Zaros

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Zaros na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Zaros týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:04
pavlos
Mohl by to být klášter Moni Ag.Nikolaou.
Já když jsem vyrážel do soutěsky a nahlásil cíl cesty našim kréťanům,tak se mi dostalo odpovědi,že nahoru vede cesta,ať nechodíme pěšky.Slovo turistika je pro některé domorodce slovo absolutně neznámé:-))Prostě nepochopili,že chceme jít pěšky.
Pstruzi jsou výborní a v r06 stáli cca6?/kilo.
Yuhů,pokud myslíš cestu i zpět,tak 5hod je OK.Ale výstup na náhorní plošinu ke kapli by neměl trvat víc jak 2,5hod.My to šli od rybníku 2hod.I průvodce píše výstup 2hod.
Po prohlídce jezera a soutěsky se vydejte směr Vorizia,Kamares,ke klášteru Moni Vrondisiou-sledujte ukazatele.Před klášterem je zázračná kašna a dva velké platany.Dle pověstí,kdo se napije vody z kašny,dotkne se platanu a bude si něco přát,tak se mu to splní.Neplatí pro hmotné věci.My si přáváme se vrátit na Krétu, a zatím to už šest let funguje:-)).Ty platany jsou tam 2,tak pro jistotu se dotkněte obou.:-))Klášter je malý,ale pěkný.A i od klášteru můžete vyrazit do soutěsky,jen se budete kousek vracet po E4.
Pod klášterem spatříte opuštěnou vesničku a klášter M.Valsamonerou
Zůstane-li vám čas,pokračujte přes Kamares,Lohria,Vathiako až do Ag.Galini.Jeďte pomalu a vychutnávejte si krásnou krajinu s kouskem lesa,pomerančovníky podél cesty a úžasné krétské vesničky.
# 11. 3. 09 14:23
kristýna
jsou to pěkní ryby
# 3. 2. 11 10:19
Sammy
-Sotěska nad Zarosem je nejhezčí, kterou jsme viděli a spolu s krásnou vesnicí náš nej zážitek z Kréty. Vezměte si vodu. Po cestě je voda značená, ale my ji v září našli až na konci. Nad soutěskou vede cesta po rovině a dost lidí to tu otáčí. Po 15min nicméně dojdete na rozcestí (obě cesty se po 300m spojí) a za ním je jakási oáza se zelenou travičkou, pramenem vody a kozama. Vede sem odkudsi sjízdná cesta a nějací Řekové tu kempovali, což nemusí být špatný nápad.
-Vřele doporučuji soutěsku absolvovat od jezera a stejnou cestou se i vracet. V jednom místě je totiž dolů značen Zaros 2 cestami, ale západní cesta je o poznání delší, celá po polňačce a hrozně do ní pere slunce.
-Kempovat se výborně dá také u jezera nad Zarosem (nad náměstím je šipka doprava - LAKE). Když se dáte u jezera doprava, dostanete se k malému "parkovišti", kde večer nikdo není a dá se tu krásně vyspat.
-Jinak v Zarosu na několika místech teče zaroská minerálka, tak si schovejte prázdné lahve.
# 28. 9. 11 17:46
Yuhů
Díky za informace, Sammy. Touhle soutěskou jsme šli taky, ale nějak nám v mlze došly síly, tak jsme to museli otočit předčasně.
# 26. 11. 11 23:44
Henry
Mniši a ovce nebo kozy... Bydlel jsem v Řecku před dvacetitřemi roky několik měsíců v horách nad Eddesou. Tam tohle říci tak se směje téměř celá dědina. Snad kromě popa. :-)
# 17. 2. 15 18:49
Anonymní
Jezero se dá obejít, taverna přímo u jezera nicmoc, ale když půjdete od jezera směrem k cestě narazíte na moc dobrou rybí tavernu
# 23. 12. 18 13:51
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání