Fórum najih.cz > Kréta > Pláž Vai

Pláž Vai

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce pláž Vai na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu pláže Vai týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 02:01
pavlos
Pláž Vai je díky palmám opravdu vyjímečná a krásná.Vstupné jsem nikdy neplatil,jen zlatokopové omezili parkování podél cesty tím,že tam navrtali tyče s řetazy.Tak vám nezbude,než dojet na parkoviště a zaplatit.Pokud dojedete včas,tak je možné zaparkovat asi 300m před parkovištěm vpravo.Je to sice pro autobusy a tudíž zákaz,ale budete-li pozorně koukat kde se nachází značka,najdete to správné místo.A večer tam bude stejně plno!
Při šnorchlování kolem malého ostrůvku u pláže dávejte pozor,jelikož na pláži je provozovna vodních sportů!
Banánovou pláž najdete vlevo za odbočkou na Vai,kousek za prodejci banánů.Je velká,zelená a oplocená!Alternativu Vaie vám nabízí pláž Itanos s rozvalinami antického města.Itanos nabízí dvě pláže,jakoby hlavní a další právě za rozvalinami.Obě dle mého názoru pohodové a pěkné na šnorchlování.
Cestou dál na východ je zbytečné pokračovat.Uvidíte je špinavé zátoky a konec cesty.Poloostrov Sideros je uzavřen,zakázané území.
Nezapomeňte navštívit klášter M.Toplou,jeden z nejbohatších a nejvlivnějších klášterů Kréty.Nachází se asi 7km od Vai,směr Sitia.
# 11. 3. 09 15:43
Anonymní
Palmovou pláž nestojí za to navštívit. Je to komerce, pod palmami restaurace, prodejny dreků, parkovné pro auta 5 E. Banány prodávané na odbočce z hlavní silnice k palmové pláži jsou sice malé, ale k jídlu. V okolí jsou daleko lepší pláže - např. Itanos mezi skalami.
# 13. 9. 09 10:31
lulu
já jsem banány měla a byly opravdu výborné!!!
# 18. 11. 09 17:39
kačka
katka žaba
# 21. 6. 11 14:01
Sammy
Banány a jejich prodejce sídlící na poslední křižovatce před pláží mohu doporučit. Zboží prodávají za ceny srovnatelné s maloobchodem, ale vše je to jejich "bio" produkce. Ob a majitelé banánové plantáže a přilehlého olivového sadu rovněž mluví obstojně anglicky a je fakt zajímavé nechat si vysvětlit jejich postupy a odlišnost od běžné produkce.
# 28. 9. 11 17:19
Jan
Banány si tam na farmě kupte včetně dalšího.Jsou malé jako na Tenerife.Výsadba pochází z Izraele.Exkurze je velmi zajímavá včetně výkladu od farmáře.
# 29. 7. 13 16:54
Jan
Je neodpovědné jakkoliv odrazovat cestovatele od návštěvy VAI nebo jiných míst na Krétě.Palmová pláž je nejatraktivnější na začátku nebo ke konci sezóny. Je tam božsky.Komerce je dnes všechno. Proto se tomu říká turistický ruch. Poznal jsem poprvé Krétu před 22 lety ještě jako panenskou. Samozřejmě je to ze současností nesrovnatelné. Jsou však na jihu místa, která ještě nejsou tak exponovaná. A v horách Levka Ori najdete při putování, i autem ztracený čas.Kdo je vnímavý naučí se milovat Krétu i dnes.
# 29. 7. 13 17:10
Fanenka
Já myslím, že nikdo neodrazuje, ale pouze říká svůj svobodný názor a musím říct, že já s ním maximálně souhlasím. V okolí jsou mnohem krásnější pláže, které nejsou tak dotčené turistickým ruchem, takže nejsou ani tak zničené. Ty palmy je zajímavé vidět a banány prodávané ve stáncích jsou dobré, ale to je dle mého názoru tak jediné, kvůli čemu má smysl se na této pláži zastavit, pokud jedete okolo. Schválně bych tam určitě nevyrážela.

Poznámka moderátora: odstraněn odkaz na obchod s umělými palmami :-).
# 31. 1. 20 11:21 upravil: Fanenka
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání