Plakias

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Plakias na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Plakias týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:50
Laďka
Naprosto souhlasíme - Plakias je opravdu nejlepším letoviskem na Krétě..........vřele doporučujeme:o)
# 5. 8. 08 19:57
Petr
Právě jsme se s manželkou vrátili z Plakiasu, podotýkám, že předchozí 4 dovolené jsme strávili na různých Jónských ostrovech. Musím říci, že tak hrozný vítr jsem opravdu nečekal. Celých 10 dní foukal nepřetržitě silný vítr (stupeň 6-7 Beaufortovy stupnice), který znemožňoval prakticky cokoli, od koupání na pláži až po zavření dveří od auta. Moře díky větru bylo neobvykle studené, na celé Plakiaské 2 km dlouhé pláži bylo cca 12 lidí... Jedinou záchranou byl únik autem na sever (cca 70 km), což ovšem způsobilo značný nárůst nákladů na celou dovolenou, pokud vůbec měl člověk štěstí a nějaké auto ve výprázdněných půjčovnách sehnal. Podle různých náznaků a rozhorvorů s místními není tento vichr v Plakiasu ničím neobvyklým. Věřím tomu, že pokud někdo měl to štěstí a zažil Plakias bez větru, je to krásné letovisko, ale šance, že vám zde vítr zkazí dovolenou je dle mého minimálně 50%. Za sebe rozhodně nedoporučuji!
# 12. 8. 08 14:45
Yuhů
Petře, díky za komentář. Já si nemyslím, že šance na chycení tohoto větru je 50 %. Taky jsem neslyšel o nikom, kdo měl vítr stálý po několik dnů a v této intenzitě. Nevíš, jestli to byla nějaká konkrétní meteorologická situace? Jako třeba tlaková níže nad Bulharskem nebo tak?
# 12. 8. 08 16:04
Anonymní
Údajně to byl vítr, který pravidelně vane z Afriky ve vyšší výšce, kde naráží na hory, které jsou v podstatě hned za městečkem a poté míří zpět na Plakias. To by odpovídalo, vzhledem k tomu, že po celou dobu foukalo z hor, nikoliv od moře. Bylo to také poprvé, kdy jsem viděl menší vlny směrem od pobřeží...Také mě zajímalo, zda jsme prostě neměli jen smůlu, ale poté co jsem "vygooglil" řadu komentářů z různých let v nichž se různí lidé o větru této intenzity v Plakiasu zmiňují mi připadne oněch 50% pravděpodobných. Jinak je ale Plakias krásný, za sebe bych však doporučil pro dovolenou v Řecku spíše Jónské ostrovy, a to zdaleka nejen kvůli větru. Kréta mě pro klasickou dovolenou připadla jako příliš velký ostrov, kde přesun z jednoho turistického cíle do druhého a návrat zabere spoustu hodin prosezených v autě. Je pravda, že např. na Korfu nebo Lefkádě nenajdete žádné památky ani tak nádherné soutěsky, ale užijete si pohody, když s malým skůtrem objedete bez problémů za den 3-4 krásné pláže mezi nádhernými horami, které si s Krétou v ničem nezadají, navíc jsou tyto ostrovy o poznání zelenější.
# 13. 8. 08 18:34
Terezie
chcete říct, že na Krétě neobjedete 3 - 4 pláže za den? Kréta je velmi rozmanitá, ale nedá se zvládnout ji projet a poznat celou za jednu "klasickou" 11-ti denní dovolenou jako vámi uváděné ostrovy. A právě v tom je také její krása si myslím - máte rád ženy, o kterých víte vše "ve chvíli" ? :-) V Plakias jsme byli, na Krétě celkem 3x a myslím si, že ji posuzujete špatně. Plakias je větrné, ale když je vítr velmi silný, není potřeba jet cca 70 km na sever - jak píšete. Stačí cca 3 km na západ a jste v chráněné zátoce Souda s krásnou pláží, nebo opačným směrem, kde je několik menších pláží v dosahu i pro pěší. Kréta je hodně o památkách, takže dny, kdy velmi fouká se dají využít pro poznávání také jiné součásti Kréty.
# 14. 8. 08 19:45
Andrea
Ahoj, chci jen přičíst milovanému Plakias pár plus... Byli jsme tam loni v srpnu a bylo tam krásně. Zmiňovaný vítr byl jen jeden den,ale rozhodně ne tak intenzivní, koupat se dalo, jen sukénky jsme si musely držet:) Jinak Plakias prostě musím pochválit, atmosféra báječná a doslova nezapomenutelná, pláž super, a opravdu hodně možností pěší turistiky. No a výlet na Moni Preveli, to si nesmí nikdo nechat ujít. Jezdí tam denně loď, kolem jedenácté. Za pár dní vyrážíme do Paleochory, ale příští rok se chci určitě vrátit do Plakias!
# 16. 8. 08 15:39
Marta
Chtěla bych se jestli je na Plakiasu možnost někam si večer vyjít, třeba zatancovat, nebo na večeři, procházet se uličkami..Zkrátka nějaký noční život.. Díky za odpověď
# 22. 8. 08 09:38
Yuhů
Zatancovat myslím ne, Plakias je spíš klidnější místo. Na Krétě se dá zatancovat typ disko nebo prostě nějaké duc duc ve větších letoviscích na severním pobřeží. Klasické tancovačky myslím nejsou a folklórní jenom výjimečně, ale v Plakias rozhodně ne.

Večeře nebude problém. Procházení uličkami -- tam jde o to, jaké uličky máte na mysli. Pokud jde o staré uličky, tak těch je tu jenom pár, ale na procházky by mi to stačilo. Na uličky jsou lepší jiná krétská letoviska, jako třeba (od boku) Rethymno, Malia, Paleochora.
# 22. 8. 08 16:58 upravil: Yuhů
Anonymní
ahoj vsem, dnes jsem se vratil z plakias.. vitr katastrofa.. minimalne pulka pobytu v noci neslo spat. diskoteky tam jsou 2 (ne buzuki ale klasicke disko).. zaporu vice nez kladu. vice na http://blog.airdump.cz (pokud mi to v pond. [zitra] otisknou).

Odkaz přímo na ten článek přidává moderátor.
# 24. 8. 08 01:25
Nynn
Já byla v Plakiasu již před několika lety a počítám to za jednu z nejhezčích dovolených. Vítr se mi vůbec nevybavuje (byli jsme začátkem července a asi jsme měli kliku). Jediný zápor, na který si vzpomínám, byly nesmírně hlučné cikády, kvůli kterým mi dělalo potíže večer usnout a ráno mě zase budily. Jinak městečko super - malé a klidné místo - lidé úžasní, jídlo a pití rovněž.
# 26. 8. 08 19:02
Rudyslav
mozem potvrdit ze na Plakias fuka jedna radost a ten vietor by ani nevadil ale ked do vas naraza ostry piesok tak to nie je nic prijemne... kazdopadne bolo prijemne ze je tam vcelku "sukromie" a okolie je prekrasne takze to ma svoje caro :-)
# 27. 8. 08 16:57
Andrea
Odpověď pro Martu...
V Plakias se tančit samozřejmě dá, v musicbaru Ostraco, je to tam super. Dneska jsme se vrátili z Paleochory, můžu to porovnat, je tam třikrát více uliček, obchůdků, taveren a barů, ale noční život tam není. Kolem jedné tam všechno spí, což nás na tak "velké" středisko(oproti Plakias) překvapilo. Do Plakias jsme si proto udělaly 2denní výlet a stálo to za to. Paleochora je krásná, fajn pláže a koupání, výlet na Elafonísi super, voda jak v Karibiku, ale asi už se tam nevrátím, lidé tam nejsou zdaleka tak přátelští a vřelí jako v Plakias nebo Rethymnu. Ideální pro rodiny s dětmi, to ano.Jo a vítr, ten nám tentokrát dával zabrat, ale s tím se na Krétě holt musí počítat, bud´ vedro, nebo vichr.
# 3. 9. 08 18:08
Anonymní
V sobotu 13.9.2008 jsem se vrátil z Plakiasu a byla to moje jedna z nejkrásnějších dovolených. Naposledy na Krétě jsem byl před cca 10 lety v mnohahvězdičkovém hotelu s velikými bazény a mnoha aktivitami, kde se ale pro obrovské vedro nedalo v moři pomalu ani koupat, natož provozovat nějaké aktivity. :)
Plakias je velice klidné místo, v hotelu Chrysoula byly sice menší pokoje a trochu stísněnější koupelna, ale nábytek byl nový a lednička také. Odpovídalo to přesně popisu v katalogu.
Tragédií zde byl pouze průvodce CK, který se přes neustálé žvýkání jen snažil prodal co nejvíce fakultativních zájezdů a na jakýkoliv konkrétnější dotaz odpovídal, že neví. Naštěstí jsem žádné jeho služby nepotřeboval.
Krétu trochu znám a tak jsem cestoval několik dní autem od pláže Balos až po Spinalongu. Auto jsem měl zajištěné již z Česka a měsíc starý Opel za rozumnou cenu neměl chybu.
Na Krétě jsem viděl mnoho pláží a na několika se i vykoupal ale část pláže v Plakiasu pod skálou neměla chybu a patřila k těm nejhezčím co znám.
Co se čistoty týče tak nelze srovnávat parkoviště v Řecku s těmi v Norsku nebo ve Švédsku, také nelze srovnávat veliké pokoje s obrovskými koupelnami v Egyptě nebo v Tunisu s apartmány v Řecku, záleží tedy pouze na tom co člověk od dovolené očekává. Chce-li klid, nevadí mu dost často silnější teplý vítr (lepší ale než dusno a vedro jinde), nechybí mu kravál dlouho do noci a rád chodí na procházky do kopců tak Plakias je ideální místo a moc rád se sem, pokud to půjde, určitě vrátím.
# 15. 9. 08 16:40
Jarek
V pátek 26.9. 2008 jsme se vrátili z dovolené právě z vesničky(městečka?)Plakias.Ubytováni jsme byli v komplexu apartmánů Apollo s bazénem. Jsou to poměrně nové budovy s různým stupněm vybavení jednotlivých apartmánů. Náš apartmán byl celkem malý,ale pro dva lidi jakž takž dostačující.Byl vybaven klimatizací,televizí,kuchyň.koutem a WC s koupelnou. Záporem bylo nahnuté umyvadlo v koupelně,špatně tekoucí voda z baterie u umyvadla v koupelně(musel jsem vyčistit perlátor),poškozený splachovač(museli jsme nadzvednout víko nádržky při spláchnutí)a netěsné zašupovací dveře u obou balkonů. Právě zmiňovaný vítr nám v noci pěkně protahoval pokojem. Pláže a moře byly výborné,občas velké vlny.Je zde i restaurace s českými televizními programy.Obsluha je již vycvičena-zprávy Prima,ČT,Nova a je jako i v ostatních restauracích příjemná.V baru na pláži dokonce točí Plzeň-3 Eura za třetinku. Domluvíte se hlavně anglicky. Pracuje zde hodně Britů. Pozor na delegáty,kteří nabízejí zájezdy a půjčovny dopr.prostř. Je lepší si vše v klidu obejít a udělat si představu o cenách. Měli jsme půjčené auto Fiat Panda,pro dva úplně stačí a spotřeba velmi nízká.Projeli jsme s ním nejvyšší pohoří na Krétě,Rhetymno a velkou část jižní Kréty(320Km).Dojmy z dovolené by byly dobré,až na Ck,která se nás snažila po našem příjezdu vystěhovat do Stalidy(sever Kréty).Prý udělali chybu!!! Přitom ve smlouvě jsme měli jasně uveden Plakias! Snažili se nás vydírat různými nechutnými způsoby,než mně došla trpělivost. Radím, nenechte si takové jednání líbit.Za to ale Plakias nemůže,místo je to pěkné a je zde možno prožít pěknou a aktivní dovolenou.
# 12. 10. 08 10:17
Kristina
Jarku, ráda bych , kdybyste napsal, s jakou CK jste na vaši dovolenou jeli, abychom se jí mohli raději vyhnout. Díky za odpověď.
# 29. 10. 08 14:50
Yuhů
Kristino, těžko říct, jestli Jarek ještě někdy na tuhle stránku přijde. Obecně se ale dá říct, že podobným způsobem se chovají všechny nízkorozpočtové české cestovky. Ne vždycky, pouze když je problém. Dělají to hlavně české CK vlastněné Araby, ale ne jenom ony.
# 3. 11. 08 22:23
Alena
Na Krétě jsem byla několikrát, mnohokrát na jiných řeckých ostrovech. V Plakias před 4 lety na přelomu září a října. Nádhera! Teplo, žádný vítr, turistů již pomálu. To samé platí i o výletech - byla jsem v Knossu a na druhé straně Festos, Matala ap. a pohoda džez. Rozhodně plánuji Plakias ještě jednou.
# 23. 12. 08 12:44
Alena
Na Krétě jsme byli již 4x, v Agios Nikolaos, Plataniasu a 2x v Plakiasu. Procestovali jsme ji křížem krážem. Je to krásná země, kterou nelze navštívit jen jednou. Musí se ale hodně cestovat a poznávat, neležet jen u moře. Jak někdo prohlásil o Karpathosu (mimochodem tam jedem letos), je to nemoc - tato zem.
Určitě v budoucnu bychom chtěli znovu do Plakiasu. Doporučujeme.
# 10. 1. 09 16:55
Hana
Také jsem byla loni začátkem září v Plakiasu a mohu říci, že počasí bylo bezva. Pouze 2 dny před odletem foukal studený vítr, že jsem viděla chodit lidi i v kabátech. Letos se tam vydáváme opět. Tak jsem zvědavá jaké bude počasí.
# 17. 2. 09 13:43
Jarda
Plakias_
jak už tady bylo zmíněno, díky Africe, a poloze(soutěska) je to místo, kde chytat vítr - a že se stromy pěkně prohnou :-)) nvm, jestli je to nejhezčí místo - popravdě se mi více líbilo v Paleochoře_ale krásně tam je..co se týče NEJ pláže na Krétě, tak jednoznačně v okolí Plakiasu "Trio Petra"_
# 24. 2. 09 12:46
Pavla
Plakias je nádherný, pokud je na programu vítr, běžte (nebo jeďte taxíkem za 5 eur) do Soudy - tam se krásně vykoupete. Vystoupejte do Myrtiosu a do Selie, jde-li to, využijte nabídky na výlet na Gavdos, který vidíte na obzoru. Podívejte se po okolí, navštivte Spili, zajeďte do vesniček v horách - když Vás bude mít Pán Bůh moc rád, zažijete v horách přeháňku, při níž je dýchání balzámem pro duši i pro tělo. A večer? Vždycky do restaurace Chirocco - vynikající kuchyně, přátelskák obsluha. Lidi, co chcete víc? Mám ještě jeden tip na výlet, ale ten Vám neřeknu. Je to naše rodinné tajemství. Objevte si ho sami a nenadávejte na cikády a na vítr. Zdravím všechny milovníky Plakiasu. Vaše Pavla
# 16. 4. 09 10:42
alena
Ahojte, Plakias....no, hledala jsem dalších 7 let odvahu se znovu vypravit na ostrov Kréta. A důvod...? Neuvěřitelný vichr v Plakiasu, který nám totálně zkazil dovolenou. Nejsem z cukru, projela jsem toho fakt hodně, Řecko mám moc ráda, ale to co bylo v Plakiasu se nedá dost dobře popsat. Na pláži nebyla ani noha, ve vodě se nedalo pobýt.Byla jsem s dcerou, oběma nám hnisaly oči ještě měsíc. Toto letovisko nedoporučuji, snad jen na výlet.
# 22. 4. 09 16:27
Kretan
10 dní na Krétě - Plakias - žádný vítr. Asi jsme měli štěstí.
# 11. 6. 09 11:52
Anonymní
Včera večer sme sa vrátili z Plakias,boli sme tam od 06.06.2009 ll dní prvé 3 dni supr počasie teplo a slnečno bez vetra,voda v mori studenšia ale na osvieženie to šlo.. potom začal od hor fukat strašne silný vietor ktorý s výnimkou l dna fukal až do nášho odchodu. nskutočné aj zvukove efekty aj v izbe za zavretými dverami.Naš sprievodca tvrdil,že tu zažil ked lietali naložené kufre vo vzduchu. ...aj vdaka tejto stránke som zareagoval a chodil som sa kupat peši na pláž v Soude tam to fuka menej... Krásne romantické miesto zopár ludi...Bol som aj rethymne ale tam mi to na pláži pripadalo ako na Slnečnom pobreží
v Bulharsku,tento ty pláži neoblubujem.Inač Plakias to je už koniec sveta potom už len more a 25O km Lybia...nedoporučujem mladým tužiacim vymetat disko a rušný nočný život.Hodne dochodcov z celej Eu....Nebyt vetra tak by to bolo na moje gusto super krásne miesto na zemi.
# 18. 6. 09 12:06
Jan
Plakias je super.
# 21. 6. 09 16:26
Fabienka
Prosím milovníky Kréty, kteří letos již pobyli v Plakiasu, aby napsali, zda kolem penzionu Paligremnos (to je ta osamělá budova naproti nudistické pláži) probíhá nějaká výstavba. Děkuji za informaci.
Všechny obdivovatele jižní Kréty zdraví Fabienka
# 22. 6. 09 13:31
Anonymní
My jsme byli v Plakias minulý rok v červenci. Vítr byl celých 10 dní a dost silný, ale asi jsme nezažili úplný extrém, protože se to dalo vydržet. Nejhorší byly poryvy na pláži, které udělaly z písku ostré jehličky, ale tohle bylo jediné negativum. Moře je nádherně čisté stejně jako pláže. Je to opravdu nádherné místo. Já bych tam jel okamžitě znovu.
# 25. 6. 09 09:03
plakiasan
My jsme byli v Plakiasu pred týdnem, vítr nám foukal asi polovinu dní, ale dovolenou to nezkazilo. Chce to s tim počítat. Naproti nudistické pláži je sice něco rozestavěného, ale žádný pohyb jsme tam nepozorovali. Byli jsme v Řecku už několikrat, ale Plakias vede. Jel bych klidně zitra znovu !
# 25. 6. 09 17:25
Fabienka
Díky za odpověď, milý Plakiasane, snad se tam někdy potkáme. Zdraví Fabienka
# 26. 6. 09 12:46
plakiasan
Třeba jo, už teď vím, že jsem nebyl v Plakiasu naposled. Vítr už taky nepřekvapí, hotýlek Apollo úplně vyhovoval, nádherné pláže, hornaté okolí, to si musí zamilovat snad každý.Také zdravím a přeji hezké léto.
# 27. 6. 09 22:19
Anonym
Byli jsme v Plakiasu 21.7. až 1.8.2009, vítr většinou síly 7, až na jeden den, kdy bylo klidno a večer se dalo lebedit v baru u pláže a nenechat se přitom otryskávat pískem. Jezdili jsme na výlety, zpočátku na nejbližší pláže - Souda (fouká méně, studená voda), Damnoni (obrovský komplex hotelů, plno Němců, studená voda), lepší je Skinéria - žádný velký hotel, teplá voda, nebo Koraka - totéž. Pokud se chcete vyhnout větru, musíte trochu dále, Agios Pavlos nebo Triopetra na východ, nebo kousek za Chora Sfakion na západ. Krásné pláže jsou Ballos na úplném severozápadě Kréty (8km po polňačce, cca 30 min. od asfaltky, pak 20 minut pěšky, plavání nic moc, spíše brodění v mělké laguně, hodně mušliček), nebo Elafonisi na jihozápadě (příšerně hodně lidí). Apartmány Apollo by jako ubytování ušly, (teplá voda na nás vyšla 3x za pobyt, jinak vybavení a úklid dostačující), v noci se nedalo pořádně spát pro šustění palem a drnčení dveří a oken v poryvech uragánu. Pak jsem si koupil špunty do uší a konečně jsem se vyspal.
Píšu tyto informace pro ty, kteří do Plakiasu míří a mohly by jim pomoci, protože jsme si je museli sami získat cestou pokusů, delegátka CK Viamare nám nic takového neposkytla, jen obecné povídačky.
Doporučuju mít na celou dobu půjčené auto a dělat výlety, projít si soutěsky Imbros, Kurtalioti a další a koupat se mimo Plakias. Zkusili jsme to jednou v tom "vánku" a nikdy více.
# 2. 8. 09 20:34
Anonymní
Do Plakiasu míříme za týden již počtvrté. Vlastně jsme si to tam zamilovali. Letos jedeme samostatně bez cestovky a s 3dennním přechodem hor.Musím zkonstatovat, že 2x jsme byli s Viamare a i s delegáty jsme byli moc spokojeni. Pro nás Plakias srdeční záležitost, a hlavně místní lidé. Přestože se budeme plahočit po horách, dohodli jsme se s mužem, že alespoň 5 dní v Plakiasu dáme, bez toho se návštěva Kréty nemůže obejít. A vítr, ten je fajn.
# 12. 8. 09 14:40
pobo
Před týdnem jsem se z Plakiasu vrátil do nudné reality všedních dní. U Paligremnos se staví nějaký odporný hotelový komplex, ale moc se u toho řekové nepředřeli. Za Paligremnem se staví další studia. Tam jsem je litoval. Pokrývat střechu celé dopoledne, na tom jejich slunci. Tam to chtějí mít dostavěné hodně rychle. Až dostaví všechny rozestavěné komplexy, tak to na pláži bude hlava na hlavě.
# 23. 8. 09 22:47
Fabienka
Díky za informace, které mě moc nepotěšily, ale co se dá dělat. Nevím, nevím, jestli se tam ještě vypravíme. Díky, zdraví Fabienka
# 26. 8. 09 17:09
Beronika
Ahojky v Plakiasu jsme byli koncem června a bylo to super!!! Chce si to přečíst příručky o počasí, prostě červenec-srpen větrno a velká vedra. Taverny a obsluha v Plakiasu perfektní, příroda, památky ... není co vytknout. Tak zase příště v Plakias!
# 4. 9. 09 11:12
Soukupová Dana
Na dovolené v Plakias jsme byli již 8krát.Pokaždé spokojeni.Jezdíme do Plkias jako domu.
# 9. 10. 09 15:59
Hanka
V Plakiasu jsem byla v září a vše super, počasí nádherné, ani jsem si nevšimla že foukal vítr. Hotel Sofia super. vše krásné a příjemné. Určitě se sem budu vracet ráda. Hanka
# 21. 10. 09 13:53
Vladimír
Skvěle napsáno!!!!!!!! Jen dodám, že soutěska Kurtaliotiko je známá jako "tleskající soutěska" kvůli zvuku, který vydává vítr vanoucí soutěskou od severu k jihu. Dovolenou v Plakkias mohu vřele doporučit!!!!!!
# 6. 11. 09 11:01
Jolana
Vloni od poloviny června do 1. července jsme byly s kamarádkou v Plakias a jsou to nádherné vzpomínky, nebýt nedostatku peněz, jezdila bych tam každoročně. Je pravda, že jsme žádný prudký vítr nezažily, ani studené moře. Bylo 24°C teplé, přestože na první omočení se studené zdálo. Jenže si uvědomte, že při více než 30°vedru a nažhaveném plážovém písku, kde se snad dalo uvařit i vajíčko, se vám bude zdát studené úplně všechno. Nějaký větřík snad byl taky, ale ne ten svlékací, takže si to ani nepamatuju a pobyt nám to nezkazilo. Určitě jsem taky nezažila hezčí dovolenou s cestovkou. Bylo to z Brna přes cestovku Brenna a nemůžu si stěžovat, průvodkyně studentky byly taky velmi příjemné a ochotné, cestovní kancelář spolupracuje s řeckou cestovkou Kalamaki - a obě byly podle nás bezchybné, zvlášť ta řecká! Průvodkyně, nebo delegátky správněji, nám zařídily extra cestu taxíkem do Rethymna, když jsme jako jediné 2 účastnice z Plakias projevily zájem o výlet na Santorini. Prostě vezly jsme se taxíkem (v ceně zájezdu a ani floka navíc!) jako královny zrána - a večer už čekal druhý taxík v přístavu na náš návrat. Pohádka. A jinak jsme si prošly a projely, co se dalo stihnout, při prokládání koupání na místní pláži s výlety autobusem, lodí i pěšky. Ale o tom píšou i ostatní. Naše dovolená neměla chybu a už nedovedu myslet na nic jiného než na Krétu, když si vzpomenu na dovolenou. Jenomže aby se vám tam líbilo, musíte chtít na dovolené odpočinek bez nadměrných návštěv obchodů a diskoték, ale spíše procházkový lázeňský klid. Prostě ideál. Polokréťanka srdcem Jolana
# 9. 3. 10 13:04
vratislav
Ahoj všichni.
Je pravda že v Plakias jsem byl již několikrát.Je to pěkné místo.Ale přeci jenom se tam zdržuje docela moc lidí na můj vkus.Vítr je tam častý a Pavla má pravdu.Jedte se projet do hor je tam nádherně.Dejte si v malé vesničce kávu a začněte poznávat Krétu.Ostrov plný vůně,klidu,pohody a nádherných pláží.Lidé tam jsou velmi milí,přátelští a nebývale vstřícní.Pohostí Vás a chovají se, narozdíl od některých z nás lidsky.Zkuste se snažit mluvit řecky.Ihned pozají že máte zájem poznat jejich kulturu a je samé.Odvděčí se Vám.A aby jste poznali Krétu,na to opravdu nestačí 11 dní ani měsíc ba snad ani rok.To prostě nejde.Je to jedna z kolébek civilizace.Prostě ostrov Bohů.Chovejte se k místnim slušně a přátelsky.Nikdy je do ničeho nesmíte nuťit.To řekové nemají rádi.Jejich smyslem života je absolutní svoboda.To jsme si my, ještě zcela nestačily uvědomit.Oni ano.Na Krétě můžete poznávaat archeologické vykopávky,kostely a spoustu dalšího.Ale zkuste poznat místní lidi.Jak se k sobě chovají.Pak vám vítr v Plakiasu přijde nádherný.A každý rok se tam budete chtít vrátit.
# 26. 5. 10 21:55
Anonymní
Letos jedu na Krétu počtvrté - Agia Marina, Chania, Plakias a letos Anapolis (na severu Kréty).
Kréta je něco co mne chytilo za srdce hned při první návštěvě, především lidé. Vracím se sem po různých jiných místech stále raději a právě Plakias byl jedním z těch nejkrásnějších míst na Krétě, kde jsem byl. Nejsem milovník "smažení" na pláži a proto jsem se snažil vždy procestovat co nejvíc okolí místa dovolené. Nejprve jsem si půjčil auto a s mou drahou polovičkou procestoval ty větší turistické cíle - Mátala, Iarapetra, Préveli, Chora Sfakias .... Hned poté jsem si zapůjčil "fichtla" (malého skútra) a začal projíždět po různých místních silničkách vesničky, kostelíky a různé malé pamětihodnosti po horách. Byla to fantazie a když končila dovolená, tak jsem zjistil, že jsem viděl jen nepatrné procento z toho co bych vidět chtěl. Nezbývá nežli se sem znovu vrátit a věřte tomu že na jižní pobřeží Kréty pojedu i letos (z Analipsi to není zase tak daleko).
P.S. Na přelomu května a června jsem žádný drastický vítr nepociťoval a že je moře trochu chladnější a vlny větší mi tolik nevadilo. Moje žena na pláži ležela celý týden.
# 31. 5. 10 11:56
Anonymní
Anonymní 31. 5. 10 11:56 i vás v půjčovně v Plakias okradli? :)
# 5. 6. 10 11:38
Anonymní
Plakias pred peti lety. Vitr zima i slunicko teplo. Stridave. Pronajaty auto a cestovat. Parada. Martin.
# 30. 7. 10 11:05
Kamil Došlý
Byl jsem v Plakiasu na dovolené před 3 roky. Byla to jedna z nejlepších dovolených. Vítr foukal,ale nebylo to nic mimořádného.Je prvdou, že jsem tam byl v červenci. Kamarád byl v Plakiasu v září a vítr tam byl silnější, ale že by ho to nějak výrazně omezovalo se nezmiňoval. Plakias tedy vřele doporučuji. Pokud někomu vadí vítr, ať tam jede nejpozději v srpnu.
# 18. 8. 10 14:03
Honza001
Byli jsme v Plakias minulý týden. Docela fajn letovisko, lidí ještě tak nějak akorát, jsou tam obchody, taverny, půjčovny, vše nadosah. Počasí nebylo nic moc, sice teplo, ale oblačno až polojasno, 3x za týden déšť, ale koupat se šlo bez problémů, voda OK. Vítr občas, nic dramatického. Dá se chodit jak okolo, tak zajet někam dál na průzkum, obojí doporučuju. Studio v Kostas Chrysoula není extra vybavené, ale jde to, vyhněte se pokojům v okolí baru, jinak se nevyspíte. Byli jsme s World Travel, díky posunu odletu o 6hodin dopředu nás vykopli z pokoje už předposlední den pobytu v 19h, vcelku nepříjemné.
# 5. 10. 10 15:16
Anonymní
Ahoj,také jsme se vrátily z Plakiasu 3.10., musím říct, že jsme prožily nádhernou aktivní dovolenou. Vítr téměř nefoukal, počasí bylo fajn, jen někdy pod mrakem a párkrát sprchlo, ale jinak bylo teplo. Doporučuji pěší výlety do okolí, je nádherné. Autobusová doprava se nám taky osvědčila. Kréta je krásná, ne tolik zelená jako Jónské ostrovy, ale příroda je zde stejně pěkná. Plakias obklopují hory, je to hezká podívaná. Za sebe můžu toto letovisko doporučit na 100 %, ale chápu, že vítr může dovolenou dosti zkomplikovat. =)
# 8. 10. 10 16:54
Honza K.
Zdravím všechny. Nevíte někdo jestli je Plakias nebo případně některé jiné klidné místo na Krétě vhodné pro dovolenou v zimě, poslední týden v prosinci? Nejde mi samozřejmě o opalování a koupání v moři, ale spíš o procházky po plážích a okolní přírodě za (relativně) teplého počasí (občasný déšť snad tolik nevadí), klidné místo, rozjímání, apod.. Nejvíce mě zajímají možnosti ubytování v tomto období - stačilo by i něco skromnějšího, ale obávám se, že studia a apartmány mimo sezónu nefungují. Díky za jakékoliv informace.
# 14. 12. 10 13:04
Honza K.
Tak už si můžu odpovědět sám. Plakias, a zřejmě i celé jižní pobřeží na Krétě, je vhodné místo pro dovolenou i v prosinci. Strávil jsem v Plakiasu deset dní. Prvních pět dní bylo pěkné slunečné počasí, teplota okolo 18-20 stupňů, slunce příjemně hřálo. Potom se trochu ochladilo, nebe se zatáhlo, začal foukat silnější vítr, ale nebylo to tak zlé - teplota okolo 15-17 stupňů (o 20° víc než v Praze). Poslední den začalo pršet, to už bylo začátkem ledna. Pokud jste zvyklí na jaře nebo na podzim v Česku courat po kopcích a přitom případně vlézt do nějaké té vody a v zimě vám to chybí, pak vám mohu jih Kréty doporučit. Snad akorát leden nestojí za moc - je nejdeštivější a nejchladnější. Ubytování jsem sehnal v docela kvalitním zařízení Labyrinth Studios. 20 euro za noc za dvojlůžko se mi zdá být docela slušná cena, v sezóně to bude o dost dražší. Takže to všechno bylo moc fajn. Děkuju Yuhůovi za jeho web o Krétě.
# 6. 1. 11 11:43
Yuhů
Honzo, a jak ses tam v prosinci dopravil? Kdybych tam mohl letět, tak bych to udělal. Existuje nějaký spoj, který jsem při hledání přehlédnul?
# 23. 1. 11 01:01
Honza K.
Letěl jsem s ČSA do Atén. Levné aerolinky teď mimo sezónu z Prahy do Řecka nelétají, velké společnosti asi žádný přímý let na Krétu nemají, letadlo z Atén na ostrov je docela drahé a tak jsem z Atén do Heraklia doplul na trajektu.
# 7. 2. 11 18:22
Pavla Brychová
vypadá to moc zajímavě a asi rpo sportovnéjší typy.Jela bych tam ráda,kdyby ,mi bylo o 60 let meně.
# 5. 7. 11 13:52
Anonymní
Dík za tip, líbilo se nám tam, kdyby se hodila nějaká fotka, bude mi ctí :-)
Robert

http://flickriver.com/photos/czechr/tags/plakias/
# 26. 8. 11 10:36
Anonymní
Pěkný den všem milovníkům Kréty a zvláště městečka Plakias.
Kdyby jste náhodou potřebovali zapůjčit auto můžete se klidné obrátit na mě,,,info na emailu koltik@seznam.cz...děkuji a přeji pěkný den,,,kalimera sas,,,Paris
# 21. 3. 12 16:36
Anonymní
Pekny den z ostova Krety.Vsichni ,kreti budete mit zajem si vypujcit vuz v Plakias nebo v Rethymnon me muzete kontaktovat na cisle 0030 6942293235 nebo 420 731985717.
Mame dobre ceny.Pojisteni vozu je bez spoluucasti v pripade pojistne udalosti. Jen podvozek vozu a pneumatiky nejsou zahrnuty v pojisteni.Samozrejme na na zadost klienta je moznost pripojisteni za 4 euro/1 den.
Pekny den a kalimera
Paris
# 13. 6. 12 10:01
ZEDNIK
Na Krétě jsme byli již potřetí, naposledy v Plakias,které nás okouzlilo.Přivítal nás prudký vítr, který dosahoval nejvyššího stupně. Podle průvodkyně se střídá větrné počasí ve čtyřdenních cyklech, což se nám potvrdilo. První den jsme tedy bojovali s poletujícím pískem a díky větru ani nepocítili že sluníčko řádně pálí- srpen 2012. Vítr se však postupně uklidnil a pak to bylo to pravé oříškové..pláže v okolí, výlet na monastýr Preveli, sestup a hlavně výstup z pláže Preveli, výlet do Rethymna a najednou už na nic nezbyl čas a byl konec dovolené.Těšíme se, že příští rok
konečně navštívíme i vesničky nad Plakiasem a večer jako obvykle zakončíme v taverně Mousess. Zatím to byla naše nejhezčí dovolená na Krétě.
# 21. 10. 12 10:20
Anonymní
Ahoj byli jsme v plakias od 8 do 22 září 2012. Přivítal nás pěkný vichr, že hejbal se stojicim autobusem. Foukat to celou dovolenou, tak by to byli vyhozeny penize. Nastesti po třech dnes přestalo a zbytek dovolené jsem ani nemohl rozpohybovat zapujcený windserf:) O ty vetrné dny jsme jezdili na skutru na pláž Lampi, která je shovna před vítrem. (Jízda teda o život v tom vetru:) A když přestalo foukat tak jsme objevili nadhernou pláž Damnoni kousíček před Plakias, na které jsme strávili zbytek dovolené. Krásná je vesnicka Spili pul hodiny nahoře. Zapujceny skutr dal dovolené šmrnc. Po par dnech jsme se otrkali a po mestecku nepouzivali helmy. Krásne se na skutru vozili nakupy:) Plakias doporucuju, ale nesmi profoukat dovolena no.;)
# 4. 1. 13 23:57
Marian (annonym)
Jeste chci dodat, ze jsme byli s cestovkou VIAMARE, kterou vrele doporucuji! Pujcovnu skutru jsme si vybrali sami podle ceny --> MONZA. Dvakrat jsme pichli gumu, sice nebyl vecne usmevavy wisku popijejici Antonios nadsenej, ale ani jednou nam ji nedal zaplatit!! Pojisteny gum nebyva v pujcovnach.
# 5. 1. 13 00:15
Ondřej Budiš
1. V Plakiasu jsem byl asi desetkrát, ale pláže mně vždy připadaly písečné.
2. Toto jsem si u Vás přečetl:
"Kousek od pláže na jihovýchod je zbytek starého opevnění, chodí se tam cestičkou kolem příkré skály a pak tunelem vysekaným do skály. Je lepší vzít si baterku, je tam pár krasových jevů."
To, o čem píšete a není zbytek opevnění. Je to pozůstatek po nákladovém molu pro na vytěžený antracit a žádné krasové jevy jsem ve Vámi popsaném tunelu nezaznamenal.
# 15. 5. 13 01:36
Adriana Cahová
V Plakias jsem byla 12 dní v hotelu Alliantos Beach, denně výlety na řecký jogurt s medem a ořechy nahoru do kopců do Mirthii či 2. vesničky, výlet do kláštera Preveli a kouzelné pidoplážičky,soutěska Aradena, nádhera
# 23. 5. 13 18:55
BÁRA
10.8.letim už po šesté do Plakiasu,jinam bych už nejela.Nikdy nám nefoukalo.
# 28. 7. 13 15:58
Radka
Do Plakiasu chceme jet uz potreti, drive jsme byli ubytovani na severu (Bali) a odtud vzdy jezdili zapujcenym autem na jih, prave do Plakiasu. Jsme vyznavaci naturismu, tak jezdime kvuli nuda-plazi. Tento rok bychom koncem srpna radi primo do Plakiasu, abychom nemuseli denne dojizdet ze severu, ale nejak nevim, jake ubytovani vybrat, aby bylo co nejbliz prave te "nasi" nudisticke plazi "pod skalou". Nemuze mi nekdo z Vas, prosim, poradit? Hotel, penzion apod..... Predem diky, vsem preji krasne zazitky na milovane Krete. Fanynka Plakiasu Radka
# 1. 8. 14 21:18
Yuhů
Ta pláž má jaké souřadnice? Nedalo by se třeba vybírat podle polohy na mapě na booking.com ?
# 25. 8. 14 02:31
Magda
asi už to píšu pozdě, ale nejblíž nudistické pláži, téměř naproti, je Paligremnos. Prodává ho CK Iason Brno. Pro letošek už je obsazený, tak třeba příští rok. A kousek za ním je hotel Plakias Bay. Zadejte si do vyhledávače Plakias.com, je tam v nabídce.
# 9. 9. 14 19:54
Anonymní
Ahoj vespolek, Plakias je krásné místo. Na tu trošku větru si nebudu stěžovat. Okolí je rozmanité, milé, voňavé a když náhodou foukne, tak se dá odjet o kousek dále. Lidé jsou milí, služby za příjemné peníze. Kdyz už někam letím takovou dálku, tak nebudu litovat pár korun za benzín ... Doporučuju se vykašlat na CK, přímá letenka za 3-4tis, týden s polopenzí za 200E na tři dospělé a auto za 3400 vč. pojištění. Je to skoro jak na Šumavu. :) Takže doporučuju všemi 20. :) Mirek
# 13. 10. 14 13:14
rsalabová@sezn am.cz
Dobrý den.Byli jsme několikrát v Plakias.Moc se nám vše líbilo.Jezdíme vždy až v říjnu.Ted jsme se snažli hledat stejný termín,ale není v žádný cestovce.Moc se nám líbil hotýlek Panora 2.Krásný výhled a majitelé se moc snažili ve všem vyhovět.Mrzí nás,že hotýlek není v nabídce.Moc díky za nějaké informace a možnost zase navštívit hotýlek na kopci.
# 2. 11. 14 08:41
rsalabová@sezn am.cz
Dobrý den.Byli jsme několikrát v Plakias.Moc se nám vše líbilo.Jezdíme vždy až v říjnu.Ted jsme se snažli hledat stejný termín,ale není v žádný cestovce.Moc se nám líbil hotýlek Panora 2.Krásný výhled a majitelé se moc snažili ve všem vyhovět.Mrzí nás,že hotýlek není v nabídce.Moc díky za nějaké informace a možnost zase navštívit hotýlek na kopci.
# 2. 11. 14 08:44
Anonymní
Přidávám aktuální dojmy z Plakiasu (srpen 2015). Faktu tu fouká a to jako že moc. První den se nedalo na pláži asi sedět a v noci jsme mysleli, že nás to snad odfoukne. Pak se vítr ukldnil a už se to dalo. Taky hodně řvou cikády, ale to je o zvyku. Ve větrných dnech jsme chodili na vedlejší pláž Damnoni, která byla o moc hezčí (malinkaté kamínky, průzračná voda, možnost šnorchlovat nebo využít vodní sporty). Celkově v Plakiasu pro mladé nuda. Městečko je složeno jen z taveren a marketů/obchůdků s tím samým zbožím. Podnikly jsme výšlap do vesničky Mariou, to bylo fajn. Pak výlet do Rethymnonu- vetší město a výlet na Gramvousu a Balos (drahý výlet, ale nesehnali jsme volné auto- pozor na to v sezoně!)
# 10. 8. 15 13:02
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání