Fórum najih.cz > Kréta > Historie Kréty

Historie Kréty

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce historie Kréty na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky historie Kréty týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:07
Anonymní
Skvěle napsaný článek který stručně charakterizuje historii Kréty a velmi mi pomohl v mém referátu do školy ! :)
# 23. 9. 09 19:47
jarous
Dobrý.
Chybí obsazení Kréty Ptolemájovci. Kréta tak byla poprvé pod nadvládou od jinud.
A následné pirátské období před obsazením Římany.
# 9. 10. 09 08:34
Věra
Skvěle napsaný článek,stručný a tím dobře pochopitelný
# 12. 1. 11 16:40
Jarka Švehlová Marešová
Děkuji Vám ! Velmi ráda se "poučuji" Vašimi výstižnými texty-které píšete s láskou k vědění a poznávání ! Přeji Vám hdně sil a lásky k takové práci,která nejen potěší ostatní znalostíchtivé človíčky,ale i stručně a názorně popíše historii,kulturu,přírodu-naprosto "blbuvzdorně".To píšu bez nadsázky,jsem pedagog, a Amos Komenský by z Vás měl radost! Takhle by měli vykládat dějepisáři na středních školách! Jaroslava Švehlová Marešová, Topělec u Písku, ČR
# 9. 8. 11 19:42
Yuhů
Jarko, to mám asi po mamince, byla učitelka. Děkuju.
# 17. 8. 11 22:57
M.
jsi vtipnej, to je charismatický :)
# 18. 5. 12 15:12
Romy
Velmi jsem se nasmála a dozvěděla spousty nečekaných souvislostí. Loni jsem pracovala jako delegátka pro Thomas Cook na Krétě.
# 24. 4. 13 11:35
Anonymní
Děkuji za hezkou recenzi...
# 14. 7. 14 11:38
Hana Mildeová
Dobrý den, Váš komentář jsem přečetla celý a pobavil mě odlehčený styl.Nikdy mě dějepis nebavil, ale díky Vám jsem se nenucenou formou hodně dověděla:).
Ovšem, kolik si z toho zapamatuji, neslibuji. V pátek odlétáme na Krétu, proto jsem se chtěla něco o ní dovědět.
Děkuji za info.
# 26. 8. 14 16:19
Eva Lukeš
Dost jsem se dozvěděla, ale hlavně jsem se pobavila posledními odstavci.
Vtipné. Díky
# 1. 9. 14 20:05
richard
Plně souhlasím s vtipnou a výstižnou charakteristikou dnešního Řecka. Poznali jsme krásnou novou silnici, která měla vést podle značení do Ierapetry, ale končila v kopcích prašnou pěšinou. Samozřejmě bez upozornění. Řekové jsou milí a pohostinní, ale zřejmě samým válčením s Turky se odnaučili si udělat doma pořádek. Legrační jsou domy s trčícími dráty - pokud je dům rozestavěn, neplatí se údajně daně.
# 17. 9. 14 17:44
RP
"Potom se Němci vyloďovali tuším někde u Chanie a obě strany tam měly dost silné ztráty. Je to taková smutná kapitolka. V roce 1944 dobyli spojenci Krétu zpět." = Shodou okolností se specializuji na dané období. Takže žádné vylodění u Chanie se nekonalo :) protože oba německé námořní pokusy o vylodění eliminovalo britské válečné loďstvo. První německý konvoj zničen (= potopen), druhý přinucen k návratu (= před úplným zničením ho zachránila silná letecká podpora). Spojenci v roce 1944 Krétu nedobyli :) německá posádka na Krétě (+ pár tisíc Italů) oficiálně kapitulovala v květnu 1945.
# 18. 2. 15 17:03
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání