Fórum najih.cz > Kréta > Spinalonga

Spinalonga

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Spinalonga na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Spinalonga týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:57
Mirek a Rene
Na Spinalongu je též možné se vydat z Eloundy, do níž se dostanete Z Agios Nikolaos busem ( 1.5 E), Elounda (čti Elunda)- Spinalonga trajekt -zpáteční lístek 5E
# 29. 5. 09 21:20
Neo
+ bych dodal, že když Turci vytlačovali Benátčany byla Spinalonga jedním z posledních míst na které se nezmohli. Jak se píše nahoře dobývali ji mnoho let, ale neúspěšně. Potom uzavřeli s Benátčany dohodu a ostrov získali. Nedobytnost této pevnosti mi zůstává záhadou i poté co jsem se na ni zajel podívat. Sice leží uprostřed úzkého průplavu a nemůže se k ní dostat žádná loď, jenže na ostrově není pitná voda. Po Benátčanech tady zůstali rezervoáry, které měli za úkol získávat dešťovou vodu, ale bohužel ta se na ostrově objevila jen v zimě a na jaře :). Jak tedy pevnost vydržela nevím, možná že zde dříve pramenila říčka, ale o tom dost pochybuji.
# 20. 7. 09 15:31
trampík
byli jsme tam se ženou a moc pěkný zážitek z plavby lodí i z ostrova
# 21. 7. 12 22:25
Kamila
Mohu se zeptat,je vylet vhodny i s rocnim ditetm? Kocarek nutnosti, jeste moc nechodi. dekuji
# 6. 8. 12 22:58
Anonymní
Dobrý den Kamilo, dítě bych vám spíš doporučila vzít do náruče nebo nějakého dětského sedátka, které si můžete na sebe připevnit. Terén sice není moc náročný, ale místy je to spíš pěšina s kameny a myslím, že je nutné zdolat i nějaké schody. Pokud vám to však nevadí, kočárek klidně vezměte:)
# 8. 8. 12 18:19
Ela
Na Spinalongu jezdí v sezonu denně loď přímo z Agios Nikolaos ve 12,30 místního času. A to za 15 euro, 2 eura se platí za prohlídku ostrova.
Všem tento výlet vřele doporučuji. Seznamte se nejdříve s historií ostrova, protože českého průvodce ani české materiály tam nemají, nabídnou Vám pouze materiály ve světových jazycích a v ruštině. Mrazilo mě v zádech, tak silný to byl zážitek.
# 16. 6. 13 14:22
Joanna
Ještě lepší je jet na Spinalongu z Plaky. A doporučuji ráno už kolem 9. nebo 10. hodiny, v poledne je na Spinalonze obrovské vedro, slunce pálí do skal a navíc je tam hodně turistů......
# 17. 6. 13 13:47
Anonymní
Byli jsme tam 17.8.2018 Loď z Plaky 1 dospělý 10 euro a vstupné na prohlídku 8 euro.
# 19. 8. 18 09:15
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání