Fórum najih.cz > Kréta > Soutěska Imbros

Soutěska Imbros

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce soutěska Imbros na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky soutěska Imbros týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:39
pavlos
Soutěska Imbros je v blízkosti vesničky Chora Sfakion,místo nejodvážnějších a nezkrotných Kréťanů.My jsme šli soutěsku opačně,je to v podstatě jedno.Je jedna z nejkrásnějších soutěsek Kréty.
Pozor,západně od Chory Sfakion je vesnička Anopoli a Aradéna se stejnojmennou soutěskou.Vesnička je vybydlená.Zasáhla ji krevní msta a zbytek obyvatel se odstěhoval.Soutěska vede k moři do zátoky Mouros a trvá tam i zpět cca.5hod.celkem náročná na fyzičku,ale překrásná.
# 7. 3. 09 22:57
Ivula
Soutěsku Imbros jsme šli při pobytu na Krétě v roce 2007. Cestu jsme započali ve vesničce Imbros a šli tak směrem dolů, místo to bylo nezapomenutelné, vstupné jsme neplatili a to i přesto, že jsem soutěsku navštívili v sezóně ( přelom července a srpna ). Nikdo vstupné nevybíral. Výhodou oproti Samarii byl naprostý klid, cestou jsme potkali max. 15 turistů. Trochu problém byl dopravit se zpět do vesničky Imbros, kde jsme nechali auto. Protože jsme cestu skončili v poledních hodinách autobusy zrovna do Imbrosu nejeli. Byli jsme odkázáni na místní taxikáře, kteří požadovali za cestu do Imbrosu 15 Euro za osobu, prý " difikl rout ", začali jsme tedy stopovat a měli štěstí na německé turisty jedoucí do Imbrosu. ( V Matizu o obsazenosti 5 lidí jsme si tedy zažili " difikl rout " a když jsme náše "zachránce" opouštěli v Imbrosu už jsme věděli, že jde opravdu o těžkou a svízelnou trasu, protože takový serpentýny jsme ještě nikdy neviděli a nezažili. Celý výlet jsme zakončili pozdním obědem ve Schora Sfakion a ještě dnes na tuhle část Kréty, která je vyprahlá na trout, svým způsobem krásná a působivá, vzpomínáme.
# 2. 7. 09 15:15
Sammy
-Rozhodně nemohu doporučit jet do Imbrosu kvůli soutěsce nebo blízké pevnosti (máte-li na Krétu cca týden).
-Pevnost je mrňavá, tvoří jen holé zdi, ale parkoviště bylo i v září z nějakého podivného důvodu plné a samozřejmě se vybíralo vlezné.
-Soutěska je příjemná procházka, ale nijak neohromí. Chcete-li krásnou soutěsku, doporučuji tu nad městečkem Zaros.
-V hospodě u parkoviště pod soutězkou jsme se přidali k jiné skupince a dohodli vývoz za 5EUR/os. Jízda serpentinami na korbě postaršího pickupu byl rozhodně lepší zážitek než soutěska samotná.
# 28. 9. 11 17:58
AZ
Imbros jsme v loni (2019) absolvovali jako fakultativní výlet, s hezkou mladou průvodkyní :-) Takže nám odpadl problém s dopravou. A bylo na co se dívat, krásná příroda, kytky, co se vás snaží v lepším případě zabít, v horším rovnou sežrat, kozy (teď myslím ty čvernohé s rohama, pasoucí se na stráních), jen nevím jestli to byly kri-kri. Průvodkyně blábolila něco vzniku soutěsky v souvislosti s působením tekoucí vody, tak jsem jí opravil, že soutěsku vytvořil Zeus, když byl naštvaný na nějakou ženštinu a rozerval skálu vedví, ostatně jako všechny ostatní soutěsky na Krétě :-) Dlužno dodat, že trasu bez problému zvládla i má žena v 6. měsíci těhotenství.
# 13. 5. 20 13:39
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání