Malia

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Malia na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Malia týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:47
Aleš Rubek
Malia a obchody

Obchody pro turisty jsou prostě všudypřítomné v celém středomoří a vlastně po celém světě v turistických oblastech. Občas ale narazíte na příjemné zpestření či zajímavost. Letošní zkušenosti mám mimo jiné z města Malia. Jinak info na webu sedí.

Pozitivní zkušenost:
Zlatnictví (je jich opravdu hodně, ale pozor)
Dlouho jsme hledali pro moji 9letou dceru naušnice a upřímně jsem se bál něco koupit, abych nenaletěl. Nakonec jsme ojevili malinký obchůdek na hlavní silnici v centru Malie, jménem MUSES.
Obsluhovala zde příjemná paní a ve chvíli, kdy zjistila, že jsme z ČR byla nadšená (má zde kamarádku). Musím říci, že po cca. hodinovém rozhovoru, kdy jsem zjistil, že ve skutečnosti vyučuje na Soluňské universitě sociologii a zde pracuje přes léto na brigádě (tak to prostě v Řecku chodí)jsem opravdu koupil nejen naušnice, ale i další šperky a to o zhruba 60% levněji. Bylo mi vysvětleno jak poznat falzum od pravého zlata či stříbra apod. Tímto zároveň patří paní KIL Kiriaki můj dík.
adresa:
MUSES - Jewellery
EL. Venizelou 141
Malia
tel.: 0030/2897031235

Velmi podobnou zkušenost jsem učinil také o pár metrů vedle a to v prodejně místních produktů. Obchůdek bez cizojazyčných názvů jen v alfabetě mne zaujal. Opět velmi milý prodavač, který uměl anglicky. Mimo jiné mi vysvětlil jak to s produkty na Krétě ve skutečnosti je. Zejména v turistických oblastech je třeba si dávat pozor na importované laciné zboží. Jinak jsem u něj zakoupil vynikající sýr, místní víno (neexportní)a koření. Koření se zde prodává na váhu přímo z pytlů. Pokud tedy chcete koření třeba na souvlaki či tzatziky je třeba znát složení a nakoupit jednotlivé komponenty. Vyplatí se to.
adresa:
upozorňuji ve skutečnosti je popsán jen alfabetou.

TASTES (překlad)
EL. Venizelou 141
Malia
tel.: 0030/2844770611

Po webových stránkách budete marně pátrat, většina tradičních obchodů se na webu neprezentuje.

Negativní zkušenost:

Globalizace dorazila i sem a je tu šílený McDonald i konkurenční KFC.

Malia Maria Market
Obchod zaměřený jen na suvenýry, dvoupatrový obchoďáček, plný předražených sádrových šíleností. Pokud však pátráte v koutech obchodu, najdete možná i něco zajímavého. V zastrčeném koši jsem našel napůl rezavé tradiční jehly na souvlaki. Jinak hrůza.
# 18. 10. 09 09:43
Mary
Tato letoviska jsme navštívilí s našimi kamarády, jsme velkými příznivci Kréty krásné výlety no prostě pohoda.
# 8. 1. 11 10:00
Zuzana R.
tuto sobotu tam letíme,tak jsu zvědavá.pěkně vypracovaný članek.
# 4. 9. 13 09:25
karfice
Poznámka moderátora: odstraněn spamový odkaz ve prospěch svetdovolene . cz Spammera zdravíme a připomínáme, že zdejší odkazy mají rel="nofollow".

Známí se z Kréty vrátili před dvěmi týdny. Malia je fakt nádherná. Byli ubytování ve Studiích Anatoli. Nemůžou si to vynachválit.
# 5. 9. 13 14:10
Anonymní
Dobrý den, měla bych dotaz jak je to v teto oblasti s mořem, jestli je moře často neklidné či nikoliv....chystáme se s dětmi. Děkuji
# 30. 5. 14 13:59
Yuhů
Malia má moře klidné. Mělké, vítr tam moc nefouká. Ideální na pobyt s dětmi. Jenom některé hotely jsou moc daleko od moře, ale to si už nějak zařídíte.
# 9. 6. 14 23:33
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání