Fórum najih.cz > Kréta > Ierapetra

Ierapetra

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Ierapetra na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které se tématu stránky Ierapetra týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:38
vitezslav.kuzel ka@nm.cz
Moc se mi líbil "Napoleon House", dům, kde přenocoval Napoleon při svém tažení do Egypta
# 25. 8. 08 16:56
pavlos
Yuhů.
Klidné moře na severu?No nevím,nevím.Já ho zažil jen vyjímečně.Co se týká Ierapetry,je asi nejhorší z měst Kréty.Celkem nezáživné.Je lepší se posunout asi 30km na východ do Ag.Fotia,nebo Ferma či Achia,Makrigialos moc nedoporučuji,jelikož jeho okolí není nic moc.Úžasná krajina je směrem na sever od Ag.Fotia do vesničky Orino.
Určitě se jeďte podívat na soutěsku Ha,15 km severně od Ierapetry.Sice se nedá bez lan a skob projít:-)),ale je fascinující.
# 7. 3. 09 21:33
Yuhů
Tak dobře, já tu informaci s tím klidným mořem na severu zrelativizuju.
# 8. 3. 09 17:13
pavlos
Ahoj.
Běžně touto dobou jsem již v malé vesničce 20km východně od Ierapetry.Letos se nějak nezadařilo, a tak odjíždíme až koncem července.Už se těším na jedno z nejklidnějších míst Kréty.Pokud někdo jedete do vesničky MIRTOS, vřele doporučuji navštívit vesničku TERTSA cca.5km a její nejskvělejší taverny.Na celé Krétě jsem se nenajedl lépe.Jen je to trochu z ruky.
# 2. 7. 09 21:54
klickal
Ahoj Pavlos, jezdíme do Mirtosu a souhlasím s tebou.Do Tertsy do taverny na pláži také, ještě strašně rádi chodíme na večeře do hotelu Mirtos k Janě. My jezdíme až v říjnu, je tam nádherně.Letos mám pocit, že se nedočkám. Tak krásnou dovolenou a pozdravuj tam!
# 12. 7. 09 16:12
Kryštof
Zdravím všechny milovníky Řecka!
Doufám, že k nim po prázdninách budu taky patřit. Za tři dny letím na Krétu právě do Mirtosu a tak jsem se chtěl zeptat někoho zkušenějšího, co všechno zajímavýho lze v okolí bližším i vzdálenějším zhlédnout. Vtip je v tom, že odlétám 21.8.09 a když vidím komentáře nahoře s jejich daty, tak mám pocit, že si stejně spíš píšu asi tak trochu pro sebe..
Kdyby se někdo ozval v limitu, tak předem díky!
# 18. 8. 09 00:19
Klickal
Ahoj Kryštofe, Mirtos je krásná vesnička v okolí je spoustu nádherné přírody, asi 3 km sněr hory je krásná soutěska Sarakinas, nádherná planina Omalos. Ta je směr Ano Vianos. Jestli budete mít půjčené auto dostanete mapu, podle které se dá krásně jezdit. Ierapetra je také super město. A nejkrásnější kout Kréty je podle nás celý východní cíp. Xerokambos a Kato Zakros.Určitě navštivte Tertsu, je to vesnička za Mirtosem na západ, je tam úžasná taverna na pláži, ta stará, strašně dobře tam vaří a jsou levní. V té nové skleněné jsme nebyli, nelákala nás.V Mirtosu chodíme do hotelu Mirtos, pozdravujte servírku Janu. Už se tam moc těším
# 18. 8. 09 09:06
Lowike
Ahoj!
Neviem, či niekto ešte na toto fórum chodí, ale chcela by som sa spýtať na Fermu. Rozmýšlame nad dovolenkou v hoteli Porto Belissario, prípadne nad štúdiom Artemis v Markris Yialos. Aké máte skúsenosti? Ktorú lokalitu by ste viac odporúčali?
# 18. 5. 10 11:18
Hanzz
Ahoj,
v Porto Belissario jsme byli letos, na přelomu srpna a září.
Objektivně vzato, je to nádherné místo s perfektním servisem, ovšem hodně záleží na tom, jak jste zvyklí trávit dovolenou. Pokud to pojmete jen jako základnu k výletům po jihovýchodní Krétě, nebo jako dovolenou s totálním klidem, tak je to v pohodě. Osazenstvo většinou tvoří postarší, nebo baopak mladé páry, které hledají klid a přes den běžně pospávají kolem bazénu. My jsme tam byli s 3-letou dcerkou, takže jsme si hned druhý den půjčili auto a jezdili na písečné pláže do blízkého Makrigialosu. V porto Belissario je pouze oblázková pláž, dosažitelná po asi 70-ti schodech, zato však téměř prázdná. Apartmány čisté, s klimatizací a všechny s nádherným výhledem na moře. polopenze skvělá - na snídani bohaté švédské stoly a 3-chodové večeře.
Dnes bych ale kvůli dítěti volil Makrigialos (mám pocit, že studia Artemis jsou hned u pláže) a Porto Belissario bych si nechal až na důchod... ;o)
# 30. 9. 10 22:35
Anonymní
Ierapetra je město s nádechem Afriky, Ierapetra je narozdíl od chory sfakion a Paleochory obydlené město. V Ierapetře je benátská pevnost připomínající hrad ve Frangocastellu
# 23. 12. 18 14:10
Lumír
Ierapetra je ideální cíl pro lidi, kteří si chtějí odpočinout. Je tam hezky, nejsou tam turisti, hlavně rusové, kteří obsadili sever Kréty a všude dělají binec, lidé jsou v Ierapetře vstřícní, v každé hospodě pro vás udělají první poslední, moře je tam na rozdíl od moře na severu Kréty čisté, neplavou tam ani PET láhve, ani vložky a toaletní papír, zkrátka super místo na úplné vypnutí a odevzdání se slunci a moři. Pokud si půjčíte auto, stihnete projet krásné okolí včetně vykopávek starých sídlišť, pravoslavných poutních míst (např. vesnička Kalamafka), a vždycky se do Ierapetry bude rádi vracet!
# 27. 2. 19 10:38
slaje
Ahoj!
Neviem, či niekto ešte na toto fórum chodí, ale chcela by som sa spýtať na Fermu. Rozmýšlame nad dovolenkou v hoteli Porto Belissario, prípadne nad štúdiom Artemis v Markris Yialos. Aké máte skúsenosti? Ktorú lokalitu by ste viac odporúčali?
# 10. 8. 19 19:50
Hanna
Letos jsem byla v Myrtosu, Tertsa a Arvi 2x, v červnu a v srpnu.
Okolí krásné, jídlo skvělé, srdeční lidé.
Ale pokud vane, stačí jen mírný vánek, od východu od Ierapetry, hladina moře se potáhne jakoby planktonem z drcených odpadků, to se stane minimálmě 1x denně ve všech těchto 3 letoviscích. Jakmile se změní směr větru, moře je čisté. Z tohoto důvodu tam již nikdy nepojedu.
# 11. 9. 19 21:53
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání