Fórum najih.cz > Kréta > Stalida - Stalis

Stalida - Stalis

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Stalida na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu letoviska Stalida (Stalis) týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:58
Mirek a Rene
Stalida je perfektní, byli jsme ubytováni v Blue sea na okraji městečka, nádherný klidný hotel, příjemné služby a v okolí pohodička, pláž bezva. Autobusová zastávka hned před hotelem,do Heraklionu jezdily co 30-45min. Pláž není rozhodně nudná, jsou tam ryby i kraby, sportovní vyžití.
# 29. 5. 09 17:00
kaosboy
hotel Sofokles beach mohu z vlastní zkušenosti vřele doporučit !!! nechápu proč by měl být hodnocen jako špatný :) za celou dobu pobytu jsem nenarazil na jedinou věc která by se mi nelíbila . podávaná snídaně byla sice každý den stejná ale co si ke snídani přát víc než místní chléb marmeládu šunku sýr meloun mléko kávu čaj sladkost ve stylu bábovky vařenná vejce a jogurt .... každý všední den úklid dobře situovaný hotel (všechno na dosah) prostě nemám výhrady . možná jsem málo rozmazlen
# 24. 8. 09 23:02
Katrinka79
Zdravím všechny,doporučuju Stalidu byla to nejlepší dovolená...vynikající pláže, služby a pokud jde o kulturu a vyžití do Chevronisosu a Malie je to opravdu kousek i pěšky...a tam je pro mě osobně až moc rušno...jinak doporučuju nakouknout k domorodcům do hor..jsou tam nádherné restarace v horách..tuším se to jmenovalo nějak Kutulufary:-)viděla jsem tam i jejich kroje a vesnickou oslavu..prostě perfektní...určitě si půjčte auto a projeďte to kolem...je tam plno krásných míst...a to jsem ještě zapoměla na výlet na Spinalongu a koupání v laguně(opravdová modrá laguna)..pokud to půjde určitě tam ještě zavítám..
# 11. 1. 10 13:37
Anonymní
Skoro po dvou letech opět Kréta. Stalida s Čedokem a apartmány Agapi. Po příjezdu okolo 23. hodiny nás přivítal apartmán pro čtyři osoby se zatuchlým vzduchem. Tady Čedoku body dolů. Na vině byly pravděpodobně vyzděná lůžka v pokoji s kuch.koutem,která asi špatně větrají nebo se dlouho nevětralo. Po prospání první noci jsme se přestěhovali do vedlejšího pokoje kde byly normální postele. Bohužel se musím zmínit o ještě jedné nepříjemnosti,která potkala rodiny v jiných apartmánech a tou byli rusi(švábi). Po urgenci těchto rodin byli rusi vytráveni.Opět body dolů. Stalida je vesnička či komplex apartmánů a hotelů,kde prožijete nádhernou dovolenou na krásných písčitých plážích u čistého a teplého moře. Jsou zde lehátka se slunečníky,za které se platí od 3 do 5 Euro nebo jsou pro hosty retaurací. Na těch můžete ležet i zadarmo,je ale lepší si sem tam něco koupit. Je zde také mnoho obchůdků,supermarketů a taveren,před kterými večer stojí uvaděči a nahánějí hosty do restaurací. Někteří byli docela otravní. Půjčení auta Hyundai Getz nás přišlo na 60 Euro na dva dny. Pozor na levné půjčovny. Žádejte pojištění na všechny možná rizika! Ve Stalidě se nám opravdu líbilo a dovolenou jsme byli opravdu nadšeni. Nezapomeňte navštívit Knossos. Chce to auto a přivstat si. Parkování zde je zadarmo. Jenom na soukr.stáních vám zase budou nutit návštěvu restaurace. Závěrem chci poděkovat delegátkám Čedoku, které nám umožnily zůstat v apartmánech až do odjezdu v 21.45h(toto je ale možné jen v případě,že nejsou apartmány znovu obsazeny). Tady Čedoku hodně bodů nahoru. Už teď uvažujeme o další návštěvě Kréty a klidně znova Stalida.
# 2. 7. 10 21:38
sinuhet
Dobrý den,můžete mi někdo dát tip na dobrou a cenově přijatelnou tavernu ve Stalidě? A je ve stalidě bankomat přijímající Eurocard?Jestli ano,tak kde? A tipem na výhodný supermarket či pekařství nepohrdnu :-).
Díky všem.
# 10. 7. 10 22:45
Yuhů
Všechny taverny ve Stalidě jsou stejné. Jak kuchyní, tak cenami. Jediná výjimečná taverna je na kraji Malie u hlavní silnice cestou na západ, ale ta je dražší. Bankomaty nevím, protože se to za ty tři roky mohlo změnit.
# 16. 7. 10 13:42
Anonymní
Stalida se mi moc líbila, prožila jsem zde jednu z nejlepších dovolených .Ubytování ve studiích Synero -Jsou při hlavní silnici ,ale zasazena v zadu v zahradě ,taže žádný ruch zde není.Zahrada je palmová a s vzrostlýni ibišky a u vchodu voní veliký fíkovník . Tavrny jsou na každém kroku, všude se dobře najíte, obchůdků je nepočítaně.Pečivo je k mání v každém i menším obchůdku. Pláže jsou písčité s pozvolným vstupem do vody . Výlety -nezapomeňte navštívit Gotrys, Festos, Matalu, Knosos,zajeďte si do kláštera Kalivianis. Prostě nudit se zde rozhodně nebudete. Malie je vlastně prodloužená Stalida dojdete po silnici pohodlně -už jsou spolu téměř spojené ,ale pro mě příliš rušná -jezdí sem mládež a hospůdky jsou neustále plné jejich řevu a hlasité hudby. Kdo se rád baví tak si zde přijde na své . Takže kdo chce mít klid spíš navštíví starou Málii, neboi si vyjede do hor.Půjčoven aut a skutrů a čtyřkolek je tu nepočítaně .Pozor při chůzi- ve Stalidě nejsou chodníky chodí s po kraji silnice , tak na to pozor,mládež hodně prohání čtyřkolky a skůtry.Věřím,že se vám tu bude líbit -mě se líbilo moc.
# 29. 7. 10 09:17
Martule
Zde doporučuji hotel Zephyros - jezdí sem čedok a zdaleka je to tam nejlepší.
# 22. 9. 10 12:22
Majka
Ahoj, může mi někdo říct něco o Apartmánu Lia? O jeho poloze, jeho okolí, moři atd....viděla jsem před apartmánem na obrázku i nějaká lehátka - ta patří k apartmánu? Příští rok tam chceme letět. Děkuji.
# 23. 11. 10 12:34
Mirek a Rene
Ahoj Majko! Lia neznám, ale lehátka většinou nejsou v ceně,když není na pláži narváno, nesvítí moc slunce výběřčí ani nepříjde, ale v sezoně kdy je krásně pořád, tak se platí, v Řecku se většinou platí, za slunečník, stoleček a dvě lehátka je to od 4 do 7 Eur za den. Přeji hezkou dovču
# 25. 11. 10 19:58
Miloš
Prosím o sdělení zkušeností s hotelem Estelar Christiana.Děkuji.
# 4. 12. 10 19:16
liko
je to nadherne miesto....najcistejsia plaz a more....je tam uzastne!!!
# 4. 3. 11 01:21
Anonymní
Ahoj... a co Maistrali? Jaké je ubytování? Za dva týdny letíme a mám takové rozporuplné pocity :-/ A jsou ná pláži místa, kde se dá ležet přímo na písku? Nebo je to tam obsypané lehátkama? Dekuji za odpovědi a názory...
# 29. 6. 11 11:37
Marie Adamová
Vratila jsem se ze Stalidy a moc se nám tam líbilo, krásné pláže a v porovnání s dalšími místy, která jsme za 3 dny autem procestovali se nám více líbilo jen V Matale, kde jsou skály přímo u pláže a je to romantické. A také se tam hraje dvakrát denně plážový volejbal takže je to tam supere. Marie
# 16. 9. 11 09:28
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání