Fórum najih.cz > Kréta > Chersonissos

Chersonissos

Autor Text dotazu nebo odpovědi
Yuhů
Prosím o komentáře ke stránce Chersonissos na mém webu o Krétě. Zejména prosím o opravu nepřesností v údajích a o doplnění důležitých věcí, které Chersonissu týkají. Děkuju.
# 23. 6. 08 01:30 upravil: Yuhů
Petka
Takže aquapark Anapolis-Water City stojí celodenní vstupenka 21euro pak ještě dáte za skříňku (doporučuji) 3 eura.Ale stojí to za to a určitě bych tam jela znova.Je to krásné prožití dne na Krétě,kterého nikdo nebude litovat.
# 31. 8. 08 09:53
Anonymní
Chersonissos....turismus toho největšího kalibru....
kleklo nám tu auto, ale když vidělo, kde by mělo přenocovat, jako zázrakem se zberchalo a vyrazilo k domovu.
No strávit tady týden, tak asi umřu na vyčerpání.
# 17. 9. 08 17:25
PeŤula
Chersonissos...centrum akcí, zábavy, barů, taveren, diskoték, prostě ideální místo pro mladý lidi, co se chtějí pobavit, užít si...ale je tu i spousta krásných romantických míst, kouzelných taveren, zejména v nedalekém Koutouloufari - tam je teda kouzelná atmosféra, právě naopak ideální pro rodinky s dětma, nebo pro zamilované páry..ale abych se vrátila k Hersonissosu - mohla bych tu napsat celou slohovou práci, byla jsem tu za prací na celé léto, takže zážitků a zkušeností s řeckou kulturou, mentalitou, službami atd.. mám samozřejmě nebřeberné množství, proto vám spíš nabizím odpovědi na jakékoliv otázky ohledně tohoto města...takže se ptejte, ráda odpovím, pápá Petra
# 13. 11. 08 11:25
Yuhů
tak sem, PeŤulo, na sebe prosím dej nějaký kontakt, nebo mi raději napiš na janovsky@gmail.com
# 16. 11. 08 14:51
Anonymní
Lidem bez auta, kteri se ubytuji v Gouves ci Analipsi doporucuji projit si cestu z Analipsi do Gouves. Nejprve vnitrozemim (je to trosku do hor, ale moc hezke) a potom nazpet okolo more a po silnici.
# 26. 2. 09 10:03
lucie
# 1. 4. 09 22:49
Verča
Většina turistů v Hersonissos nejsou Němci, ale Holanďani :) A největší ruch se přes den odehrává na Main road (El. Venizelou) a večer na Beach road. Přes den ideální letovisko pro rodinky, v noci bordel a nekonečná párty pro mlaďáky :)) Zato Koutouloufari a Piskopiano je uplně jako jiná planeta - ticho, klídek, nádhera! Taky jezdím na Krétu pracovat, takže pište o jakékoliv info :)
Petra: Jedeš teď v létě znova? a kdepak pracuješ? :)
# 4. 4. 09 23:35
Yuhů
Verčo, jestli se sem ještě dostaneš, napiš mi prosím na email janovsky@gmail.com Díky, moderátor Yuhů
# 5. 4. 09 01:17
Anonymní
díky, poprvé míříme s dcerou na Krétu a vaše stránky mě nejen pomohly orientovat se a poučit, ale mě dost pobavily. Příjemné počtení....díky Jana Z.
# 2. 9. 09 15:50
Tereza Maxová
na Krétě jsem byla poprvé v roce 1996 a to v Chersonisos hotel
Nana Beach. kdybychom si nepůjčili na 14 dní auto asi bych se na Krétu už nikdy nevrátila. Vaše stránky jsem objevila až nyní. Hledala jsem totiž Lentas bohužel se z česka do téhle oblasti nejezdí a dá se tam dostat pouze stopem ale na to se moc necítím i když jestli se naštvu tak to provedu. Zajímalo by mě z které doby jsou informace na této stránce, Kréta se dost mění jih zatím nemá chybu ale když nakonec narazíte na obchod
Lídl se stejným zbožím jako v česku tak z toho začíná mrazit.
přesto asi letos jedu zase.!
# 28. 6. 10 22:26
podnikatel
Ale copak ? Měly v Lídlu špatné paštiky xD Proč tam tedy lezete, když jim tak opovrhujete
# 21. 9. 10 12:46
Yuhů
Ty stránky jsou průběžně psané od roku 2004, poslední dva roky jsem psal spíš jiné země (Bulharsko, Turecko atd.). V Lendasu jsem byl v roce 2007. Stopem se tam určitě dá dojet jednodušeji než jakkoli jinak. Hned bych jel!
# 22. 9. 10 02:32
zarach
Z Chersonissosu jsem se zrovna vrátil,tedy spíš mizi ním a Stalidou a byl jsem v hotelu Semiramis,je to hotel nad Nana Beach a samej rusák a v Chersonissosu je to to samé.Krámy popsaný azbukou,ale jsou tam i Němci,Holanďani,Francouzi,Angláni,vyděl jsem tam i Kanaďany.Je to klidnej hotel,prezentují ho jako 4*,ale to ani náhodou,sotva 3*,jídlo dobrý,personál vynikající a vstřícný.Půjčení auta doporučuji.
# 30. 5. 12 23:01
Monča
Ahojky,
potřebuji poradit jaký hotel? Ještě jsem na Krétě nikdy nebyla a chceme někam s přítelem, kde není nuda a dají se podnikat samé zajímavé věci! Můj mail je monika.bartova@centrum.cz
mooooc díky! :) Monča
# 15. 7. 12 23:10
Dunne
Moniko, pokut si pronajmete auto tak každý kout Kréty je zaujímavý.
V Hersonisosu, kde se nudit nebudete mohu doporučit hotel Creta Maris, hned u pláže velice kvalitný.
# 17. 7. 12 12:56
Anonymní
Letošní léto jsem navštívila Chersonissos, velice se mi tam líbilo, jedině, co je proti, jsou hodně malé pláže, jinak moře úžasné, ale bohužel jsem zažila velké vlny, takže vlála červená vlajka, jinak mohu doporučit.
# 28. 8. 12 12:50
fabakdu
V červnu jedem poprvé na krétu oblast chersonissos,hotel semiramis,prosím o radu co se nachází v blízkém okolí,aqupark,akvárium ,taverny,děkuji DUDU
# 3. 3. 13 17:40
Yuhů
V Chersonissosu jsou nejméně čtyři ubytovací objekty nazvané Semiramis, takže je těžké radit. Poblíž moře se nachází Semiramis Village Hotel, víc v kopcích potom Semiramis Village a Semiramis Apartments. Kam tedy jedete?
# 10. 3. 13 14:17
fabakdu
myslím ten hotel v kopci
# 15. 3. 13 13:17
Jana Soprová
fabakdu, musela jsem se zaregistrovat, abych vyvrátila tu divnou odpověď Yuhů. Semiramis v Chersonisosu je jen jeden a je jedno, jak se jmenuje. Někdo ho nazývá Village, jsou to i apartmány Pořád je to ten kaskádovitý hotel v kopci, odkud je asi 700 m k děsné pláži..... Hotel je oddělen od stezky vedoucí k pláži (je lepší využívat pláž u hotelu Nana Beach) hlavní silnicí, která je velmi rušná. Je tu i autopůjčovna a pokud přijedete do tohoto hotelu, pochopíte, proč. Před hotelem Nana Beach se nachází autobusová zastávka směrem na Chersonisos. Jedna stanice busu a jste u malého aquaparku Star Beach....Kousek je do Stalidy, opačným směrem - něco přes 1 km, kde najdete nepřeberné množství taveren, obchodů a barů. Stejně tak v Chersonisosu, kam můžete dojet 1 nebo 2 zastávky busem, podle toho, do které části města chcete....Pojedete-li až na 3. zatávku v Chersonisosu, dostanete se až skoro k přístavu....Akvarium je v Gournes (Gouves). Do Stalidy letím letos už po 11., a tak o oblasti leccos vím. Do Semiramisu bch ale nejela. Je odtud všude daleko, ve Stalidě i v Chersonisosu je množství hotelů přímo na pláži a za příznivé ceny. Semiramis je na samotě v krpálu.
# 28. 4. 13 19:05
fabakdu
děkuji za odpověď a info,myslel jsem že mě už nikdo neporadí,máme zatím jen zálohu od Fišera,chtěli jsme dovolenou ,kde bychom neseděly jen u bazénu s exclusiv,takže na jejich jídlo do taveren,restaurací,obchůdků,i to akvárko a aquapark,jedem s dětmi,takže ještě jednou díky
# 1. 5. 13 18:43
fabakdu
ahoj JANO SOPROVÁ,máte prosím nějaké foto z toho okolí,jestli ano můžete mi nějaké poslat na dusan.fibichr@seznam.cz,s pozdravem FABAKDU
# 2. 5. 13 08:42
Joanna
Fabakdu, na e-mail napíšu odkazy, těch fotek mám hodně moc.....
# 11. 5. 13 07:23
Joanna
I když, Yuhů, doplňujete stránky jednou za 10 let, dle Vašich slov, přesto. V článku O Chersonisosu píšete "Do kopců se dá jít pouze do vesničky Koutouloufari, kde je jakýsi skanzen, dál to ale není moc schůdné. Přesto prý lze dojít až k dálničnímu tunelu, což ovšem není zrovna lákavý turistický cíl.

Tak za 1., jsou tam vesničky Koutouloufari, pak Piskopiano a Old Chersonisos. V Koutouloufari je Muzeum. Všechny tři vesničky jsou velmi hezké a stojí za to si je večer prohlédnout.
Za 2.,skanzen je v Chersonisosu, za Star Beach, směrem na Stalis, jmenuje se Lychnostatis.
Za 3., z přístavu Limin Chersonisos lze lodí podnikat výlety po moři, např. do Sissi. Nad přístavem je pozůstatek křesťanské baziliky.

Není pravda, že v Chersonisosu jsou zácpy, jezdím přes toto město autem, a hlavně v dopravní špičce, ale naše dálnice D1 je horší.
# 15. 5. 13 10:11
Yuhů
Díky, tohle si tam rád dopíšu hned, protože to stejně nedokážu rychle ověřit, takže nemá cenu nad tím bádat.
# 20. 5. 13 00:30
Joanna
Yuhů, letím na Krétu letos po 11., a to od roku 2000, Stalida,Malia a Chersonisos jsou moje oblíbené lokality pro výlety do blízkého i vzdáleného okolí, busem, autem i pěšky. Věř mi.
# 20. 5. 13 10:06
Anonymní
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali máte nějaké zkušenosti s Marianna Hotelem a pláží u něho? Mockrát děkuji. jana.sieberova@seznam.cz

Jana
# 11. 8. 13 06:37
Mira
Ahoj letime poprve na kretu,oblast Chersonisos s pritelkyni.Chci se zeptat jaky je hotel Ilios a jake jsou nejkrasnejsi plaze v okoli,pripadne kam se da lodi doplout ,myslim tim vylety po hezkych plazich,diky
# 10. 8. 14 12:54
Yuhů
Tak zrovna v Chersonisu těžko radit. Pláže jsou jedna jako druhá a táhnou se na obě strany, občas přerušované útesy. Ale všechny jsou obestavěné nějakými domy, většinou hotely. Přiznám se, že kam se dá doplout na lodi, to nevím.
# 25. 8. 14 02:18
Anonymní
Cestovky využívají i Star Beach Village hotel, ubytování mají aquapark zdarma.
# 31. 7. 15 06:43
Pavel Jaros
Byl nekdo v hotelu Chersonissos Central\ Chersonissos Kreta?Napiste:
paulsremodeling@gmail.com Diky
# 16. 6. 17 06:41
Tučné   Kurzíva   Odkaz na obrázek   URL  

Ochrana proti spamu. Napite prosm slici osm:

Přihlášení

Heslo zadejte, jen pokud jste registrováni.

Zapomněli jste heslo?

Zaregistrujte se

Registrovaní uživatelé mohou například upravovat své příspěvky a dostávat oznámení emailem.

Najih.cz je společné diskusní fórum pro Yuhůovy cestovatelské weby Turecko.org, řecké ostrovy, Bulharsko.net, Tunisko.com a další.

Vyhledávání