Fórum najih.cz > Kréta > turistické cíle Kréty

turistické cíle Kréty

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce turistické cíle Kréty na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky turistické cíle Kréty týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:10
pavlos
Takže letos se chystáme vyrazit podruhé na nejvyšší vrchol Kréty,horu Psiloritis.Poprvé jsme ji šli od jeskyně IDEO ANDRO,fakt fuška,letos začneme výstup u vesničky FOURFOURAS.Mělo by to být stejně dlouhé,možná o něco kratší.Třetí cesta vede z vesničky KAMARES a je nejdelší.Pokud tam někdo dorazíte,napište pozdrav do knihy.
Vodu,hektolitry vody s sebou!A teplé věci,nahoře je celkem chladno!Značení je nic moc,tak opatrně.
Jinak výstup je úžasný.Vidíte vrchol a on se vůbec nepřibližuje.Ale až jste nahoře,tak to je super!!!Pokud zrovna nejsou mraky.:(
# 2. 7. 09 22:10
Anonymní
K nejlepším plážím patří ještě Gramvousa - ten výběžek na severozápadě Kréty. Pořádná silnice tam nevede, doprava hlavně lodí.
Ale i tak tam vede pěšina a autem se tam stěží projet dá (i zapůjčený Fiat Panda to zvládnul ;)). Pak se ještě musí jít docela kus pěšky na tu pláž. Má to výhodu toho, že před polednem tam není ani člověk - a to doslova. V poledne se tam nahrnou lodě lidí a odplujou zas ve 4 odpoledne. Pak už je tam zas klid.
# 9. 2. 12 12:31
sabinkaseberova
nádhera
# 28. 10. 12 21:52
TomTom
Turistickým cílem Kréty byl měla být Kréta sama o sobě.
Pláže: Gramvoussa, Elafonissi, Vai, Matala, atd. Města: Heraklion, Chania, Rethymno, ... Památky: Knossos, Feistos, atd.
To všechno je fajn, hlavní turistické cíle, ale jestli chcete Krétu poznat skutečně, dejte tomu minimálně 3 týdny a vydejte se do vnitrozemí, do vesnic a měst, kde není turistický ruch.
Ideálně v zimě, nebo na jaře, nebo na podzim.
# 2. 11. 12 01:16
Joanna
Docela mě dostalo názvosloví ostrůvků u Eloundy. Dvojí Spinalonga...
Tak tedy - Spinalonga (Dlouhý trn)je ten protáhlý poloostrov, kam se dá dojet autem, anebo dojít pěšky z Eloundy. Na jeho začátku jsou zbytky větrných mlýnů a také potopeného města Olous, jehož základy jsou vidět pod vodou......Kréta se totiž pomaloučku potápí, a tak, zde, na východě Kréty, jsou památky pod vodou, jako např. právě zmíněné Olous, narozdíl od západní Kréty, kde se pobřeží vynořuje už o 8 m výše... Zde v Olous, jsou i zbytky křesťanské baziliky, ze které zůstala jen podlaha (za tavernou Kanali). Po úbočí polostrůvku lze dojít kolem kapličky sv. Lukáše až do zátoky Kolokhita, kam lodi vozí turisty a pořádají pro ně barbeque. Ta zátoka je bez turistů nádherná.
Druhý ostrůvek, na němž je pevnost a která v letech 1903 -1957 sloužila jako leprosálium pro celou Krétu, se jmenuje Kalidon. Zajímavá je kniha od Victorie Hislop Ostrov, která se vrací k ponuré historii ostrůvku.
Severovýchodní Kréta nabízí spoustu zajímavých míst - Kritsu, dórské hradiště Lató, Kalamafku, spoustu klášterů a soutěsek, např. Ha Canyon, nebo Sarakino, zbytky města Gourniá, z Ierapetry lze dojet na ostrůvek Chrissi, nabízí nádherné pláže, např. Vulismu, Ag. Nikolaos je na večerní posezení a výlety lodí jako stvořené.....a to jsem nezmínila ještě úplný východ Kréty......a ani planinu Lasithi, muzeum Homo Sappiens, jeskyně v pohoří Dikti... :D
# 20. 5. 13 10:38
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání