Fórum najih.cz > Kréta > Soutěska Samaria

Soutěska Samaria

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce soutěska Samaria na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se soutěsky Samaria týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:55
Jarda
ÚÚÚÚÚÚÚžasná soutěska Samaria (nejdelší v evropě ;cca 16 km), o které si troufám říct, že kdo ji min. jednou neprošel - nebyl na Kréťě! :-))bolej z toho sice druhej den nohy_ale zážitek z té krásné přírody to vykompenzuje, stejně tak jako moře na konci té výpravy! Kolosální skály a příroda, která je ve své kráse - květen/červen - dřív se tam ani nesmí z důvodu tání sněhu a tedy zaplavení. DOPORUČUJI CO NEJDŘÍVE NAVŠTÍVIT, protože se uvažuje a její "zavření" pro turisty, kde se bohužel nejeden člověk nevrátil, protože ignoroval označenou stezku (pr nás slovany se jednalo o 2 poláky). Krásně se ještě opálíte :-))
# 24. 2. 09 13:16
tomas
V horách se to podobnými soutěskami jen hemží, ale Samaria je královna a navíc výborně přístupná. Dokonce jsem tam loni viděl kri-kri!!! Ochočeného. Mají ho rangeři na svojí základně v bývalé vesničce Samaria. Třeba jim ještě neutekl.
Že by se Samaria měla zavřít pro turisty, tomu nevěřím, protože je to v kraji hodně velký zdroj snadných peněz. Název Samaria je místní značka. Vyloženě nebezpečné úseky, kde často padá kamení, jsou zabezpečené pletivem, případně alespoň opatřené cedulí pro zvýšení ostražitosti návštěvníků.
Souhlasím s lidmi, kteří tvrdí, že by si v sezoně měl člověk raději přivstat a dopravit se na vlastní pěst co nejdřív ráno. Např. busem. Stojí to za to. Soutěska je přece jen vyhlášená a v pozdějších hodinách je už dost mezinárodní a pro citlivější duše už to pak jaksi není ono. Je zkrátka lepší udělat si trochu náskok.
Samaria je úžasný výlet do geologie a zaujaly mě i zajímavé přirozené bonsaje, které jsou tam k vidění. Rostou ze skály z kamene a mně není jasné, jakým zázrakem tam mohly vůbec zakořenit, natož v celkem dobré kondici přežívat:)
# 1. 4. 09 16:53
klička
Potřebovala bych poradit jak se k soutězce dostat, máme vždy půjčené auto, ale to bychom potřebovali zanechat na místě odkud jede k Samárii autobus a pak se k autu zase vrátit. Za celou dlouhou dobu co na Krétu jezdíme se mi to nepodařilo vyřešit.Máte prosím někdo zkušenost. Děkuji
# 5. 4. 09 17:23
pavlos
Jedna z možností je,nechat auto v Paleochoře,autobusem se nechat dopravit ke vstupu do soutěsky a po absolvování tůry dorazit lodí zpět do Paleochory.Zdlouhavé,ale asi nutné pokud máte k dispozici pouze jedno auto. I my se ženou máme tyto problémy.Nejde moc dobře řešit tůra z bodu A do bodu B s jedním autem.
# 7. 4. 09 20:33
Mirek a Rene
Samaria byla úžasná, je to však náročná tůra, rostou tam enedemické druhy rostlin. Myslím, že i tzv. papas je endemická, palmička s velkým "květem", zapáchá a je masožravá, má tmavě bordo barvu. Opuštěná víska Samaria (původně Santa Maria) působila děsivě. Celý kraj Lefka Ori, Sfakia je divoký, nespoutaný a pravý řecký, právě tam sílil odpor proti Turkům, i když je je nedokázali sami přemoci.
# 29. 5. 09 21:30
Miki :o)
Úžasný! všem doporučuji, trošku náročnější terén, ale rozhodně to stojí za to! :o) V Agia Roumeli čeká krásná pláž, ve které se schladíte po dlouhé cestě!
# 3. 6. 09 17:29
Rasta G
V Samarii som bol toto leto cesty su kameniste niektore kamene su tak vyslapane ze sa az smykaju... po ceste je mnoho napajadiel z ktorych tecie pitna voda takze to problem nebol... najhorsia kombinacia je dlzka a teplota... Samaria ma dlzku 16Km a ked pecie slnko z hora a este aj zdola pecu tie rozzeravene kamene...
# 17. 8. 09 23:59
Mirek a Rene
My jsme byli na Samria v květnu, je to výhoda, v sezonu tam býva až 50C, je tam fakt horko, kameny jsou fakt šklhavé a rozpálí se. Úrazů jsme tam viděli několik, lae když dá člověk pozor a kouká kam šlape tak se to dá zvládnout, je to neskutčně krásný zažitek. Vivat Samaria
# 19. 8. 09 21:59
Anonymní
S. and K. Problém s autem a soutěskou Samarií jsme řešili také, až jsme našli informace na podobném cizojazyčném webu a riskli to. Auto jsme nechali na parkovišti v Xiloskalos hned u vstupu do soutěsky - kdo by ho kradl ? Soutěska se otvírá v 7 hod., což doporučuji, v 8 je tu už plno autobusů s turisty.Vstup 5 euro. Po příchodu na pobřeží do Agia Roumeli jsme koupili lístek na loď do Palechory za 12 euro, odjezd jedině v 17,30 hod. V Paleochoře jste v cca 19,30 a na autobusovém nádraží si koupíte lístek do Omalos-Xiloskalos za 5,8 euro. Autobus odjíždí v 6,15 druhý den ráno až přímo k soutěsce a vašemu autu.
P.S. Pro dobrodružnější povahy s batohem a spacákem - přespat se dá u cesty k soutěsce (s všudypřítomnými ovcemi se zvonky), taktéž na pláži v Paleochoře (po odhrnutí kamenů je rovný štěrk), s těžkým batohem doporučuji do soutěsky pevné turistické boty ( naše Hanwag Alaska a Meindl Burma Lady )
# 23. 8. 09 17:33
Alena Latalova
Koncem září chceme jít Samarii z Paleochory,můžete nám prosím poradit jak na to a odkud je možno vyjít či spíš vyjet _? Alena
# 11. 9. 10 08:14
Yuhů
Aleno, bez uvedení podrobností se špatně radí. Chcete tam jet autem z půjčovny?
# 22. 9. 10 02:22
virgo
Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Po čtyřech letech se nám s manželem podařilo něco našetřit a vybrali sme si Kretu, zaujala nas predevsim souteska Samaria. Všichni ji popisují, jako neco uchvatneho, ale velmi fyzicky narocneho. Na jednom zahranicnim serveru sem se docetla, ze existuje i kratsi trasa nez je tech 16 km, nevite o tom nekdo neco? Chtela bych mene narocnou trasu, jelikoz sem zacatkem dubna 2011 mela mensi uraz kolena (natahle a skoro natrzene vazy) a tu soutesku bych chtela vazne hrozne moc videt. Ale musim si priznat, ze bych tech 16 km vazne nedala :( Prosím poradite mi? dekuji moc. (letime ted v cervnu 15.)
Dekuji moc!!!
# 4. 6. 11 21:33
Anonymní
Kratší variantou je zřejmě myšleno nechat se dopravit lodí do Agia Roumeli,odtud pěšky tam kam síly stačí,alespoň k tzv.železné bráně,/nebo Železná vrata/což jsou asi 3 km.Pak stejnou cestou zpět a pak opět lodí do Plakias nebo Chora Sfakion.Žádná zkratka není,pokud budete chtít projít celou trasu z náhorní plošiny Omalos.Tato cesta trvá asi 5-6 hod. a je opravdu dost náročná.Nutné jsou dobré boty,dostatek vody ,občerstvení a dobrá kondice.Cesta soutěskou je krásná,místy po strmých a klikatých cestičkách.Většina návštěvníků ji absolvuje v rámci organisovaného výletu./autobus vás přiveze do Omalosu a CK zajistí lístky na loď při návratu/Kratší varianta ,tedy konec celé cesty,vám neposkytne ten uchvatný zážitek,jako celá trasa.
# 5. 6. 11 01:02
Anonymní
Moc děkuji za Vaší odpověď. Sice asi přijdu o ten zazitek jako celek, ale aspoň využiju tu kratší verzi :) Jeste jedna malinka otazecka: V Agia Roumeli je krome pristaviste i plaz, kterou bychom mohli navstivit? a nevite prosim, v jake intenzite ty lode jezdi? jestli treba kazdou hodinu? dekuji mnohokrat, take dekuji za tento diskusni portal, je velmi uzitecny. opravdu moc dekuju
# 7. 6. 11 14:17
Anonymní
Agia Roumeli je malá vesnička u moře s oblázkovou pláží,kde koupání po tůře je velmi příjemné,lze si pronajmout i lehátka se slunečníky.Posedět a občerstvit se lze v některé taverničce.Loď odplouvá zpravidla jedna v odpoledních hodinách,přesný čas už si nepamatuji./typuji kolem 16 hod/Pokud ji nestihnete,budete muset v A.Roumeli přespat,jiná cesta odtud není.Soutěska je otevřená po určité hodiny.Hodně informací o Krétě najdete na www.reckovdetailech.cz.Přeji krásnou dovolenou!
# 13. 6. 11 00:57
Yuhů
Ano, Petr na reckovdetailech.cz uvádí víc podrobností než já. Ta loď opravdu jezdí jenom jedna, to je celkem velké omezení.
# 18. 6. 11 18:23
standa, alice
je to nádherné
# 20. 6. 11 15:50
hanakr
Dobrý den,zvládnou tuto soutěsku i děti (věk 8 a 11 let)? Chystáme se tam letos v půli prázdnin. Je možné nechat jedno auto na začátku a druhé na konci soutěsky a pak se pro něj po nějaké místní komunikaci dopravit nebo vždycky musíme na cestě zpět použít loď? Dík za odpověď.
# 28. 5. 12 18:48
Yuhů
Podle mých informací se k dolnímu konci soutěsky autem zajet nedá.
# 29. 5. 12 21:53
Anonymní
Nádhera, byli jsme tam teď ve středu a musím uznat, že výlet stál za to. Ty hory vám vezmou dech. Jen pro upřesnění výlet jsme sehnali za 32 Eur (delegát ho nabízel za 50 Eur) v ceně není vstup do parku - 5 Eur a plavba lodí k nejbližšímu autobusu 9,5 Eur
# 9. 9. 12 17:44
Zdeněk165
Soutěsku jsem chtěl vidět, ale za cenu 140 Euro, za jakou ji nabízeli na hotelu Panorama v Agia Palagia, jsem to vzdal.
# 10. 9. 12 10:05
TomTom
to: Zdeněk165:
Běžná cena je kolem 40,- Euro. Plus vstup a loď. Ideální je dostat se do Omalu (Omalosu) busem, zaplatit si vstup a loď a potom bus. Každá CK se na tom snaží vydělat, tak jako hotel. Ale 140,- E je trochu moc velká drzost.
# 20. 9. 12 02:03
Anonymní
My byli v Samarii letos v srpnu. Nádherný zažitek.
# 22. 10. 12 12:30
Anonymní
My byli v Samarii letos v srpnu. Nádherný zážitek, který nijak nezastínilo ani to, že jsme z hotelu odjíždeli ráno ve 3:15, strávili několik hodin, cca 7, na cestě v autobuse (vyjíždělo se z Agios Nikolaos a proběhlo několik zastávek, kde se nabírali výletníci, to samé zpět)a návrat cca o půlnoci. Z Agios Nikolaos je to do rezervace skoro přes celou Krétu. Z tohoto ohledu to byl velmi náročný výlet. Co se týká samotného "treku", neřekla bych, že by byl nějak zvlášť náročný a to nejsem žádný turista a sportovec. Celou Samarii jsem prošla v sandálkách od Scholla, není tedy nevyhnutelná speciální obuv, i když se samozřejmě doporučuje a já jí neměla jen proto, že jsem něco podobného neplánovala a průvodce šel též v sandálech a tvrdil, že když to zvládne on, tak já taky :o)

Na radu našeho průvodce jsem si s sebou vzala jen půllitrovou lahvičku s vodou, kterou bylo možné každých cca 0,5 km doplnit výbornou pramenitou vodou. Problém nebyl ani s wc, po cestě jsou průběžně tzv turecké záchodky. Celý výlet (na osobu)nabízel delegát na 52 euro, vstup do soutězky 5 euro a cesta lodí do Sfakie 14 euro.

Ke vstupu do soutězky jsme dorazili cca v 10 dopoledne s tím, že do Agia Roumeli jsme museli dojít do 17 h, nejpozději do 17:30, kdy odjíždí loď. S krátkými zastávkami na fotografování apod. se to v klidu dalo stihnout do pěti. Každému bych však doporučila vyrazit sem sólo a nemuset se na nikoho vázat, aby si tu krásu člověk mohl opravdu vychutnat a nemyslet na to, aby mi náhodou neujela loď.

Zpočátku, asi 3 km, je cesta strmější pokrytá kameny a kořeny a tam je potřeba dávat pozor, dost to po nich klouže. Stezka je v této části lemovaná zábradlími. Jsou zde prudké srázy, jež vzbuzují respekt. Nahoře, asi ve 1200 m, pofukoval vítr a bylo trošku chladněji. Po asi 3-4 kilometrech, v nížší poloze, se objeví potok, říčka, ve které se dá příjemně osvěžit. Tento potůček se v obdodí, kdy prší a zjara když tají ledy mění v dravou horskou řeku. Voda je čistá a chutná. Sama jsem ji pila, bez jakékoli újmy :o)okolo téhle říčky se jde pak až na konec soutězky.Místy je to opravdu jen potůček, ale někdě, zvlášť v druhé půlce stezky jsou často dřevěné lávky, přes které se musí přejít na druhý břeh.

Po cestě je možné navštívit něco jako skanzen, což jsou zbytky bývalé vesničky, kde ještě donedávna žili rolníci. Ti byli nuceni opustit své domovy z důvodu stále častějších sesuvů půdy. Dokonce jsou zde k vidění kapličky.

Šířka soutězky je různá. Nejužší část má jen pár metrů a nejširší 150 m. Ve spodní části soutězky se prochází přímo korytem řeky, jež je v tuto dobu téměř vyschlé, protéká jen tenký pramen. Prochází se korytem plným bílých oblázků od nejmenších až po několika tunové kolosy, jež lemují stěny zvrásněných skal. Co se týká rostlinstva, jsou tu k vidění borovice, duby, platany, cypriše, různé byliny, rododendrony a jiné.

Na konci stezky je občerstvení s terasou, kde mají výbornou zmrzlinu nebo třeba "freš" džusy. Což je příjemné překvapení, v takové pustině něco takového nečekáte. Odtud je to do cíle ještě asi dva "nekonečné" kilometry, kde už není vidět nic moc zajímavého, ale to možná jen proto, že už toho má člověk plné kecky.

Do Samarie se určitě jěště podívám, ale ubytuji se někde poblíž, protože ta cesta byla úmorná. Dokonce jsem slyšela, že se dá najmout průvodce a projít s ním celé ty hory, nejen, soutězku Samarie. To by byl teprve zážitek.......

Hodně zdaru všem, co se tam chystáte.
# 22. 10. 12 14:25
Anonymní
nazor
# 28. 10. 12 10:06
TomTom
To: Anonymní

Výlet na Samarii se určitě "vyplatí", v tom smyslu, že je to místo, které je jedinečné a je to zážitek.
Vláčet se 7 hodin busem, no nevím z Ag. Nikolaos to běžně trvá tak 4 hod. Ale asi to bylo tím, že jste měli zastávky a nabírali turisty.
Kompletní cena 71,- Euro byla docela přemrštěná, docela dost!
Dá se to z Ag. Nikolaos za třetinu, ale bez CK.
Není zapotřebí brát si průvodce a dát mu 30,- Euro, stačí věnovat se tomu, vyGooglit si informace a absolvovat výlet za pár Euro bez asistence.
Určitě doporučuji vyjet brzy ráno, ať je čas na fotografování.
Nic nebrání tomu, obejít se bez CK a mít výlet za zlomek ceny.
Rozhodně doporučuji Samarii na jaře, nebo na podzim, tak jako celou Krétu (je tam lépe a navíc ušetříte).
Je to můj názor, vyplývající z několikaleté zkušenosti, řídit se jím nemusíte, ale zkuste to, určitě neprohloupíte :o)
# 2. 11. 12 00:56
mik
Zdravim priznivce Krety navstivil jsem tento ostrov 2x ale uz dost dsvno mam proto dotaz jak dnes vypada oblast mezi Paleohora a Hora Sfakion podle nekterych udaju existuje pesi moznost cesty mezi Sougia a Agia Roumeli udajne jedna z nejpeknejsich pesich cest na Krete ale taky nejnebezpecnejsich a dale pak opet pesi cesta mezi Agia Roumeli a Lutro jake jsou to vzdalenosti a jak dlouho prechod trva a dale pak by me zajimal nazor ktere stredisko z techto 3 je nejvhodnejsi k pobytu vim o lodi ktera zde jezdi a je mi celkem zrejmy ruch ktery je v souvislosti se souteskou Samaria ma nekdo zkusenost jak to vypada v Agia Roumeli vecer po odjezdu vsech tech davu a srovnani mezi Agia Roumeli a Loutro ? a ktere plaze jsou nejlepsi nasel jsem treba servr Captain Barefoot ktery popisuje nudisticke plaze na Krete ale obcas ty informace jsou hodne stare ,,dekuji za info
# 1. 4. 13 22:17
Yuhů
mik, tvoje otázky jsou hodně málo strukturované. Pěší cesta mezi Sougia a Agira Roumeli existuje. Vzdálenosti si najdeš na mapě.

K pobytu z těchto tří? Těžko říct. Dle mého nevhodné všechny tři, ale záleží na očekáváních.

Večer po odjezdu davů je v Agia Roumeli prý úžasný klid, ale jenom jsem o něm četl.
# 4. 4. 13 00:53
Anonymní
Ahojte, základní bod mám Chanii a chtěl bych soutězku navštívit nezávisle na CK, předpokládám, že by to nemusel být problém, je tak?? Díky za info
# 5. 8. 13 22:58
Market
Super! Samariu jsem šla po druhé letos v říjnu. Ani to není zas až tak náročné, až na ty kameny. Nohy bolí jako čert. Ale ušel ji bez problémů i můj 6letý syn, tak to zase takový děs není. Snášel to z nás asi nejlépe. Jet Samarii sami? Taky jsme o tom uvažovali, ale nakonec jsme to vyřešili kompromisem. Naší CK jsme odmítli zaplatit skoro 50E na osobu a 25E za dítě. Jeli jsme s cestovkou z Chanie za 17E osoba a dítě 8,5E. Vyzvedli nás busem před ubytováním a zase se tam s náma vrátili. Takže naprostá pohoda. Samozřejmě, že se naše cestovka snažila nás vyděsit, ale nepochodili a myslím, že to bylo dobře. Nevím, co by nám za ty peníze nabídli víc. Snad, že by nás poponášeli.
Určitě to stálo za to, škoda tohle nevidět!
Takže bez obav a jen do toho.
# 20. 11. 13 09:42
Anonymní
Na výlet do Samarie autem bylo dobré že jsme byly dvě skupiny. Dohodli jsme se že mladí půjdou nahorua my ,,lenoši" dolů. Jedna skupina přijela nahoru na Xyloskalo a šla klasicky dolů do Agia Roumeli, druhá přijela lodí ze Sougie lodí a šla nahoru. Po cestě jsme si vyměnili klíče a každý v pohodě odjel do místa naší dovolené.
# 18. 2. 14 11:30
Anonymní
Nenašel jsem tady jeden důležitý detail - převýšení té cesty je přes 1.200 metrů a první 3km jsou skutečně sešup (z 1.220m.n.m. na cca 600m.n.m. Na druhé straně jsou zhruba každé 2km odpočívadla s pitnou vodou. Zhruba v polovině cesty se jde asi 2-3km vyschlým korytem řeky a protože se do těchto míst dostanete obvykle kolem poledne, tak je slunce přímo nad hlavou a je to docela peklo (ale je to skoro nejhezčí úsek)
# 4. 3. 15 21:07
anyss
A proč bez CK?
# 2. 4. 15 14:15
Aladar
Loni v říjnu (2014) jsem opět navštívil Samarii a tentokrát jsem to trochu "ozvláštnil". Dojel jsem lodí do Agia Roumeli kde jsem přespal a ráno kolem sedmé vyrazil do soutěsky. Strážce ještě spal, ale když mě slyšel tak vylezl a požadoval vlezné. Po zaplacení jsem sám a sám vyrazil do soutěsky. Svítalo a byl to opravdu zvláštní pocit stoupat v tom tichu nahoru tím úžasným kaňonem. Prvního člověka jsem potkal až před vesničkou Samaria a byl to strážce s oslem či co to bylo za křížence. Ve vesnici jsem si dal gáblík a začali přicházet první turisti shora. Bylo jich tak 200, což je na Samarii hooodně málo. Ale byl už říjen. Když přešli šel jsem dál nahoru až k prvnímu prameni Neroutsiko a tam jsem se otočil a šel zpátky. To už na mě strážci koukali dost vyjeveně protože mě viděli jít nahoru. Když jsem jim řekl, že se vracím zpátky do Agia Roumeli, říkali, že moc takovejch bláznů tam nechodí. Ve vesnici Samaria jsem si dal ještě gáblík a vyrazil zase sám dolů do soutěsek. Skoro za tmy jsem dorazil do hospůdky k mému ubytovateli (Mimochodem má super jméno Prokopis Tzatzimakis), dal si deset piv a šel na kutě. Mimochodem řešila se tu obuv, já šel v sandálech od firmy Keen a naprostá pohoda. A to mám 110 kilo :-)) Tak vzhůru dolů...
# 9. 6. 15 09:16
Veverka
Tak také já s páru slůvky. V květnu 2015 jsem si narazila pravý nárt a dva měsíce téměř bolestmi nechodila a tu soutězku jsem 15.10.2015 slezla. Nohy mne bolely ještě tři dny ale jinak OK.
Takže děti určitě od 6 to zvládnou.Některé takové jsem tam potkala.Jela jsem až z Bali s cestovkou za 35, 5 éček stojí vstup a 11 loď.Dále nás vyzvedl náš mini autobus. Ale z Chanie jsem si všimla, že je cena do soutězky za 15éček. Ale věřtem je nádherná a opravdu stojí za to. Ale asi pokud ji jde člověk sám v klidu bude určitě hezčí. Jenže poslední loď odplouvá od východu soutězky v 17.30. A přece ještě si chcete alespoň opláchnout nohy na pláži:)Takže moc se tam zdržovat nemůžete i kdybyste chtěli.Já si vše natočila i snad nafotila:)
# 27. 10. 15 20:15
Anonymní
Pešiu cestu medzi Agia Roumeli a Sfakion sme absolvovali 3 muži a jedna mlada pani. Prespali sme v Agia Roumeli. Potom cesta od rána 6,00h do večera. Stihli sme odchod autobusu. Bolo to v r. 97, mal som vtedy 54 r. Stihli sme sa po ceste 2x vykúpať na úžasných miestach, kde je prístup iba loďou. Sú tam aj špecialne bungalovy pre vybraných výletníkov. Obedovali sme v Lutro. Je to úžasná cesta. Pozor! Po ceste nie sú pramene a je na tejto južnej strane Kréty veľmi horúco. Je potrebné zobrať si na cestu dostatok vody.
Zajtra cestujem na Krétu s manželkou do strediska Bali. Vyberieme sa aj do Samarie, ale do Hora Sfakion odídeme loďou.
# 13. 9. 16 18:51
Makyna
Dobry den,
prosim chtela bych se zeptat ohledne soutesky jak je narocna? Jde mi predevsim o 5,5leteho syna jestli to ujde. Je celkem sportovne zalozeny.
Dekuji za odpovedi
# 3. 7. 18 22:57
Anonymní
Very interesting subject , appreciate it for posting . All human beings should try to learn before they die what they are running from, and to, and why. by James Thurber. badbbadfegggdeaa
# 4. 8. 18 00:19
Anonymní
Samaria je pěkná Soutěska, ale chodí tam mraky lidí, takže musíte utíkat nebo pořád čekat, po celé soutěsce jsou odpočívadla s vodou a uprostřed soutěsky je staré město Samaria, ve kterém jsou i záchody, vstup do soutěsky je 2,5€ za jednoho
# 23. 12. 18 14:22
Dadul
Mám dotaz: dá se nějak dostat z Agio roumeli, když nejede loď? Dnes (pátek) nás stopli s autobusem na půl cesty, že nejezdí trajekt kvůli větru. Část lidí jela tam, že v Agio přespí a my se zbytkem jsme se vrátili zpět do Chanie. Zítra to zkusíme znovu, ale kdyby se situace opakovala je možnost z Agio dojít pěšky někam odkud jede bus? Ať už do Sougia nebo někam na východ? V neděli odpoledne už odlétáme a nocovat by tedy nebylo možné. Díky.
# 24. 5. 19 08:21 upravil: Dadul
Yuhů
Podél pobřeží se z Agia Roumeli do Chora Sfakion jít dá, ale je to asi 20 km docela těžkým terénem. Za půlkou cesty je obec Finikas, ale i tam je docela obtížné dojet autem.
# 3. 6. 19 19:37
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání