomínám a přála bych se tam vrátit a to kouzlo na sebe nechat znovu pusobit.Jana
# 3. 1. 12 19:59
Kája
Moc pěkné, ale není to úplně přesné... Zasloužíš si pochvalu ;) ;) ;)
# 1. 2. 12 15:17
l.slavickova@em ail.cz
V mykénském hrobovém okruhu A v hrobě III, byla nalezena koruna ozdobená 2 znaky Disku.Květinou a štítem, památka je uložena v Athenském muzeu. Může pomoci v časovém určení.Další nález,granulované naušnice jsou totožné s therskou freskou česaček šafránu, také hrob III. Náramky česaček mají přívěsky /mohla by to být malá razítka ?/.Znaky na zlaté koruně tvoří slovní hříčku. Zdá se proto, že původ Disku je therský. Disk byl psán od středu ke kraji, konec textu je označen tečkami jako na památkách lin.A, psaných v rovnoběžné linii řádku. Pokud budete mít zájem, pošlu obrázky.
# 2. 2. 12 17:26
Ondrej Chovanec
Moc se mi ten článek líbi.Ďěkuji moc.
# 26. 6. 13 11:33
RDMC
Podle legendy Pásifaé, manželku krétského krále Mínóa svedl bílý býk. Po čase porodila zrůdného syna ? člověk s lidským tělem a býčí hlavou.
# 21. 1. 14 17:08
Wan
Jest známo, kolik textů amatér Ventris rozluštil? Pokud jsem zaznamenal, tak šlo pouze o jednu tabulku celkem jakž takž přeloženou, dodávku stoliček a nádob, jinak ostatní texty jsou dle názoru některých lidí z oboru na řečtinu těžko napasovatelné. Tudíž je možné, že nerozluštil text správně, respektive že o žádnou starořečtinu nejde.
# 12. 10. 14 22:00
KIKI
Velice skvělé a vtipné poznámky, nicméně mi tam některé DETAILY chybí. Samozřejmě je neskutečně mnoho verzí tohoto příběhu, takže je téměř nemožné posbírat všechno, co kdo řekne nebo napíše. Na stupnici od jedné do deseti bych dala něco mezi 9,20 a 9,30.

Opravdu pečlivě a brilantně napsáno.
# 22. 2. 15 17:04
Dagmar Krejčí
překlady Ventrise jsou nejblíže, ale proč se všichni vyhýbají jazyku prapůvodních obyvatel - řemeslníků, zemědělců atd. Slovanů ? překlady do některých slovanských jazyků, když se použije úžasná práce Ventrise, jsou možné a překlady dávají smysl ! a je je možné použít snad na všechny překlady - jen s rozlišením balkánského dialektu .... na Krétě jsem nebyla, ale zdá se mi velmi zvláštní Knossos - žádná jména králů,žádné sochy či sošky panovníků, žádné královské hroby nebo pohřebiště ... výzdoba neobvykle krásná a dynamická, mně osobně Knossos vůbec nepřipomíná sídlo krále ... spíše nějaké významné kultovní místo, kde uctívali nějakou bohyni, kde se konaly slavnosti, býčí zápasy, hry ... i trůnní sál s trůnem mi podle obrázku připadá spíše v ženském pojetí ... chtěla bych vidět fresku z korydoru, kde údajně jsou stovky mužů a žen v životní velikosti a nesou oběti jakési bohyni ... nikde tuto fresku nemohu najít ...výtvarný projev tam považuji za unikátní - i na nádobách !...
# 19. 11. 16 20:43
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání